Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen legyen egy önéletrajz? fórum

Milyen legyen egy önéletrajz? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 15. 14:54
A pályázatnak kedvező. (Reális hasalás.)
2011. máj. 15. 14:39

De tény, hogy a legtöbb álláshirdetés úgy van meghirdetve, hogy már megvan a jelölt, csak a törvény kötelezi a hirdetőt, hogy az egyenlő esély miatt kötelező!!!! meghirdetni az állást, és szépen elutasítanak minden jelentkezőt, vagy azt mondják, köszönjük, majd szólunk, és el is van felejtve, mert már megvan a kiválasztott személy a munkára...


Van olyan is, hogy meghirdetik az állást, és azon a telefonszámon már el sem lehet érni senkit, mert kikapcsolják a telefont, mivel már megvan ott is a jelölt...


De meg lett hirdetve, a törvénynek eleget tettek...

2011. máj. 15. 14:37

Én rengeteg önéletrajzot írtam már, és tudom, hogy jók, mert volt, hogy visszajött, hogy értékes pályázat, de mégsem engem választottak, de rengeteg helyről egy válaszra sem méltattak...


Sajnos ez a valóság...:((

2011. máj. 15. 11:15

Köszönöm,hogy válaszoltatok.Délután "akcióba" lépek.

Hátha nagyobb sikerrel járunk.

2011. máj. 15. 10:39

Szia!

A párom ebből választott,sikerrel.


[link]

2011. máj. 15. 10:34
Nya, kb. ugyanaz, mint amit Jozsu írt. :)
2011. máj. 15. 10:33

Szia!


Nekem ezzel az önéletrajzzal nagy sikerem volt.


[link]


Ez csak egy minta, de én is ezt csináltam meg (egyből be is hívtak egy eu-s állásra).


Ehhez még csináltam motivációs levelet is, ami tömör volt, és pár szóban leírtam, h miért érdekel az adott munkakör, és hogy miért is lehetek rá alkalmas.

13. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Mamuci55)
2011. máj. 15. 10:31

Europass önéletrajzot kell írni, a nyomtatvány letölthető a netről. Fényképet csak akkor tegyetek bele, ha az a jelentkezés feltétele. A kompetenciák közt feltétlenül említsétek meg a megbízhatóságot, rugalmasságot, pontosságot stb, valamint azokat, amelyek a betöltendő munkakör elvégzéséhez elengedhetetlenek.

Az önéletrajzhoz mellékeljetek motivációs levelet, amely tartalmazza az eddigi szakmai pályafutást, sikereket, eredményeket, és azt, hogy miért szeretné ezt a munkát, és miért lenne jó a munkaadónak, ha őt választja.

12. syria (válaszként erre: 1. - Mamuci55)
2011. máj. 15. 10:25

Lényegre törő, konkrét adatokat tartalmazó, egy oldalnál semmiképp sem hosszabb.

Célszerű motivációs levelet is mellékelni, ami már kötetlenebb lehet, de az is maximum fél oldal legyen.


Sajnos azonban, még a legtökéletesebb önéletrajzokat sem méltatják válaszra, még csak annyit sem böffentenek oda: nem kellesz, keress máshol munkát. Ez akkora aljasság! Egy e-mail ingyen van!

11. 9242a6388c (válaszként erre: 10. - Mamuci55)
2011. máj. 15. 10:25
:((
2011. máj. 15. 10:23
A netről szedtem le a mintát,meg a motivációs levelet is.Tudom a férjem életkorával is gond van,mivel 57 éves lesz "szegénykém".Mikor rákérdeznek az életkorára legtöbb esetben kinyomják a telefont.Pedig biztos vagyok benne,hogy sok fiatallal fel tudná venni a versenyt a szakmájában.
2011. máj. 15. 10:20
..így igaz!
2011. máj. 15. 10:20

Nagyon nehéz munkát találni.

Hogy rossz az önéletrajz? Nem tudom, elképzelhető, de sajnos manapság nem divat visszajelezni a munkavállalónak.

Én kifejezetten utálom az emailes jelentkezéseket. Sok éve keresünk állást felváltva, de még sosem jött be egy emailes jelentkezés sem.

A férjem expresszt szokott venni, valamint a neten is telefonos jelentkezéseket részesiti előnybe, vagy a személyest.

55 éves, ezért gondolom az önéletrajzát meg sem nézik, de ha személyesen mehet akkor jobb a helyzet a fiatalos megjelenése miatt.

7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - Cilumiluci)
2011. máj. 15. 10:20

Az enyém abszolút megfelel a ma elvártaknak és mégsem találok munkát.Sajnos leginkább a 30 alattiakat keresik:(

Így aztán írhatok én akármilyen önéletrajzot.

2011. máj. 15. 10:19

Sajnos nem csak ezen múlik.Nagyon sok a jelentkező és kevés az állás.Állítom az önéletrajzok zöme a kukában köt ki,talán el sem olvassák.

Visszajelzés pedig?

Nagyon ritka.Itt nem divat visszareagálni nemleges döntés esetén.

2011. máj. 15. 10:16
csak a lényeget irjátok bele,az adatatokat iskolákat munkahelyeket,és elérhetőséget!!!mellé lehet csatolni motivácis levelet!erről mintát találtok a google-ban!
2011. máj. 15. 10:16
Tömör, a legfontosabb információkat tartalmazza: végzettség, tanulmányok, nyelvtudás, tanfolyamok, tapasztalatok, eddigi munkahelyek, célok...
2011. máj. 15. 10:14
hát ezt így nem lehet megmondani, ahhoz látni kéne az önéletrajzot is
2011. máj. 15. 10:11

Általában ez a jellemző,kivéve a normális cégek esetében!

Mert fírgek!

2011. máj. 15. 10:08

Férjemnek keresünk munkát,eredménytelenül.Rossz az önéletrajz,hogy soha semmi válasz nem érkezik,még nemleges sem?Vagy másnak sem szoktak válaszolni?

De ez kétségbe ejtő.Miért beszélnek akkor arról,hogy az embereknek,rokkantaknak,elő nyugdíjasoknak munkába kéne állni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook