Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen mozgást végezzek diéta mellett, ha nem akarok izmos lenni? fórum

Milyen mozgást végezzek diéta mellett, ha nem akarok izmos lenni? (tudásbázis kérdés)


28. eandi78 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. máj. 8. 07:03
Azért a hosszútávfutók is kellőképp szálkásak, csak az izomzatuk kisebb érthető okokból.
27. vikucka (válaszként erre: 1. - 0d67d12cdc)
2017. máj. 6. 07:06
Rubint Rékát. Csak a karedzéseket hagyd ki... olyan szépen le lehet sorvasztani magad...
26. Jessica32 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2017. ápr. 29. 12:18
Köszönöm! :)))
2017. ápr. 29. 09:21
És tévedés, hogy ő nem izmos. Izmos, csak fedi valamennyi zsír, és ezért nem rajzolódik ki annyira.
24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - 0d67d12cdc)
2017. ápr. 29. 09:20

Hát attól függ, hogy milyen alkat vagy. Ha vékony csontozatú (a csuklód 14cm vagy azalatt), akkor lehet ilyen alakod, bármit mozog ez a csaj, nagyon nem fog rá tapadni izom, tehát mindegy is, itt a kép alapján marhára nem az edzése az, amitől ilyen, hanem az a tipikus ázsiai felépítés.


Azért megkockáztatom, hogy valamit ő is csinál, persze, de inkább balettre tippelek vagy ilyesmik.

23. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Jessica32)
2017. ápr. 29. 09:12

A hosszútávfutáshoz nem kell sok izmot építeni, mert azt nehéz lenne cipelni. Viszont kell az az adottság, hogy valaki jól tudja raktározni a zsírt, nagyobb mennyiségben, és ahhoz hozzá is tudjon nyúlni futás közben mint energiaforrás, ezért érezheted esetleg, hogy a futás ellenére a zsírt nehezebb ledolgozni. Nehezebb ledolgozni mert az adott sport erre állítja be a szervezetedet.


Ha megnézed a sprintfutókat, ők szàlkásabbak és kevesebb a zsírjuk überáll, mert a sprinteléskor a fő energiaforràsod a szénhidrát, a zsírhoz ilyenkor nincs idô hozzányúlni, nincs annyi időd, hkgy azt bontsd le. De sok ch-ra van szükség, azonnal. Azt meg az izmokban tároljuk. Így a sprintelők kevesebb zsírt raktároznak mert nincs szükség rá, viszont több és feszesebb izmuk van, mert a sprinthez fontosabb az erő ès az izmok tárolják a ch-t is.


Ezért ha megpróbálnád hosszú táv helyett a sprintelést, nem kellene lemondanod a futásról, ha szeretsz futni, viszont látványosan átrendeződne a tested, magyarán amit te akarsz, hogy kevesebb zsír legyen rajtad de legyen azért izom is, amit eddig felépítettél, megmaradna:)

2017. ápr. 29. 09:04

Sziasztok, köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat. :)


Ilyen alkatot szeretnék elérni:

[link]

21. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Miss Angel)
2017. ápr. 29. 09:03
De írtuk többen is ezt, szinte azonnal ezt írtuk, hogy nagyon alkati dolog
2017. ápr. 29. 07:47

Én hetente többször futok, alkalmanként legalább 8-10 km-t, de az izmom nem fogy, és nem is akarom, hogy izomból fogyjak. Járok erősítő órákra is. Inkább a rajtam lévő zsírt szeretném teljesen elégetni, ami már alakul, de még nem az igazi.


Nagyon vékony alkatú voltam régen, 173 centihez 54 kiló, most pedig 63 kiló vagyok. Amit egyébként nem értek, mert sokkal többet futok az utóbbi egy évben, és többet is edzek, meg keményebben. Most a táplálkozásomon változtattam, már majdnem teljesen elhagytam a cukrot, és a fehér liszt is totál kilőve. Nem akarok újra olyan alkatot, az izomzatom megmaradhat, sőt lehetne több is :)


Nekem a kedvenc edzőm alkata tetszik egyébként a legjobban (női edző), akire mindenki azt mondja, hogy férfias. Szerintem egyáltalán nem az. Csupa izom, jó combos, kerek fenék, izmos karok, persze a hasizma fullos. Nekem az ő alkata szebb, mint a törékeny, vékony.

19. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 0d67d12cdc)
2017. ápr. 29. 07:21

szia.

nem látom,hogy bárki írta volna neked,hogy a "törékeny"test az nagyban adottság kérdése,van aki sose tudja eléri.Ahhoz,hogy az ember véleményt alkosson,,látni kellene milyen a felépitésed,csontozatod,stb....a sport szépen formál és egy emberi testből sok mindent ki lehet hozni,de vannak határok.

Ha a saját példámat hozom,én pl keskeny csípőjű,darázsderekú,hosszú formás végtagokkal rendelkező nő vagyok,nekem annyi "csak" a feladatom,hogy ezt megőrízzem.Egyetlen gyenge pontomnak a popsimat tartom,amire ha nem is sokat,de edzenem kell,hogy a feszessége,meg főleg a kerekdedsége/már amennyire egy ennyire vékony nőnek lehet kerek popsija/megmaradjon.

De sokan vannak olyanok,akik sose lesznek azoka nagyon törékeny alkatúak,mint amit te is szeretnél,de-véleményem szerint-ilyenkor is lehet kitartó munkával szép és esztétikus testet kialakítani,ami nem feltétlen jelent többletizmot.Én azt javasolnám első körben,amit én is csinálok:taposás/nekem ez a kedvencem/,ha van lehetőséget esetleg edzőterembe járni,nagyon jó szobabicikli,király az ellipszis tréner,esetleg futópad,bár az eléggé megterheli az ízületeket,vigyázz vele.

nekem itthon van egy taposógépem,amit imádok és nagyon örülök,h anno beruháztam rá,mert nekem doszt elég ahhoz hogy formában tartsam magam+vannak fittness dvd-im és igenis,ha belejössz,azokkal is érhetsz el eredményt,a súlyzós gyakorlatoktól sem kell megijedned,mert 1-2 kg-os súlyokkal te nagy izomtömeget soha a büdös életben nem fogsz tudni épiteni,max ha nagy súlyokkal,tartósan,nagy sorozatszámmal dolgoznál.

ennyi jutott most eszembe,ha vmi még eszembe ötlik ennek kapcsán,leírom.De két dolgot fogadj meg:1.sose legyen kisebbségi érzésed amiatt,ha nem pont azt a testet "éred el"amit te az álmaidban dédelgetsz,mert sokan itt rontják el,hogy nem reálisan látják magukat és azt hiszik bármiből bármi kihozható,hát nem...ez nagyrészt a genetikán múlik.

2.Az viszont már nem,hogy egy szép,feszes,esetleg finoman izmos testet érj el,kitartó munkával,a sport nem csak egészséges,mindenki testét szépiti valamelyest és a keretek között azért sokat fejlődhetsz és szépülhetsz,és ha ezt eléred,meglátod,elégedetten fogsz majd a tükörbe nézni!

én kívánom neked,hogy sikerüljön,sok eröt,kitartást hozzá!!!

18. Evawitch (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2017. ápr. 29. 07:02
Az utolsó bekezdésedhez hozzá fűzném, hogy a vádliról is mondják ezt az emberek, hogy vádli edzés nem kell, mert így is izmos. Nem izmos az, hanem hájas, de feszes. Formálni azt is lehet, nem az az izom, ha durung vastagon, hosszan kerekedik, vagy hogy is mondjam, hanem laposabban, ívelt, izomformájú...
2017. ápr. 29. 06:58
Amúgy meg furcsa a kérdés, de ez már megszokott a női fittnessvilágban, hogy "nem akarok izmos lenni, túl férfias"!
2017. ápr. 29. 06:57
Kardió és semmi súlyzós edzés... Attól is lehet először izmosodni, de nem olyan feltűnően, mint ha súlyzókkal, vagy gépeken edzenél.
15. Guruljka (válaszként erre: 1. - 0d67d12cdc)
2017. ápr. 28. 23:06
Bár ennyire könnyű lenne az izmosodás: hogy diéta mellett mozgok...
14. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2017. ápr. 28. 22:54
Inkabb lennek Tina Turner alakkal annyi idosen :)
13. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2017. ápr. 28. 22:49

"Tsoddddddalatos"

Hmm, ha pasi lennek nem gerjednek ra, az fix, de pont ezert szep a termeszet,mert kul.felek vunk.


Jol lattad Zebi a kivansagot, sztem is.

12. Nike (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2017. ápr. 28. 22:41
Sosem fogjuk megtudni, hogy mit is szeretne, szerintem az életben nem fog még egyszer megnyilatkozni :)
2017. ápr. 28. 22:04
10. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. ápr. 28. 22:02

[link]


szerintem Twiggy-alkatot szeretne

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2017. ápr. 28. 22:00

szerintem ez neki már túl sok.


én azt gondolom, hogy afféle kifutón látható modell alkatot szeretne, tehát ilyen nullás ruhaméretet

8. emagdi (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2017. ápr. 28. 21:59

jó, nem engem kell meggyőznöd, hanem a topikindítót.


ha rááll a hosszútávfutásra, garantáltan egy idő után ilyen csont-bőr lesz, azt másképp nem is lehet csinálni.


nyilván a genetikailag adott alapvető testalkatán nem fog tudni változtatni természetes úton (max sebészeten). de a minimál izom testet a sok kardióval és kevés fehérjével (meg persze amúgy is alacsony kalóriabevitellel) garantáltan el fogja érni - saját határain belül.

2017. ápr. 28. 21:38
2017. ápr. 28. 21:34
Én kíváncsi lennék, hogy a fórumindító mit ért ezalatt amit írt, mert mindenkinek mást jelent az, hogy túl izmos.
5. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2017. ápr. 28. 21:32

Persze, mi sem könnyebb, mint izmot veszíteni. De nem biztos, hogy onnan fogy, meg onnan veszít izmot, ahonnan ő akar. Ismerek olyan szenvedélyes futókat, akiknek csak pálcika lábuk van, de azon nagy segg, nagy has, nem mondanám őket vékonynak és plötyik is. És van köztük olyan is, akinek ehhez jár egy focista vádli is, szóval azt sem mondanám, hogy akkor minden esetben vékony lesz.


A hosszú kardióedzések emelik a kortizolszintet, ami pedig a hasi zsírnak kedvez.


Meg egy csomóan összekeverik az izmot is a zsírral, pl vastag a karja és van rajta egy kicsi izom de sok zsír és mivel feszul rajta a bőr és icipicit kirajzolódik az izom formája messziről, mindjárt levon olyan következtetést, hogy ő túl izmos, holott nem, hanem le kellene fogyni 15 kilót meg felsőtestre is edzeni és akkor igen, előkerülne a szép kis sovány izom, nem michelin babás.

2017. ápr. 28. 21:12

kardiózzál nagyon sokat (pl fussál, de jó hosszú távokat).

ne nagyon egyél fehérjét (se).


izmot bazi könnyen le lehet bontani, azzal garantáltan nem lesz problémád :))

3. plavalaguna (válaszként erre: 1. - 0d67d12cdc)
2017. ápr. 28. 19:44

az olyan test adottság. Ha nem olyan alkattal születtél ajánlhatom a photoshoppot ;)


Na ok, komolyan. Csodák nincsenek. a saját alkatodból tudod kihozni ami benne van és pont. Én pl kis dugó vagyok, akárhogy variálok, nem leszek nyúlánk légies. Ha sportolok akkor olyan lábam lesz mint beckemnek kb. hát nem vmi nőies. Ha nem sportolok, meg erősen közelítek a tökéletes alkathoz hastájékon meg úgy összességében, ami ugye a gömb. Bennem pl ez van :)


Viszont ha egészség ok, én jólérzem magam a bőrömben alkattól függetlenül. Na ez a max szerintem ;) Szóval sportolni érdemes, meg egészségesen enni (nem mindenféle divatdiétára gondolok, hanem a változatos étkezésre, zöldség hús, gyümölcs, minden) és ennyi.


Kb, ha hosszútávokat futsz (min 10 km felett) akkor szálkásabb leszel magadhoz képest, vagy ha sziklamászni, stb jársz, hosszútáv bicaj, ha meg konditerembe, akkor nagyobb izmokat tudsz növeszteni. De alkatot nem fogsz váltani. ha alapból nem vagy légies, sose leszel az.

2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 0d67d12cdc)
2017. ápr. 28. 17:37

Mutass egy fotót valakiről, aki úgy néz ki,ahogy szeretnél, mert ezt valahogy nem tudom elképzelni.


Ha vaskos csontjaid vannak, vagy köpcös típus vagy, mert úgy tapadnak az izmaid, felejtsd el a törékeny alakot, soha nem lesz. Ha viszont alkatilag is ilyen lennél, akkor meg nem kellene nagyon tanácsot kérned mert az ektomorfok amúgy sem hajlamosak hízásra. Ha ektomorf vagy, általában nyúlánk maradsz izmosan is, tehát emiatt nem kellene aggódnod.


De ha mutatsz egy képet, amilyen szeretnél lenni, nagyjából meg lehet mondani róla, hogy az illető mit mozog, és ha szerencsés vagy és a te alkatod az, ami az övé, akkor talán meg is valósíthatod. Sokszor a cél maga nagyon messze van az adott ember adottságaitól. Ezért a célt a lehetőségeidhez kellene szabni.

2017. ápr. 28. 17:20
Olyan igazi "törékeny", vékony test a célom. Milyen mozgást végezzek a diéta mellett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook