Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? fórum

Milyen tapasztalatod van a barátcserje kapszulával? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
255. kotkoda13 (válaszként erre: 254. - Leonee)
2009. jún. 20. 19:12

..hát erre javasolta ez a doki a kineziológust...nem tudom, hogy ez mit csinál, de ha valakinek van tapasztalata, írja meg !

Te peteérésre szedsz valamit ?

254. leonee (válaszként erre: 253. - Kotkoda13)
2009. jún. 20. 10:17

Szia Kotkoda! Szerintem lehet próbálkozni homeopátiás, barátcserjés szerekkel, mert van akinek ez valóban segít. Nekem nem segített, de továbbra is próbálkozok táplálékkiegészítőkkel, hátha valamelyik bejön. :)

Bár most éppen gyógyszert kell szednem, de remélem, hogy nem sokáig.

Ez a minden az agyban dől el, már kezd nekem egy kicsit közhelyes lenni. Hogyan tudjuk magunkat úgy befolyásolni,hogy meggyógyuljunk? ez engem érdekelne.

2009. jún. 19. 13:57

Sziasztok !

Szeretnék csatlakozni hozzátok, nekem is hasonló problémáim vannak, 5-6 napig barnázás, majd 2 napig zúdul, és kész.

Voltam a héten egy természetgyógyász nőgyógyásznál, de okosabb nem lettem, ő kineziológushoz akar küldeni, meg szerinte az ágyam rossz helyen van ( káros sugárzás), ezért is vetéltem el a télen...és mikor megkérdeztem, hogy van-e hormonális problémám, erre annyit válaszolt, hogy minden az agyban dől el...javasolt egy tablettát, amiben barátcserje van...nagyon gondolkozom, hogy el kéne menni egy másik dokihoz, a régi dokim szerint nincs hormonális gond, viszont a neten lehet kérdezni több dokitól, és ott egyértelműen azt mondták, hogy szükség lenne kezdettől fogva gyógyszerre,hogy a baba tuti összejöjjön, és meg is maradjon !

Nektek mit mondott a doki ?

252. Dia1
2009. jún. 17. 21:04

Sziasztok!


gondoltam újraélesztem a fórumot. Van valakinél pozitív változás? Nálam sajnos nem. Én 3 hónapig szedtem a cserjét és egy pár nappal csökkentette a barnázást ez azt jelenti hogy 4-5 napra az egy hét helyett. Ebben a hónapban nem szedem és most nagyon el vagyok keseredve mert ma van a 19. napom és már el is kezdtem a dolgot megint.

Azt hiszem ez elég korai nem? Ideje orvoshoz fordulni mert ez már nem normális.... Nekem nem segített semmilyen homeopátiás szer.

251. leonee (válaszként erre: 250. - Sellocske)
2009. máj. 13. 09:09
szia! én reggel-este szedek fél-fél szemet, de nekem semmi bajom sincs most már tőle. Az elején kicsit szédültem, émelyegtem, meg szedtem én is hozzá b6-ot. Gratulálok a sikerhez!
2009. máj. 11. 20:58
Sziasztok! Én is szedtem Bromocriptint, esténként fél szemet plusz 1 szem B6. B6 nélkül végig hánytam az éjszakát. Viszont 1.5 hónap múlva teherbe estem :)
2009. ápr. 24. 19:41

Szia Dia! nézted az eredményeket? szerinted?

holnapr reggel megyek egyébént a dokihoz, nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani... és izgulok is eléggé... de nem kell már sokat várni szerencsére hogy kiderüljön mi a helyzet!

holnap írok!

248. Dia1
2009. ápr. 24. 15:58
Ja még valami azoknak akik Bromocriptinnek állnak neki. Nem lehet tudni hogy kire hogyan hat. Van aki észre sem veszi van akinél igenis komoly problémákat okoz (lásd én akiknek egyébként még semmilyen gyógyszerrel nem volt problémája) Aki mégis nekiáll, annak azt javaslom a lehető legkisebb adagban kezdje ami fél szem vagy még kevesebb és ha úgy érzi nincs baj emelje max 1 szemig. Engem egyetlen és az első szem kiütött és mehettem a kórházba.....
247. Dia1 (válaszként erre: 238. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 24. 15:55

Szia!


Na majd megnézem az adataidat. Egyébként úgy néz ki akkor igaza volt a nődokimnak, aki azt mondta a barnázás attól van, hogy nekünk előbb kezd el zuhanni a progeszteron szint mint kellene és a szervezet barnázással reagál rá. Normál esetben akkor kellene lezuhannia vagyis az nap amikor megjön. Barátcserjét szedek több mint két hónapja és az első hónapban az egy hetes barnázásból 3 napot csinált aminek nagyon örültem, viszont a második ciklus megint egy hetes lett. Jövő héten szerdán kell megjönnie és már egy héttel előtte elkezdtem megint a barnázást. Szóval baba nincs ebben a hónapban sem, és ami nagyon fura volt hogy első nap amikor elkezdtem barnázni az rendesen vér volt piros színű nem barna. Nem tudom mitől lehetett. Persze tudom, igazából a barnázás is piros csak ugye megalvad, de nem ilyen szokott lenni. Most már tényleg elmegyek dokihoz a nyáron és kíváncsi leszek mit tud adni erre a doki, mert azt mondta, hogy erre van gyógyszer. Na de mi? Egyébként ebben a hónapban már ittam a cickafark palástfű teát is és nem volt eredmény. Persze lehet korán keseredem neki 2 hónap után mert ugye ezekhez a dolgokhoz idő kell. Bellydancer, mikor mész orvoshoz az eredményeiddel? Kíváncsi vagyok mit mond rá.

Prolactinod rendben van? Na de mindjárt megnézem a naplódban...

2009. ápr. 24. 15:25

Sziasztok!

Segítsetek lécci! Mitől lehet az, hogy mielőtt megjön, 2-3 nap "barnázás" van? Olvasgattam itt, hogy másnak is van ilyen gondja. Mitől van ez? Egyébként elég hosszú a ciklusom, és kb. 6-7 napig tart a vérzés. Tavaly hagytam abba a fogamzásgátlót, most pedig már 2. hónapja próbálkozunk a babaprojekttel.

245. leonee (válaszként erre: 244. - F53c22bae8)
2009. ápr. 23. 16:36

Köszi! ez jó hír. :)

nekem már mértékegységben van.

244. f53c22bae8 (válaszként erre: 242. - Leonee)
2009. ápr. 23. 15:57
nekem majdnem 600 volt a prolaktinom, és napi fél levitte 200ra...és semmi bajom nincs a gyógyszertől!!ne félj:)
243. leonee (válaszként erre: 240. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 23. 15:51
Szia Belly! Kösz jól! Néha beleolvasok a fórumokba, meg a naplókba. Olvastam, hogy szombaton mész a dokihoz kielemezni a leleteket. Én tegnap voltam, még a maradékot megnéztük, most már csak a prolaktinom magasabb, minden már oké. Hétvégén elkezdem szedni a bromot, remélem nem lesz annyira vészes a mellékhatása, kis adaggal kezdem.
242. leonee (válaszként erre: 241. - F53c22bae8)
2009. ápr. 23. 15:49
Szia! nekem is azt ír fel a doki, napi 2* 1/2-et, de még nem mertem beszedni, mert annyi rosszat olvasok a mellékhatásról, hogy rákészülök. :) meg veszek egy rakás B6-ot.
241. f53c22bae8 (válaszként erre: 239. - Leonee)
2009. ápr. 23. 13:05
szia4bocs, hogy csak így beírok, nekem is magas volt a prolaktinom, bromocriptint szedek rá, és levitte, pedig csak napi felet szedek be belőle!!!
240. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 239. - Leonee)
2009. ápr. 23. 12:22

szia Drága! rég láttalak, hogy vagy??

a barétcserje nekem sem ért sz...t se...

239. leonee
2009. ápr. 23. 12:01

Sziasztok! Én Mastodynont szedtem, amiben barátcserje van, mert magasabb a prolaktinom, de sajnos ez a homeopátiás készítmény nekem nem használt semmit.

Szedtem tavaly barátcserjét is, de az sem használt semmit.

2009. ápr. 23. 10:56

Sziasztok!

Dia, még anno beszéltük hogy megírom majd a hormon eredményeimet! konkrétan minden szám adat benne van a naplómban, dokihoz szombaton megyek, de ahogy nézegettem igencsak alacsonyan van a progeszteronom... bár eltérőek a vélemények hogy mi számít elfogadhatónek, én három helyen néztem meg, az enyém mindegyik szerint alacsony, vagyis az elvárt érték alatt van. szóval valszleg beigazolódott a gyanúm, hogy ettől kevés a mensim és barnázok előtte. de majd meglátjuk a doki mit mond, szombaton jelentkezem a hírekkel!

Nálatok valami újság esetleg?

237. Hedi13 (válaszként erre: 236. - Dia1)
2009. ápr. 17. 12:41

Remélem olyan dokit találsz, aki nem hasraütés-szerűen ír fel neked valamit! Ha igen, keress másik orvost és ne szedd be!

Szerintem a minimum egy hormonvizsgálat, mert abból kiderül, hogy valóban magas -e a prolaktin szinted.

Azon vagyok teljesen kiakadva, hogyan lehetnek ennyire felelőtlenek az orvosok? Játszanak mások egészségével. Épp ma gondolkoztam ezen, hogy csak a magánrendelésen fizetendő magas pénzeket akarják és tök mindegy nekik mi van veled. Persze tisztelet a kivételnek, mert nem minden orvos ilyen. Kívánom, hogy nektek is sikerüljön minél előbb! :)

236. Dia1 (válaszként erre: 235. - Hedi13)
2009. ápr. 16. 20:34

Szia!


A bromo a magas prolactin szintre van. Nekem 4 hónapnyi szedés után is csak olyan tartományba vitte le az értéket a doki szerint ami mellett nehéz teherbe esni. Napi 1 szemet szedtem de nagyon durva mellékhatásai voltak. Hozzáteszem előtte senki nem nézte meg hogy valóban ez a bajom-e? Csak úgy hasraütés szerűen kellett szednem mert az akkori dokim szerint sokat stresszeltem és az is megemeli a prolactin szintet. Mi sajnos már több mint másfél év próbálkozáson vagyunk túl. 3 hónap után még nem kell idegeskedned, de az nem baj, ha a barnázást egy normális doki kezeli. Úgy tervezem, hogy júniusban vagy júliusban felkeredem és felkeresek egy dokit hogy vizsgáljanak ki aztán meglátjuk. Drukkolok, hogy nektek gyorsan sikerüljön.

235. Hedi13 (válaszként erre: 229. - Dia1)
2009. ápr. 16. 15:46

A bromocriptint mire való?

Jól tetted, hogy orvost váltottál és szerencsés vagy, hogy nem lett komoly bajod a Clostitól!

234. Hedi13 (válaszként erre: 229. - Dia1)
2009. ápr. 16. 15:44
Nekem konkrétan a barnázás miatt írta fel a Clostit. Szerintem nem az a megoldás, hogy felírok egy ilyen erős gyógyszert, hanem ki kellett volna vizsgálnia előtte. Azt hiszem a jövő hónapban keresek egy normális dokit, akihez viszem majd a hőgörbét és kérek hormonvizsgálatot. Mi három hónapja próbálkozunk a babával, de eddig semmi. :(
233. e8de926afc (válaszként erre: 225. - Dia1)
2009. ápr. 14. 10:44

Szia, az én problémám ugyanez, és a menst-m is ugyanennyi ideig tart és így jelentkezik...

Én 4. hónapja szedem a Zafírt, azért, hogy hosszabbodjon a ciklus, viszont rövidebbé váljon a barnázás. Eddig minimális eredményt tapasztaltam, de az tény, hogy legutóbb nem 18 napra jött meg, hanem 27-re és 4 nap barnázás után már rendes vérzés is volt. És több, mint szokott, de ez 2 napig tart, aztán jön a "levezető" barnázás. Remélem mára vége lesz, így 9 napig tart az egész. (a korábbi 16 helyett). Azért nem vagyok elégedett, mert pici barna pötty még néha előfordul utána is.

Ja, és én már túl vagyok hormonvizsgálaton is, ahol nekem is fog.gátlót akartak felírni, inkább ezt szedem, úgy döntöttem.

232. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 231. - Dia1)
2009. ápr. 13. 19:53
ja értem. vagyis mégsem értem, mert ha a hőgörbe szertint rendben volt a pé, akkor nem értem minek írta a clostit... én azt gyanítom a barnázást és a rövid luteális szakaszt a progeszteron hiány vagy a sárgatest elégtelenség okozza... erre progeszteron készítmény kell szerintem, ismerek két félét, az Utrogestan és a Duphason (nem biztos hogy jól írtam... ) bár olvastam már olyat is, hogy ilyen esetekben is adnak clostit a ciklus elejére és pé után kell a progit szedni. de ezt szerintem csak úgy ha ki van vizsgálva minden. na jó doki lennék??? majd kiderül jól diagnosztizáltam e magam :))
231. Dia1 (válaszként erre: 230. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 13. 19:44

Szia!


Nem, a baba miatt írta fel, én is mondtam a barnázást de nem foglalkozott vele. Akkoriban hőgörbéztem és a szerint tökéletes volt a pém mégsem lett baba. Csak azért írtam, hogy nekem se tette rendbe a barnázást mert Hédi írta hogy ő a barnázás miatt ment a dokihoz és azt írta ki neki. Lehet félreértettem de csak ezért írtam, hogy nekem attól nem múlt el...

230. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 229. - Dia1)
2009. ápr. 13. 19:35
Dia és neked a Clostit kifejezetten a barnázás miatt írták fel? arra gyanakodott a dokid hogy nincs pé-d? csak mert én úgy tudom a closti a peteérést serkenti
229. Dia1 (válaszként erre: 227. - Hedi13)
2009. ápr. 13. 19:22

Szia!

Szerencsére a Clostitól nem volt semmi bajom (féltem hogy négy hónap után elcisztásodom tőle de nem volt semmi gond a szedés alatt sem) viszont kaptam mellé bromocriptint amitől első éjszaka elájultam jól bevertem a fejem és két nap kórház lett belőle. Ahhoz szó szerint hozzá kellett szoknom mert a nődoki tovább szedette velem. Hozzáteszem a négy hónap alatt egyszer csinált hasi uh-t mert azt hitte terhes vagyok, egyébként csak a hőgörbét kellett neki visszavinnem (volt olyan hogy csak Email-ben kellett a görbét küldeni és el sem kellett hozzá mennem). Arra ránézett és írta ki a következő adag gyógyszert... Egyébként mindkét gyógyszert úgy kaptam hogy a doki megvizsgált (semmi labor, uh vagy iyesmi) és azt mondta erre van szükségem. 4 hónap után adtam fel és kerestem más dokit. Sajnos a második sem segített...Ja és nekem a Clostitól sem múlt el a barnázás...

228. 2c1d5b9264 (válaszként erre: 226. - Hedi13)
2009. ápr. 13. 19:18

akkor valamilyen hatást elértél a cserjével, ha már nem görcsöltél az is jó jel! nekem a mellem fájt kevésbé amikor szedtem, örültem is neki, mert engem az is kínoz mensi előtt már másfél héttel...

ismerem a babatervezős oldalt, sokat ovlasgatom, nagyon sok hasznos infó van ott. viszont egyenlőre nem akarok más gyógynövényt kipróbálni, mert épp most voltam hormonvizsgálaton ebben a ciklusban, most várom az eredményeket. mostmár mindenképp meg akarom várni mit mond a doki

227. Hedi13 (válaszként erre: 225. - Dia1)
2009. ápr. 13. 18:18

A Clostit úgy akarta felírni a doki, hogy csak elbeszélgetett velem, meg sem vizsgált. Konkrétan azért mentem, hogy derítsük ki, mi lehet a barnázás oka. Nem akarta elmondani a mellékhatásokat, de utána néztem és nem váltottam ki a gyógyszert! Egyébként is szigorúan ki kell vizsgálnia előtte és a szedése közben is felügyelnie kellene. Olyan felelőtlenek szerintem a dokik!

Dia1:

Neked négy hónapos Closti szedés után nem jelentkeztek mellékhatások?

226. Hedi13 (válaszként erre: 224. - 2c1d5b9264)
2009. ápr. 13. 18:13

Szia!

Nekem 28-29 napos a ciklusom, és furcsa volt, hogy egyáltalán nem görcsölgetett a hasam, mint korábban. Már azt hittem, hogy terhes vagyok, vettem tesztet, de negatív lett és másnap meg is jött, 30 napra. :(

Azt hiszem szedem még egy hónapig max., utána meglátjuk.

Sajnos nekem általában erős vérzésem van, és rá is dobott egy lapáttal a barátcserje.

Nézd meg a babatervezők.hu oldalt (nagyon klassz!), ajánlanak más homeós szereket is, nem csak a barátcserjét. Állítólag nem mindenkinek hatásos, ekkor egy másik készítményre át lehet térni, hátha annak a tipusa vagy.

Te voltál egyébként hormon vizsgálaton? (bocsi, ha leírtad korábban)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook