Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2933. 759dae95ea (válaszként erre: 2930. - 0885190cd8)
2009. okt. 2. 19:57

Szia Lucifer!

Én ma a 6. nap vagyok. Én mindig megyek az orvoshoz, 2 hetente, konzultálunk egyet. Fogy a Bromocriptinem, ad majd receptet, s ad beutalót reményeim szerint UH-ra. Sokan járnak hozzá, úgyhogy jó előre kell időpontot kérni, mindig kérek, aztán legfeljebb megbeszéljük mi van az aktuális diagramm-omon. Amúgy nagyon jól vagyok.

Lucifer! Csak pozitívan!!! OKS?! Mindegy mit mond az orvos, sikerülni fog!

2932. 759dae95ea (válaszként erre: 2929. - Nitka)
2009. okt. 2. 19:54
Sajnos még nincs. 12 hónapja.
2931. 0885190cd8 (válaszként erre: 2929. - Nitka)
2009. okt. 2. 19:02

Nitka!

Légy erős... én is félek még a gyógyszertől...

Mindenkinek sikerüli fog a babó köztük neked is mielőbb...

2930. 0885190cd8 (válaszként erre: 2925. - 759dae95ea)
2009. okt. 2. 19:01

Szia Viki!!!


Hogy vagy??

Akkor reméljük lesz ebben a hóban magától pé-d, ez nagyon jó hír...:)))

Bárcsak már én tartanék ott...:(((

És miért kell dokihoz menned???


Velem semmi nekem is megjött hétfőn, és most kell majd 12.én mennem uh-ra...

A dokinőm, azt m. ne éljem bele magam abba hogy most volt pé-m, mert valami nincs rendben, és ez nem normális, hogy a reggeli hőm nem megy fel pé, után...

ugyhogy passzolok, mi lesz velem...

majd kiderül..

Te hányadik napodon vagy???


Puszka...:)))

2929. Nitka (válaszként erre: 2928. - 759dae95ea)
2009. okt. 2. 15:36

Én most nagyon bizakodom a sikerben :) Sikerülnie kell... nem sok esély maradt :)

Nektek van már gyerkő? Mióta próbálkoztok?

2928. 759dae95ea (válaszként erre: 2927. - Nitka)
2009. okt. 2. 15:31

Hát igen, itt mindenki arra vágyik:)

Én is:)

2927. Nitka (válaszként erre: 2926. - 759dae95ea)
2009. okt. 2. 15:16

Szia! Nekem olyannyira szabálytalan, hogy leginkább 40, 54 nap között mozog :)


Bár én jobban szeretném, ha maradna a francba a ciklus, és már az 1. hónapban baba lenne a hatása :))

2926. 759dae95ea (válaszként erre: 2924. - Nitka)
2009. okt. 2. 15:11

Nitka!


Nekem is szabálytalanok voltak a ciklusaim, 26-34 nap között.

DE

Most 2-szer 28 napos volt egymás után.

Én nem tudom, hogy a Bromocriptin vagy a Clostilbegyt állította be, de most szabályos.

2925. 759dae95ea (válaszként erre: 2921. - 0885190cd8)
2009. okt. 2. 15:09

Szia Lucifer!


Nem, nincs. Vége.


Ma úgy érzem magától beindultak a petefészkeim, mind a kettő, csak kicsit éreztem, de elég határozottan.


Hétfőn megyek dokihoz, szerintem rá egy hétre kellene UH-ra mennem, majd meglátom ad-e beutalót.


Veled mi újság?

Puszillak

2924. Nitka
2009. okt. 2. 10:35

Lányok, azt megkérdezhetem,hogy a closty elvileg be is állítja a ciklust? Erre azért volnék kíváncsi, mert nekem világ életemben abszolut rendszertelen volt a ciklusom...mondhatni a petém külön életet élt :)


Elvileg ez a gyógyszer ugye arra van, hogy legyen peteérésem... annyira parázok, hogy ettől sem lesz...


Vannak tapasztalataitok?

2923. Nitka
2009. okt. 2. 08:56

Sziasztok Lányok! Nagyon aranyosak vagytok! Köszönöm a sok bíztatást és tanácsot!


Én is abszolut azt gondolom, hogy helyes döntést hozok, ha elmegyek a régi mágándokimhoz is. Vesztenivalóm nincs, max a pénz, amit a magánrendelésért adok.. .de azt gondolom, hogy a cél mindent megér. Szeretek biztos lenni a dolgomban, és ezt a jelenlegi orvosom mellett nem érzem. Tényleg ő csak annyit mond el, amennyit muszáj. Ha nem kérdezek, nem mondd semmit :(


Nekem ez az első clostys hónapom, és nagyon bizakodom... remélem tudunk majd tapasztalatot cserélni a témában :)


Szép napot mindenkinek!

2922. 0885190cd8 (válaszként erre: 2920. - Rozalind)
2009. okt. 1. 20:23

Szia Rozalind!

Remélem mielőbb kideül a bibi oka...:)))

Nem tudom még hogy mikor jön apuka, mert ma nem vette fel a dokim a telcsijét...


És ezt meg lehet oldani hogy itthonról vigyük a kiskatonákat???

ez jó lenne...:)))

ez egy jó ötlet...:)))

2921. 0885190cd8 (válaszként erre: 2918. - 759dae95ea)
2009. okt. 1. 19:59

Szia Viki!

remélem meg lesz akkor nekünk is aznap, igaz a doki nem mondott még erről semmit, na majd kifaggatom...:))


Hogy vagy-?

van még menzeszed???

kell menned dokihoz most is uh-ra?

2920. Rozalind (válaszként erre: 2914. - 0885190cd8)
2009. okt. 1. 18:26

Szia Lucifer!


Biztosra uh-val meg tudja majd mondani, hogy most van pé-d, vagy nincs. Az a tuti. :)

Viszont én javaslom, hogy a párodat is nézessétek meg még most az elején, mert nálunk az én párom is hunyó volt. A dokim addig engem nem is kezelt, míg a férjem leleti rendben nem lettek. Meg szerintem totál felesleges téged pumpálni hormonokkal, ha nem te rajtad múlik a dolog.

Nálunk úgy volt a vizsgálat, hogy mi reggel itthon produkáltuk a mintát, és 1 óránk volt, hogy beérjünk vele a kórházba. Ennyi idő úgy is kell, mert ekkorra válik folyékonnyá, hogy vizsgálni tudják. Kb. 10 perc alatt meg is volt az eredmény, amit az andrológussal kiveséztünk, és megbeszéltük a továbbiakat. Nem tudom, hogy máshol hogy zajlik, de biztos hasonlóan.

Mikor mentek pontosan?

Köszi, én megvagyok, ma vagyok a 2. clostys napomon, és jövőhét csütörtökön megyek a dokihoz uh-ra. :)

2009. okt. 1. 17:34

Szia Nitka!

Szerintem is válts Dokit, nagyon fontos, hogy Ők nyújtanak nekünk szolgáltatást, s nekünk meg kell bennük bíznunk, s ez nagyon nehéz. Keress olyan orvost, akinek jó a munkája, kedves veled....

2918. 759dae95ea (válaszként erre: 2914. - 0885190cd8)
2009. okt. 1. 17:32
Szia Lucifer! Nálunk a spermakép 20 perc volt!
2917. Rozalind (válaszként erre: 2912. - Nitka)
2009. okt. 1. 17:21

Szia Nitka!


Még én is új vagyok itt, habár most kezdtem a második closty-s hónapomat, de még rengeteg megválaszolatlan kérdés van előttem. :)

Szerintem azért fontos lenne a cikluskövetés uh-val, főleg closty mellett, mert lehet, hogy könnyen túlstimulálnak, és az veszélyes lehet. Az egyik ismerősömnek napi 2x1 szem clostytól 6 tüszője ért meg, és akkorákra, hogy maguktól már nem tudtak megrepedni. :( Szerencsére a köv. ciklusban helyre jött, de nagyon szenvedett. Ja, és azóta már 12 hetes kismama. :)

Úgyhogy hajrá lányok!

2916. Rozalind (válaszként erre: 2911. - 759dae95ea)
2009. okt. 1. 17:13

Szia Viki!


Egyáltalán vagy kioktató, sőt, ez a kis notesz tök jó ötlet. :) Így minden papír egy helyen van, és nem kell keresgélni. :)

2915. 0885190cd8 (válaszként erre: 2912. - Nitka)
2009. okt. 1. 16:07

Szia Nitka!

Engem nem riasztottál el, de te mielőbb tényleg válts dokit...

Nekem kérdezés nélkül elmondd mindent, sőt még javasol is dolgokat.

Ő már tavaly novemberben el akarta nekem kezdeni a kivizsgálásokat/ márciusban volt egy missed ab.-om, és ő hazudott volna a kedvemért kimaradt menzeszt is ilyen 60-70 naposakat, hogy mielőbb legyen baba/ de anno apa még nem hajlott a dologra... valamiért nem akarta a vizsgálatot sem, az ő részéről, de most rászánta magát.

Úgyhogy jó ötletnek tartom, a régi dokidat.


Remélem neked is mielőbb sikerül a baba...

sok sikert!

2914. 0885190cd8 (válaszként erre: 2906. - Rozalind)
2009. okt. 1. 15:51

Sziasztok csajok!


Szia Rozalind!

Ne is mondd a jó hírt tegnapelött felhívtam a dokinőmet mert ugye megjött és azt mondta, hogy ez csak egy dolog hogy most volt pé-m, de szte valami oknak kell lennie, hogy reggeli hőm nem megy fel, úgyhogy apuka még ráér jönni, de azért én szeretném, ha ő is túl lenne ezen minnél előbb.

Úgyhogy ne nagyon éljem bele magam abba hogy van azaz volt most....:(((

Nem is baj, ha ilyen őszinte, igaz már napi szinten telcsi kapcsolatban vagyok vele, hisz mindíg hívom valamiért... lehet hogy már unja, de inkább kérdezek, éy így tudom, hogy mi van, nincs igazam???


Miért ez az eredmény amit apának csinálnak, az meglesz egyből???

Ezt nem tudtam... de ez jó, legalább azt megtudjuk ott helyben...:))


Te hogy vagy???


Csajok, hogy vagytok?

2913. Nitka
2009. okt. 1. 15:09
Tyű, lányok, remélem nem én riasztottam el mindenkit :)
2912. Nitka
2009. okt. 1. 12:05

Sziasztok Lányok! Ritkán írok erre a fórumra (konkrétan talán 2x tettem ezt meg), de mindig annyi hasznos dolgot olvasok tőletek, ami nekem is nagyon nagy segítség! :)

Én most kezdtem a closty-t, és szinte hasonló cipőben járok, mint Ti... lassan 1 évnyi sikertelen próbálkozás, vizsgálatok, hormonok, endokrinológus...aztán kiderült, hogy alacsony a prolaktin szintem, úgyhogy valszeg nincs rendszeres peteérésem sem :( Most kezdtem a clostyt... persze az én dokim már nem olyan lelkes, mint a tietek... csak azt csinálja, mondja, amit éppen muszáj... Nekem még az uh kontrollt sem tartja fontosnak clostys ciklusok alatt... :(

Ezért döntöttem úgy, hogy hétfőn bejelentkezem a korábbi magán nőgyógyászomhoz... ő egy tündéri doki. Elmondom neki, hogy mit gondolok, mit szeretnék, remélhetőleg ő is hasonlóan fogja látni a dolgokat, mint én. :)

Mindenkinek kitartást csajok!

2911. 759dae95ea (válaszként erre: 2910. - Rozalind)
2009. szept. 30. 20:22

Szia Rozalind!

Nagyon jó, ha összeírod a kérdéseidet. Nem akarok kioktató lenni, de Én is készítettem egy noteszt, benne vannak az eredményeim, bele rakom a kinyomtatott ciklusgöbéimet. Ha valamit elfelejtenék, ott van előttem. Én is zavarba szoktam jönni, de most már arra is oda figyelek, hogy szoknyába menjek pl, ami hosszú, ha kész a vizsgálat, legalább nem állok előtte félig pucéran... Mindenkinek azt mondom, bátorság. Mindenki merjen kérdezni, olvasni a témában, csak okosabbak leszünk. :)

2910. Rozalind (válaszként erre: 2909. - 759dae95ea)
2009. szept. 30. 20:12

Szia Viki!


Nagyon jó, hogy így előre levázolta Neked a menetet a dokid. Nekem semmit nem mond, de ha kérdezek, akkor nagyon kézséges! Csak az a problémám, hogy amikor ott vagyok nála, totál megkukulok, meg nem igen tudok vele cseverészni, miközben a punc.mban matat. :) De most elhatároztam, hogy legközelebb mindenre rákérdezek, és már írom össze a kérdéseimet! :)

Remélem, hogy minden rendben lesz Nálatok, és már nem fognak kelleni ezek a csúnya vizsgálatok! Szorítok nagyon! :)

2909. 759dae95ea (válaszként erre: 2908. - Rozalind)
2009. szept. 29. 19:40

Szia Rozalind!

Sajnálom:(

Én először 2009. májusban voltam orvosnál. Ekkor kezdtem a Bromocriptine kezelést. Májusban elmondta, hogy júniusi első stimulációm után még 2-szer szedhetem a Clostit, tehát összesen 3 hónapig, már májusban mondta, hogy október, november, december szünet lesz. Tudom, hogy a Closti hat 3 hónapig is, ezt is mondta. És már májusban előrevetette, hogy, ha a stimuláció nem sikerül, és spontán se sikerül a terhesség, akkor laparoszkópiát javasol. Én a laparoszkópiát méhtükrözéssel együtt kértem tőle előjegyezni. Ha a laparoszkópia nem mutat petevezeték hibát, akkor meg lehet próbálni az inszeminációt, ha hiba van, akkor csak a lombik jöhet szóba, ahhoz pedig kell a méhtükrözés. Én úgy számoltam a decembert, hogy a november vége, december eleje lesz a 3. Closti mentes ciklusom, s ha nincs Baba ez után belevágok a vizsgálatba. Persze remélem, hogy most a gyógyszermentes hónapban is mehetek UH-ra, hogy lássuk van-e peteérés Closti nélkül. S reménykedek, hogy talán most gyógyszermentesen sikerül.

Szurkolok neked:)

2908. Rozalind (válaszként erre: 2907. - 759dae95ea)
2009. szept. 29. 19:16

Szia Viki!



Sajna nem sikerült az első Closty-s hónapom, ma beköszöntött a mikim 26 napra. :( Holnaptól újból elkezdem szedni a gyógyszert, és jövőhéten megyek uh-ra, a 10. napomon.


Nálad a dokid mondta, hogy ha nem sikerül a baba, akkor decemberig megcsinálja a HSG-t, vagy Te kérdeztél rá?

Úgy olvastam, hogy a Closty szedése után akár 3 hónapig is lehet szép tüszőérés! :)

2907. 759dae95ea (válaszként erre: 2905. - Rozalind)
2009. szept. 28. 21:42

Szia Rozalind!

Sajnos nem tudom, egy hét múlva van nála időpontom. Majd megmondja. de fogom érezni, ha van tüszőérés!


Mi újság veled?

2906. Rozalind (válaszként erre: 2902. - 0885190cd8)
2009. szept. 28. 21:32

Szia Lucifer!


Ez végre tényleg jó hír! Az is jó, hogy nem írja föl neked egyből a Closty-t, hanem megnéz előtte egy ciklusodat! Rendes dokid van! :)


A párod eredménye szerintem meg ott meglesz helyben.

2905. Rozalind (válaszként erre: 2897. - 759dae95ea)
2009. szept. 28. 21:24

Szia Viki!


Nagyon sajnálom...:(


Ezt a hónapodat is követi uh-n a dokid?

2904. 759dae95ea (válaszként erre: 2902. - 0885190cd8)
2009. szept. 28. 20:14
Apuka eredménye rögtön meg van: 20 perc!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook