Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért akar mindenki takarító munkát nekem? Miért gondolják, hogy arra jelentkeztem valahova vagy az lenne jó nekem? fórum

Miért akar mindenki takarító munkát nekem? Miért gondolják, hogy arra jelentkeztem valahova vagy az lenne jó nekem? (beszélgetős fórum)


27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2022. jún. 14. 08:22
Szakmámban nem keresnék ennyit, mint most. Egyedül, lakást bérelve nem mindegy szerintem, hogy mennyi a fizetés.
26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 06:11

Az nagyszerű! Ugródeszkának nagyon jó!

Leírtam már, de most ismétlem a kis történetet, ami az egyik ismerősömmel történt:

felsőfokú tb.-munkaügyes végzettségű dolgozó az egyik állami hivatalban beleesett a létszám csökkentésbe, pedig egyedül nevelte az utolsó éves egyetemi tanulmányait végző fiát. Nem tudott mást tenni, mint elfogadta az egyik helyi nagyvállalat portási munkakörét. Kb. 2 héttel később az egyik fizikai dolgozó felismerte, és mivel nem felejtette el, hogy anno ez a hölgy mennyit segített neki az akkori problémája megoldásában, szólt az irodán a főnököknek, hogy milyen "szakmai kincs" portáskodik náluk.

Egy héttel később már az irodán dolgozott, csoportvezetői beosztásban...

Sohasem tudni, hogy mikor mit hoz elénk az élet, de csak akkor, ha nem ülünk otthon a 4 fal között.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2022. jún. 12. 23:46
Egyelőre jól fizető gyári munkát.
24. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 17:23

A szakmádban nem akarsz elhelyezkedni, bármi is az.

Másirányú képzettség és gyakorlat hiányában viszont sokszor csak a takarítás marad.

Képezd át magad arra szakmára, amit csinálni szeretnél.

23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 16:13
Találtál már azóta valami megfelelő munkahelyet?
2022. máj. 23. 21:49
Nem akarok a szakmámban itt elhelyezkedni és kész. 20-30 órában alkalmaznának.
2022. máj. 23. 10:47

Szerintem neked magaddal van bajod és ez kisugárzik a környezeted felé. Nem írod le a végzettsége(i)det.

Nem hiszem, hogy rád lenne írva, (vagy bárkire) hogy takarítói munkára vagy alkalmas. De ezek után ki tudja? Annyira nem mondod, hogy így nem tudunk segíteni.

20. Syduri (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 23. 08:37

Valamelyest mégis! Mi lehet az a szakma, amivel nem tudsz külföldön elhelyezkedni, pedig jól megy a nyelv?

Ha pl könyvelő vagy, akkor meglrtem, hogy az adott ország törvényi előírásait is ismerned kell, hogy jól könyvelj! Átképzéssel megoldható.

Ha orvos, ápoló, sofőr, fodrász stb vagy, akkor csak a nyelv lehet akadály, de azt mondod, azzal nincs baj.

Ismerek manikűröst, aki Hollandiában dolgozik, csak magyar vendégei vannak. Nem szokott panaszkodni.

Nem értem, nem jövök rá milyen szakmád van, amivel csak ilyen betanított munkáid leje nek, noha a nyelv jól megy.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Semleges)
2022. máj. 23. 07:25

Néhányaknak itt nincs végzettségük, mégse takarítanak, hanem például felszolgálnak vagy eladók, de ismertem benzinkúti dolgozókat. Itt vannak olyanok is ,akik nem a szakmájukban dolgoznak. Ismertem ápolónőt is ,aki pár évig takarított hotelben. Nem lehet tudni, ki mit és miért dolgozik.

Akkor úgy tűnik, rám van írva, hogy takarítás az életem, mert konyhai dolgozóként kezdtem ,majd a takarítás.

Azt is észrevettem, hogy akinek végzettség nélküli munkája van , akár gyár, akár takarítás, nem gondolják róla, hogy mást szeretne esetleg a későbbiekben csinálni. Főleg, ha nem nyugdíj korú,hanem fiatalabb.

Magyar gyárban voltam és nem tetszett valami, mondtam ,hogy akkor leszámolok. A műszakvezető beszólt, hogy máshol se jobb. Kérdeztem, milyen máshol? Válaszolta, hogy másik gyárban. Rávágtam,hogy ki mondta ,hogy oda akarok innen menni..

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Birebora)
2022. máj. 23. 07:12

Mert most nem erről van szó

Azert.

17. birebora (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 09:18
Miért lenne lényegtelen?
2022. máj. 22. 06:16

Valószínű "nem nézik ki belőled", hogy többre is képes vagy. Nem mutatod magadról mindazt, ami benned rejlik.

Én azt gondolom, hogy mindenkinek van egy "énképe" önmagáról, és az valahogy megjelenik a mozgásában, tartásában, arcán, szemén, az egész kisugárzásán...


Legyen több önbizalmad, húzd ki magad! legyen több tartásod, ne a földet nézd járás közben, nézz a szembe jövő emberek arcába...


Egyáltalán nem lebecsülendő a takarítók munkája, sőt sok esetben nagyon is sok múlik rajtuk. A többi szakmával szemben, ami megkülönbözteti ezt a munkát: nem kell hozzá iskolai végzettséget igazolni.

És valószínű ezt mutatod, ezt sugárzod az emberek felé.

15. semleges (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 22. 03:07
Miért nem a végzettség a lényeg?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Birebora)
2022. máj. 22. 00:38
Az lényegtelen most.
2022. máj. 21. 18:36
Milyen végzettségeid vannak?
2022. máj. 21. 17:04
Nem csak helyiek gondolják, hogy takaritónak való vagyok ,hanem külföldiek ,mint én. Ők vendéglátásban vannak ,mint felszolgáló vagy egy ex gyári dolgozó,mert leszámolt.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Pteri)
2022. máj. 21. 16:48

Nem is a végzettség a lényeg, mert az nélkül lehetnék eladó vagy felszolgáló/pultos. Vagy regegliztető, ha hotelmunkáról van szó.

Gyárba jelentkeztem is mondták, hogy a takarítás lenne nekem jobb. Honnan tudják? Na mindegy.

10. pteri (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 15:29
Valószínű ott nem XY vagy adott végzettséggel, hanem "egy keleti vendégmunkàs, aki takarítani való".
2022. máj. 21. 12:57

Nyelvvel nincs gond. Nem is a takarítás lenne a probléma, hanem az ,hogy nem nézik ki belőlem, hogy gyárba vagy pultba is mennék vagy eladónak.

Egy volt szobalány munkatárs gondolta másképp, pedig takarító. Mondta , hogy nekem jó lenne ez+az a munka és a takarítás nem volt közte. Tudja jól, hogy azt főállásban hosszú távon nem jó csinálni vagy mert a nyelvet is tudom eléggé, hogy találjak mást is. Ő idevalósi, nem is magyar.

Ugy értettem, hogy undorodok az emberektől, hogy utánuk takarítani nem szeretek. Fertőzés fóbiás vagyok..

8. papája (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. máj. 21. 11:24

...ja és igen, a takarítói munkájával többet keres ott, mint itthon a diplomájával.

Ez sajnos a mi országunknak és a többség által megválasztott vezetőknek a hibája, de azért... hajrá !

2022. máj. 21. 11:20

Vegyétek már észre, Nyugat-Európában a keletről jötteket - kivéve talán a diplomásokat - leginkább az alantas munkákra használják. Ők nem végeznek piszkos munkát, hiszen "arra valók" a vendégmunkások.

Nézz körül a többség takarít, beteget, vagy öreget ápol, gyerekre vigyáz és házicseléd.

Ismerek olyan főiskolát végzett személyt, aki gyárban és a gyár vezetőinek lakásában takarít. Ezek után nem csoda, ha mindenkit takarítónak néznek.

6. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 11:17

Azt gondolom, hogy azért hiszik, hogy takarító vagy, mert külföldön nehezebben fogadják el az itthoni végzettségeket, sokaknak alább kell adni, ha munkát keresnek és nem feltételezik, hogy orvos/mérnök vagy pl.

Plusz a nyelvtudásod is hiányos talán?

2022. máj. 21. 09:42

Aki undorodik az emberektől legyen sírásó!

Van diplomám, de nem azzal helyezkedtem el.

Van szakmám, abban dolgozom és most még mellette tanulok is, hogy jobb legyen. Én is dolgoztam takarítóként, nem szégyellem, kellett pénz és k urvának nem vagyok se szép, se bevállalós.

Hogy téged miért nénznek takarítónőnek, azt innen szerintem senki sem fogja tudni megválaszolni.

Jársz állásinterjúkra? Keresed a jobb állást? Jól beszéled a nyelvet? Profi vagy a szakmádban, vagy kezdő?

4. 2dd41f80e7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 09:36

Nem értem mi itt a kérdés?

Van szakmád azt írod. Akkor dolgozz a szakmádban.

Amúgy a takarítói munka éppen annak való, aki, mint te is, idézem: "Undorodok az emberektől, csak azért."

Aki undorodik az emberektől, az hogy szeretne velük együtt működni, egy csapatban dolgozni?

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 21. 09:28

Csatlakozom az előttem szólóhoz.


Ha orvosi diplomád van, kitűnően beszéled az adott országnyelvét, fogalmam sincs, miért gondolják ezt rólad.


Ha tévedtem, takaríts és tanulj szorgalmasan nyelvet, és pallérozd az elmédet!


Sok sikert hozzá.

A takarítás is egy munka, jobb a segélynél, nem lenézendő, csak tudni kell kilépni belőle, fejlődni.

2022. máj. 21. 08:25
Milyen képzettséged van? Tudod azt az adott országban honosítani? Mennyire beszéled a nyelvet?
2022. máj. 21. 07:54

Külföldön élek. Voltam konyhán, szobalány, gyárban takarító.


Ennyire azt gondolhatják, hogy csak ezt akarom csinálni vagy ehhez értek?


Voltam próbanapon valahol és akkor is egy volt munkatárs a gyárból kérdezte, hogy takarítás? Mondom nem. Mondta,hogy az lenne jó nekem. Máshová is jelentkeztem. Egy ismerős dolgozott a környéken, tőle kérdeztem, milyen az a hely. Kérdezte, mit csinálnék ott, takarítanék?


Épp költözés közben voltam, akkor történtek ezek.


Most gyárban dolgozom.


Tegnap itteni szomszéddal beszélgettem,kutyaséta alatt találkoztam velük. Mondom mennem kell, megyek dolgozni, előtte barátnőmhez megyünk át kutyával az ő kutyáihoz és sétálunk. Kérdezte , hogy mit dolgozok, takarítok? Neki honnan jött, nem tudom, pedig azt se tudják, mit dolgoztam ezelőtt.


Gyári munka se sokkal feljebb való, mint takarítani, de jobb a fizetés és kellett valami amúgy is minél előbb az új környékre költözés után.


Nincs is takarítónő kinézetem szerintem. Ők nagyon le vannak strapálva, de megértem, mert hiába tűnik egyszerűnek a munka , testileg tesz tönkre. Karzsibbadásom is azóta van ,mióta konyhás voltam és a kézfejemet erőltettem, vagy a gyári takarításkor a vödör vizeket cipeltem vagy törölgettem valamit egész nap. Például vagy 150 ablakot másfél nap alatt. Nem én vagyok egyedül, akinek ilyesmi problémái lettek ez által. Éjjel nem tudok rendesen aludni, mert zsibbadásra kelek és dobálom a kezeimet,mert nem érzem. Derékproblémám is kialakult, de fizioterápiás adott tippeket, tanácsot, mit hogyan csináljak és max a láb erősödik, gerinc nem terhelődik.


Hosszú távon ez nem jó munka, max pár órában.


Ez a gyári munka nem lesz rossz, ha betanulok, mert számítógépes rendszerről kell CNC gépet kezelni, valahol anyagot betenni, kivenni, plusz ellenőrzés géppel, jó-e. A műszakozás, ami nekem nehéz, mert én a napi rendszert szoktam meg. Ugyanakkor kelni és feküdni. Az anyagcserém is ezzel állt helyre.


Egyszer szeretnék valami mást, talán a szakmámban dolgozni.


Takarító munkával nem lenne bajom, de azt inkább alkalmi vagy néha kisegítő munkának szeretném. Például a gyári takarítás mellett jártam néha, ha hívtak, a hotelbe kisegíteni szobára. Nem finnyázok, jó a plusz meló. Soha nem mondtam rá, hogy nem. De más után takarítani, főleg wc-t és ilyesmit, nen lenne gusztusom egy életen át. Undorodok az emberektől, csak azért.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook