Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen virágbokor lehet ez? fórum

Milyen virágbokor lehet ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. máj. 30. 08:50

Most néztem vissza a bejegyzésekhez.

Vissza a természethez egyéb ami fontos... Naplóba tettem egy fotót, meg lehet nézni.

A szárán sok apró nem túl szép a virágszirom van. Fehér.

Tegnap jobban megnéztem az orgona környezetét. Biza vannak gyerekhajtások.

Fehér van a közelbe, azt hiszem kérek belőle kis hajtást. Két fajta lila van egymás mellett.

30. forrest2010 (válaszként erre: 29. - 10ee523fed)
2013. máj. 8. 09:48
Azért az ilyen apró kis növénykéid mellől majd ki kell húzni azt a gazt , mert az olyanok , mint az illatos gólyorr , meg az indás ínfű , v a meténg jó olyan helyen ahol szaporodhat , de mellette ilyen apró növénykék se maradnak meg , én floxot ültettem közéjük , mert az kinő fél méterrel magasabbra , de olyanokat viszont elnyomna amit melléültetnél éppen olyan magasságút . Nekem a kertbe van olyan terület , ahol az ibolya van eszméletlenül elszaporodva , van ahol meg a gyöngyvirág olyan sűrű , h ki se látszik mellette semmi .
29. 10ee523fed (válaszként erre: 28. - Forrest2010)
2013. máj. 8. 07:11
Jó reggelt Nektek! Ilyen is létezik, ami elnyomja gyomot? Nem is tudtam, sürgősen be kell szereznem ilyet, a tököm tele van a gyomlálgatással, és olyan apró kis növénykéim is kelnek, ami mellől a füvet nem merem még kihúzni.
28. forrest2010 (válaszként erre: 25. - Töprengő)
2013. máj. 8. 05:15
Mekkora és milyen színű a harang alakú virág ? Nálunk szegélynek illatos gólyaorr van ültetve , ott se nő fű , jól elszaporodott , én cserépbe is szedek fel a teraszra , inkább a levele érdekes , fűszeres illatú , a virága elég jelentéktelen . Aztán van sok sziklakerti , ami szintén nagyon szép szegélynek , a meténg , kis télizöld meténg is teljesen benövi a területét , az is jó talajtaró , meg azt is szedek fel cserépbe , fel is lehet lógatni a teraszon.
27. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Töprengő)
2013. máj. 8. 05:07
Nagyon sok díszbokor szaporítható úgy , h ledugsz egy darabot belőle , és meggyökeredzik . A férjem valami mellé leszúrt egy letört fagyal ágat , ami mellé odatette az nem maradt meg , a fagyal viszont gyökeret eresztett és aóta is vígan él , de ennek a magját is eszik a madarak és szanaszéjjel tojják a magokat , mindenhol kikel .Van ami könnyen szaporodik , van , ami nagyon nehezen . Egyik évben a szomszédlány hozott 3 szál valamit , anyukája kapta évzárón egyik diákjától , és küldött , h gyökereztessem meg , mindháom szál megmaradt egy olyan lonc , aminek a pontos nevét ma se tudom , de bimbósan kívül piros , kinyílva belül fehér , talán búboslonc . Júniusba raktam le flakon alá , következő évben már virágzott is . Így lett rózsaloncom , meg gyöngyvirágcserjém is , levágtam egy falatot egy kerítés sarkánál , attól annk a bokornak nem lesz semmi baja .
26. töprengő (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2013. máj. 7. 21:22

Ilyen bokrok is lennének mifelénk. És virágzik.

Azt tudom hogy a bodza, és az aranyesőt, ha ledugunk egy ágacskát megered. ( rosszul emlékszem? )

Többi ilyen bokor amit látni megered?

25. töprengő (válaszként erre: 23. - 10ee523fed)
2013. máj. 7. 21:14

Tavaly egy virággal voltam így. Szomszédok közül nem ismerte senki. Amit mondtak is milyen virág, rákerestem a neten és semmi köze sem volt hozzá.

Piacon sok a virágot áruló mama. Vittem mintát, nem tudták ők se. Valahogy mégiscsak kiderült róla valami.

Állitólag a tarackot elnyomja. Lehet benne valami, mert ahol ez van ott kevesebb a fű

5 vagy 6 szirma van, harangra hasonlít.

2013. máj. 7. 15:01
Ami még csodálatos a Spírea - gyöngyvessző , az is most fog virágozni / máshol már nyílik / könnyen szaporítható , meg tőről is lehet osztani ősszel .
23. 10ee523fed (válaszként erre: 20. - Töprengő)
2013. máj. 7. 14:59
Köszönöm, pedig csak tankolni voltunk, és megkértem a párom, hogy az útszélén álljon meg, mert nekem ez a bokor tetszik! Hazahoztam, de itt ebbe a faluba senki nem tudta mi ez! Úgy néztek rám , mint aki a holdról jött. Pedig csak egy útszéli bokor! De ha kell, szívesen szedek Neked is!!!
22. forrest2010 (válaszként erre: 20. - Töprengő)
2013. máj. 7. 14:58
A jázmint is lehet gyökereztetni június végén , de lehet kiszedni az öregebb tövek mellett ha van fiatalabb új hajtás , ősszel , mikor már lehullott a levele , de odébb is kúszik a gyökere , nekünk abból amit az utcára ültettünk , bejött a ház elé a kertbe . Valamikor 1 tövet ásott ki egyik kollegám a nevelőotthon parkjában , ahol dolgoztam , azóta már néhányszor szét lett ültetve 1-1 tő ,mert a csirkeudvar mellett nem volt jó helyen ,a terasz mellett se , a végén száműzve lett az utcára . Orgonát is nézzél körül , hol látsz valami gyönyörű színűt , kérd meg a tulajt , ha lesz gyereke a fának , szeretnél kapni belőle 1-2 tövet . Az orgona nem kényes , megél minden udvarba .
2013. máj. 7. 14:51
Ha megdícséred a virágát , hátha egyből adakozóbb lesz , az az igazság , h sokkal ellenállóbbak azok a virágok , amik nem mesterséges körülmények között vannak szaporítva , na meg az az igazság , h sokszor lutri , amit az ember üzletbe vesz , bár előfordul azért jó vásár is . Valamikor vettem Peoniát - fás szárú bazsarózsa , éveket kellett várni a virágzására , de gyönyörűek voltak , amikor már virágzottak , csak 1 dupla volt közülük , a legszebbet a nagybátyám feleségének vittem névnapjára , annak csodálatos színe van . Aztán egyszer láttam kertészetbe egy lilát 7ezer valahányszáz ft-ért , hát nem vettem meg , az túl sok érte , de azt is lehet magról szaporítani .
2013. máj. 7. 14:47

Mostanába fog nyílni, valami isteni jó az illata. Jázmin bokor?

Na azt is ahol nem használjuk a kertet növényeknek, egy szál jó lenne.

Van a közelünkbe, lehet megkérdezem, hogy lehet szaporítani.

Orgonát hogy kell, mert az van..

Fórumindító képe is tetszik....

19. töprengő (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2013. máj. 7. 14:44
Lehet más is kért volna " hajtást ". Annak se adott.... Többit sejted mit írnék....
2013. máj. 7. 14:22
Igen, én is szívesen adok másnak is, de én nem merek kérni, mindjárt ferdén néznek rám!
2013. máj. 7. 14:16
És nem mindenki olyan , mint az előbb említett mumi , h smucig , és ne legyen másnak olyan !
2013. máj. 7. 14:15
Persze , szívesen segítek , ha tudok , ha megdícséred valakinél , ami szépet látsz , lehet h fel is ajánlja , h ad belőle / egyszer kértünk egy gyönyörű kék virágot a munkahelyem közelébe , a néni azt mondta , nem ad , ne legyen ilyen senkinek , hát a következő évre kipusztult neki mind , pedig nem is kívántunk neki rosszat . / Van egy gyönyörűség , amit még nem tudtam szaporítani , de idén június végén , megint megpróbálom , hátha sikerül , ez egy illatos bangita most virágzik a szomszédba , olyan majdnem , mint a labdarózsa , csak valami isteni illatú.
15. 10ee523fed (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2013. máj. 7. 14:04
Nagyon ügyes vagy, én nem merek kérni senkitől, itt nem olyanok az emberek. Inkább megveszem a vaterán, vagy kertészetbe, vagy így az út szélén összegyűjtöm. De megfogadom a hasznos tanácsaidat, és remélem számíthatok rád, ha töketlenkednék...
2013. máj. 7. 14:03
Nekünk az utcán meg a kert aljában van 1-1 tő tamarix , de az utcai helyén volt már egy gyönyörű japánlonc , azelőtt vörös futórózsa volt , nem tudom mi nem tetszik ott a növényeknek , de egy idő után elpusztulnak , viszont , ami jól érzi magát nálunk az szaporodik magától is , mint a flox -lángvirág , szétszórja a magját és millió színben pompázik . És ami a lényeg nálam , évelő .
2013. máj. 7. 13:57
A lilaakácunk , azóta se volt olyan gyönyörű , most is elfagyott , de tavaly szörnyen szánalmas volt szegény , tele lett volna virággal de csak a 15 centis fonnyadékokat tudtam lefényképezni , egyébként kb 50-60 centis a virágfürt , amikor végig nyílik .
2013. máj. 7. 13:54
Ha ismered a kecskerágót , ilyenkor hatalmas sárga színfolt a kertekbe , parkokba , az is gyönyörű és a legkönnyebben gyökeresedő évelő kerti bokor . Idén nem is vettem semmilyen kiültethetőt , tavaly gyökereztettem kecskerágót , most csak nagyobb cserepekbe ültettem és leraktam a ház mellett cserepestöl szinfoltnak . Jártamban keltemben benézek az udvarokba , ha szépet látok , kérek hajtást , többnyire kapok is . Hatalmas sikerélmény , ha valamit sikerül szaporítani .
11. 10ee523fed (válaszként erre: 9. - Forrest2010)
2013. máj. 7. 13:50
Köszönöm, nagyon rendes vagy, és láttam az adatlapodon a virágaidat!!! Csak egy kicsit, de irigykedem, én csak most vágtam bele apró kertecském művelésébe!Csodálatos virágaid vannak! Gratulálok, nagyon ügyi vagy, remélem egyszer én is így büszkélkedhetek...
2013. máj. 7. 13:50
Úgy tudom , csak rózsaszín van , én június végén szoktam ezeket a virágzó szépségeket ledugdosni , nyirkos homokos földbe a házunk mögötti nem túl napos északi részen , kb 15 cm hosszú szárakat vágok , ledugdosom , aztán időnként ránézek . Nekünk így lett fehér hortenziánk , oszlopos tiszafánk , kúszó tujánk , a 2 utolsót aug végén , a hortenziát június végén dugom le .
2013. máj. 7. 13:44
Nem tudom ismered-e : Deutzia - gyönygyvirágcserje , Weigela -rózsalonc , Lonicera japonika - japánlonc / csodálatos az illata a virágának / ezek , és még sok-sok bokor nagyon könnyen gyökereztethető , én szinte minden kedvencemet onnan gyökereztettem , ahol valami szépet láttam ./ Ha megnéznéd , írd be a keresőbe a nevüket .
8. 10ee523fed (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. máj. 7. 13:42
És mikor lehet tavasszal, vagy ősszel? Annyira szép ez a bokor, mindenképp szeretnék a kertembe ilyet. Olvasgattam egy pár olsalon róla, de olyan szűkszavúan írnak le mindent, hogy kezdő kertészként nem igazán értem a lényegét. Ahogy Te írtad, legalább értem. Meg tudnád mondani létezik-e más színben is, mert erre semmilyen infót nem találok!?
2013. máj. 7. 13:38
A Tamarix-ot szaporítani ceruzavastagságú szárat vágjál , nyirkos homokos földbe dugd le , és húzzál rá egy levágott üdítősflakont , nagyon sok gyönyörűséget szaporítottam így , mert így legalább látom , h milyen lesz , ha virágzik . És tényleg nézz utána itt a neten .
2013. máj. 7. 13:16
Köszönöm szépen, itt a környezetembe senki nem tudta mi ez.
2013. máj. 7. 13:12
Tamariska, és biztosan találsz a neten bőven leírást róla.
4. 10ee523fed (válaszként erre: 3. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 7. 13:08
Tudsz nekem valami infót is mondani róla, vagy kutakodjak az interneten? Szaporításról, meddig virágzik, létezik-e más színbe is, ilyeneket! Köszi
2013. máj. 7. 13:04
Tamariska
2013. máj. 7. 13:02
A képeimhez raktam be róla kettőt, az út szélén szedtem, de nem tudom mi ez, és hogyan lehet szaporítani. Ha valaki tudna nekem segíteni, megköszönném!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook