Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
225. Dia1
2009. ápr. 13. 16:13

Sziasztok!

én is két hónapja szedem a cserjét(sajnos a múlt hónapban még mindig egy hetes barnázással) + ebben a hónabpan elkezdtem inni a cickafark-palástfű teát. A múlt havi ciklusom 30 napos lett a barátcserjétől pedig nekem is 27-28 zokott lenni és elég későn volt pém, viszont ebben a hónapban már a 12. napon jelentkezett a nyálkám. Eredetileg holnap lenne pém (a ciklus.hu számítása szerint). Szóval ebben a hónapban ez már javulás hogy egy pár nappal előbb kezdődik a peteérés mint a múlt hónapban (igaz én nem hőmérőzök, van PG53 ketyerém azzal ellenőrzök. Most már csak arra leszek kíváncsi milyen hosszú lesz a ciklus és hogy változik-e a barnázás.... Még azt akartam kérdezni tőletek, hogy a Villa Rosa kapszuláról hallottatok valamit?A boltban ahol lehet venni nagyon ajánlották, mert hogy valakinek 10 év után ezzel sikerült a baba. Persze tudom mindenkinek más segít, de aki már régóta szeretne babát már bármit megpróbálni. Egyébként a nőgyógyászok reakciója nálam is ugyanez volt a barnázásra minta amit Hedi leírt.

Négy hónapig szedtem a Clostit és semmi eredménye nem volt...

224. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 223. - Hedi13)
2009. ápr. 13. 11:25

Szia Hedi!

én is két hónapig szedtem a barátcserjét, ugyanezt a Vitex terméket, napi két szemet. nekem is megnyújtotta a ciklusomat, 30 és 31 napos lett az a két ciklus amikor szedtem, előtte 28 napos volt, és most hogy abbahagytam 27 lett a mostani... én eredetileg azért kezdtem el szedni mert a mensim előtt 3-4 napig barnázok... és a mensim is nagyon kevés, csak 1-2 nap, és utána megint pecsételés, összességében eltart több mint egy hétig... ja és a PMS-ellen is szedtem.

de nem segített...

ha türelmes vagy esetleg szedd még egy hónapig, azt mondják kell neki ennyi idő mire hatni kezd... de ha megint kitolja a ciklusod akkor szerintem Te is hagyd abba...

223. Hedi13
2009. ápr. 13. 09:48

Sziasztok!

Én két hónapja szedek barátcserje homeós bogyót (Vitex Agnus Castus D6), mert szerintem hosszú a mensim. (kb 5-6 nap és utána barnázás még kb. 4 napig)Voltam több dokinál, hogy mi lehet ennek az oka, nézzük meg, mert babát szeretnénk. Javaslatok: 1. doki: nem kell vele foglalkozni, 2.doki: fogamzásgátló szedése, 3. doki: Closti szedése (úgy írta fel, hogy meg sem vizsgált!). :( Ezek után döntöttem úgy, hogy más módszerekkel próbálkozok, mert nem hiszem, hogy fog. gátlóval és a clostival lehetne csak megoldani a problémát.

Van itt közületek olyan, aki az elhúzódó mensije miatt kezdte szedni a barátcserjét?

Eleinte jónak gondoltam, mert nem volt PMS tünet,(mell és hasfájdalom)és a hőgörbém is szépen változik, de egy napot késett tőle a vérzés (és erősebb volt), és a barnázás is megmaradt, csak kevesebb mennyiséggel, viszont még több napig, mint korábban. Nem tudom, hogy szedjem -e még egy hónapot, vagy álljak le a szedésével? Szerintetek?

Köszönöm a válaszokat! :)

222. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 221. - Dia1)
2009. ápr. 8. 20:01

szia!

nem tudom hogy ha alacsonyabb az inzulin az baj e, vagy okozhat e barnázást és terméketlenséget, én is csak ennyit tudok róla amit itt olvastam...

de szerintm is az lesz a legjobb ha megnézetsz Te is mindent! legalább megnyugszol és kapsz segítséget is! drukkolok és várom a fejleményeket!

puszi

221. Dia1 (válaszként erre: 220. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 8. 07:57
Megnéztem a cukromat. Igaz jó régi a vérvétel 2007 év végén készült, és kevés volt. Nem tudom mi volt a mértékegység, de nekem 8 volt amíg 9-28-ig volt a jó tartomány az inzulin szintre. Szóval pont alatta voltam. Ez is gond lehet? Eez is lehet kezdődő cukor baj ha alacsony az inzulin szint? Végülis ha belegondolok igen, mert ugye aki cukros annál is ezt pótolják nem? Lehet rosszul tudom. Az lesz nemsokára hogy én is felkerekedek és elmegyek a dokihoz és én is fogom mondani hogy ezt nézessük meg.... Hátha valóban csak ennyi segítségre lenne szükség.
220. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 219. - Dia1)
2009. ápr. 7. 20:22

Dia, akkor mindenképp nézesd meg a cukrodat, bizony lehet hogy ez lesz a bibi!

nekem is ez lesz a következő amit megnézetek ha netán a hormonok rendben lesznek...

nekem is volt már olyan hogy mensi után is fájt még a mellem, bár nekem előtte is szokott. ez attól van hogy a hormonok szintje váltakozik, elvileg normális, ez nem baj...

219. Dia1
2009. ápr. 7. 15:52

Sziasztok!


Most kezdtem utána gondolni a dolgoknak ahogy írjátok. Egy éve a hormon bogyók mellett elküldtek vérvizsgálatra és mivel ájulós fajta vagyok (korán reggel éhgyomorra vigyáznom kell) ezért néztek vércukor szintet is. Nem terheléses volt. Úgy emlékszem a doki azt mondta hogy az eredmények alapján vigyázzak a cukorral mert kezdődő cukorbaj is lehet, mert mintha magas lett volna…. Na ennek ma este utána nézek, lehet csak rosszul emlékszem. Vagy azt mondta hogy túl kevés? Arra világosan emlékszem, hogy a cukorral kapcsolatban valamit mondott… Ha ez így van és újra elmegyek dokihoz én is megemlítem neki. Én nagyon ritkán fogyasztok édesítőt. Egyébként nem tudom nekem mi a bajom, most múlt el a havim de úgy szurkál a mellbimbóm hogy majd megveszek. Éjszaka is arra ébredtem, hogy fáj pedig nekem sosem szokott a mellem fájni. Találkoztatok már ilyennel?

218. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 217. - E8de926afc)
2009. ápr. 7. 12:55

az édesség nem baj, ezt az édesítőszerre mondják hogy nagyon káros...

mellfeszülés nekem sem annyira brutális most, de nyomásra nagyon érzékeny, cikázik benne vmi bizsergés... dehát ilyen szokott lenni mindig :)

barnázás ahoyg számolom holnap vagy holnapután esedékes...

2009. ápr. 7. 11:42

Nem használok, de rengeteg édességet eszem.

A terheléses cukorvizsgálatot nálam még nem nézték, 3 hónapja volt egy éhgyomros és 2 óra múlva egy reggeli utáni vérvizsgálatom, ahol szinte mindent néztek, a vércukor szintem is teljesen rendben volt.

Egyébként most sincs mellfeszülés, csak egyre több barnázás.

216. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 215. - E8de926afc)
2009. ápr. 6. 11:46

akkor nem a hormon okozza...

de sztem akkor sem lenne szabad az orvosoknak sem szemet hunynia felette...

azt jól teszed hogy a fog.gátlót nem szeded be, szánalmas hogy a dokik mindent ezzel akarnak megoldani, mikor az csak mégjobban összekever mindent... írta itt az egyik lány, hogy nála egy terheléses cukorvizsgálat során derült ki a barnázás oka! én komolyan elgondolkodtam rajta... és ha nálam is jók lesznek a hormonok ez lesz a következő vizsgálat amit kérni fogok, már csak azért is mert évek óta használok édesítőszert és az meg emeli az inzulin szintet...

Te használsz édesítőszert?

215. e8de926afc (válaszként erre: 214. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 6. 11:42

Csináltak, minden oké volt, így kaptam 1 havi tri-regolt, de nem szedtem be. Egyszer már szedtem 3 hónapig másfajta fogamzásgátlót, semmit nem ért.

Szedtem már Duphastont is, az a sárgatestre jó, az sem volt jó.

Nálam egy kis nőgyógyászati műtét óta van ez, ami az orvosok szerint nem lehet ezzel összefüggésben, pedig addig max. 5 napig tartott az egész, most meg 11-12 napig.

214. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 213. - E8de926afc)
2009. ápr. 6. 11:37
hormonvizsgálatot neked csináltak már? mert lehet csupán egy kis eltérés van valamelyikből, amit gyógyszerrel helyre tudnak hozni. érdemes lenne megnézetni, csak az gáz ha a doki nem foglalkozik vele... szerintem semmiképp ne hagyd annyiban
213. e8de926afc (válaszként erre: 212. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 6. 11:35

Hát... igazából nem tudom, mikor lehet a peteérésem sem. Szokott ugyan fájni néha, de megállapíthatatlan, hogy vajon a peteérés-e az oka.

El akarok menni a nőgyógyászhoz, de már voltam és semmit nem segített se ő, sem az endokrinológus. Nem tudhatják ők sem a választ mindenre...

Úgy bíztam ebben a barátcserjében. Fél évet még adok neki, aztán meglátom, mi legyen. De hormont többet nem szedek, az tuti.

212. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 211. - E8de926afc)
2009. ápr. 6. 11:28

Szia Bécsé! akkor neked sem sok javulás figyelhető meg :( nem értem én ezt, olyan sokan dícsérik...

én úgy szoktam számolni, hogy az a ciklus első napja amikor rendesen megjön, tehát előtte akáhány nap barnázás van, azt nem számolom bele. és úgy tudom úgy a jó ha peteéréstől számolva legalább 10 nap eltelik barnázás nélkül.

2009. ápr. 6. 10:52

Sziasztok!

4 hónap barátcserje szedése után is még csak minimális eredményem van, bár igazából azt sem tudom, mihez is számoljam a mit. márc. 11-én kezdődött múlt hónapban a barnázásom, 8 napig tartott, aztán jött meg igazán.

Ma újra elkezdődött a barnázás, ami elvileg a "teljeshez" viszonyítva 20. nap. Ti ezt hogy számítjátok? igazából azt sem tudom, szedjem-e még, pedig utóbbi hónapban már ráálltam a napi 3 szemre.

210. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 209. - Dia1)
2009. ápr. 3. 09:18

szerintem is szedd még, végülis lehet hogy akor nálad majd a 30-31 napos ciklus lesz a normális és eddig a rövid volt a baj. sokan mondják hogy a teák is jók, én is ittam, de mostmár nem akarok tényleg belekeverni semmivel... majd meglátjuk mi lesz :)

az első vérvételem már megvolt a 3. ciklusnapon, holnap megyek a következőre a 19. napira... utána még egy a 21. és még egy a 23. napon, rögötn egymás után.. aztán majd vmikor április vége felé lesznek meg az eredmények... nagyon kíváncsi leszek rá, komolyan...

209. Dia1 (válaszként erre: 208. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 3. 09:07

Hát remélem hogy valóban ez segített, viszont így hogy ennyit késett a barnázásom megint majd egy hetes lett. A múlt hónapban 3 napos se volt, most meg a késéssel 6 napos újra. Szóval jó hogy felépült a második szakasz de a barnázás is hosszabb lett újra. Próbálkozom tovább és még kipróbálom a cickafark és palástfű teát, ha ez sem segít megyek én is a dokihoz, noha tudom, hogy az ilyen szereknek sok idő kell mire hatnak. Aztán reméljük a legjobbakat....Remélem a doki majd gyorsan helyre tudja ezt a barnázást tenni, mert én már 3 éve nem szedem a gyógyszert és azóta nem tudott észhez térni a szervezetem....

Lehet igazad van ezzel az inzulin témával is. Még nem hallottam erről hogy az édesítő problémát okozna. Az orvos biztosan segít. Voltál már az első vérvételen?

208. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 207. - Dia1)
2009. ápr. 2. 21:46

akkor végülis neked mégiscsak segített, mert ha túl rövid volt a luteális szakasz, az kevés progeszteronra, vagy sárgatest elégtelenségre utal! nekem ezzel nem volt gond, vagy legalábbis nem vettem észre, de sztem észrevettem volna az elmúlt 8 hónapban mióta projekt van figyelek és számolok mindent...

szóval akkor te semmiképp se hagyd abba, lehet a barnázás is meg fog szűnni tőle! remélem így lesz!

nekem valszleg vmi más okozza, sőt már egy sejtésem van is... megfogott ez az inzulin téma...

én évek óta cukor helyett édesítőszert használok, minden nap kávéhoz és teához... és most tudtam meg hogy ez mennyire rossz, mert becsapja a szervezetet azzal hogy édes de nem szénhidrát és ezáltal inzulin termelődik ami éhséget okoz... és ez tényleg így van, szóval lehet hogy rákérdezek majd erre a dokinál... meg is ijedtem kicsit...

szóval ha a hormonok rendben lesznek, sztem ez a terheléses cukor és inzulin vizsgálat lesz a következő amit kérni fogok... ja és azonnali hatállyal befejezem az édesítők használatát...

207. Dia1 (válaszként erre: 205. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 2. 19:36

Szia Bellydancer,


na ma végre megjött és így 30 napos lett a ciklusom. Nem tudom a barátcserjének köszönhető-e a dolog. Lehet. Nem is tudom hogy rossz-e egyébként hogy 30 naposat csinált, mert igázból nekem a luteális fázisom mindig rövid volt. Későn volt peteérés és ha volt is pár napra rá meg is jött. Most úgy gondolom a 16, nap körül megvolt ahogy írtam de a 30 napos ciklussal legalább felépült a második szakasz is. Én még szedem 1-2 hónapot a cserjét végig csinálok egy három hónapot aztán meglátjuk mi lesz. Nyáron lesz az esküvőnk, ha addig semmi akkor utána keresek egy orvost, addig meglátjuk a teákat... Remélem a te eredményeid rendben lesznek. Majd írjál mindenképp hogy mit mondott a doki!


Mia!

Neked egyébként is hosszúak a ciklusaid? VAgy csak most a barátcserjétől lett ilyen hosszú? Tesztelni tesztelél már? MI van ha terhes vagy?

206. mia74
2009. ápr. 2. 10:31

Sziasztok!


Háát nem tudom én is szedem a barátcserjét. Ma tartok az 55. napnál és még csak híre sincs, pedig pms tüneteim mindig szoktak lenni.:(((

205. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 204. - Dia1)
2009. ápr. 1. 13:38

szia Dia!

velem pontosan ugyanezt művelte a barátcserje! a barnázás megmaradt, viszont 28 nap helyett 31 napos lett az a két ciklusom amikor szedtem...

szóval én már semmit sem értek... annyi hatása volt ezen kívül, hogy nem fájt annyira a mellem...

a barátcserjés ciklusokban nekem is a 16. és a 17. napon volt pé-m. most nem szedem, mert hormonvizsgálatra járok és nem akartam hogy bekavarjon az eredménybe, ésa 13. napon megvolt a pé! szóval ezek szerint nekem nem jött be... nem is fogom szedni többé, és nem fogok inni semmilyen teát sem... hogy baba lesz e, azt nem tudom még, ma van a 16. napom... de mostmár reménykedek hogy a hormonokból kiderül mi a probléma és kapok rá segítséget!

Dia azonnal megírom neked is mit tudtam meg, mert lehet hogy nálad is hasonló a helyzet!

204. Dia1
2009. ápr. 1. 13:13

Sziasztok!

Újabb tapasztalataim a barátcserjével. Sajnos nem tudom megmondani, hogy ez jót jelent-e vagy sem…Másfél hónapja szedem a cserjét napi két szemet. A tervezett hétfői megjövetel előtt csütörtökön kezdtem el barnázni. Gondoltam ha hétfőn valóban megjön akkor egy hét helyett 3 napig barnázom így úgy gondoltam a cserje megint segített. A gondom csak az, hogy még mindig nem jött meg de a barnázás megmaradt, az is igaz azonban, hogy jóval kevesebb a barnázás mint volt, azonban van ez tény. A tavalyi évben egyszer volt 31 napos ciklusom, ha ma sem jön meg még holnap megteheti bár valóban nagyon ritka. Legkésőbb a 29. napon mindig megszokott jönni. Arra, hogy esetleg baba lenne a dologban egyáltalán nem gondolok mert a peteérés után pár nappal tudtunk csak próbálkozni. Peteérésem a nyálka alapján a 16. napon volt, így lehet hogy a cserje csak a lutális fázisomat hozta volna rendbe? Csak mert így már meglenne a második szakasz hosszúsága is. Nálam az is gond volt szerintem, hogy ez túl rövid volt. Lehet hogy a cserjének köszönhetően ez kitolódik és ezért késik a havim? Szerintetek?

203. Rana33
2009. márc. 28. 22:02

Leonee, TörpeNyúl!

Természetesen ezt csak receptre lehet kapni, és igen, vagy PCOS-re, vagy inzulinrezisztenciára adják (emelkedett inzulinérték cukorterhelés után, a 120. percben levett vérből. Megjegyzem az éhgyomri cukrom és inzulinom is, és a terheléses cukrom is tökéletes volt, csak a terh. inzulin volt kicsit magas. Tünetem semmi, szabályos volt a ciklusom, pár napos barnázással). Egyre több nőnek adják meddőségi problémákra is (mint nekem), de természetesen csak akkor, ha fennáll az IR (inz.rez, mint nálam) vagy a PCOS(nálam ez nincs). Ez nem csodaszer, nem ajánlott mindenkinek, mint a barátcserje, csak azért írtam, hogy érdemes megnézetni az inzulinotokat is (még ha ehhez más orvoshoz is kell menni!!!), mert sok nőnek ez az egyetlen ok, amiért nem jön a baba! És az orvosok nem csinálják meg rutinból ezt a vizsgálatot sajnos.

202. leonee (válaszként erre: 201. - Leonee)
2009. márc. 27. 22:57
mármint a Meforalt?
201. leonee (válaszként erre: 199. - Rana33)
2009. márc. 27. 22:56
Ezt nem PCO-s betegeknek írják ki?
200. 32ba140908 (válaszként erre: 199. - Rana33)
2009. márc. 27. 22:06
Ez a Meforal vényköteles? Mert nekem semmi olyat nem ír ki a dokim, amit nem ő ajánl:D
199. Rana33
2009. márc. 27. 19:49

Lányok! Elnézést, hogy így ismeretlenül betolakodom közétek. Beleolvasgattam a fórumba, és azt javaslom, hogy aki még nem nézetett terheléses inzulint, az nézesse meg és menjen el egy jó diabetológushoz!!


Nekem a 120 perces inzulinom nagyon enyhén volt emelkedett, sok doki azt mondta, nem kell rá gyógyszer se meg diéta sem. De találtam egy diabetológust (Dr Valicskó Viktória), aki azt mondta, hogy tényleg nem vészes, de mivel babát szeretnénk, érdemes elkezdeni a Meforalt (metformin) szedni, mert sok nőnek rendbeteszi a ciklusát. Nekem már a szedés utáni következő mensimnél EGYÁLTALÁN nem barnáztam, (Ilyen nekem még sose volt azelőtt), és azóta sem, soha egy fél napot sem. Több mint 3 éve küzdöttünk már a babáért, és most ikrekkel vagyok 9 hetes terhes!! Nem akarok senkit lebeszélni a barátcserjéről, de sztem az próbálkozzon azzal, akinek amúgy tökéletes a vércukra. Ezt csak azért írtam le, hátha segíteni tudok, mert ezekről a dolgokról azelőtt én sem tudtam. Szóval nem biztos, hogy van tünete, ha az embernél nem okés minden.

Ja, én ittam a cickafark és palástfű teát: cickát mensi 3. napjától peteérésig, azután palástfűt mensiig.


Gyors babásodást és szép ciklust kívánok mindenkinek!

2009. márc. 26. 17:45

Sziasztok%

Én most kezdek bele a barátcserje-cickafarktea-palástfű kúrába...Esetleg segített már valakinek?

197. Dia1 (válaszként erre: 196. - 2c1d5b9264)
2009. márc. 19. 09:24
Hát igen ez a terhesség megállapítás nekem is fura volt. Éppen Clostylbegit és Bromo kura közben voltam és a doki havonta "megnézett" volt hogy vizsgálat nélkül. Egy alkalommal megvizsgált a havim előtt kézzel (semmi uh) és azt mondta hogy méhszájam fel van puhulva stb. és minden jel arra utal hogy terhes vagyok. Persze oda voltam meg vissza és mivel folyton azzal jött hogy a 20 éves praxisa során az ilyet gyorsan felismeri eszembe se jutott megkérdőjelezni a dolgot. Persze a barnázás már megvolt. Egyetlen egy dolog miatt gondoltam hogy igaza lehet hogy négy napot késett (ennyit nekem sosem szokott). Szóval én sem értettem, hogy miért nem lehetett az utrot egyből kezdeni és hogy miért kellett várni egy pozitív tesztig amit nem produkáltam. Szóval utólag úgy gondolom nem voltam terhes, de nagyon nagy csalódás volt. Szóval nem volt logikus lépés részérel de egy csomó ilyen volt és végül ott hagytam a dokit. Most újat keresek remélem végre olyat találok aki segíteni tud, de még jobban reménykedem abban hogy segítségre se lesz szükségem. Most azon vagyok, hogy rendbe tegyem ezt a barnázást, addig amíg ez van nem látok sok esélyt a terhességre. (remélem rosszul gondolom) szóval most nem is görcsölök rá a dologra mint ahogy régen tettem, hanem igyekszem teákkal barátcserjével stb segíteni a barnázás dolgot. Ha nem megy jön a doki. Aztán reméljük a legjobbakat. Remélem nálad minden rendben lesz!
196. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 195. - Dia1)
2009. márc. 18. 07:44

a hőmérőzés szerint nekem is jó a görbém, legalábbis én jónak látom, de még el akarom küldeni egy csajnak hogy elemezze ki, szerintem még ma el is küldöm neki, gyorsan szokott válaszolni. ez érdekes amit a doki mondott neked, olyan korán uh-n még nem is lehet látni ha valaki terhes... ha meg tényleg arra gyanakodott, akkor azonnal javasolnia kellett volna az utrogesten szedését. persze én nem vagyok orvos, de szerintem ez lett volna a logikus...

másfél év pedig tényleg hosszú idő, ha minden rendben lenne tényleg kellett volna már sikerülnie... jól teszed ha visszamész a dokidhoz! remélem tud majd neked segíteni! majd Te is írd meg mit mondott! természetesen én is azonnal jelentkezem a hírekkel :)

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook