Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen vállalkozási formát válasszak? fórum

Milyen vállalkozási formát válasszak? (tudásbázis kérdés)

25. michelle.r (válaszként erre: 24. - Marcibaba)
2015. jún. 3. 11:01
Nem negatívumot kaptál, hanem számtalan szempontot, ami alapján értékeld és gondold újra a terveidet. Akár cukrászda, akár bármilyen vállalkozás, ugyanazokat a dolgokat kell mérlegelned.
2015. jún. 2. 19:46

na ez az nagyon át kell még ezt rágnom itt már olyan negatívumokat kaptam hogy csökkent a lelkesedésem. főleg egy vidéki kis településen... ahol már van 2 italbolt is....hát meggondolandó

de akkor mit kellene

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2015. jún. 2. 15:49

"Hatvanadik ugyanolyannak ne állj be, mert már az sem igaz, hogy a vendéglátó objektumok mindig menni fognak."


Így van, főleg egy cukrászda, még Budapesten is veszteséges lehet.

2015. jún. 2. 15:40
jó kis tanácsokat kaptam megfontolandó és nagy döntés előtt állok
21. michelle.r (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2015. jún. 2. 12:50

Ezért szűnik meg évent kb. annyi vállalkozás, mint ahányat alapítanak. Aki világéletében alkalmazott volt, biztos, hogy nem alkalmas vállalkozást vezetni.


Ettől még persze klassz, hogy törekszel az önállóságra, de talán előbb lehetnél üzletvezető egy presszóban, akkor látnád a működését közelről.


Aztán már csak az van hátra, hogy vezetőnek is jó vagy, tudsz bánni az emberekkel, sasszemmel választod ki, hogy kivel dolgozol.


Ha most van annyi pénzed, amiből 6 hónapig is tudod finanszírozni az üzletet akkor is, ha egy fillér bevételed nincs, akkor dönts, hogy kockáztatod-e?.


És ha igen, tudod-e mitől fog menni az üzleted? Hatvanadik ugyanolyannak ne állj be, mert már az sem igaz, hogy a vendéglátó objektumok mindig menni fognak.

20. M0ncsa (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2015. jún. 2. 08:33

Ha nem ertesz hozza, bele ne vagj, mert nagyon megjarod. Eloszor nagyon alaposan jarj utana, milyen koltsegekkel jar egy vallalkozas vezetese, es hogy megeri-e. Gondold at, van-e eleg alaptoked, hogy belekezdj, mert az elejen (jo esetben par honap, kevesbe jol esetben akar 1-2 ev) szamits ra, hogy veszteseges lesz az uzlet, amit az alaptokebol kell fizetned. Kft. nyitasahoz az a harom milla (ami egyebkent minimum 1,5 kp, a tobbit lehet targyi javakbol is osszeszedni) egyaltalan nem sok, ez a minimum, ami kell egy Kft. - plane egy kavezo - beinditasahoz. Gondold at, milyen koltsegek lesznek, mit tudsz elszamolni, mennyi a varhato bevetel eleinte, tudod-e majd fedezni a kulonbozetet, stb. Rengeteg dolgot at kell gondolnod, ki kell szamolnod, ezt lehetetlen egy forumon par mondatban leirni.

Masodik lepeskent (az elso, hogy magad utananezel a dolgoknak, ugye) mindenkeppen talalj egy jo konyvelot, rengeteget tud segiteni elotte is, utana is.


Azt mar csak halkan merem megjegyezni, hogy a "magad ura" azzal jar, hogy 8-10 ora munka utan nem az van, hogy leteszed a lantot, hanem kezdodik a masodik muszak - szamlak rendezese, utikoltseg szamolasa, kassza dokumentalasa, konyvelo, NAV, egyeb ugyintezes - reggeltol estig dolgozni fogsz. Aki szereti csinalni, annak jo. De ha a vallalkozas altal tobb szabadidot szeretnel nyerni, na azt felejtsd el.

19. mirea (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2015. jún. 2. 07:54
Rengeteg mindent kell fizetni vállalkozóként. Nálunk is havi szinten az adó és egyéb kiadások 700 ezer Ft-ban vannak, pedig nincs alkalmazott, csak mi.
18. Apple pie (válaszként erre: 17. - Tsysko)
2015. jún. 2. 07:30
Mire vállalkoztál hogy ilyen jól megy?!
17. tsysko
2015. jún. 2. 07:25

Szia! Nekem van egy Bt. meg egy egyéni vàllalkozàsom.

Jól megnézted a helyet,hogy hol bérelnéd ki ? Biztos,hogy menne? Mert sorra szünnek meg az üzletek.

Nagyon sok mindent kell fizetni egy vàllalkozónak....könyvelő,jàrulék,adók,iparüzési adó és van amit fél évente meg évente kell még.

Jól gondold àt!!!!! Nekem a Bt. jól megy éves szinten 100milliós bevétel. Az egyéni vàllalkozàson most gondolkodok,hogy megszüntetem. Van 2 alkalmazott itt havi szinten /2 óràsak/ kb.100.000 a kiadàs+ bérlet díj,rezsi.

És még évente adók kb. 600.000 ft.

Ez minden vàllalkozàsnàl így van. És akkor eldöntheted még,hogy àfa mentes akarsz e lenni.

16. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2015. jún. 1. 22:57

Szerintem se ügyvéddel kezdj, hanem egy jó könyvelőtől/adótanácsadótól kérdezd meg, hogy az egyes vállalkozási formák mivel járnak (adminisztrációk, könyvvezetési kötelezettség, fizetnivalók/.


Az ügyvédeknek - hacsak nem adó- és társasági jogra specializálódtak - fogalmuk sincs ilyesmikről, viszont igen borsos áron dolgoznak.


Először számolnod, tervezned kell, hogy tudjad, bele tudsz-e vágni.


Egyébként én minden vállalkozót köteleznék egy tanfolyam elvégzésére, hogy tudja, mivel jár egy vállalkozás vezetése.

15. syria (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2015. jún. 1. 21:53
A fiamnak az egyszemélyes kft. jött be. Nem ügyvéd, hanem egy jó könyvelő tanácsát kérjed ki. Ő van napi szinten képben az aktuális lehetőségekkel.
2015. jún. 1. 21:43
Járulék attól függ, milyen minősítésben dolgozol.
2015. jún. 1. 21:40

Kft-hez minimum 3 milla kell jegyzett tőkének. Az biztos.

Ha egyedül szeretnél tulajdonos lenni, akkor még mint egyéni vállalkozó, egyéni cég működhetsz.


Ha társas vállalkozásban gondolkozol, és megvan hozzá a tőkéd is, talán érdemesebb megvenni egy céget (persze könyvelését,stb. szigorúan ellenőrizve), mert akkor fél évig békén hagynak, elvileg nem vizsgálódnak a hatóságok.

2015. jún. 1. 21:37
Menj el egy ügyvédhez és utána egy könyvelőhöz.Aztán tudsz dönteni a lehetőségeidről.Ha nincs erre pénzed, ne vállalkozz!
2015. jún. 1. 21:16
igen-igen én is úgy olvastam ha a könyvelő valamit elszúr az gáz.. akkor aztán lehet fizetni...
2015. jún. 1. 21:13
mérlegelni kell necces
2015. jún. 1. 21:13
KFT-től nem felesz a vagyonoddal, ha valami krach közbejönne. Minimum egy könyvelővel beszéld át. Egy jó szakember tanácsáért, ne sajnálj pénzt kiadni, akár az "életed" is függhet tőle.
2015. jún. 1. 21:12
ja és mennyi a járulék mert én havi 70 ezer körülit olvasok itt a neten..??
2015. jún. 1. 21:11
nem tudom a brleti díj, rezsi és járulék költségetin felül mennyi lehet kitermelni és megéri -e majd...,?
2015. jún. 1. 21:09
igen én is nagyon sokszor képzeltem már el, de most úgy gondolom megvalósítom talán... ezért is kérnék tanácsot itt is, ha valaki ért hozzá mert félek belevágni...de jó lenne
5. 408020f45e (válaszként erre: 2. - Marcibaba)
2015. jún. 1. 21:07

Az attól is függ, mennyi tőkéd van. Induláshoz kellenek-e támogató társak vagy egyedül te leszel a tulaj, mert akkor csak alkalmazottakat kell felvenned, meg persze a működéshez a papírok és természetesen egy könyvelő, cégbejegyzés, stb.

Én sem nagyon értek hozzá, de már többször elképzeltem egy hasonló vállalkozást. :)

2015. jún. 1. 21:06
egyéni vállalkozás ha jól tudom ,kell hozzá jó kis anyagi fedezet induló tőke ami ilyen esetben nem biztos,hogy megtérül vagy ha mégis az időbe telik majd
2015. jún. 1. 21:01
Ez nagyon sok mindentől függ, pl.: Kft meghatározott összeggel alapítható, szerintem keress fel egy ügyvédet, aki a lehetőségeidnek legmegfelelőbb formát ajánlja.
2015. jún. 1. 20:58
Kis presszó kibérlésén gondolkodom szerintetek??? Mindig alkalmazott voltam, de most azon gondolkodom hogy meg kellene próbálni már így negyven évesen a saját magam ura lenni... egyéni vállalkozás, vagy kft....nem értek hozzá??
2015. jún. 1. 20:57
Milyen vállalkozási formát válasszak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook