Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Minden napra egy testmozgás - 30 napos kihívás fórum

Minden napra egy testmozgás - 30 napos kihívás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
59. Dorinspiration (válaszként erre: 53. - Mosolykás)
2016. júl. 19. 22:32
Végre egy másik jógás :))) namaste!
58. plavalaguna (válaszként erre: 57. - Mosolykás)
2016. júl. 19. 20:39

Ez jól hangzik nagyon.


Én ma túráztam megint. Későn értünk vissza, így ma ennyi.

57. mosolykás (válaszként erre: 56. - Plavalaguna)
2016. júl. 19. 15:06

Ez lényegében 5 "egyszerű" jógagyakorlat.

Az első héten háromszor kell ismételni a rítusokat, majd kilenc héten keresztül emelni kell a gyakorlatok számát kettővel, így a végén mindegyikből 21-et kell elvégezni.

Én este szoktam végezni, nagyon jól el tudok tőle lazulni.

56. plavalaguna (válaszként erre: 53. - Mosolykás)
2016. júl. 19. 11:43
mi ez az 5 tibeti? (tudom google, de így mégiscsak közvetlenebb, ha valaki mesél róla)
55. pieta4
2016. júl. 19. 07:58

Jó reggelt!


Valaki már túlvan a mai adagján?:)

Nekem reggel fokozatosan kell beindítanom a szervezetem, még a hangos rádiót, beszédet se szeretem ilyenkor.

Inkább délután mozgok, s ez tornát jelent.

A futás nagyon nem jön be nekem, mert úgy érzem szétesik sz agyam:)

54. mosolykás (válaszként erre: 47. - Pieta4)
2016. júl. 19. 07:16

Szia!


Elsősorban az egészség miatt, régebben aktívan jártam úszni, tele voltam energiával...

Mostanra nem vagyok energikus, sokszor fáradt vagyok. Persze fogyni, formásodni sem ártana,de számomra a lényeg, hogy jól érezzem magam.

2016. júl. 19. 07:12

Jó reggelt!


Tegnap este kijutottam futni,bár inkább kocogásnak nevezném, de megvolt a 30 perc.

Este pedig 5 tibetiztem, nálam ez minden este megvan, ez egy kis levezetés, ettől ellazulok.

52. Dorinspiration (válaszként erre: 47. - Pieta4)
2016. júl. 18. 22:07
Szia! Én szeretném ha a mindennapjaim részévé válna és örömmel töltene el minden perce. Persze először ehhez gyakorlás kell és kitartás. Ha a mindennapok része lesz akkor jön hozzá az egészségesebb életmód,alakváltozás,stb. :)
2016. júl. 18. 20:28
Sziasztok :) munka után 2 km folyamatos futás (7,5perc/km) utána 3,5 km gyorsgyaloglás. A végén még csináltunk pár guggolást, fellépést lábhúzással, kis tricepsz gyakorlat, plank, egy olyan 10 perces rögtönzést. Ez volt az első alkalom hogy beautóztam a városba, de fantasztikus volt a természetben futni.
2016. júl. 18. 19:44

hát kocogni mégsem megyek ma. de tekintve, hogy tegnapelőtt még lábra se tudtam állni, ma pedig 19ezer lépéssel töltöttem meg a lépésszámlálót, szerintem nem olyan rossz. És volt benne hegynek fel, hegynek le, minden.


többiek?

49. plavalaguna (válaszként erre: 47. - Pieta4)
2016. júl. 18. 11:01

Engem csak hogy visszatérjek a saját normál életmódomhoz. Ha mozgok, akkor ehetek rendesen, sokkal többet bírok, stb. Így belegondolva nem is tudom miért eresztettem el magam az utóbbi időben.


a fogyás az nálam igazából mellékhatás. Én mindig meg vagyok róla győződve, hogy tök jól nézek ki, akármekkora darab vagyok :) de mondjuk 60 kiló felett tény elkezd fájni ez az... az azért annyira nem jó.


szóval nekem a cél mindig az egészség. így sose futottam még félmaratont se, pedig jó rég kocogok hellyel közzel 20-22 éve :) de lehet egyszer majd nekivágok

48. plavalaguna (válaszként erre: 46. - Mosolykás)
2016. júl. 18. 10:55
köszönöm. Mára szerintem jól vagyok. ha a kaja is bennem marad, akkor megyek szerintem este kocogni is.
47. pieta4
2016. júl. 18. 08:09

Kit mi motivál jelenleg a testmozgás tekintve?

Fogyás/ állóképesség javítás/ feszesítés/ jól nézzen ki valamilyen nagy eseményre/ egészségesebb életmódra váltás stb?

46. mosolykás (válaszként erre: 43. - Plavalaguna)
2016. júl. 18. 06:32
Mielőbbi gyors javulást kívánok!
2016. júl. 18. 06:32

Jó reggelt!


Csatlakozhatom hozzátok?


A rendszeres napi mozgás, eddig nem volt az életem része, amikor volt időm, akkor mozogtam, de szeretném becsempészni a mindennapjaimba, ezért is nagyon jó ez a fórum!

2016. júl. 17. 20:12
Megint senki? En ma mar icipicit mozogtam... kb 5-10 perc tollas. Holnapra remelem mar lesz tenyleg erom. Tobbiek?
2016. júl. 16. 08:39

Nekem elmaradt tegnap a sport. Most en lettem rosszul. Befejeztem a melot, es utana nem sokkal egyik pillanatrol a masikra. Ma se lesz sport, orulok hogy elek kb.

De remelem csak egy ket nap az egesz es ujeakezdhetem

42. pieta4 (válaszként erre: 41. - Plavalaguna)
2016. júl. 15. 17:12

Kinek mi jön be. A lényeg, hogy mozogjunk!

Azt hogy mikor, mit és mennyit, mindenki kitapasztalja.

41. plavalaguna (válaszként erre: 40. - Pieta4)
2016. júl. 15. 13:24

nekem semmilyen ilyen rendszer szerinti dolog nem nagyon megy. És ha mindig ugyanakkor akarok valamit csinllni, a végén csak tök stresszes leszek, hogyha nem sikerül. Tudom hülyeség, de mégis. Így én össze vissza mozgok :) ha este megyek futni, akkor lehet 6 kor, lehet fél 10 kor... attól függ hogy alakult a nap.

Torna is, mikor van épp egy félórám...


kajával is ez van. nincs benne rendszer. De én vagyok az élő bizonyíték rá, ha az energiabevitel/felhasználás mérleg ok, akkor az ember formába lendül mellékhatásként meg formája is lesz :)

Ezt szeretem a rendszeres mozgásban, ha csinálom jó formám lesz úgy mellékesen. N meg sokkal több energiám

40. pieta4
2016. júl. 15. 09:15

Sziasztok!


Én már hónapok óta próbálok rendszeresen tornázni.

Nekem a 20-30 perc az ideális. Ha nem megy minden nap, akkor azért figyelek arra, hogy 2 napnál több ne maradjon ki.

Azt vettem észre, hogy úgy könnyebb és nem sikkad el, ha ugyanabban a napszakban, órában ejtem meg a tornát.

39. plavalaguna (válaszként erre: 36. - Jucci86)
2016. júl. 15. 09:05

Jajj dehogy tudok !! Csak van hogy igy sikerul :)


Amufy mar ketszer volt ilyen 2 hetig irtam, es ha az ember irja nem nehez 1400 alatt maradni sot. Rendes kajaval lehet az 1250 et nyomni. De en jnkabb kocogok. Csak van hogy tenylrg enni sincs idom... tegnap ilyen nap volt

2016. júl. 15. 07:02

- Valamikor azzal kezdtem, hogy a tányérjaimat lecseréltem gyerek-tányérra, és önmagam állított szabály volt, hogy mindenből csak 1x szedhettem.


- Másrészt regisztráltam a KalóriaBázis.hu-ra, oda mindig bevéstem már leginkább vacsora előtt, hogy aznap mit és mennyit ettem. Így láttam azt, hogy a tervezett napi kcal-értékhez viszonyítva hol tartok.

Ez esetben már a vagy a vacsorát tudod behatárolni, vagy tudod azt, hogy még a napi mozgásból ennyi-annyi pluszt kell teljesíteni, ledolgozni a bevitt többletet.


- Amennyiben az alacsony Glikémiás Index %-os értékű kajákat eszem, eszed, az lassan felszívódó ch-t tartalmaz, = lassabban éhezünk meg, így a bevitt kcal-t is valamennyire kordában tudjuk tartani.


[link]

[link]


Ha esetleg ezzel tudok valamicskét segíteni.

2016. júl. 15. 06:54

2 nap nekem is kimaradt a mozgásból, de nálam a 37 fok miatt!


De tegnap már lent voltam, 2 eső között sikerült egy adagot gyalogolni. :))

Ma is indulok még egy körre. Én már nem futok, örülök, ha kb. egy órát (hol kicsivel többet, hol kicsivel kevesebbet) gyalogolni.

Tudjátok: a kor + a kór. A térdemben. :))

36. Jucci86 (válaszként erre: 34. - Plavalaguna)
2016. júl. 15. 06:23
Hú de jó neked hogy 1000kalória körül tudsz enni.Én olyan 1500körül, de akkor már nagyon kell figyelmen, mert simán ennék többet is:o
2016. júl. 15. 06:21

Sziasztok!

Sajna nekem is kimaradt 2 nap.Mindkét nap vihar tombolt mikor tudtam volna futni. Hát ez van:(

De megyek ahogy tudok!;)

34. plavalaguna (válaszként erre: 32. - Dorinspiration)
2016. júl. 14. 22:10

Én nemrég két hetet írtam mit eszek... innen tudom, hogy ma nagyon nem ettem eleget... msot agyalok, hogy legalább az 1000 kcal hogy meg legyen, eszem valamit, csak aztán dőlök ki...


Amúgy szerintem jól át lehet állni pár hét kalóriaszámolással. Utána könyebb belőni a sávot, ami elég.

2016. júl. 14. 22:08

sziasztok!


sikerült mozognotok? nálam ma sokmelós nap volt nagyon. De délelőtt azért izmoltam, szűk félóra kb megvolt. Az a baj, hogy enni se volt időm, így belegondolva még emlékszem hogy délben inni akartam egy jegekvt, de már ebből se lett semmi.


Holnap is nap. majd akkor ügyesebb leszek :)


Jóéjt!

2016. júl. 14. 22:02
Nekem szégyenszemre mai nap kimaradt a mozgás :(( egész napos hányinger,hasmenés, rossz közérzet, allergiás reakciók. Valami volt a levegőbe..pedig ma mentem volna Crossfitre :(( sebaj, holnap "újult" erővel folytatom; de már biztos hogy jegyzetelnem kell mit eszek,hogy ha legközelebb is előfordul akkor tudjak párhuzamot vonni. Remélem nektek szép napotok volt. Puszi 😘
31. plavalaguna (válaszként erre: 30. - Dorinspiration)
2016. júl. 13. 21:44

sziasztok!


hopihe: igazából én is gyalogolni szeretek, nem kocogni. Hegyes terepen túrázni leginkább. De gyerekek meló mellett a kocogás az ami az időbe is belefér. tornázni is szoktam itthon, ha végképp nem fér már a kocogás se bele, de azt nem annyira szeretem.


jucci: itt most ért épp ide a vihar... jégesőben nyilván ne fusson az ember.. én egyszer kimentem mert majd mit nekem nyári vihr, max elázom...háááttt... életem egyik legtanulságosabb hülye döntése volt. amikor szó szerint a szemgolyómon is ömlött a víz, akkor nagyon elgondolkodtam, hogy elmúltam 30, vn két gerekem, és ennyire hogy lehetek hülye?? (ez jópár éve volt.) szóval tanultam belőle.


Dorinspiration: nekem a mai futás már átlag 7:25 perc/km alatt ment, de csak 5 és fél km. Mondjuk az a cél, hogy 6:30/km a cél 12 kmen átlagban. De én már régóta nem gyaloglok bele. Így a kocogást már sok éve nyomom. időnként abbahagyom hónapokra, max fél évre, de mindig újrakezdem, már több mint 20 éve, mert hatékony. Ha kovogok, akkor ehetek, akármit, nem visz sok időt, és formában tart. Én reggel nem tudok futni, meg igazából semmit se:D Én bagoly vagyok. Inkább kimegyek éjfélkor, egy időben úgy jártam, minthgy reggel felkeljek. De a tollas az tök jó tény, én is szeretem, bár béna vagyok aban is, de szeretem :)



Szóval én ma voltam kocogni, megvan a mai 42 perc, vihar előtt pont kijutottam. de így volt bébisitt, meg este 7 ig meló, szóval akkor fut az ember, mikor theti és kész. azért már eláztam, de fene bele. Holnap nem tudom mi lesz, mert nem lesz sittem, így kocogás kilőve, így hogy tegnap még rosszul volt a fiam, nem merem itthagyni őket fél órára se, illetve velem jönni így nem tudnak mindketten. Marad a torna valszeg. Majd kibírom.

2016. júl. 13. 21:02
Akinek van lehetősége az menjen inkább reggelente futni,akkor még elviselhetőbb a meleg. A héten én is a jógát preferáltam az árnyékba, vagy tegnap este pl tollaslabda :)) imádom. Holnap ismét szeretnék hajnalban kelni, remélem össze jön, mert lányos napjaim élem és ilyenkor többet nyűglődök mint kellene :)) aki fut: kinek mi a cél? Nekem pl.sokszor bele kell gyalogolnom, most olyan 9perc/km megy. A cél az 5perc/km :D
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook