Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás készítmény használható fogzás esetén? fórum

Milyen homeopátiás készítmény használható fogzás esetén? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 30. 16:15
Napközben Panadol Baby sziruppal szoktam kenni a fogínyüket.
2008. szept. 30. 16:14
Én Viburcol kúpot adtam a fiuknak fogzáskor.Ez is homeopátiás készítmény.Úgy emlékszem max. 5 napig adható.A nagyobbiknál semmit nem használt, a picinél annál többet. Éjszakára szoktam neki adni és soha nem ébredt meg.
16. borbelya (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2008. júl. 6. 18:02
Inkább homeopátia mint gyógyszer....minél később szeretném elkezdeni a gyógyszereket, ha lehet.
15. Ada12
2008. júl. 6. 14:55
Én hiszek a homeopátiában és be is vált több szer, nem csak fogzásnál használtuk.
2008. júl. 6. 14:11
Ja, ha valamelyik nem hatott, mindig az volt a válasz, hogy nem jól mondtam el a tüneteket.
2008. júl. 6. 14:11
Mi a lentebb felsoroltak közül négyet próbáltunk ki homeopátiás orvos javaslata szerint, különböző kombinációkban. Egyik se ért semmit. Ha nagyon rossz a helyzet, inkább adok neki Nurofent, amúgy meg elterelem a figyelmét.
12. borbelya (válaszként erre: 11. - Ada12)
2008. júl. 6. 13:11
ahogy látom van miből válogatni... köszi mégegyszer
11. Ada12 (válaszként erre: 10. - Borbelya)
2008. júl. 6. 13:08
Remélem megtalálod ami Nektek kell. A lényeg, h eleinte lehet, h úgy néz ki nem használ, de kitartás. Csak meg kell találni a jó szert :)))
10. borbelya (válaszként erre: 8. - Ada12)
2008. júl. 6. 13:04
ÓÓÓ örök hálám a precizitásért :)
9. Hoxa (válaszként erre: 6. - Borbelya)
2008. júl. 6. 13:04

A kúpot általában napi 1x, max 2x.

A dentinoxot csak este, ill. éjszaka használtuk, mert főként akkor okozott gondot. Szerintem annyit használt, hogy kicsit elzsibbasztotta, ahol fájt neki és el tudott aludni. Helyi kezelésre jó volt.

2008. júl. 6. 13:01

Ezt találtam Neked, olvasgass :)))



Chamomilla

Ha a fogzás ingerlékenységgel jár (ez nagyon igénybe veszi a környezetét), az arcnak csak egyik fele piros, hideg borogatásra a tünetek javulnak, melegre rosszabbodnak, és inkább éjjel jelentkeznek, a sírás éles, hangos, csak az nyugtatja meg a kisbabát, ha felveszik, hasmenés kíséri, általában spenótszínű. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.


Belladonna

Ha az egész arc forró és piros, sokat iszik, melegre javul és lefekvéskor jelentkezik, ha felül vagy felkel a gyerek, a tünetek csökkennek. A láz is felszökhet. Gyakran aktív és a láz ellenére sem elesett. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.


Aconit

Ha lázas, zöldes, vizes hasmenés és hányinger is lehet, ha nyugtalan és sír, sokat iszik, melegre rosszabbodik, az ablak kinyitására, friss levegőre, alvástól javul. Adagolás: D30 félóránként, (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.


Arsenicum alb.

H lázas és kimerült, kevés szagtalan hasmenés is lehet, a fej meleg, a végtagok fáznak és fájnak (ezeket melegen, szárazon kell borogatni), éjfél után jelentkezik, hideg italok hatására rosszabbodik. Adagolás: D6-D12 félóránként, vagy gyakrabban 1-1 golyócska, max. 10 adag.


Magnesium phos.

Ha bélgörcsök jelentkeznek, a has puffadt, melegre, vagy meleg fürdő után a tünetek javulnak, éjszaka, hidegre vagy a jobb oldalán fekve a tünetek rosszabbodnak. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.


Calcium carb.

A gyerek szomorú, indítékszegény, savanyúan izzad, nedves a párna, savanyú a széklet, hidegre rosszabbodik az állapota. Adagolás: D30 félóránként (vagy gyakrabban 5-10 percenként - D6-D12) 1-1 golyócska, max. 6-8 adag.


Cina (kina)

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál leírtakhoz, a csecsemő nagyon izgatott, állandóan fel kell venni, ringatni kell, folyamatosan mozog, arca izzó vörös, sokszor szintén csak az egyik oldalon. Adagolás: D30 óránként 2-3 golyócska.


Kreosotum

A tünetek nagyon hasonlóak a Chamomillánál és a Cina-nál leírtakhoz, nagyon nyugtalan, a hasmenéses széklet maró és erősen bűzös, a végbél környéke vérbő és felmaródott, az íny kékesen duzzadt. Jellegzetes tünet, hogy az áttört fogak gyorsan szuvasodnak vagy fekete foltosak. Adagolás: D30 négyóránként 2-3 golyócska.


Rheum

A csecsemő nagyon erősen savanyú szagú, a hasmenéses széklet is savanyú és maró, nagyon nyugtalan és nyűgös. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.


Silicea

A baba székrekedésre hajlamos és a fogai is nehezen törnek elő, gyakori a lázas hörghurut, panaszosan, beletörődötten sír, nem ingerlékeny. Adagolás: D30 naponta háromszor 2-3 golyócska.


Mercurius solub.

A nyelv duzzadt, ha vannak fogak, azok benyomata a nyelv szélén megmarad, a fogzást erős nyáladzás és szájszag kíséri, a forró és hideg ételek is rosszabbodást eredményeznek, az ágymelegre is rosszabbodnak a tünetek. Adagolás: D6 vagy D12, 5-10 percenként 1-1 golyócska, max. 10 adag.

2008. júl. 6. 13:01

A dentinox szerintem nem ér semmit, legalábbis nekünk nem vált be. A kúpot nyugodtan adhatod többször is, nem szokik rá, nem okoz semmilyen gondot.


Úgy van ráírva, h naponta 2--szor, akut tünetek fellépésekor óránként 1 kúp.


Fél éves korig max napi 2

6. borbelya (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2008. júl. 6. 12:57
Az a baj, hogy a dentinoxot csak 3x lehet használni, és nagyon kínlódik szegénykém. A kúpot napi 1x adtad?
2008. júl. 6. 12:49
Camomilla golyócskák. Nagyon jó hatásúak. Egészen pici kortól adhatóak.
4. Ada12 (válaszként erre: 3. - Hoxa)
2008. júl. 6. 12:48
Mi is a Viburcolt, szerintem nagyon jó. Ajánlják még a Chamomillat, de nekünk az nem jött be.
3. Hoxa
2008. júl. 6. 12:44

Viburcol kúpot.

Nem tudom segített-e, de azért használtuk egy ideig. Amikor már úgy láttam nagyon szenved, áttértünk a dentinoxra.

2008. júl. 6. 12:42
Sziasztok! Használt valaki homeopátiáas készítményt, amikor a gyermeke foga nőtt? Mik a tapasztalaitok?
2008. júl. 6. 12:41
Milyen homeopátiás készítmény használható fogzás esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook