Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit szólnátok ahhoz, ha a fiatoknak más nemzetiségű párja lenne? fórum

Mit szólnátok ahhoz, ha a fiatoknak más nemzetiségű párja lenne? (beszélgetős fórum)


2021. márc. 27. 00:43

Állitólag a roma nők nagy hatással vannak a nem roma férfiakra.

Alapból nem örülnék roma menynek,- munkámból adódóan nagyon sok rossz tapasztalatom van a romákkal kapcsolatban,

de ha látnám, hogy mindent megtesz a fiamért, akkor rájuk hagynám.

26. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 00:35
nincs fiam,de magamat ismerve nem akadnék ki
2021. márc. 26. 22:32

Csak a fórum címére reagálok: Bizom a fiaim megérzésében,de mint tudjuk előfordul,hogy a "szerelem vak",a saját bőrömön tanultam meg.Elfogadnám a választottját,az idő úgy is megválasztja,ha harmónia van akkor jó,hanem jön össze akkor teljesen mindegy milyen nemzetűségű a választottja.


Szó esett a hagymányokról,tény vannak olyan dolgok amik számunkra szokatlanok és sokszor ezek jelentenek igazán akadályt,nem az érzelmek.Ehhez szokott csatlakozni az,hogy a rokonság ,a család mennyire rugalmas és mi mennyire lennénk képesek azt elfogadni,de hangsúlyozom,bizom a fiúkban.

24. pteri (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:31
Én voltam ilyen lagziban. Kellemetlen volt. Az örömapa még reggel is mondta a fiának, hogy meggondolhatja magát, de ő kitartott a roma menyasszony mellett. Próbáltunk belesimulni a bazi nagy roma lagziba, de igencsak kilógtunk a társaságból.
23. vivo44 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:10

Akkor mi van?

Nem a gyermeked boldogsága számít, hanem a külsőségek???

A gyermeked boldog egy roma valakivel. A gyermekedet ha nem felszínes, akkor nem az fogja érdekelni, hogy darabra honnan vannak többen, hanem az, hogy akiket szeret, azokkal együtt éli meg azt a boldog pillanatot, hogy házasodik.

22. NomNom (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:08
Ha nem szeretsz bulizni akkor kellemetlen.
21. NomNom (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:07

Hát az rajtuk áll, nagyon fiatalok még. De ez nem a fiú származásától függ.

Miért kell ennyire előre gondolkodni? Minden napnak megvan a maga baja.

2021. márc. 26. 22:06

Már az esküvőjükre is gondoltam. Ők nagyon sokan vannak, nekünk a család úgy 5-6 fő + a barátok

Milyen lenne egy ilyen lagziban lenni.

19. Amaunet (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:05
Hát, ez éppen nem jellemző, mert már serdülő korban kiválasztják a leendő férjet és odaadják a fiú családjához már 12 évesen.
18. vivo44 (válaszként erre: 15. - Pteri)
2021. márc. 26. 22:03
Pontosan ugyanígy vagyunk mi is, hogy én bárkit (talán mert az anyai szív), párom azonban elhatárolódik attól, hogy....
17. vivo44 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:02

Ezen dolgok a cselédségen kívül mindenhol máshol is léteznek.

Bár valóban értelmetlen úgy megfogalmazni egy kérdést, hogy mi lenne ha...., amikor már réges régen úgy van. Jövőbe kérdezni, ami már elmúlt.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - NomNom)
2021. márc. 26. 22:02
Vajon így maradnak-e. És az unokák megítélése milyen lesz.
15. pteri (válaszként erre: 8. - Vivo44)
2021. márc. 26. 22:01
Az én szüleim soha nem fogadták volna el. Se más színűt, se más vallásút. Én bárkit elfogadnék , aki a gyerekemet szereti. A férjem más vallásút talán, de romát nem. Vele is szembe találnám magam ilyen helyzetben.
2021. márc. 26. 22:00
Tartják a nagy evészeteket, egy sima hétvégén 5 féle étel +5 féle sütemény. Ha a gyerekek ott vannak, a Mama mindig a kedvencüket főzi. Úgy bánik a fiammal mint a sajátjával.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 22:00
Nehéz ebben tanácsot adni, én elfogadnám azt, akit a fiam szeret. És írod a lány családja is közelít. Ismerek nagyon szorgos, tiszta és rendes romákat. Az a baj, egyből a rossz jut eszébe az embernek,(nálam is előfordul ám) de nem lenne szabad azonnal általánosítani.
12. NomNom (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 21:58
Akkor mi a kérdés?:) Én úgy látom gond itt egy szál se. Már csak az a kérdés meddig tart mert nagyon fiatalkák. De legyenek boldogok.;)
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Amaunet)
2021. márc. 26. 21:58

Nem akarták, hogy lefeküdjenek 16 évesen. 17 éves korig vártak. Addig nem aludhattak együtt


A nők náluk nem dolgoznak. Max kedvtelésből. A nő a férfi "alárendeltje". Elképzelhetetlen, hogy a férfi takarítson, főzzön. Látom hogy a lány is milyen házias, ha valami kérés van, ugrik. Mert ezt szokta meg.

10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 21:53
Milyen hagyományokat tartanak?
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2021. márc. 26. 21:52
16 évesen jöttek össze, első szerelem. 3 éve vannak együtt. Mindenben egyetértenek, sosem vesztek még össze. És már a családjaink is összefonódtak. A lány szülei és nagyszülei nem győzik küldeni az ajándékokat, sütit stb.
2021. márc. 26. 21:49

Igen nehéz kérdés!

Én anyaként ugyanazt mondom és vallom, hogy előítéletek nélkül! Ha a gyermekem hazaállít egy roma fiúval/lánnyal, akkor az az ő döntése, ha szereti, ha boldog. Nem nekem kell szeretnem, hanem a gyermekemnek.

Az már egészen más kérdés, hogy párom a kapun nem engedné be a "más nemzetiségű" fiút/lányt.

Még családon belül is vannak ellentmondások.

Ameddig egy anya érzelmi alapon közelíti meg ezt a kérdést IS, addig egy apa egészen más megközelítésből.

Embere válogatja.

2021. márc. 26. 21:47
Volt kolléganőm roma férjet választott. 30 éve turbékolnak, mint a galambok. Ritka szép házasságban élnek. Ilyen is van. Ha a fiad nősülésra adta a fejét, azt kívánom, hogy legyen ő is nagyon boldog!
2021. márc. 26. 21:45
És egy gyönyörű lányról van szó.
2021. márc. 26. 21:44

Ha boldog vele a gyerekem, akkor én is boldog lennék.

Milyen már ez a kérdés?

Nem a nemzetisége, színe, vallása számít, hanem az, hogy jól kijönnek, boldogok, vagy nem.

Olyantól még nem hallottál, hogy magyar a magyarral nem jön ki?

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - NomNom)
2021. márc. 26. 21:43
Roma
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 26. 21:43
Konkrétan? Mert ennyihez semmit nem tudok szólni .
2021. márc. 26. 21:39
Milyen nemzetiségű? Miféle hagyományok?
2021. márc. 26. 21:32
Jómódú, dolgozó, rendezett, tiszta családból származik a lány. Tarják részben a hagyományokat, de azért nem mindenben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook