Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen közös szavaink vannak más nemzetiségűekkel? fórum

Milyen közös szavaink vannak más nemzetiségűekkel? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 21. 20:40
tulipan - törökül is tulipan , sargarepa albanul is sargarepa, macska albanul is macska mint magyarul.
2009. szept. 7. 07:17
persze= észtül: az emberi hátsót, alma=kazakoknál is alma, jobb=hangzásában oroszul: felhívás sexuális tevékenységre, a meccseken elhangó biztatás:huj,huj hajrá, ebból az első:oroszul a férfiak "nemes" szervét jelenti.
34. alanna (válaszként erre: 33. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 3. 10:10
Mi biztosan nem értettük sehogy, mert nem beszélünk spanyolul (mellesleg én ott sem voltam, csak később mesélte), a férje viszont a munkájából kifolyólag elég jól és ő mondta ezt. Az, hogy te is ezt az egy szót ismered, nem bizonyít semmit. Én pl. kapásból tudnék magyarul legalább öt szót rá, de ha kicsit megerőltetem magam, valószínűleg többet is. A spanyolok miért érnék be eggyel?
2009. jún. 2. 10:22

Tapsi Hapsinak igaza van spanyolul a "meleg"=maricon

Lehet nem jól értettétek, hogy a spanyol férfi min röhögött?

És úgy tudom, hogy az olaszok is hasonló szót használnak a melegre.

32. alanna (válaszként erre: 13. - Bunnydrop)
2009. ápr. 20. 10:34
Barátnőm férjének van egy spanyol üzlettársa, aki gyakran jön Magyarországra. Barátnőm húga Mária, de Marikának hívja. Először el sem tudták képzelni, hogy min röhög folyamatosan a spanyol férfi, míg a férje fel nem világosította őket. Elég jól beszéli a nyelvet és azt mondta, a jelentése nem pont az a szó, inkább valami olyasmi, hogy buzikám.
31. alanna
2009. ápr. 20. 09:45
Az olaszoknál a kurva=kanyar. Leírva curva, és az a hang náluk inkább á, de így is tetszett nekik a dolog (nekünk is). :)
30. bomee
2009. márc. 8. 14:24
a 'baj' szót romániában most kezdik átvenni, ugyanezzel a jelentéssel.
29. bomee
2009. márc. 7. 23:35
Lisszabonban voltam egy kocsi-kiállításon és ott le van írva fehéren-feketén (ill. angolul, portugálul és spanyolul is) hogy a coach szó egy magyar település Kocs nevéből ered. Mi magyarok ezt természetesen mind tudjuk, de külföldiek max csak azok, akik voltak egy ilyen kiállításon. :-)
28. bomee
2009. márc. 7. 23:31

van egy teljes mondat, ami törökül is ugyanazt jelenti: 'zsebemben sok alma van', csak ők valahogy így ejtik : 'csebemben csok elma var'.


Aztán egy iráni lánnyal beszélgetve derült ki, hogy a 'kutyuli-mutyuli' egy és ugyanaz iránban is.

27. Marmar
2009. márc. 7. 22:43
Deszka lengyelben is deszka, még akkor is, ha arra értik, hogy nincs melled. :)
2009. márc. 6. 23:33
A sál sjaal (ugyancsak) hollandul.
2009. febr. 27. 16:53
A pedal pedaal hollandul.
2009. febr. 16. 22:44
A finn kisgyermekek a sebet (amit mi bibinek hívunk), ők pipinek hívják. Ez csak egy példa, emellett nagyon sok olyan finn szó van, ami csak abban különbözik a magyartól, hogy ahol nekünk zöngés hang van, nekik zöngétlen.
23. a1baa7edcc (válaszként erre: 10. - Bunnydrop)
2009. febr. 12. 10:49
Soha nem hallottam meg igy hogy "Marika". Megverni biztos nem fognak erte, meg akkor sem, ha a helyes szot hasznalod.
22. a1baa7edcc (válaszként erre: 12. - Huncutka84)
2009. febr. 12. 10:47
Ki mondta, hogy a magyaroktol vettek at?
2009. febr. 12. 10:45
Hollandul ertik az ici-pici-t, plafon-t, a konty-ot a kenyer vegere mondjak ok, lehet az irasmod mas.
2009. febr. 12. 09:29
piknik angolul is az, bár szerintem ezt mi vettük át
19. Huncutka84 (válaszként erre: 14. - Tapsi hapsi)
2009. febr. 11. 23:37
Amúgy tényleg mondják a marikát... én Marbellán hallottam jópárszor:)
18. Setna
2009. febr. 11. 23:27
A bolgárban is van jó pár hasonló, ami kapásból beugrik, az a MÁLNA, KANCSÓ, DINNYE, CSERESZNYE, SAPKA, PUSKA, meg még vagy ezer másik...
17. Marmar (válaszként erre: 12. - Huncutka84)
2009. febr. 11. 21:55

Aha, de én úgy hallottam, hogy az angol Coach szó ered a magyar Kócs városnévből, ott készítettek valami járgányt, és most az angliában használt kicsi buszokat hívják így. Persze, ők tagadák, de nekünk tanították. (és mi többet tudunk, azt garantálom)

A másik ilyen szó a bacon. Nahát, miből is jön? A magyar Bakony szóból! (csak nem tudták kimondani) Innen vásárolták fel annó az angolok a mi szőrös disznainkat, ami kiválló volt szalonna készítésére. Így lett az angol szalonna Bacon.

16. Holly
2009. febr. 11. 21:51

angolban van egy csomó, amit ugyanúgy vagy nagyon hasonlóan ejtenek:

sál, busz, ragu, zokni, szent, gitár, monitor, cigaretta, pár (2 db), stb.


A kedvencem a szimering, amire évekkel későbbjöttem rá, hogy tömítő gyűrű angolul, de a családomban mindenki szimeringnek hívja :) :)

15. Leoborta (válaszként erre: 1. - Marmar)
2009. febr. 11. 21:46

Ezek nemcsak a lengyelekkel, egyéb északi szláv nemzettel is.

Meg a pi..a is ugyanazt jelenti.

14. tapsi hapsi (válaszként erre: 13. - Bunnydrop)
2009. febr. 11. 21:45

elképzelhetö, mint ahogy otthon is vannak szavak, amiket máshogy ejtenek Kelet- ill Nyugat Mo-on.

Csak azért mertem beleszólni, mert én itt élek kint, van rálátásom nekem is. A párom spanyol, de a Marikára csak forgatta most a szemét....

13. Bunnydrop (válaszként erre: 11. - Tapsi hapsi)
2009. febr. 11. 21:33
nekem van egy spanyol ismerősöm, ő így mondja, biztos vannak eltérések
2009. febr. 11. 21:19
Azt tudtátok például, h a spanyol "coche" ejtsd kocse szó a magyar kocsi-ból ered!
11. tapsi hapsi (válaszként erre: 10. - Bunnydrop)
2009. febr. 11. 21:03

szia! Ne haragudj, nem akarok okoskodni, de ha azt mondod Spanyolban h Marika, senki nem fogja tudni h miröl beszélsz.

Amire Te gondolsz az a "maricon" ejtsd "marikon".

2009. febr. 11. 20:46
sziasztok! ami szerintem érdekes, hogy nálunk a Marika egy női név, spanyolnál meg így ejtik a homokosokat... szal ha elkiáltod magad Spanyolba h "Marika" megvernek ^^
2009. febr. 11. 20:26

bocsi, de ezt nem hagyhatom ki, rendes esetebn nem szokta ilyenekkel elcsúfítani valaki fórumát.

köcsög--->Pákóéknál kocsog :D

Ez csak poén, senkit nem akarok bántani vele

2009. febr. 11. 19:55
Nehéz kérdés, elvileg soknak kellene lenni, hiszen a Magyar az ős nyelv! Sajnos már csak mi beszéljük, de már mi is az új Magyart!
2009. febr. 11. 19:46
Metró. Bár ez nem magyar szó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook