Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen ütemezéssel, mikor utalják a járások az ápolási díjat? fórum

Milyen ütemezéssel, mikor utalják a járások az ápolási díjat? (tudásbázis kérdés)

A politizáló, személyeskedő vagy provokatív hozzászólásokat töröljük.

2014. jan. 4. 09:42

Amiről a hazai média mélyen hallgat!

Posted on 2013/09/30 by Híradmin


OTP“A napokban Párkányban (Szlovákia) intéztem céges ügyeket a helyi OTP Bankban. A bankban kígyózó sor fogadott, a biztonsági őr az utcán osztogatta a sorszámokat. Kérdezte tőlem, hogy hova-hova, mondtam, hogy céges számla, erre mondta, hogy csak egyenesen tovább, nekem nincs szükségem sorszámra.


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Az ügyintézés folyamán továbbra is furcsának találtam a sort, így megemlítettem az ügyintéző hölgynek, hogy látszik, hogy ők sokkal jobbak, mint a szemközti CSOB Bank, mert az kongott az ürességtől. Erre a következő párbeszéd zajlott le köztünk:…


- Ááá, már ez megy egy hete. Most fizetjük a határon túli magyaroknak az iskolakezdési támogatást.


- ????


- Nem tudta? A Bethlen Közalapítvány fizet az igény szerint.


- ????????


- Ti magyarok (mert a hölgy szlovák, csak remek magyar tudással) fizettek minden határon túli magyarnak, aki igényli ezt.


- Ne haragudjon, de ha nem banktitok, akkor megkérdezhetem, hogy mégis mennyit?


- Sajnos pontosan nem tudom, mert a kollégáim foglalkoznak ezzel, de úgy tudom, hogy függ sok mindentől, de úgy 70 és 150 euró között összegről van szó.


Alig vártam, hogy haza érjek és utánanézzek. Nos, akárhogy is kerestem, egy 2011-es Eduline cikken kívül semmit, de semmit nem találtam. (Ki a fene olvassa az Edulinet?) Nos, az Eduline 2011-es cikke szerint mintegy 246,000 igénylőnek fizettek ki 5,4 milliárd forintot. Ez igénylőnként kb. 22 ezer forint, tehát az ügyintő hölgy által minimumként említett 70 euró “ül”.


Mindeközben itthon, ha iskolakezdési támogatást akarok adni a kollégáimnak, az agyament adminisztrációval jár, kápét már nem lehet adni, és persze közel tízezer forint „kedvezményes” adó terheli, ha a maximum 29600 forintot szeretném nyújtani, addig a határokon túl élők egy roppant szimpla adminisztrációval és igényléssel megkapják készpénzben.


Azt még valahogy benyeltem, hogy a határokon túl élők szavazhatnak, holott nem itt élnek, nem itt adóznak. Jó legyen! Négy évenként csak egyszer kerül pénzbe, de bosszantó.


De hogy valakik Szlovákiában, Romániában, Kárpátalján, Vajdaságban stb. azért markoljanak fel pénzt, hogy az adott ország, adott tanintézményébe járhassanak a gyerekeik, az már bicskanyitogató! Mindezt úgy, hogy mindannyiunk adóforintjából vesznek el. Fogadjunk bármibe, hogy az az 5.4 milliárd jól jönne a magyar oktatásnak, egészségügynek is!


És az a legszebb az egészben, hogy mindenről mindenki hallgat. A jobboldali sajtó, ami genetikailag késztetve van arra, hogy még a visszalépést is egy hatalmas ugrásnak minősítse szemérmesen hallgat minderről.


Miért???


Mert egy ilyen elvtelen pénzügyi támogatás valószínűleg a jobboldali szavazóknál is kiverné a biztosítékot. Mindenki gondolkodjon el ezen, a sajtó tele van iskoláskorú gyerekek szüleinek a panaszaival, akik adófizető állampolgárként sem, vagy igen nagy nehézségek árán kapnak némi állami- vagy önkormányzati támogatást. Mindenki gondolkodjon el ezen a dolgon, és tegye fel a kérdést: tényleg csak az “elmúltnyócév” kormányai voltak nemzetrontók???”


Forrás: Facebook

514. Zoli0213 (válaszként erre: 513. - Tóth Lajosné)
2014. jan. 4. 09:37
Az hagyján,de akinek a postás viszi ki annak leghamarabb szerda de inkább csütörtök ami ugye már 9-e pedig azoknak is 5-ig meg kellene kapniuk legkésőbb szal ezt is bele kell kalkulálni az utalás elindításába.Illetve bele kellene.
513. Tóth Lajosné (válaszként erre: 511. - Zoli0213)
2014. jan. 4. 09:21
Akkor kedden lesz pénz Hurrááá számlákat késve fizetni az pedig kamatozik!A miénk nem???
512. Tóth Lajosné (válaszként erre: 509. - MI0309)
2014. jan. 4. 09:19

Ki dolgozik hétvégén a nagy irodisták közül??

Már hétköznap sem akarnak, mert ha dolgoztak volna nem lenne csúszás a pénz utalásban.

Egyébként ha tegnap rákattintanak az utalásra akkor a négy órás utalási rendszerben amivel olyan nagyra voltak a bankok már ma letudnánk venni a számláról automatánál!!! Ezek hülyének nézik az embereket!!!

Szeretném tudni mitszólnánakj ha az Ő fizetésüket sem kapnák meg időben?? Emlékszem nem rég a pedagógusok hogyan háborogtak, merta az beszélték nem kapják meg fizetés napon a bérüket......

511. Zoli0213 (válaszként erre: 509. - MI0309)
2014. jan. 4. 09:19
Hétvégén biztos nem utalnak,ha tegnap nem tették,akkor leghamarabb hétfőn fognak.
510. MI0309
2014. jan. 4. 09:15
nagyon kéne a pénz nincs mit enni nen vettük ajándékot ss kafacsonyfánk se volt egy tuja àgat hoztuk be . éhesdk vagyunk !!!!!!!!!!!
509. MI0309
2014. jan. 4. 09:10
Hetvéhhén vtalnak??
2014. jan. 4. 08:31
Nekem inkább valami más bűzlik szerintem nincs pénz!! Beszéltem egy hivatalnokkal ( más ügyben ) és kérdeztem mikorra lehet számítani az ápolásira Ő csípőből azt mondta neki mikor lehet a bére második felére számítani, mert csak a felét utalták neki. ????????????
2014. jan. 4. 07:07
Egy éve vették át a kormányhivatalok az ápolási kifizetését, én azóta össz. ha kétszer kaptam meg 5-én a pénzt.Amíg az önkormányzatok kezelték,sose volt olyan ,hogy késve kaptam volna,ha hétvégére esett 5-e akkor előbb de semmiképp nem utóbb kaptam.Megérte hozzányúlni egy jól működő rendszerhez.
506. Trike
2014. jan. 4. 06:02
Szia.Én sem kaptam,szerintem senki sem kapta meg.Vasmegye.
505. MI0309
2014. jan. 4. 05:41
sziaskzstok valaki kapott márapolásk díjat? Hétvégén nem is lehet róla szó?
2014. jan. 3. 18:24
ha 4 oras utalásuk lenne már rég itt kellene lennie és a bankom semmilyen fajta bejövö utalást folyositást nem lát a rendszerben vagy is nem küldtek semmit csak mondják ez undorito!!!!!!!!!!!!!!!
503. zsuzs42
2014. jan. 3. 18:10
hát szerintem ha valóban ma utaltak akkor ezzel nem kellene hétfő reggelig várniuk ha nem ma már rajta kellene lenni mert én nekem is a határozat úgy van írva 5-ig utalják számlára.
2014. jan. 3. 17:23
na majd a bankom utánna néz hogy valojában tényleg utaltak e vagy sem ki derül mindjárt!!
2014. jan. 3. 17:02
na majd mindjárt utánna járok mi a tökömet tökülnek ezeknek semmi se szent a nagy törvény csak nem rájuk vonatkozik ugy látszik
500. Nicky211 (válaszként erre: 498. - Peti1977)
2014. jan. 3. 16:59
Ma mindenki azt írta hogy nem kapott elvileg ma utalták......
499. luna55
2014. jan. 3. 16:59
Szerintem aki számlára várta senkinek ennyit a törvény be tartásásról..
2014. jan. 3. 16:56
valakinek jött ápolási?
497. Nicky211 (válaszként erre: 496. - Tóth Lajosné)
2014. jan. 3. 16:54
Na igen a nyugdíjazással én is így vagyok kikerültem az iskolából és mire normális munka helyett találtam az álmok szerte foszlottak egy éjszaka alatt mikor édesanyám agyi infarktust kapott és nem titkolom még csak 27 éves vagyok és 2 éve ápolom :( együtt tudok önnel érezni mert sajnos nem könnyű beteget ápolni senkinek és nekünk még szabadság sincsen állaandó mókuskerék!! Hallásfogyatékossági támogatásra nem jogosult a beteg? közgyógy ellátása van?
496. Tóth Lajosné (válaszként erre: 493. - Nicky211)
2014. jan. 3. 16:41

Súlyos cukor és vesekárosodott, de még tud mozogni,rosszul lát és hall. A kora pedig egyre fiatalabb 72. biztos meggyógyul.

Sajnálom, de nem cinizmus amit írok, hanem elkeseredett vagyok. A nyugdíja és az ápolási díj 100 ezet Ft összesen és ebből orvosság és fűtés és élelem +villany víz díj és még az egyéb olyan kiadások mint pl. a csatornahálózat kiépítéséhez hozzájárulás sorolhatnám a sok kiadást abszolút a padlón vagyunk és én még nem vagyok nyugdíjas, persze nem is leszek mert addigra feldobom a pacskert és igazából milyen nyugdíjra számíthatok ennyi pénzből?? Igaz azok akik a családtagjukat ápolják nem hasznos állampolgárok. Kívánom a nagyoknak ők is tudják meg milyen élet ez!!!

495. Nicky211 (válaszként erre: 494. - Luna55)
2014. jan. 3. 16:38
sajnos :(
494. luna55
2014. jan. 3. 16:32

Hát ez megint mekkora marhaság,m

ez megint strucc politika hisz 2 évente felül vizsgálnak ,igazolva van orvosi igazolással hogy milyen beteget ápolsz vagy úgy gondolják hogy közben pl anyukám megfiatalodott és meggyógyult röhej

493. Nicky211 (válaszként erre: 491. - Tóth Lajosné)
2014. jan. 3. 16:29
Igy van aki alap összegűt kap annak sajna nem jár emelés.Bizottság elé kell vinni a beteget én se törödtem bele h csak annyit kapok és mivel fogyatékossági támogatást kap édesanyám abból is a nagyobb összegűt és 5 pontból 3mat nem tud önállóan megcsinálni így jár utána az emelt összegű ápolási. milyen betegsége van a hozzátartozónak tisztelt Tóth Lajosné?
492. Nicky211 (válaszként erre: 489. - Luna55)
2014. jan. 3. 16:24
Így van a nyilvántartásban benne van hogy ki milyen súlyos beteget ápol de nekem a kormány ablaknál azt mondták azt külön kérni kell egy házi orvosi igazolással. mert szerintem ugy vannak vele aki nem jár utána azét benyelik. nem adják azt olyan könnyen senkinek. :( sajnos
2014. jan. 3. 16:22
Én ma beszéltem az ügyintézővel és akinek 26500Ft a megállapított az nem kap emelést. Ha mégis kérsz akkor a beteget kell elcitálni orvoshoz különböző vizsgálatokra. Ha nem találják betegnek akkor még azt is megvonhatják amit eddig adtak....Nem is ragozom ez olyan eset mint aki rokkant és hiányzik a lába meg a keze de felülvizsgálják hátha kinőt....és tud dolgozni. Mikor annak sincs munkája aki egészséges és fiatal.
490. Nicky211 (válaszként erre: 488. - Tóth Lajosné)
2014. jan. 3. 16:21
Sajnos 2 éve ápolom édesanyámat én is fél oldali bénulása van. és minden tiszteletem hasonló helyzetben lévőeknek és én a kormány helyébe nem tennék különbséget az ápolási díj kiosztásában henem egységesen megadnám azt a 48 ezer forintot mert még az se pénz de több mint a semmi. :( de látom nem sietnek vele jól kezdték az évet!!! :(
489. luna55
2014. jan. 3. 16:13

Emelt díjat te kell kérjed ,vagy küldenek ki nyomtatványt? Végül is a nyilvántartásból tudják ki lenne jogosult.

Az utalásról annyit ha ma utalták volna a számlán kéne lennie ..de nincs ...

488. Tóth Lajosné (válaszként erre: 486. - Nicky211)
2014. jan. 3. 16:03

Valóban csak azoknak emelkedik a díj akik nagyon súlyos beteg embereket ápolnak.

Szerintem nagyon szomorú,mert nem csak az a beteg él nehéz helyzetben hanem az aki még a wc-re eltud menni önálóan ( oszt vagy oda ér & nem ) Tudom örülnöm kell, hogy ennyit is kapok és nem is zúgolódom, mert hál ég az én párom nem kell forgatni pelenkázni csak havonta közel 30 ezer a gyógyszere hurrá nekem nem emelnek!! Pedig én is 24 órás szolgálatot látok el.

Nem volt és nem is lesz igazság a földön. Az ápolásit pedig lassan hónap végén utalják addig felkötöm az állam.

487. Nicky211 (válaszként erre: 471. - B399a09e0e)
2014. jan. 3. 15:40
Nem csak kiskorúaknak jár hanem azoknak is akiknek súlyos fogyatékosságú a hozzátartozója vagyis az államkincstártól 24000 ft -ot kapnak.
2014. jan. 3. 15:35
Ápolási díjat, mintegy nettó 26.500 forintot az kaphat, aki tartósan gondozásra szoruló, súlyosan fogyatékos vagy tartósan beteg hozzátartozóját látja el. Emelt összegű díj annak jár, akinek rokona fokozott ápolást igényel, kiemelt ápolási díj pedig annak folyósítható, aki a legsúlyosabb egészségi kategóriába tartozó családtagját gondozza. A díjemelés és az új díjkategória bevezetése 18 ezer családot, illetve háztartást érint, és több mint 1,7 milliárd forintot jelent a jövő évi költségvetésben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook