Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen legyen egy jó önéletrajz? fórum

Milyen legyen egy jó önéletrajz? (tudásbázis kérdés)

2009. júl. 29. 16:57

A motivációs levél mindig esetre szabott, attól függ, hogy milyen állásra, melyik céghez jelentkezik az illető. Ez azért van, mert mindig azt kell kiemelni benne, hogy az adott állásra, helyre miért jelentkezik, milyen tapasztalatok, ismeretek birtokában gondolja, hogy el tudná látni a munkát és illene az adott környezetbe. Természetesen az első mondatban mindenképpen szerepelnie kell, hogy milyen pozíciót pályáz meg (az sem árt, ha leírja, hogy honnan vette az informáicót, ha hirdetésre jelentkezik).


Ami az önéletrajzot illeti szintén érdemes rajta fabrikálni, attól függően, hogy mire jelentkeztek. Ez nem azt jelenti, hogy azt írjatok bele, ami csak eszetekbe jut, függetlenül, hogy valós-e, hanem azt, hogy a megpályázott állástól függően azt a tapasztalatot, tanulmányt kell kiemelni, részletezni, ami inkább érintett. (pl. ha valaki egy logisztikai asszisztensi állást pályáz meg, amihez hasonló munkát végzett pár évig, de a közelmúltban pár hónapig adatrögzítő volt, akkor nyilván az adatrögzítést csak érintőlegesen írja be, míg a korábbi, logisztikához kapcsolódó munkájáról részletesen ír).


Az önéletrajzot célszerű kb. 2 oldalasra szerkeszteni.


Kezdhető a tanulmányokkal, de a szakmai tapasztalattal is, attól függően, hogy valakinek az elméleti vagy a gyakorlati része a domininánsabb, figyelem felkeltőbb.


A lényeg, hogy jól kitűnjön belőle, hogy az adott témakörben milyen tudással, tapasztalattal bír a pályázó. Az eltöltött idő, a munkahelyek (névvel!) és a betöltött pozíció mindenképp legyen benne és az időben közelebb állóval vagyis az éppen aktuális vagy legutóbbi munkával kezdődjön.


Azért írom le ezeket, mert tudom, hogy mindenféle sablonokat küldözgettek egymásnak, ami segítség is meg nem is.


Egy átlagos állásra pár nap alatt több száz jelentkező pályázata érkezik be.


Nagyon pici dolgokon múlik, hogy kinek a pályázata akad fenn a rostán. Kb. 5-10 másodperc.


Ezért nem mindegy, hogy valaki, hogyan kezdi a motivációs levelét (ha például csatolja, ahelyett, hogy beleírja az e-mailbe, máris hátrányba hozza magát).


Sok sikert mindenkinek!:)

2009. júl. 29. 13:43
Köszönöm a mintákat!
2009. júl. 29. 13:20

Mindenkinek ment 2 féle+motivációs levél.


Amerikai típusú helyett inkább Europass amúgy...

11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 10. - Vicuska013)
2009. júl. 29. 11:30
Küldtem neked két mintát.
2009. júl. 29. 11:17

Az e-mail cimeme: vicuska013@freemail.hu


Ha tudtok valami tuti formát, amire egyből ráharapnak küldjétek el nekem is, köszi!

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - 5b55aabc6f)
2009. júl. 29. 11:13

A motivációs levél nagyon jó arra, amit az önéletrajban nem tudtál, vagy nem lehetett, vagy csak korlátozottan lehetett leírni, itt részletesen kifejtheted.:)

Az önéletrajznál és a motivációs levélnél is fontos a formátum, a tagolás, erre nagyon kell ügyelni. Első blikkre ez tűnik szembe...és sokkal szívesebben olvasnak egy esztétikus szöveget, mint egy összecsapottat.

Én is az amerikai típusú önéletrajzot javaslom. Ha valakit érdekel, akár CV, akár a motivációs levél, küldök formalevelet.:)

8. 5b55aabc6f (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. júl. 29. 11:11
Azt megköszönném ha elküldenéd, email címem:moncsi7801@freemail.hu
2009. júl. 29. 11:08
Köszönöm szépen a tanácsokat,most próbálok egyet összehozni,jó pár éve csináltam már ilyet,de azóta lehet hogy változott a módi.A motivációs levélről már hallottam,szóval azt is célszerű akkor csatolni.
6. vicuska013 (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. júl. 29. 11:05

Marjann! Megkérlek átküldöd nekem is, ha igen, akkor priviben megirom a mailcimemet.

Köszi

2009. júl. 29. 11:05
Én amerikai tipusút csináltam, 1 oldalasat, mert tapasztalatból tudom, hogy a második oldalon már csak átsiklanak, nem nézik meg figyelmesen. A részletes leírást motivációs levélnek hívják, és azt mellékelni kell hozzá, de nem mindenhol kérik.
2009. júl. 29. 10:54
Ha dobsz egy mélcímet áttolom neked az enyémet. HResek csinálták:D
2009. júl. 29. 10:51
rövid lényegre törő jól tagolt.az első oldal adatokkal tele,név lakcím,elérhetőség iskolák,munkahely,hobbi.a második oldalon lehet részletes leírás, pl. milyen tapasztalatokat szereztél eddig,milyen jó tulajdonságaid vannak, miért szeretnéd a megpályázott állást, mi az ami miatt alkalmas vagy rá.
2009. júl. 29. 10:49
a workania.hu-n van önéletrajz..az alapján sztem lehet csinálni 1 normálisat:)
2009. júl. 29. 10:47
Milyen legyen egy jó önéletrajz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook