Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen képzést/tanfolyamot érdemes elkezdeni? fórum

Milyen képzést/tanfolyamot érdemes elkezdeni? (tudásbázis kérdés)


17. 068c3c8b2e (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 19:09
dehát akkor miért nem inkább egy olyan szakmát választasz megtanulni, amit inkább szeretnél is?
16. Channa* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 14. 13:18

Igen, én kérdeztem;)


Szerintem ezek mind töltelék tantárgyak csak, hogy lássák értelmét a képzésnek, de szakmailag nem adnak hozzá semmit.


A főiskolán is ilyenekkel töltik fel a követelményt, hogy ne csak 5 tantárgyból kelljen vizsgázni, hanem legyen meg a 11 legalább, illetve a szakmai tantárgyak is a legtöbb helyen elavultak már.


Na lényegtelen, ha ezt szeretnéd csinálni, akkor csináld. Én nem találom értelmét annak, hogy erre pénzt költs, időt tölts vele mert, ahogy írod te is ilyen végzettség nélkül is pénztáraznak az eladók.


A fiamat 17 évesen simán beültették kasszázni a nyári diákmunkán, senkit nem érdekelt, hogy még csak kereskedőnek sem tanul, nemhogy pénztáros ismeretei lennének, ráadásul nem is azért dolgozott ott, mert lett volna elképzelése, hogy kereskedő legyen, teljesen mást tanult.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 068c3c8b2e)
2023. ápr. 14. 11:50
Egyébként Channa* kérdezte, hogy mit tanulnak. :)
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 068c3c8b2e)
2023. ápr. 14. 11:49

Könyvelő soha. :D :D

Őszintén? csak azért csinálnám meg a pénztáros képzést, mert ma már az eladók sajna pénztáraznak is...úúúútálok pénzzel bánni, de ha muszáj, hááát... :D :D

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - B39c721a9b)
2023. ápr. 14. 11:46

:)

Tudom, s nem is a takarító szakma ellen írtam... évekig benne dolgoztam, csoport vezetőként is,( tisztítás technológiai vizsgám van),nem elég a tisztítószerek nevét tudni, alap, hogy mit mivel keverhetsz, hígítás, tárolás, gépek használata..., láttam pár helyzetet.

Arra írtam, hogy szinte nincs szakma, ahova ne kellene bizonyítvány. De szerintem értetted. :)

12. Józsibirka (válaszként erre: 2. - Cicosz)
2023. ápr. 14. 08:02
Waszta, jómondod , úgyigaz!😁👍
11. Channa* (válaszként erre: 10. - B39c721a9b)
2023. ápr. 13. 20:27

Az biztos! Én már többször majdnem kinyírtam magam. Az unokahúgom most volt ügyeleten, szerencsére csak enyhe nyálkahártya sérülése lett.


Vízkőoldót nem szabad keverni domestosszal vagy hypóval!

10. b39c721a9b (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 16:07
Azért ha belegondolsz a takarítónak nem árt, ha ismeri a tisztítószereket, amikkel dolgozik. Klórgáz veszélyes tud lenni mondjuk.
9. b39c721a9b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 16:06
Élelmiszer és vegyiáru eladó, kereskedő boltvezető képzést megcsináltam még anno iskola mellett. Mit mondjak? Nem volt egy nagy szám se a vizsga, se a tananyag. Szerintem sem fontos megcsinálni ezeket a képzéseket.
2023. ápr. 13. 15:21

Öö ez komoly kérdés? :)


Ha nem csak trollkodtok, akkor itt a válasz, hogy mit tanul egy pénztáros:

- pénztárgépeket és terminálokat tanul kezelni, többféle különböző szoftverrel, POS rendszerek kezelése

- áruvédelmi eszközöket kezel

- a NAV előírásait ismeri

- hitelkártyák és egyéb kártyák ismeretét tanulja, fizetési módok ismerete

- nyugta és számla kiállítás (készpoénzes fizetés, kártyás fizetés esetén is)

- panaszfelvétel hivatalos módját tanulja

- áru- és vagyonvédelem

- számadási és pénzkezelési tanulmányok

- pénzkészlettel való elszámolás, pénztárjelentés

- megfelelő kommunikáció


Amúgy én ha képezni akarnám magam, én ennél valami jobbra vágynék. Nem szégyen pénztárosnak lenni, de nem egy nagy karrier. Könyvelő esetleg? :)

7. Borian (válaszként erre: 6. - Channa*)
2023. ápr. 13. 08:41

ez engem is érdekelne :-)


pütty-pütty-pütty...

csak húzogatni kell az árut, kiírja a végöszeget, már visszajárót sem kell számolni, mert kiírja a gép

6. Channa* (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 08:18

Nem is arról próbálunk lebeszélni, hogy tanulj, hanem arról, hogy ezt tanuld;)


Egyébként van pénztáros tanfolyam?

Mit tanítanak ott?


Hiszen, manapság már rengeteg önkiszolgáló pénztár van és én is remekül elboldogulok úgy, hogy még kereskedelmi végzettségem sincs;)


Nem hiszem, hogy előnnyel indulnál azért, mert ilyet végeztél el..

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Bichi)
2023. ápr. 13. 08:10
Sajnos a legtöbb helyen képesítés nélkül nem tudsz elhelyezkedni, már a takarítókat is képesítéssel keresik.(erős kivétel a gyári munka) A pénztáros képzésre azért gondoltam, hogy ne totál kezdőként kezdjem. Oké, nyilván betanítanak, de egy alap ismeret nem árthat.🤔
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 08:04
Ezek közül jellemzően egyikhez sem kell semmilyen papír, ahol elhelyezkedsz, ott majd betanítanak és ennyi. Kár ebbe bármennyi extra időt vagy pénzt ölni...
2023. ápr. 13. 07:51

Manapság nézik, hogy milyen eladó vagy? Mármint, hogy milyen termék?


Szerintem pont elég az az ezer éves kereskedelmi végzettséged.


Menj el dolgozni Pennybe, lidl-be vagy aldiba és már pénztáros is leszel.


Ha tanulni akarsz, akkor inkább valami olyat tanulj, aminek van értelme és meg is fizetik, bár sokszor a kereskedelmi dolgozók többet keresnek, mint pl. a banki alkalmazottak.;)


Sok sikert!

2023. ápr. 13. 07:28
pálinkafőző
2023. ápr. 13. 07:26

Van egy ezer éves Kereskedő-Boltvezető bizonyítványom,(még a 2000-es évek előtti :D),

sosem dolgoztam vele!

Volt lehetőségem elsajátítani ruházati eladó, drogériai eladó alapokat, de nincs képesítésem. Pénztárban sosem voltam.

Érdemes szakosodni, pl.:

Drogerista képzés

Élelmiszer eladó

Ruházati eladó

Vegyi áru-eladó.

Vagy elég lenne egy Pénztáros képzés?

Mire van nagyobb kereslet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook