Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki alkamas-e arra, hogy hipnotizálják? fórum

Mindenki alkamas-e arra, hogy hipnotizálják? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. febr. 24. 09:10
Ezért jó a meditáció, mert saját magad végzed, és lassacskán a tudatod tágul olyannyira, hogy a kontroll szíja egyre lazább lesz. Utána lehet menni hipnoterápiára.
2013. máj. 4. 13:30
allitolag nem,de legtobbunk igen.
42. one euro (válaszként erre: 2. - 99279bb06f)
2012. febr. 18. 19:48
Ezzel ,most mint is szerettél volna írni?XD
41. Hüpi (válaszként erre: 39. - 72542cb970)
2012. febr. 18. 09:26

Szia,


megértelek. Nekem kb. a 10 alkalom után sikerült csak feladnom a kontrollt, addig végképp nem. A mai napig nem tudok szomnambul állapotot elérni, pedig nagyon szeretnék.

Nagyon nem mindegy a terapeuta személye, nekem pl. a férfiaknál sosem sikerült, náluk valamiért a tudat végképp nem volt képes a kontroll feladásra.

A hipnózissal hegyeket lehet mozgatni az ember életében, a kulcs ott van, hogy tudatosan el kell magad engedni annyira, hogy feladod a kontrollt.

40. Én-Önmagam (válaszként erre: 39. - 72542cb970)
2012. febr. 14. 18:38

Úgy érzem valamit félreértettél...


Távol álljon tőlem, hogy megmagyarázzam Neked, hogy mit érezzél és miben higgyél...természetesen ezeket nem tudhatom, de ezekkel én nem is foglalkozom.


Ha úgy értetted, hogy én nem hiszek a hipnózisban, akkor valamit rosszúl írtam, amiért elnézést kérek...

Én is hipnotizáltam már, nem egyszer és engem is hipnotizáltak már, nem egyszer. Nagyon hasznos dolognak tartom, de nem minden esetben és nem minden ok nélkül.


Szegény orvosprofesszorodat nem akartam megbántani, természetesen nem ismerem, így hát ez még értelmetlenebb lenne tőlem ha bármilyen irányba, értelemben méltatnám...


A mai orvosokról nekem meg van a véleményen (ami természetesen csak az enyém) ezt nem akarom senkire ráerőltetni, csak a véleményemet írom, írtam le.

Talán rajtam kívül páran még elismrik azt, hogy a mai, modern orvostudomány a betegséget nem gyógytja, hanem csak a betegség tüneteit kezeli.

Amikor ott tartunk, hogy egy mellráknál megelőzés az, hogy több alkalommal mammográfiai vizsgálatot kell végezni, ultrahangos vizsgálat és egyéb röntgen, stb... vizsgálat, amely sugármennyiségtől már valóban daganatos megbetegedést lehet kapni. Vagy a megelőzés az lenne (persze ha már volt ilyen betegség a családban) ha amputálnánk az egészséges mellet vagy méhet, stb...

Én úgy gondolom, hogy az agyvérzés megelőzése érdekében vágjunk le minden fejet, mert így nem kapnánk agyvérzést... Na, ne...


Számomra ezt jelenti a modern orvostudomány...


Persze ha olyan dolgokra van szükség, amely gyógyszeres vagy műtéti beavatkozást kíván, akkor természetesen azt tegyük meg, de ne kiáltsuk ki az orvosokat olyannak, amik valójában nem...



Én az égvilágon semmit nem szeretnék és nem is akarok Neked

39. 72542cb970 (válaszként erre: 38. - Én-Önmagam)
2012. febr. 14. 17:00
Ugy szeretem mikor megmagyarazza valaki ismeretlenul mit erzek vagy miban hiszek...En hiszek a hipnozisban mert pl az egyik baratnomnek segitett..Az hogy nekem nem,na bumm..Tuleltem..De legyszi LEGYSZI ne akard megmagyarazni hogy te okosabb vagy mint a professzorom volt...'materialista orvos' ...Fogalmad sincs moert vagy hogyan szerettek volna hipnozist alkalmazni de hat persze hogy az orvosok hibaztak es en meg hulye szkeptikus vagyok...
38. Én-Önmagam (válaszként erre: 37. - 72542cb970)
2012. febr. 14. 14:06

Tényleg semit nem szeretnék "bemagyarázni" és senkit sem "hibáztatni"... :-)


A probléma ott kezdődik, hogy a jelenlegi materialista orvosok olyan "betegséget" akarnak meggyógyítani szerekkel (nyugtatók, kábítószerek, stb) amely betegségeknek egészen másjellegű az eredetük.

Egy betegségnek nem az a "kezdete" hogy egyszer csak megjelennek a szervezetben kis "kütyük, organizmusok" és akkor "látjuk" hogy mi a probléma és ezt gyógyítjuk, illetve a tüneteket elmúlasszuk...


Ha Te nem hiszel benne, nem csak úgy... hanem tényleg, és igazán, akkor persze, hogy nem lehet hipnotizálni...

Egyébként az is lehet, hogy sikerült, csak sem az orvos, sem Te nem tudtatok róla... :-)

37. 72542cb970 (válaszként erre: 36. - Én-Önmagam)
2012. febr. 14. 10:28
Nem vagyok szkeptikus..Egyszeruen nem ment es kesz..Most bemagyarazhatod hogy en csinaltam stb de hidd el egy idegosszeomlas utan az ember barmit megtenne hogy meggyogyuljon..Akar a hipnozist is felvallalja fizetve erte sulyos penzeket..Mint en pl..
36. Én-Önmagam (válaszként erre: 35. - 72542cb970)
2012. febr. 14. 09:09

Hát igen...

Erről beszéltem. A kisbabának sem tudod lenyomni a torkán a borsófőzeléket ha ő nem akarja, mert kiköpi... :-)

Sok orvos élne ezzel a lehetőséggel, de aki szkeptikus, azzal nem megy...

35. 72542cb970 (válaszként erre: 1. - 962d1104a6)
2012. febr. 13. 22:48
Engem eddig ketszer probaltak-nem sikerult...Azt mondta a Doki bacsi nem alkalmas ra az agyam:-)Mint ahogy pl nem tudtam soha 'rajongani' tinedzser koromban sem vagy nem tudom 'befogadni' a vallasi teziseket sem..Valami blokk van az agyamban ami leallit..
34. Én-Önmagam (válaszként erre: 33. - 173c31dcdf)
2012. febr. 13. 17:23

Ez jó...

Szia capediem...


Igen, igen, ennek ez az egy "hátránya" van, hogy ha valakit ez nem érdekel és teljesen szkeptikus, azzal nem lehet mit kezdeni... :-)

2012. febr. 13. 15:10
Nem mindenki alkalmas,a feleségem hirtelen halála után "45 év jó házasság után"mély depresszióba estem próbálták a gyógyszeres kezelést,részsikerrel majd egy jóhirű pszihiáter próbált hipnózissal kezelni.Majd többszöri próbálkozás után azt mondta hogy alkalmatlan alany vagyok,mert egyszer sem sikerült hipnotikus állapotba hoznia.
32. Én-Önmagam (válaszként erre: 31. - 1560f47887)
2012. febr. 13. 09:47

Kedves Józan Paraszt!


:-)

Nagyon, nagyon sok érdekes dolog történik...


Na, viccet félretéve:

Mint tudod, az anyaméhben már elég korán kialakulnak olyan fziológiás folyamatok, amelyek biztosítják azt, hogy már ott kifejlődjön minden testrészünk, stb...

Mivel már a szülésnél teljesen "jól működve" jövünk a világra, így ez feltételezi, hogy már az anyaméhben "össze vagyunk rakva".


Na, még komolyabbra véve:

Minden hang, minden anyai érzés, minden olyan energia, ami az anyaméhen kívül tapasztalható, természetesen az anyaméhben is tapasztalható és ezt teljes egészében felfogja a gyermeki "lélek".


Amikor én voltam hipnotizálva és "visszamentünk" abba korszakba (fogantatástól a születésemig) igen érdekes dolgot tapasztaltam.

Harmadik hónap környékén teljesen "elválasztottam" magam az édesanyámtól, persze ezt nem fizikailag, hanem érzelmileg értem.


Sok emberben egész életére kiható negatív "élmény" volt az például, ha nem várták szívesen, ha csak véletlen volt a megtermékenyítés és nem tervezték, nem várták szeretettel, örömmel...


Ezek komoly lelki eredetű, megoldásra váró problémák, amiket a hipnózisban fel lehet oldani és "meggyógyítani"...

31. 1560f47887 (válaszként erre: 28. - Én-Önmagam)
2012. febr. 12. 21:22
És milyen érdekes dolgok történnek az anyaméhben?
30. Én-Önmagam (válaszként erre: 20. - C4f059c04b)
2012. febr. 12. 11:15

Előző életekbe nem is lehetne "visszamenni" mert olyan nincs... ezek a "dolgok" egészen másként működnek, mint azt az emberek gondolják...


Érzések, emlékek, események, félelmek, bennem feldolgozásra váró energiák "jönnek" elő egy hipnózis során.


Persze hipnotizálni lehet csak kívácsiságból, de lehet egy lelki esemény feldolgozása miatt is...

29. Én-Önmagam (válaszként erre: 24. - Szandyca19)
2012. febr. 12. 11:12

Szia Szandyca19!


Igen, voltam már hipnotizálva és én is hipnotizáltam jó párszor...


A hipnotizálás célja a gyakorlás, tanulás volt...


Utánna semmi különös, olyan, mintha álmodtad volna az egészet...

28. Én-Önmagam (válaszként erre: 15. - 962d1104a6)
2012. febr. 12. 11:10

Szia kuburu! Sziasztok.


A regresszív hipnózis jelenti azt, hogy elmúlt emlékek feltárása...


Jelenlegi "életünk" elmúlt eseményei és azoknak esetleges "feldolgozásában" segít.


Az anyaméhben eltöltött időben történt dolgokat is elő lehet hozni...

2012. febr. 12. 10:41
Nem mindenki, a szemelyisegzavarosok es akiknek a szervezete esetleg nem toleral jol sokkhatast, nem hipnotizalhato (epilepszias, szivbeteg).
2012. febr. 12. 09:59

Ez a fórum címe:

Mindenki alkamas-e arra, hogy hipnotizálják?

2012. febr. 12. 09:57
Már van ilyen fórum, jó lenne azt folytatni.
2012. febr. 12. 09:54
Ha voltál már hipnotizálva milyen volt utána? És miért hipnotizáltak? Köszönöm
23. c4f059c04b (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2009. aug. 18. 11:14
Szivesen :)
22. Bucóka20 (válaszként erre: 21. - C4f059c04b)
2009. aug. 18. 11:08
Én is igy gondoltam,köszi még 1x:)
21. c4f059c04b (válaszként erre: 18. - Bucóka20)
2009. aug. 18. 11:07
Aki már meggyógyult, annak jobb ezt hagyni. Kíváncsiságból felesleges, mert bajt is okozhat.
20. c4f059c04b (válaszként erre: 15. - 962d1104a6)
2009. aug. 18. 11:03
Ilyen ott nem volt, mert én orvosnál voltam, és nem reinkarnációs "kalandtúrán". A reinkarnációs, előző életekbe visszamenőset nem próbálnám ki, mert semmi garancia nincs hogy van valós alapja, az ott tapasztaltaknak, és még káros is lehet.
2009. aug. 18. 10:59
Megkérdezhetem te hol voltál Graywolf? Elküldenéd priviben?
18. Bucóka20 (válaszként erre: 17. - C4f059c04b)
2009. aug. 18. 10:59
De,ha már vki meggyógyult pl egy betegségből...akkor érdemes még szted ilyen dolgokat feszegetni vagy jobb hagyni?:)
17. c4f059c04b (válaszként erre: 13. - 962d1104a6)
2009. aug. 18. 10:58
Önmagában nem tudom ,mert volt pszichoterápiás beszélgetés, és gyógyszert is szedtem. A problémamegoldó gondolkodás kialakításában segített, de úgy érzem egymagában nem gyógymód.
16. Bucóka20 (válaszként erre: 14. - C4f059c04b)
2009. aug. 18. 10:56
Jahh értem.köszi:)
2009. aug. 18. 10:54
Meddig lehet valakit 'visszavinni'? Egészen az anyaméhben lévő állapotig vagy esetleg előző életekbe?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook