Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ruhák voltak a 80-as években? Diáknapon ez lesz a témánk és még nem tudom mit vegyek fel!:( fórum

Milyen ruhák voltak a 80-as években? Diáknapon ez lesz a témánk és még nem tudom mit vegyek fel!:( (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 9. 09:57
Jujj, nagyon szépen köszönöm lányok!:) Aranyosak vagytok! Így már biztos találok magamra valamit diáknapra!:)
2010. okt. 6. 07:44

Farmerból a Ritt és a Casucci márkák hódítottak. Mindkettő répafazonú volt.

Aztán a 80-as évek közepén volt nagy divat a nagyon világos pasztellszínű kertésznadrágok és szoknyák. Nyári divat volt. Széles kantárral ellátva vékony nyári nadrág és szoknya. Rózsaszín, világoskék, sárga, halványzöld színekben. Hozzá ing vagy ingblúz ugyanebből az anyagból. Pl. rózsaszín ing világoskék kertésznadrág.

2010. okt. 6. 00:13
igaz, hogy nem ruha, de a dauerolt haj(a barira hajazó is :)) nagy divat volt, ha jól emlékszem
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Vaczila)
2010. okt. 5. 22:01
Fecske pulcsi? AZ milyen volt? Én nem emlékszek ilyen nevű pulcsira.
2010. okt. 5. 22:00
Farmer, fecske pulcsi, térdig érő szoknya.
2010. okt. 5. 21:52
Lacoste póló, márvány koptatott farmer
2010. okt. 5. 21:22

Répa nadrág :)nem magas derekú, két svéd szeb, hátul cipzáros farzseb, kb. térd magasságban cipzáros zseb, lent a szárán cipzár. Nekem lila volt, de sok lánynak piros, fehér, fekete.

Gyűrt anyagból húzott derekú szoknya, bő felsővel. Szintén gyűrt anyagból mell alatt húzott bő ruha.

Sima farmer szoknya. Elől hátul 2 zseb, slicces, térd felett érő. Tisza cipő:) Nekem a kedvencem a sima 501-es levis farmer volt pólóval, hosszú ujjú pólóval. Szerettem az ugyan olyan fazonú kord nadrágot is. Nekem bordó kordom volt, hozzá bordó hosszú ujjú póló. Matróz póló (kék-fehér csikos). Volt az újhullámos időszak:) Szines vászon nadrágok (piros, zöld, kék, sárga, fehér, stb.) Szines pólókkal. És a szafari stilus. Week end cuccok:) Mint az R-Go. Volt kockás nadrágom is. Kötött pulcsikat is hordtunk.

Majdnem olyan divat volt mint most. A cipők is. Csak mi nem balerina, hanem balett cipőnek hivtuk, a csizmámat ha nem dobom ki egy pár éve, akkor most simán hordhatnám, sőt az összes ruhámat:)

Táskában: tarisznya, ugyanazok a müanyag táskák mint most.

2010. okt. 5. 21:02

egyébként nézzél meg mondjuk 1-2 videóklieppt a yuo..on és rögtön meglátod az akkori divatot.

Duran Duran ,Spandau Ballet, Cindy Lauper...

2010. okt. 5. 21:00

uv rózsaszín V-kivágású kötött pulóver.. ))

ritt és casucci farmer.....na meg a trapper farmer... ))

2010. okt. 5. 20:51

[link]

Ezen az oldalon most divatos ruhák szabásmintái vannak, a 80-as évek stílusában. Persze burdául.

5. emagdi (válaszként erre: 4. - B539510999)
2010. okt. 5. 20:48

hú, nehéz ezt elmagyarázni, de kb úgy képzeld el, mintha összegyűrnél egy farmert, úgy hipóznád ki, szóval amikor kész van, akkor az egész nadrágnak olyan mintázata van (persze kék-fehér) mint egy márványtáblának. (persze ezt készen lehetett így kapni, nem otthon kellett vele vacakolni)

nagyon menő volt annakidején :D

(szerintem csak idő kérsése és újra visszahozzák valami újabb formában)

4. b539510999 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2010. okt. 5. 20:42
Márványfarmer? Az milyen?
2010. okt. 5. 20:40

pl márványfarmer, cicanadrág, neonszínek, denevérujj, fejpánt, válltömés


de ezt nehéz így leírni, próbálj meg néhány 80-as években játszódó filmet megnézni (pl dirty dancing, flashdance), vagy esetleg antikváriumban régi divatlapba belenézni :)


idén nagyon sok ezek közül visszatér a divatba..

2010. okt. 5. 20:39
Egyenes trédfelettig érő szoknya, bő, hosszú, csípőig érő blúz, jókora válltöméssel.
2010. okt. 5. 20:34
Milyen ruhák voltak a 80-as években? Diáknapon ez lesz a témánk és még nem tudom mit vegyek fel!:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook