Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
195. Dia1 (válaszként erre: 194. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 18. 07:22
Igen hőmérőztem jó sokáig aztán semmire nem vezetett. A szerint volt peteérésem, de volt olyan hogy a 19. nap körül mutatta és a 28. napon pedig megjött. Szóval nálam nem működik a peteérés +14 nap a haviig. Egy doki egyszer menstruáció előtt megvizsgált és azt mondta terhes vagyok és amint pozitiv a tesztem kezdjem szedni az utrot. Persze már barnáztam ezerrel. Aztán négy nap késéssel megjött, de ezt sem értettem, hogy ha azt mondta hogy terhes vagyok és barnáztam miért nem lehetett egyből elkezdeni? Miért kellett várni a pozitív tesztig (amit nem is volt)? Egy napig szedtem és meg is jött. Azóta is úgy gondolom, hogy nem is voltam terhes, de jól beleringatott abba a hitbe. EGyébként én 6 évig szedtem a fogamzásgátlót és nem is a könnyebbik fajtát és amióta abbahagytam azóta folamatasosan van ez a barnázás. Volt olyan doki aki azt mondta ettől még terhes lehetek és nem kell vele foglalkozni. Ha ez ilyen könnyen összejöhet akkor nem tudom miért nem jön össze a dolog másfél éve...Jelenleg külföldön vagyok a hónap végén megyek haza, de ha hazajutok én is elmegyek ehhez a dokihoz aki mondta a progileesést hogy akkor mondja már meg mi van. A legrosszabb az hogy így még az együttléteket is rendesen lerövidíti. Nekem eddig majd két hétig folyton jött valami. A múlt hónapban a barátcserjével lement 8-9 napra a dolog... Kíváncsi leszek az eredményeidre, majd írd meg mindenképp hogy mit mondott a doki.
194. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 192. - Dia1)
2009. márc. 17. 19:50
Hőmérőzni szoktál,vagy valamikor is hőmérőztél? csak mert az is sokmindent megmutat! én is egyből a progeszteron szint leessésére gondoltam, vagy esetleg sárgatest elégtelenségre! de ezeket meg lehet állapítani a hormonvizsgálattal, nagyon kíváncsi leszek az eredményeimre! ezekre szerencsére valóban van gyógyszer, és nem a fogamzásgátló... azt gondolom azért olyanoknak nem ajánlják akik épp babaát szeretnének! egyébként nekem is gyanús hogy napokig tartó barnázás mellett teherbe lehetne esni...
2009. márc. 17. 16:41
Én mondjuk nem a teherbeesés miatt mentem már el a nőgyógyászhoz és az endokrinológushoz is, hanem amiatt, hogy folyamatosan barnázom, konkrétan 4 éve. A nőgyógyász felírt először kétfajta gyógyszert, aztán a fog.gátlót, melyet 3 hónapig szedtem, aztán abbahagytam, mert nagy javulást nem hozott. Utána kihagytam 1,5 évet és elmentem az endokrinológiára, mert a nőgy. nem küldött el, nekem is csak azt mondta, mint Neked Dia, hogy hamar leesik a prog.szintem. Az endkrinológus viszont már elküldött hormonvizsgálatra, aztán mivel semmit nem tudott okként megjelölni, felírta újra a fog.gátlót és itt mondtam azt, hogyha minden oké nálam, akkor ne rontsam már el. Én egyébként alig szedtem korábban fog-gátlót, most sem akarok. Csak tudnám, miért nem tud visszaállni a rendes 5 napos ciklusom! Nálam egyébként egy kisebb nőgyógyászati műtét váltotta ezt ki, illetve azóta áll ez fenn, de az orvosok állítják, hogy annak ehhez nincs köze. Pedig de.
192. Dia1 (válaszként erre: 191. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 17. 15:22
Én a télen voltam nőgyógyásznál rákszűrésen és rákérdeztem újra erre a dologra (ez egy új doki volt, kíváncsi voltam mit mond). Mondtam neki hogy kora tavasszal szeretnénk újra próbálkozni a babáért és hogy mit szól erre a barnázásra. Azt mondta ez attól van hogy túl korán esik le a progi szintem. Normál esetben aznap kellene lezuhannia amelyik nap megjön de nekem ez sokkal előbb következik be és szakaszosan és ez miatt reagál így a szervezetem. Annyit mondott hogy ha újra próbálkozunk élesben menjek vissza elküld vérvételre és ha valóban gond van akkor tud rá gyógyszert adni (remélem nem a fogamzás gátlóra gondolt mert azt nem fogom beszedni) Arra lennék kíváncsi vannak-e olyanok akiknek ilyen barnázással is összejött a terhesség? Ti tudtok ilyenről? Csak mert én nem. Mindenféle csodáról hallottam hogy milyen problémák mellett jött össze a baba, de napokig tartó barnázás mellett még nem találkoztam senkivel....Remélem nem így van...
2009. márc. 17. 13:41

szerintem is felháborító hogy a dokik minden ciklusproblémát fogamzásgátlóval akarnak megoldani... holott nagy valószínűséggel pont a fog.gátló idézte elő a bajokat... én most ennek utána fogok járni, és addig megyek amíg nem találok megoldást! ha kell 5 különböző orvoshoz megyek el!

én is így vagyok egyébként, hogy amint megjelent a barna, tudom hogy esély sincs rá hogy terhes legyek... és így is van, hónapról hónapra bebizonyosodik... de hogy nincs ez így rendjén az is tuti...


nekem a mensi 3. napján kell először mennem, de utána még lesz kettő, csak azt még nem tudom mikor, majd csütörtökön megmondják

190. Dia1
2009. márc. 17. 13:06
Hát lányok, sajnálom hogy nem hozott a barátcserje jelentősebb javulást. Én kíváncsi leszek erre a hónapomra. Egyébként én azt utálom, hogy ha már barnázás van szinte 100% biztos vagyok benne, hogy akkor baba sincs. Én abban is biztos vagyok, hogy a fogamzásgátló zavart össze ennyire (úgy 3 éve), és csodálkozom amikor az orvosok újra ezt akarják adni megoldásként. Nem hiszem el hogy nincs erre valami normális megoldás... Terhességnél már Utrogestant meghasonlót szoktak adni. Nem lehet ezzel a barnázást azoknál is kezelni akik még nem terhesek?
2009. márc. 17. 12:27
nekem kétszer kellett mennem egyébként 1 ciklus alatt
188. e8de926afc (válaszként erre: 187. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 17. 12:26
szerintem ne szedd most a vizsgálatok alatt, majd az eredmények ismeretében újrakezdheted. Én is azért kezdtem el a szedését, mert minden rendben volt, miközben alig voltak barnázás nélküli időszakaim. Ráadásul most totál száraznak érzem magam, már úgy unom ezt az egészet! Ja, és kaptam fogamzásgátlót, de akkor inkább marad a barnázás.
187. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 186. - E8de926afc)
2009. márc. 17. 11:38

nem örülök :( nekem is 31 napos lett a ciklusom, ma jött meg és péntek óta barnáztam, tehát 4 napig... semmi javulás...

msot viszont megyek hormonvizsgálatra, háromszor kell mennem vérvételre a ciklus különböző szakaszaiban. csütörtökön lesz az első vérvétel. nem tudom merjem e tovább szedni a barátcserjét, vagy bezavarhat az ereményekbe is???

2009. márc. 17. 11:35

Hát, nekem sincsenek jó híreim...

Még mindig ez a hülye barnázás van, pedig már úgy bíztam benne, hogy a múlt hónap után most már kb. 6 nap és túl leszek az egészen.. Ehhez képest semmi.

2009. márc. 14. 13:01

Hát lányok, nekem megint nincsenek jó híreim... tegnp a ciklus 28. napján megint barnázni kezdtem... 30 napos ciklusra számítok egyébként most, mert a 17. napon volt az ovulációm, ás ugye erre 14 nap múlva kell hogy megjöjjön... szóval még nem sok eredményt értem el 2 havi barátcserje után... és a mellem is feszül, bár kétségtelen hogy annyira azért nem mint eddig...

arra gondoltam hogy emelnem kellene az adagot... a dobozára az van írva, hogy napi 2x2-t kell bevenni, én csak 2x1-et szedek... szerintetek?? ha megjön lehet megduplázom, egy próbát megér végülis...

184. Dia1 (válaszként erre: 180. - Mia74)
2009. márc. 13. 12:48
Ja a barnázásra gondoltam a 2,5-3 nappal. Nekem szerencsére nem fájnak a melleim a mensi előtt így csak ez a tünet javult, de ez sokat.
183. Dia1 (válaszként erre: 180. - Mia74)
2009. márc. 13. 12:46

Szia!


én rögtön kettővel kezdtem két héttel a mensi előtt a múlt hónapban és 7 nap helyett egyből 2,5-3 napra csökkent a dolog. Remélem ebben a hónapban is így marad vagy még jobb lesz.

182. e8de926afc (válaszként erre: 180. - Mia74)
2009. márc. 13. 12:34
Szia, én is két hónapig így szedtem, de a harmadikban már kettőre emeltem az adagot, most egy ideig marad is a kettő
181. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 180. - Mia74)
2009. márc. 13. 11:28

Szia Mia!

én napi kettőt szedek, de lehet még ezt is emelni fogom a köv. ciklusban. de türelmesen kell szedni, mert csak 2-3 hónap alatt kezd el hatni!

180. mia74
2009. márc. 13. 11:09

Sziasztok!


Én is szedem már 1-2 hónapja, de szerintem elrontottam mert csak napi 1-et szedtem eddig és semmi hatást nem érzékeltem most átálltam 2x1-re. Akinél érezhető a hatás milyen adagolásban szedte?

179. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 178. - E8de926afc)
2009. márc. 12. 20:52
köszönöm :)
178. e8de926afc (válaszként erre: 177. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 12. 20:51

Szerintem is jó, tuti, hogy segíteni fog Neked a teherbeesésben :))

Drukkolok érte!

177. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 176. - E8de926afc)
2009. márc. 12. 20:45
szuper :)) akkor tényleg hat :) nagyon örülök neki!
176. e8de926afc (válaszként erre: 175. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 12. 20:42
Tényleg, látod fel sem tűnt a mellfeszülés hiánya, abszolút nincs, miközben múlt hónapban még volt.
175. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 174. - E8de926afc)
2009. márc. 12. 15:20

szia!

ez jó hír, akkor szép lassan tényleg hatni fog! de bejön hogy hónapokig szedni kell hogy kifejtse a hatását! nálam még most derül ki majdhogy lesz e barnázás, annyi hatást észleltem eddig, hogy most nem fájnak annyira a melleim mint szoktak, érzem most is, de ez meg sem közelyti az eddigi szenvedéseimet! és nincsenek is úgy megduzzadva mintha szilikonból lennének! 2 hónapja szedem én is egyébként, szóval bizakodva várom a további jótékony hatásokat :)

2009. márc. 12. 14:53

Sziasztok!

3. hónap Zafír szedése után mondhatom, hogy a viszonylag gyakori ciklusom kezd kitolódni. Múlt hónapban 19. napra kezdett barnázni, most a 23-ra, ennek már örülök. Várom, hogy mikor lesz meg "teljesen", és leírom, hogy a 2. hónaphoz képest, mi változott, remélem, rövidebb lesz újfent a ciklusom.

173. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 172. - Dia1)
2009. márc. 4. 10:13

Szia Dia! köszi hogy megosztottad velünk a történetedet! és úgy látszik nálad is szépen elkezdett hatni a barátcserje, remélem a következő cikléusodban még látványosabb lesz a változás! nekem ez a második ciklus amiben szedem és most vagyok túl a peteérésen. kíváncsi leszek a mostani mensire (ami legjobb lenne ha már nem is lenne, inkább baba legyen) de már az is haladás lesz, ha nem lesz PMS-em és ha meg akar jönni, akkor megjön szépen rendesen, ahogy kell.

egyébként nem érteam az ovosodat, mert ez a hosszú barnázás biztos hogy nem a legjobb... szerintem érdemes lenne kérned egy hormonvizsgálatot. én is erre készülök ha most sem jön össze a baba. már csak azért is mert ha már az egyik doki mondta is hogy hamar leesik a progeszteron szint, azt neki is tudnia kell hogy progeszteron nélkül nem tud beágyazódni a baba, így nem is nagyon tudsz terhes maradni... de reméljük segíteni fog ez a kétféle bogyó amit szedsz! én is abban bízom hogy ezek helyreállítják a dolgokat és nem kell orvosi segítség a babához!

majd számolj be hogyan alakul a dolgod! én is írni fogok!

köszi és sok sikert!

172. Dia1
2009. márc. 3. 13:46

Sziasztok!

Nem sok időm van írogatni az oldalra, de gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat ami egyenlőre igaz nem sok. Oldalakat tudnék írni de a lényeget. Nyáron lesz 3 éve hogy abbahagytam a fogamzásgátlót és nekem azóta van barnázásom minden hónapban(másfél éve nem sikerül teherbe esnem). Eredetileg úgy kezdtem hogy a ciklus közepén volt egy-két nap, amire egy doki azt mondta hogy az csak a peteérés idejét jelzés és hogy érezzem magam szerencsésnek mert jelez a szervezetem és biztosan gyorsan lesz baba. Aztán egy pár hónap múlva a barnázás átkúszott a ciklusom kezdete elé és ez most már így megy két és fél éve kb. A ciklusom előtt egy héttel elkezdem aztán megvan néhány napot majd a végén is van néhány nap barnázás így a bosszantó hogy majd két hétig van valami. Kb. 5 dokinak panaszoltam el a dolgot, a válasz mindig az volt, hogy nem kell vele foglalkozni ettől még lehet baba. Decemberben voltam rákszűrésen egy újabb dokinál, aki azt mondta ez a barnázgatás attól van, hogy túl korán esik le a progi szintem és így reagál rá a szervezetem. Normál esetben akkor kellene leesnie vagyis aznap amikor megjön vagy előtte. De amit meg szerettem volna veltek osztani: két hete elkezdtem barátcserjét szedni + Bryophyllom-ot (remélem jól írtam). még tavaly rendeltem Leótól a babatervezők oldaláról őket. Sajnos ma megjött de "büszkén" számolhatok be két heti eredményről, az egy heti barnázás lecsökkent két és fél 3 napra. Persze megemeltem kicsit az adatokat, barátcserjéből is két szemet szedtem. Szóval én is úgy gondolom segített valamit. Szedem tovább aztán hátha rövid időn belül mindannyian arról számolhatunk be hogy segített sőt babásak is lettünk.

171. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 170. - E8de926afc)
2009. febr. 25. 19:10
igem az biztos hogy kell neki idő... nagyon kíváncsi leszek a mostani ciklusra... csak lassan telik az idő :) ja mielőtt elfelejtem, le is nyelem a ma estit :)
170. e8de926afc (válaszként erre: 169. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 25. 17:38

Szerintem nem, én is elfelejtem néha az esti adagot, bár lehet, ezért van még a kicsi barnázás.

De a gyógynövények hosszabb idő alatt fejtik ki hatásukat.

169. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 168. - E8de926afc)
2009. febr. 25. 12:56

én is örülnék ha sikerülne minden segítség nélkül, de nem tudok már nyugodtan várni, úgyhogy mindenképp összeszedek minden gondolatot mire megyek újra a dokihoz :)

örülök hogy nálad beválik a cserje, biztos nem hülyeség ez, én is szedem, csak nekem még biztos idő kell mire kifejti a hatását. neked egyébként előforduét hogy kifelejtettél egy egy adagot? okoz ez gondot ha kimarad? mert sajnos egyik este elfelejtettem :(

2009. febr. 25. 10:39

Szerintem is kérdezd meg, de remélem anélkül is sikerül teherbesened:)

Sajna, még volt egy pici barnázás két napig, tényleg pici, de volt. Attól függetlenül szedem tovább, mert szerintem hat a b.cserje.

167. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 166. - E8de926afc)
2009. febr. 23. 15:27

majd rákérdezek azért a dokinál, nézzen meg alaposan lehet e gyulladásom, ha meg nincs akkor érdemes e szurizni. márciusban úgyis megyek ha most sem sikerül a baba.

tényleg, 3 hónapja szeded és javul? akkor tényleg van remény :) nekem ez a második ciklus amitben szedem és most közeledek a feléhez, kíváncsi vagyok a végére...

166. e8de926afc (válaszként erre: 164. - 2c1d5b9264)
2009. febr. 23. 14:56

Igen, általában gyulladásra ajánlják, de van olyan, hogy minden rendben van, mégsem jön össze a baba, ilyenkor is be szokták adatni.

Úgy érzem, valamit javult a ciklusom, 3 havi barátcserje szedés után, mert 3,5 nap barnázás után tartott 2,5 napig az igazi vérzés, és utána volt 1 nap barnázás. Remélem, egyszer visszaállok a 4-5 naposra.

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook