Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen tapasztalataitok vannak a Brill ásványvízzel gyomorsavtúltengés, reflux esetén? fórum

Milyen tapasztalataitok vannak a Brill ásványvízzel gyomorsavtúltengés, reflux esetén? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 30. 10:31

Gyomorsav túltengésre, refluxra azt ajánlom, hogy minden reggel igyál friss citromból fagyart citromos vizet 1 pohárral.

Hagyd el a liszt és tejtartalmú étleket,no meg a fehér cukrot és igyál sok-sok zöld level. Amikor nagyon ég a gyomrod, akkor 2 hétig érdemes lenne csak főt burgonyán és főtt riszen élned. Kibírod, hidd el, semmi bajod nem lesz tőle, viszont a gyulladás csökkenni fog.

Én amióta kókusz cukrot használok mindenbe, és sok nyers paprikát (lehet csípős is) paradicsomot és gyümit eszek, azóta nincs ilyen bajom.

De mondjuk én nem iszok csak laktózmentes tejet, ill nem is iszom, csak használom étlekbe, és nem fogyasztok lisztes ételeket (egyáltalán nem)

Rengeteg finom étel van, ha érdekel tudok ajánlain néhány oldalt, de ha beütöd, hogy alaktóz és gluténmentes ételek, akkor rengeteg sok köszül válogathatsz.

A víz az csak egy átmeneti javulást eredményez, a gyulladást kell először megszüntetni, mert azért fáj a gyomorégés. (már csak akkor fáj, amikor fekélyes, szétmaródott.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni.

Amúgy a tüneteid egyértelműen glutén és laktózintolleranciára utalnak. (hasmenés, gyomorégés)Tudom mert nekem is az van. :(

12. bc257fd221 (válaszként erre: 11. - Dd4fac34d4)
2013. aug. 12. 12:50
Köszi a linket,hát ezért nem találtam az üzletekben:(
11. dd4fac34d4 (válaszként erre: 10. - Bc257fd221)
2013. aug. 12. 11:29
Nálunk egy biobolt árulja. Ezen a honlapon nézheted meg a forgalmazókat vagy érdeklődhetsz: [link]
10. bc257fd221 (válaszként erre: 9. - Dd4fac34d4)
2013. aug. 12. 07:00
Melyik üzletben vásárolod,még nem találtam rá!:)
2013. aug. 11. 23:30
Közben találtam a neten egy választ, amely szerint a lúgos víz valóban okozhat hasmenéses tüneteket: "Előfordulhat eleinte napi 3-4 széklet, mivel beindul az emésztőrendszer méregtelenítése. Ez azonban nem hasmenés, ezért nem kell félni tőle!" - Engem azért ez így nem nyugtat meg, mert nincs szükségem ilyen hasmenés-szerűségre sem!
8. bc257fd221 (válaszként erre: 7. - Dd4fac34d4)
2013. aug. 4. 18:41
Dehogynem próbáltam,már szinte mindent.:)Az íz nálam már régen nem számít csak hasson,és ne legyen agresszív!:)
7. dd4fac34d4 (válaszként erre: 6. - Bc257fd221)
2013. aug. 4. 12:09
Szorulásra nem próbáltál még aszaltszilvát, szilvalekvárt? Nekem nincs ilyen problémám mostanában, de régen ezek beváltak! Ja, és még valami: este lefekvés előtt egy kávéskanálnyi extra szűz olívaolaj lenyelése, he nem szereted az ízét esetleg, leküldhetsz egy kis vizet utána. Nagyon megkönnyíti a székletürítést.
6. bc257fd221 (válaszként erre: 5. - Dd4fac34d4)
2013. aug. 4. 10:25

Mindenképpen megnézem,mert egy alkalommal vett a párom egy rekesz valamilyent,pontosan nem emlékeztem rá és a következő már nem volt jó. Nekem a szorulás miatt kellene, csapvizet ittam,csak most teljes házi vízművön vagyunk és nem lehet meginni,nagyon vasízű.(


Köszi megnézem!:)

5. dd4fac34d4 (válaszként erre: 4. - Bc257fd221)
2013. aug. 4. 10:02
Nem Briell, hanem Brill (hátha van olyan is, amit Te írsz), amit iszogatok, és tényleg nagyon jó a savamra!! A hasmenéses tünet viszont, ha nem is súlyos, de maradt! Nem tudom, ezzel függ-e össze! Egyébként ez rózsaszín kupakos, nincs benne szénsav és nem oxigénnel dúsított. A gyomorsavasoknak nem is ajánlott a szénsavas italok fogyasztása!
4. bc257fd221 (válaszként erre: 3. - Dd4fac34d4)
2013. aug. 4. 06:20
Leírnád pontosan a Briell milyen kupakos? A hasmenés miatt érdekelne.
3. dd4fac34d4 (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2013. aug. 3. 21:08
Kösz a választ! De pontosítsunk, arról a vízről beszélsz, aminek kifejezetten Kristályvíz a neve? Mert azzal még nem próbálkoztam, de pl. a Primavera, a Spar Verde vize, vagy a Premier is enyhén lúgos, mégsem ért nálam túl sokat. Viszont csak tegnapóta iszogatom ezt a Brill-t, és máris jobb a sav-helyzet, viszont mintha hasmenésre hajlamosítana. Igaz, ebben van jód is. Lehet, hogy a jódnak van ilyen mellékhatása?
2013. aug. 3. 20:59
én megmondom őszintén sokszor sok a savam, bár beteg nem vagy tőle (lekopogom). nekem viszont csodát tett a sima kristályvizes rozsaszinkupakos ásványviz, mert enyhén lugosítot is..ebbe egy picike szódabikarbónát szórva teljes a gyógyulás! sok skert! :)
2013. aug. 3. 20:57
Milyen tapasztalataitok vannak a Brill ásványvízzel gyomorsavtúltengés, reflux esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook