Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen volt az élet a '60-as években? fórum

Milyen volt az élet a '60-as években? (beszélgetős fórum)


1 2
40. 80ASIQ (válaszként erre: 39. - 9bbc382386)
2011. okt. 11. 22:13
Azt meg is tesszük.
39. 9bbc382386 (válaszként erre: 38. - 80ASIQ)
2011. okt. 11. 22:01
Azért írtam azt hogy IS TEHET.
38. 80ASIQ (válaszként erre: 36. - 9bbc382386)
2011. okt. 11. 21:55
Van ami elkerülhetetlen volt, de van ami nem a rendszetől függ. Ami a politikai mrendszereket illeti, én úgy vagyok vele, hogy az majdnem mindegy, hogy mi, vagy talán mindegy is. A baj az ember általában mondható rossz természetében van. Milyen szépen leírták annak idején, hogy milyen szép és jó (lenne) a kommunizmus. És azt mondom, tényleg jól is hangzott. Mégsem lett belőle semmi. Az elv jó volt, mégis sok rossz társult hozzá.
37. 80ASIQ (válaszként erre: 35. - 706217a8a2)
2011. okt. 11. 21:50

Amiu a legjobban feltünt, hogy ne haragudjak. Miért kellene haragudnom? Még akkor sem haragudnék, ha direkt akarnál idegesíteni. :D

Érdekes dolog ez a "Tőletek függ". Ez igaz, de csak annyira, amekkora hányadot jelentek az emberiségben. Vagy Magyarországon én 1:10 millióhoz részt képviselek. Mivel nem vagyok befolyásos, így nem tudok nagyobb erővel bírni. A magunk részéről próbáljuk úgy nevelni a gyermekeinket, hogy a legjobban boldoguljanak az életben, illetve mi magunk is a legjobban boldoguljunk. Hogy ez sikeres lesz-e vagy sem, a jövő titka. Reméljük. Mi felnőttek, hála Istennek jól megvagyunk.

36. 9bbc382386 (válaszként erre: 32. - 706217a8a2)
2011. okt. 10. 20:48

Azért a mai helyzetképért a magyar rendszer is tehet...

Azelőtt nem voltak ekkora szakadékok mint mostanság.Ehhez pedig a "nyugatiasodás" is vezetett,ez a folyamat pedig elkerülhetetlen volt,hisz a fejlődés mindenhol megmutatkozott,az emberi természeteknél is.

35. 706217a8a2 (válaszként erre: 34. - 80ASIQ)
2011. okt. 10. 19:00
Hogy mivé fog alakulni a világ..?Ez csak Tőletek függ,és attól hogyan fogjátok nevelni a még "neveletlen"gyermekeiteket.Bocsáss meg ezt nem sértésképpen írtam.Csak úgy szólásból.Én kívánom, minden fiatal érezze jól magát.Nem vagyok irigy hidd el.Erre a fiatalságra NEM.Légy jó,minden szépet és jót Neked és szeretteidnek.Juditmama.
34. 80ASIQ (válaszként erre: 32. - 706217a8a2)
2011. okt. 8. 20:14

Igyekszem jó lenni és vigyázni magamra. :)

Abszolút igazad van. Állítólag az öregek mióta világ a világ, mindig elégedetlenek voltak a fiatalokkal, illetve saját gyerekkorukat látták szebbnek. De ettől még továbbra is azt mondom, hogy igazad van. De tényleg: mire fog alakulni a világ?

Amit írtam, minden az általános iskolás koromra vonatkozott. 1972-től 76-ig voltam középiskolás. A suliban az igazgató alkoholtilalmat vezetett be. Akit részegen látnak meg, azt kirúgja a suliból. Na, az egyik osztálytársunk jól belehomorított: Berúgott, két lány támogatta, úgy ment át a zebrán. Pont akkor ért oda a suli amúgy is legszigorúbb tanára, akire emberünk az öklét rázta! Naná, hogy jelentette az igazgatónak! De még így is kegyes volt az igazgató, mert nem rúgta ki, csak megbuktatta azaz évet kellett ismételnie.

33. a14deb9047 (válaszként erre: 32. - 706217a8a2)
2011. okt. 8. 20:06
Szegedre éveken át jártam a szabadtéri játékokra. Ilyenkor vacsora a híres Hági-ban, fagylalt, kóla a Jégveremben. A kutya meg nem ugatott. Most ezt sem anyagilag nem tehetném meg, de nem is mernék sötétedés után ilyen helyekre menni :(
32. 706217a8a2 (válaszként erre: 31. - 80ASIQ)
2011. okt. 8. 19:44
Kedves ASIQ.Te 11 évvel vagy fiatalabb nálam.Akkor amikor Te voltál középiskolás már nem voltak olyan szigorú szabályok.Nekünk nem lehetett még lázadni sem.De megértelek Téged is.Én mégsem panaszkodom.Nagyon szép idők voltak azok.Biztonságban éltünk.Én Miskolcon tanúltam,pontosabban Diósgyőrben.És Tiszaújvárosban laktam,albérletben.Lány léttemre soha nem féltem jönni menni az iskolától a lakásomig.Éjjel 11 volt mire hazaértem.Na most nem mernék./ha fiatal lennék./Kirabolják,elrabolják,megbecstelenítik a lányokat.Nekem is van 2 lányom .Mikor diákok voltak nagyon féltette őket.Már 38 és 40 évesek,de még mindíg izgulok értük.Hát ezért mondom,hogy nagyon szép korszak volt a mienk.Légy jó és vigyázz magadra.
31. 80ASIQ (válaszként erre: 28. - 706217a8a2)
2011. okt. 7. 13:41

Nekünk is szólni kellett volna, ha este mentünk moziba. Ennek ellenére sosem szóltam, és más sem. Megemlítette az osztályfőnök, hogy láttak többeket is a moziban, de nem lett következménye. Egyébként égetnivalóan rossz osztály voltunk! Már akkor lázadtam, hosszú hajam volt. Szerencsére anyámékat nem érdekelte a hajkérdés.

Még általános iskolásan volt egy klubdélután, ahol magunkra hagytak minket a tanárok. Üvegpörgetőset játszottunk. akire mutatott az üveg, az puszit kellett hogy adjon valakinek. Hú, de merésznek tünt ez akkor!

30. 80ASIQ (válaszként erre: 29. - 80ASIQ)
2011. okt. 7. 13:34

4:1

De akkor is szép!

29. 80ASIQ (válaszként erre: 27. - SziszkaV75)
2011. okt. 7. 12:48

Nagyon szivesen!

Egy apróság:

Mexikói olimpia 1968: A foci döntőjében(!) Magyarország - Bulgária 5:1 !!

(Netán 4:1? De győztünk!)

28. 706217a8a2 (válaszként erre: 32. - 80ASIQ)
2011. okt. 7. 12:45

Nagyon szépen fogalmazol.Egyetértek.

- Diavetítőt nézegetni

- Klubbdélután a gimiben,tanári felügyelettel.

- Izgulni a moziban,mert nem jelentetted a

koliban az ügyeletes nevelőtanárnak,hogy hová

mégy

- A mama kíséretével bálba menni..stb..stb.folytasd

27. SziszkaV75 (válaszként erre: 18. - 80ASIQ)
2011. okt. 7. 11:25
A fogalmazás már kész, de szívesen olvasom a történeteket. Még egyszer köszönöm szépen! Nagyon érdekes és tanulságos mind.
26. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - SziszkaV75)
2011. okt. 5. 09:27

... még csak alig-alig volt televízió, néhol egy-egy utcában csak egy, ott jöttek össze az utcabeliek. :) .... még a szomszédok és rokonok jóban voltak, segítették egymást... még a gyerekeket el merték egyedül vagy csapatosan engedni az erdőbe hóvirágot szedni... jah ám, akkor még lehetett, akkor még tudták, hogy bármennyit is szedünk, következő évben újra lesz... :) lehetett indiánost játszani a nagy fűben és a fák között, és még az apukák is beálltak játszani.... télen még óriási hó volt, középen utat törtünk magunknak... a tó szinte egész télen fagyott volt, és rá is mertünk menni ...ismertük a zsíros kenyeret, sőt a cukros kenyeret is... hehe... és nem volt vitamin hiány betegségünk tőle, pedig nem is szedtünk bogyókat... az iskolában óriási közös kirándulások voltak, és az osztályfőnök el mert még vinni bennünket 3-4 napos kirándulásokra is... volt május 1-je, és lufik, és krepp-papír virágok, és békegalamb, és sör és virsli és a szülőknek munkahelye...

... stb... :)

2011. okt. 5. 09:19

1961 őszén kezdtem az első osztályt...

Édesanyámék kivételesnek számítottak, mert volt ők nászajándékba kaptak ún. "telepes" rádiót.

Az első televízió márkája azt hiszem "Duna" volt, és a szomszádok összejöttek a jégkorcsolya bajnokságot nézni... Lénárd Judit, Takács Mari...

24. 80ASIQ (válaszként erre: 23. - Pan Dóra)
2011. okt. 4. 22:14

Tamási Eszter, Kudlik Júlia, Antal Imre...

Kovács P. József?

Akkor ment a tv-ben a Tenkes kapitánya, Foxi Maxi, Mazsola és Manócska, Ivanhoe, Tell Vilmos, Belphegor, Bell és Sebastian. Később Vidocq, Rinaldo Rinaldini. A mozikban Gojko Mitic féle NDK-s indiánfilmek. Vadölő. Manapság már nemigen van mozi sem.

2011. okt. 4. 22:02
és a tévébemondók nem bakiztak és nem beszéltek szlengben, mint most - ettől kiráz a hideg
22. 80ASIQ (válaszként erre: 11. - 06718ca650)
2011. okt. 4. 21:58

Jó volt, igen! A strandon a hangszóróból a Drága bakter úr, a Minden ember boldog akar lenni és más magyar számok szóltak. Ezek a youtube-on még megvannak.

A suliban kommunista mozgalmi dalokat (is!) tanítottak. Nem vagyok kommunista, de ezeket a dalokat mind a mai napig szoktam magamban énekelgetni ritmusos, fülbemászó dallama miatt. Akárki akármit mond a kisdobosságról, úttörőségről, Kiszről, semmi rossz nem volt ezekben a mozgalmakban. Nem kell megijedni tőlük, ezek ekkor is ideológiailag eléggé hamvába holt dolgok voltak. De ennek ürügyén összejöttünk, együtt voltunk. Egy évben talán kétszer szavazni kellett, ami természetesen mindig 100%-os és egyhangú volt, de semmi jelentőséggel nem bírt az amit megszavaztunk.

Ami a zenét illeti. Már az Illés és az Omega is létezett. Kis suttyó kölkök voltak még. Külföldiek közül a Bee Gees-re, Rolling Stones-ra emlékszem, bár a számaikat nemigen lehetett hallani.

21. Pan Dóra (válaszként erre: 20. - Pan Dóra)
2011. okt. 4. 21:53
már ha a hatalom oldaláról nézzük a dolgokat - a megszólításuk valóban nem "úr" volt
20. Pan Dóra (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2011. okt. 4. 21:50
meg a párttitkár, meg a téeszelnök :)
2011. okt. 4. 21:49
A gyerekeknek jó és gondtalan. A felnőttek ezt másképp élték meg :(((
18. 80ASIQ (válaszként erre: 10. - SziszkaV75)
2011. okt. 4. 21:47
Hidd el, hogy szivesen. Ha Neked nincs is több válaszra igényed, én szivesen nosztalgikáznék még! :)
2011. okt. 4. 20:14
Három "úr" volt a faluban: a plébános, a doktor és az ügyvéd... A többi elméletileg "elvtárs" :D
16. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - SziszkaV75)
2011. okt. 4. 20:03
Miről írjak még?
2011. okt. 4. 20:01

Kicsi faluban éltem még ekkor, ahol nem volt egy tenyérnyi ugar sem. Egész héten nem volt hús, a malac ki volt kötve a ház mellé, a tyúkok nyugodtan legeltek, a kaszálón szárítottuk a kimosott, kékített ágyneműt... Egyik hónapban délelőtt, a másikban délután volt tanítás... Tavasztől késő őszig dolgoztunk a szőlőben, néha elmehettünk moziba szülői, tanári kísérettel. Televízió egyedül az új művelődési házban volt...

Este megetettük a tyúkokat, meglocsoltuk a kertet, fát vágtunk, gyujtóst készítettünk, összesepertük, befőztünk, gereblyéztünk, vacsora, fürdés, rádió hallgatás, leckeírás, alvás. Még emlékszem arra a novemberi ködös napra, amikor bemondták J. F. K. elleni merényletet, Gagarin és Tyereskova felröpülését, az első holdraszállást..., Palmiro Toaglitti elleni merényletet...

2011. okt. 4. 17:43
Nyiladozó,építhető,nyugodtabb és tervezhetőbb.
2011. okt. 4. 16:03
Megtanították a fiatalokat a helyesírásra.Most borzasztó a fiatalok helyesírása.SZÖRNYŰ.Nem tudják,hogy HOVÁ kérdésra BA-BE,HOL KÉRDÉSRE BAN-BEN a rag.Szörnyű olvasni a beírásokat is!!!!!!!
2011. okt. 4. 15:58
Jobb mint most,erkölcsösebbek voltak az emberek.A fiataloktisztelettudóak voltak,NEM ugy mint most.
2011. okt. 4. 15:58
zeneileg borzalmas jó lehetett. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook