Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen kék fény szűrős vagy monitor szemüveget ajánlanátok? fórum

Milyen kék fény szűrős vagy monitor szemüveget ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


7. Zillertal (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2021. máj. 15. 07:48
Ok,köszi, akkor ha sikerül, várom majd.
6. Guruljka (válaszként erre: 5. - Zillertal)
2021. máj. 14. 21:14

Mailben kaptam.

Szívesen továbbküldöm, ha sikerül. 4 ezer Ft előleget kérnek a jelentkezéskor. Aztán fixálhatod is az időpontot az optikában.

5. Zillertal (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. máj. 14. 21:04
Hol láttad ezt?
2021. máj. 14. 20:30

Én nem értek ehhez ennyire, de a monitor fénye az, ami zavar, kint az utcán meg a csillanások is, de eleve van UV-tartalom fényben anélkül is.

Egész nap a monitor előtt ülök, és makula degenerációval ez nem nagyon hasznos.

majd meglátom, milyen lesz a szemüveg. Ha jól belövik a dioptriát, akkor olcsónak tuti olcsó lesz.

3. janszi (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2021. máj. 14. 20:24
A polarizált napszemcsi azért érdekes,mert a csillogást okozó szembefényt(tükröződőt) szűri,azaz a szembe jövő autó csillogó fényét tompítja egy ponttá,és láthatóvá válnak például a vízben úszó halak,amik a vízfelszín csillogása miatt amúgy nem,meg a szembejövő autó szélvédője sem csillog,hanem belátsz mögé,hogy ki vezet,ha ismerős,fel is ismered.A monitorok szemkárosító hatása csak a CRT korszakban volt jelentős,azok vákuumcsövek,és termelnek uv és röntgen fényt is,a mostani lapos csodák már nem veszélyesek egyáltalán,és nincs UV sugárzásuk sem,mert nem működnek abban a tartományban a LED-ek.Egyébként a plexi anyagában UV álló egy jó ideje már,így az ebből készült szemüvegek is.UV sugárzással csak a napfényben találkozik az ember,arra kell kérni a fókusztávolságot ha szükséges.És ugye a csillogó víztükör szinte dupláz,tudjuk...A közismert UV 400-as napszemcsik a 400nm-alatti sugárzást szűrik,régen ez is fontos volt a márkanévvel együtt.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2021. máj. 14. 18:32

Én is néztem már, különösen hogy a szemész is javasolta.

Most adódott egy árengedményes lehetőség, az egyeztetett időpontban készítenek nekem egy dioptriás védő szemöveget.


2021.05.10. - 2021.07.24

"A bón tartalma: 1 fő részére szóló dioptriás monitorszűrő szemüveg, kék szín- és UV-kontrollal, látásvizsgálattal, ajándék törlőkendővel és tokkal.A csomag pontos tartalma:

Választható szemüvegkeret, ViewOpitcs vagy hasonló kategóriájú 10.000 Ft-ig (vagy magasabb árfekvésű a különbözet megfizetésével);

Szemüveglencse: 1,5 normál, kék szín-kontroll réteggel (+/-5,00 D, +2.00 cyl);

Tok + törlőkendő; Munkadíj (műhely ktg., csiszolási ktg.);

Látásvizsgálat."

Új szemüveg egyébként is esedékes, úgy döntöttem, ezt megcsináltatom.

2021. máj. 14. 18:18
Polarizált illetve sárga vagy barna szìnű lencsét ajánlottak, ennyit tudok, illetve, hogy sok márka van fent neten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook