Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hollandiában milyen szabályok vonatkoznak a "fűre"? És itthon? fórum

Hollandiában milyen szabályok vonatkoznak a "fűre"? És itthon? (tudásbázis kérdés)


21. 4b04593405 (válaszként erre: 2. - Browning)
2011. jún. 30. 13:18
Ez tényleg így van. Volt nálunk egy lány is előadást tartani aki ilyennel foglalkozik és dolgozik. Ő szó szerint ugyanezt mondta. Nem lehet azt mondani, hogy ja bocs múlt héten Hollandiában voltam. :D
2011. jún. 3. 23:22
Én is köszönöm szépen!:)
19. Miss Jane (válaszként erre: 15. - Ujlany)
2011. jún. 3. 22:34
Nincs mit, szívesen, örülök, hogy segíthettem.
18. spinneli (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2011. jún. 1. 00:24

ja.

:)

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2011. máj. 31. 21:33
olyan sokáig? :O
16. spinneli (válaszként erre: 11. - Browning)
2011. máj. 31. 21:01
Attól függ milyen gyakran használta az illető, hosszantartó gyakori használatnál (napi szint) 1 hónapig kimutatható, kezdőnél max 1 hétig-vizeletből.
15. ujlany (válaszként erre: 14. - Miss Jane)
2011. máj. 31. 19:48

koszi, neztem a profilodat, lattam, hogy szakmaba vag. :-)

ez a nap is jo mar, mert ma is tanultam valamit.

14. Miss Jane (válaszként erre: 13. - Ujlany)
2011. máj. 31. 18:39
De igen, büntetik azt a holland állampolgárt, aki Magyarországon drogot használ, éppen úgy, mintha magyar állampolgár követné el a bűncselekményt. /Kiterjed rá a magyar Btk. ún. területi hatálya./ De ugye mivel csak nálunk bűncselekmény, ezért magyar nyomozó hatóság nyomozhat, illetve magyar bíróság vonhatja felelősségre.
13. ujlany (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2011. máj. 31. 17:43

igazabol nem a turistaknak, hanem mindenkinek aki nem holland allampolgar.

Nem tudom meglepik-e tenyleg, mert a kozeli orszagokbol (pl. Anglia) mar tenyleg szinte drog turizmus van. A legnagyobb baj persze, hogy sokan nem ismernek merteket.

Mellesleg a kerdes forditva is erdekes. Mi van akkor ha egy holland allampolgar szivja Magyarorszagon. Akkor a logikat kovetve ot viszont nem buntethetik meg.

Ezt viszont nehez elhinni.

12. emagdi
2011. máj. 31. 16:02
pont a minap volt egy cikk arról, hogy a hollandok készülnek betiltani a turistáknak, hogy náluk könnyű drogokat fogyasszanak (meg persze keményeket sem szabad, de azt eddig sem lehetett).
2011. máj. 31. 16:00

Nem fogyasztani akarja meg én sem, csak ezen vitatkozunk egy ideje:D Meg hogyha valaki füvezett, akkor meddig és mijéből lehet kimutatni...


Köszi a válaszokat!:)

10. Miss Jane (válaszként erre: 5. - Ujlany)
2011. máj. 31. 06:30
Nem, nem lehet fogyasztani magyar állampolgárnak.
9. spinneli (válaszként erre: 8. - Ujlany)
2011. máj. 30. 20:04

Ezt speciel nem csak azok tudhatják, akik fogyasztják, vagy szándékukban áll.

:)

8. ujlany (válaszként erre: 7. - Spinneli)
2011. máj. 30. 19:58
oksi. Hogy oszinte legyek sosem probaltam, meg nem is szandekozom.
7. spinneli (válaszként erre: 5. - Ujlany)
2011. máj. 30. 19:55
Nem, legálisan Hollandiában sem fogyaszthat magyar állampolgár, az más kérdés, hogy nyilván kint a kutya sem nézi, de ha hazajön, és igazoltatják, és THC-t találnak a vizeletében ugyanúgy büntethető.
6. spinneli (válaszként erre: 2. - Browning)
2011. máj. 30. 19:54

pontosan így van.

De Hollandiában is kizárólag saját használatra fogyaszthatsz Cofee shopokban.

5. ujlany (válaszként erre: 2. - Browning)
2011. máj. 30. 19:43

hat ha ez igaz lenne, akkor jo par magyar lenne mar a bortonben. :-)

Fogyaszthatod Hollandiaban, az itteni szabalyokat betartva.

Azt viszont el tudom kepzelni, hogy ha a fogyasztasa miatt orvosi ellatasra szorul, akkor az otthoni biztosito nem fogja kifizetni a szamlajat.

2011. máj. 30. 19:29

A kábítószerrel visszaélés tényállása szabályozza a kábítószer használatot és egyéb tevékenységet. Meg van az úgynevezett elterelés intézménye: itt lehet erről olvasni:

[link]

2011. máj. 30. 19:24
A magyar büntető törvény személyi hatálya kiterjed a barátodra is, bárhol van: vagyis ugyanúgy bűncselekményt követ el, ha külföldön szív füvet, mint itthon, azért mert magyar állampolgár. Az más kérdés, hogy magyar nyomozó hatóság tudomására nehezebben jut a dolog.
2011. máj. 30. 19:17
Azért kérdezem, mert a barátom szerint kint legális a használat, viszont ha hazajössz és kiderül, akkor ugyan úgy büntethető vagy, mintha itthon használtál volna canabist... Mit tudtok róla?
2011. máj. 30. 19:16
Hollandiában milyen szabályok vonatkoznak a "fűre"? És itthon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook