Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2009. okt. 13. 20:24

sziasztok lányok!


Füles!

Nem mondtak semmit, mikor reped, csak a doki aki az uh-t csinálta megkérdezte mit keresek itt, miért nem vagyok otthon apukával az ágyban...:)))


Enikő!

Én sajna ebben nem tudok neked okosat mondani, hisz én is closty előtt állam még múlthóban... de hál istennek egyenlőre kilőve... kopp- kopp- kopp, le is kopogom...:)))


hogy vagytok???

2962. Enikő25
2009. okt. 13. 19:27

Sziasztok

egy kis információra lenne szükségem, előző hónapban késett a menszeszem, erre a doki felírt nekem duphastont, ami után meg is jött. uána visza mentem kontrollra, hogy megnéze hogy van e peteérésem (babát szeretnénk, kb, fél éve próbálkozunk, de még semmi )Nem volt peteérésem erre megint felírta nekem a duphastont, utána meg ha azt be szedtem akkor a menszeszem 3. napján elkezd kezdenem szedni a clostilbegyt.milyen tapasztalaitok vannak a gyógyszerekkel kapcsoltaban?

2009. okt. 13. 16:27
Nemtom, ha a másik dokinő vizsgál, akkor így van írva, ha ő vizsgál, akkor így mondja, hogy 2x... Én sem értem... :(
2960. 759dae95ea (válaszként erre: 2959. - 8dd74b88ce)
2009. okt. 13. 15:34

Szia Füles!

Jól tudod, a nyálkahárytát jelenti. Én csak azt nem értem miért 2-ször 4 van felírva nálad!

Nálam 8 mm a nyálkahártya, Lucifernél 10 mm.:)

2009. okt. 13. 09:14
Lányok, még egy kérdésben segítsetek, olvasom az endometrium méretét, ami ugye a méhnyálkahártya vastagsága (ugye jól tudom?). Nekem a 12. napon 2x3 mm-t írtak a papírra, a 15. napon 2x4 mm-t. Utóbbinál azt mondták az ultrahangon, hogy nincsenek vele megelégedve, mert nem nő olyan mértékben, mint a tüszők, és nincsenek szerintük egyensúlyban a hormonjaim. Viszont én azt gondolom, hogy még tüszőrepedés előtt a 8 mm jónak tűnik, hiszen lucifernek is ez van. Lucifer, giganagy closty nélkül a 26 mm! :) Gratulálok, mit mondtak, mikor reped meg?
2958. 0885190cd8 (válaszként erre: 2957. - 759dae95ea)
2009. okt. 12. 21:04

most nézem a papiron az is 10 mm...:))



most megyek, visszaengedem apát a géphez...


jó éjszakát...

pussz...

2009. okt. 12. 20:42

Igen szerintem ez nagy. Én úgy olvastam, hogy 20-22 mm-es nagyságában reped meg! Nézz utána a neten.

Endometrium: méh nyálkahártya a beágyazódás miatt nézik.

2956. 0885190cd8 (válaszként erre: 2955. - 759dae95ea)
2009. okt. 12. 20:13

szia Viki!!!


Eddíg akárkinek mondtam mindenki csodálkozott hogy mekkora...:))

ez nagynak számítt???

nem értek hozzá...:))

/8 mm endometriummal,/ ez mit jelent pontosan???

2955. 759dae95ea (válaszként erre: 2954. - 0885190cd8)
2009. okt. 12. 20:10

Szia Lucifer!

13. napon ekkora tüsző! Wow:)

Én is ma voltam UH-on:

18, 5 mm tüszőm van a jobb petefészekben, 8 mm endometriummal, nekem is gyógyszermentes hónapban.

2009. okt. 12. 20:06

Sziasztok Lányok!


Van egy nagyon jó hírem!!!


Egyenlőre nekem nagyon úgy néz ki, hogy nem kell a closty-t szednem...:)))


Ma voltam uh-n elvileg a 13.napomon vagyok ma, és 26mm.-es volt a tüszöm...:)))

Apuka jön most soron...:)))


Hogy vagytok???



Viki, mizujs??? Pussz neked...:))

2953. 759dae95ea (válaszként erre: 2952. - 8dd74b88ce)
2009. okt. 12. 19:53
:) OK. Mindent bele! Drukkolok ++++++++++++++++
2009. okt. 12. 18:31
Köszi a választ, én is erre gondolok.. Ill. nem gondolok!!! :))))))))
2951. 759dae95ea (válaszként erre: 2950. - 8dd74b88ce)
2009. okt. 12. 17:25

Szia Füles!

NEM vagyok orvos , de Én a következőket gondolom:

Igen, mindkettő megrepedhet.

Nem biztos, hogy egyszerre reped meg.

Szerintem sajnos biztos olyan is van, hogy egyik tüsző sem reped meg. De ne erre gondolj!

2009. okt. 12. 16:06

Sziasztok Lányok!


Lenne egy kérdésem, hátha nálatok már volt tapasztalat erről. Augusztusban (több, mint egy év próbálkozás után) kiderült, hogy nincs peteérésem (magas a prolaktin szint is, arra Bromocriptint kaptam). Szeptemberben a 3-7. nap között napi 2x1 clostyt szedtem, sajnos a cikluskövetés alapján az uh nem mutatott tüszőnövekedést, 11 mm volt a legnagyobb, és nem nőtt... :( Az orvosom azt mondta, hogy muszáj drasztikusabban emelni az adagot, ha ez ennyire volt képes, így a mostani ciklusban a 3-7. nap között napi 2x2-t szedtem. A 12. napi uh-n a baloldalon egy 18 mm-es, a jobb oldalon egy 22,5 mm-es tüszőt láttak. Nagyon örültünk, hétvégére mondták a tüszőrepedést. A ma reggeli 15. napi uh-n még mindig látszottak a tüszők, a baloldali és a jobb oldali is 24,5 mm volt, tehát a köv. napokban várható a tüszőrepedés.

Kérdések, hátha tudtok segíteni:

- mindkét oldalon ugyanakkora tüsző nőtt, bár a baloldali többet nőtt, mint a jobb 3 nap alatt. Lehetséges, hogy mindkettő megreped?

- ha mindkettő megreped, egyszerre teszik vajon?

- mindkettő meg is termékenyülhet, lehetnek ikrek? (bevallom, hogy ezt nem nagyon szeretném, de rábízom a sorsra)

- ugye olyan nincs, hogy ekkorák a tüszők, de egyik sem reped meg?


Köszönöm, ha van véleményetek, szívesen fogadom. Sajnos az orvosom szabadságon van, és nem tudok vele beszélni, az uh-s orvosnő meg szerintem csak találgat, de semmi konkrétat nem tudott. Szerdán lesz a köv. uh-m.

Köszönöm!

2009. okt. 12. 15:37

Sziasztok lányok!

Annyit szeretnék leírni, hogy Clostit szedtem 3 hónapig. Most szünetet tartottunk, s ebben a hónapban is van tüszőm. Most jöttem az UH-ról, s 18,5 mm tüszőm van a jobb petefészekben, 8mm endometriummal.

2948. Nitka (válaszként erre: 2947. - Kexem)
2009. okt. 12. 12:31
Szia! Nálam sincs ilyen hatás... nekem 2,6 volt legutóbb a tesztoszteron, de a nőgyógyászom azt mondta, hogy hiába szedem a clostyt, a magas tesztoszteron gátolja peteérést. Az 1. hónapban nem is lett e mellett sem peteérés,ezért most egy fogamzásgátlót javasolt 4 hóanpig, hogy az majd talán rendbetesz... Nem vagyok túl boldog... Tulajdnonképpen az endokrinológus is ezt javasola volna elsőre, de mondtam, hogy babát szeretnénk, ezért nem szívesen szedek fogamzásgátlót...
2947. Kexem (válaszként erre: 2946. - Nitka)
2009. okt. 12. 08:46

hát elég változó. 3,8-5 körül (a mértékegységre nem emlékszem). Nekem a nőgyógyász-endokrinológus doki nem említette, hogy a tesztoszteronszintem csökkentené a closti hatását.

Nálam nincs egyébként jele a magas tesztoszteronszintnek (nincs szőrösödés meg zsíros haj stb.) nálad van ilyen?

2946. Nitka (válaszként erre: 2945. - Kexem)
2009. okt. 11. 16:34

Mi egy éve próbálkozunk, nálam szintén PCO áll fenn, de eddig még sosem kezelték ezt nálam... semmivel sajnos... Néhány korábbi leletemen láttam, hogy felvésték: PCO... de soha sem kaptam gyógyszert, tanácsot...

Most clostyt szedek,de a nődokim azt mondta, hogy a magas tesztorszteron miatt nem valószínű, hogy hat a closty. Az első hónap ezt igazolta is... nem volt peteérésem... :(

Neked mennyi a tesztoszteron?

2945. Kexem (válaszként erre: 2944. - Nitka)
2009. okt. 11. 15:51

szia Nikita!


Én mondjuk nem vérezgettem tőle, viszont a tesztoszteronom nekem is magas. Nekem erre nem mondott semmit a doki, csak hogy PCOS esetén ez normális, de kezelni nem akarta. Hát kíváncsi vagyok neked mi sül ki a dologból.

Mióta próbálkoztok a babával?

2944. Nitka (válaszként erre: 2943. - Kexem)
2009. okt. 10. 16:34

Szia Kexem! Nálam dettó ugyan ez a helyzet. Múlt hónapban kezdtem el szedni a clostyt, voltam közben uh kontrollon, és megállapították, hogy nem strapálják magukat a tüszőcskéim... Konkrétan nem volt closty mellett sem peteérésem :( Én szintén 1 szemet szedtem naponta.

A dokim azt mondta, ő jobbnak látná, ha closty helyett először a tesztoszteronomat rendeznénk, mert valszeg ez is gátolja a peteérést. Bár hozzátette, az 1 szem csekélynek bizonyul az ő véleménye szerint. (a clostyt egy endokrinológus írta fel)

Úgyhogy sajna, én is egyelőre várom, mi lesz... Nekem múlt hét szerdán volt uh. a 10 napon... akkor még nem volt semmi... viszont banyek, 3 napja vérezgetek... remek... :( Ilyen volt valakinek closty mellett? Középidőben vérezgetés.... Ááááááá!!!!

2943. Kexem
2009. okt. 10. 15:36

Sziasztok!


Beleolvstam az eddigi beszélgetésekbe és úgy látom haosnlűcipőben járunk. Viszont lenne egy kérdésem,amire remélem közületek valaki tud majd válaszolni.

Én is elkezdtem szedni a Clostit a múlt hónapban, rendszeresen jártam UH-ra, hoyg figyeljék a peteérésemet, és azt mondtaa doki, hogy egyik petefészkemben sem mozdult megsemmi.

Napi 1 tablettát szedtem, a köv.hónapban, majd 2x1-t kell szednem. Volt valakinek ilyen tapasztalata?

Elképzelhető, hoyg nagyobb adag elindítja a peteérést?


Előre is köszönöm a választ.

2942. Nitka (válaszként erre: 2941. - 56e930fc2a)
2009. okt. 10. 10:20

Szia Regi! Hát, hogy őszinte legyek, passz.... nekünk a kisfiam tök normál módon jött össze, gyógyszer nélkül. Most viszont, hogy tesót szeretnénk, az istennek sem akar sikerülni... 1 éve próbálkozunk, 1 cikluson át szedtem eddig clostit, de mint kiderült, ebben a hónapban nem "csinált" nekem peteérést....

Úgyhogy sajna nincs nagy tapasztalatom...

2009. okt. 9. 22:27

Sziasztok.

Gondoltam megkérdezek Tőletek egy kérdést, amire remélem választ fogok kapni.

Az első babánk closti.segítségével fogant meg.Ma már 1.5 éves.Tervezzük a következőt.Szerintetek megint szednem kell majd a clostit?

Köszi a válaszokat.

2940. Nitka
2009. okt. 6. 08:29
Jó reggelt lányok! Van valaki?
2939. 759dae95ea (válaszként erre: 2937. - Huncutpanna)
2009. okt. 5. 17:17

Szia Panna!

A Bromocriptin-t Én magas Prolactin szintre kaptam. Elvileg Én úgy tudom, hogy ha ez a hormon magas, valóban nincs peteérés, illetve nem szabályos. Magas Prolactin okozhatja a vetélés is.

A Bromocriptin-ről Én is úgy tudom nem hormonális.

Clostilbegyt pedig tüszőérést serkenti. Én úgy tudom alatta és ha szerencséd van utána 1-2 hónapig van esély, magasabb esély a teherbe eséshez.

2938. Nitka (válaszként erre: 2937. - Huncutpanna)
2009. okt. 5. 15:56

Dehogy kérdezel butaságokat... nyilván egyikőnk sem orvos, úgyhogy hidd el, millió kérdés van bennem is. Ezért van ez és az ehhez hasonló forumok :)

Elvileg ez nem hormon...legalább is én úgy tudom. Mellékhatásai asszem vannak (cisztásodás, ikerterhesség). Ezért van az, hogy ellenőrzés mellett kell szedni és csak az orvos által előírt ideig.

Az ismerettségi körömben is volt sajnos vetélés, és fél éven belül újra teherbe esett a lány, és most mindketten makk egészségesek...úgyhogy ne könyveld el magadban a kudarcot.

Szerintem bízhatsz a gyógyszerben, sokaknak már segített :)

Az első terhességem viszonylag hamar (fél év alatt) összejött...nekem szerintem a szülés után borult kissé fel a hormonháztartásom... azóta vannak nálam is gondok...


De pozitívan állj hozzá és sikerülni fog.

Holnap reggel még leszek!

Szép napot!

2009. okt. 5. 15:39

Szia Nikita!

Köszönöm szépen a gyors választ!

Lehet buta kérdéseim vannak, de én eddig nem igazán foglalkoztam ezekkel a dolgokkal, mert mindig azt mondták, hogy egészséges vagyok, minden rendben.Úgy látszik mégsem..

Mennyire veszélyesek vajon ezek a gyógyszerek? Nagyon nem vagyok híve a gyógyszerszedésnek! Fájdalomcsillapítót is csak akkor veszek be ha már elviselhettelen a fájdalom.

Az a hormon amire a bromocriptint kell szedni?? Tudsz róla valamit??

Azt olvastam ez is okozhat vetélést. Nem értem két évig mért nem volt képes egy doki sem elküldeni erre a hormonvuzsgálatos vérvételre??Ki tudja mióta alacsony ez a szint??Lehet az miatt ment el a babóm?!

De már arra is gondoltam, hogy most lehet a bromo miatt nincs peteérésem. Kombinálok ám rendese!

2936. Nitka
2009. okt. 5. 15:29
4-ig még vagyok, addig szívesen segítek (legalább is igyekszem segíteni). Holnap reggel pedig ismét vagyok... De itt az összes lány nagyon segítőkész, és sajnos mindenki ki van már okosodva ebben a témában.
2935. Nitka (válaszként erre: 2934. - Huncutpanna)
2009. okt. 5. 15:26

Szia! Hát nem semmi kálvárián mentél Te is át... kicsit azt éreztem (egy-két dolgot leszámítva), mintha a saját "élményeimet" olvasnám vissza az magyar egészségüggyel kapcsolatban... Nekem is ez a tapasztalatom, hogy sztk rendelésen csak annyit mondanak el, amennyi szükséges... egy mondattal sem többet.

Engem is 1 évig kezeltek mindenféle hormonnal, ami persze nem hatott...Aztán elegem lett a sok dilettáns nőgyógyászból és elmentem egy endokrinológiai szakrandelésre, ahol pár vizsgálat után azonnal kiderült, hogy nincs rendszeres peteérésem. (Te jó ég, hogy erre 1 év alatt nem jött rá a nődokim)... Nekem is alacsony a prolaktin szintem (vagy progreszteron... ki tudja már), ezért szintén closty-t írt fel az endokrinológus. Nekem a ciklus 3. napján kellett elkezdenem napi 1 szemet 5 napon át. Elvileg a szedése alatt is simán próbálkozhattok, mert ez a szer arra van, hogy serkentse a peteérést. Nyilván közben nem árt, ha egy nőgyógyász ultrahanggal kontrollál, hogy van-e érett tüsződ, vagy sem. Vagy végső esetben otthon is tesztelhetsz LH teszttel, vagy minimikroszkóppal (én is ezt teszem). Érdemes beruházni ezekre, nem nagy kiadás, ráadásul különböző aukciós oldalakon féláron beszerezhetőek.

Ha closty szedése közben teherbe esel, azt úgy is észre veszed, mert a ciklus adott napján kell elkezdened ill. folytatnod... szóval, ha megjön, akkor adott a válasz,hogy nem vagy terhes, ha meg nem, akkor meg úgyis tesztelsz, meg hát úgy is a menzes x-edig napján kell bevenned... tehát egyértelmű, hogy van-e terhesség vagy nincs, vagy kell-e szedni, vagy nem :)

Remélem viszonylag érthető voltam :)

2009. okt. 5. 15:15

Sziasztok!


Már nagyon rég nem fórumoztam itt a Hoxán (máshol pláne nem), próbáltam nem foglalkozni a babaprojektel, de ma megint annyira kiakadtam, hogy muszáj "beszélnem"valakivel(valakikkel) aki tudja miről beszélek.

Megmondom őszintén nem olvastam teljesen vissza, de már az utolsó pár oldalon kiderült számomra, hogy sajnos hasonló cipőben járunk.

Több mint két éve próbálkozunk a babóval, 2007.10 hóban volt egy missed ab.-om, azóta nem sikerül teherbeesnem.Nem volt egyszerű eset az sem, amíg kiderült, hogy nem él a babó, de ez egy másik történet. Nem számolom már hányadik orvosnál járok, de már nagyon el vagyok keseredve! Annyira leszarják az embert, már bocs, hogy hihetetlne. Úgy tapasztaltam, hogy ha fizetsz akkor sem foglalkoznak jobban veled! elegem van az egészből!

A vetélésem után szóba sem akartak állni velem, azzal,hogy legalább egy évet várjunk a vetéléstől számítva. Szóval sok-sok csodaszert kipróbáltam, aloe vera, gynevac,gyógyteák, vitaminok tömkelege.Idén nyáron végre elkezdtek kivizsgálni minket. A férjemmel minden rendben. Nálam kiderült alacsony a prolaktin szintem( azt hiszem az), bromocriptint szedetnek velem. Aztán amikor a peteérést vizsgálta a doki meglátta az uh-n, hogy van egy elég nagy cisztám a bal petefészkemben.( a másikban érett pete volt) Laparoszkóppal műtöttek augusztus végén (2 hónapot vártam a műtétre a szabadságolások miatt!) Petevezeték átjárhatósági vizsgálatot is csináltak. Nem volt elzáródva.

Ma voltam kontrollon és kiderült nincs peteérésem. Clostit írt fel. De két szót nem lehetett beszélni vele, mert megint mit a fútószalagon úgy jöttek mentek a betegek, épphogy elkezdtem felöltözni már behívta a következőt aki a férjével jött be és ott topogtam, na most hogy beszéljek én mások előtt a saját nyügömről???Különben is már alig várta adoki, hogy elhúzzak és tudja gyorsan folytatni a futószallagos ellátást!! Felháborító! Nem is emlékezett rá, hogy egy hónapja műtött cisztával!! Pedig delláztunk neki nem is keveset!! Nagyon mérges vagyok!!!

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikerült, de ez még mindig csak dióhéjban!!

Szóval semmit nem tudok erről a closti nevű gyogyóról!!

Nem lehet, hogy később lesz peteérésem, nem pont a 12. napon, hisza műtét bezavart, mert a mensim is 2 hetet késett! Muszáj egyből gyógyszert szednem??

Amíg szedem nem is lehetünk együtta párommal? Baj lenne ha közben teherbe esnék??

Egyáltalán mi lenne ha be sem szedném??

Ti úgy látom már azért eléggé képben vagytok e témával kapcsolatban, segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook