Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen hamar érdemes összeköltözni? fórum

Milyen hamar érdemes összeköltözni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2021. febr. 9. 17:31

Épp nemrég érett meg benenm a gondolat, hogy összeköltözzünk a barátommal. Ő 28 lesz, én 24. Most lesz a negyedik évfordulónk. Eddig nem akartam összebútorozni, mert még akartam egy kicsit diák lenni, kolis, és még egy kicsit "gyerek". Az van a fejemben, hogy ha egy férfi és egy nő összeköltözik, akkor a női szerep kissé nehézkessé válik pl. főzés, takarítás. A barátom tudom, hogy segíteni fog, de sajnos én nem vagyok az a típus, aki asszertíven el tudja mondani mit vár el, általában raktározom és egyszer kitör belőlem minden érzés. Ezen változtanom kell majd...Ő meg olyan ráérős típus, az ő tempójában fogja a megcsinálni a munkát, takarítást, bármit, amire esetleg megkérem vagy megbeszéljük.

Pl. február kilencedikén még mindig áll a kaárcsonyfája, mert sosem jut oda, hogy kivigye. :DDD Azt mondja, mindig van fontosabb dolga.

Szóval ilyen a helyzet, de ő egy csodálatos ember és már kezdem nagyon várni, hogy megtudjuk milyen együtt élni. Remélem, nem ér csalódás. Anyukám akárhányszor összebútorozott egy férfival, mindig a negatív oldalát láttam pl. egy nő szolgai teljesítési kényszere, amit vmilyen szinten örököltem, eltananultam. Mik azok a hibák, amiket a nők elkövetnek, amikor összebútoroznak vkivel?

61. aszparagusz (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 9. 09:28
Nem szeretné, de azért megengedi?
60. Bichi
2021. febr. 9. 09:27

Nem is értem, hogy jön ez a gondolat, amíg "anyukát" nem is ismered. Gyanítom, hogy ő a tulaj, akkor meg azért neki is lesz beleszólása.

Én elég nyitott voltam mindig a fiam barátnőjei iránt, nem formáltam véleményt, nem fúrtam, és jöhettek, aludhattak itt bármikor, de azt én eleve közöltem a fiammal, hogy a néha itt alszik az OK, de eszébe se jusson, hogy valaha is bárki ideköltözhetne, mert nem kívánok egy idegent kerülgetni a házban...

59. birebora (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 23:49
4 hét után én sem örülnék és nem is tartom helyénvalónak.
58. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 23:46

Inkább ő él az anyukájával, nem?

De, baromi korán lenne.

57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 55. - Aszparagusz)
2021. febr. 8. 23:17
Még nem szeretné. Ezért megyek először csak egy hétre. Félek, hogy amúgy ennek sem fog örülni, de a barátom nagyon szeretné.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Levarosbukta)
2021. febr. 8. 23:16
Félúton van a melóhelyem. Nem utaznék sokkal többet.
55. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 08:51

Anyuka mit szól az odaköltözésedhez?

Gondolom, övé a lakás.

54. aszparagusz (válaszként erre: 49. - Tuskoledi)
2021. febr. 8. 08:50

Hasonlóan gondolom.

Kizárt, hogy a fiam barátnőjét még nem is ismerem és ideköltöztetné hozzánk.

Sőt, ha alaposan megismerem, megkedvelem, akkor se lehet szó együtt lakásról.

Mindenkinek megvan a saját életritmusa. Egy huszonévesé nagyon nem passzol egy hatvanaséhoz.

2021. febr. 8. 07:15
Nagyon. :)
52. cc7a88f96d (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 8. 05:25
Ha ennyire szeretne befolyásolni,irányítani,én nem sok jövőt látok az egészben.Egy kapcsolat közös döntéseken múlik,nem pedig abból,hogy egyik fél ráerölteti a saját vágyait a másik félre...
51. levarosbukta (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 21:21
Szóval ha összeköltöztök akkor te fogsz 40 km-t bumlizni naponta a melóhelyedre? Hát egy négyhetes kapcsolat nem ér ennyit az biztos.
2021. febr. 7. 20:35

Szerintem se add fel az albérletet, hanem aludj nála heti pár alkalmat és majd kialakul.

Megismered közben anyukáját is,meglátod vele hogyan jössz ki, mert imádhatjátok egymást bármennyire, ha vele rossz lesz a kapcsolat nem fog működni az ott élés.

2021. febr. 7. 20:21
Nekem mondjuk anyuka létemre rosszul is esne, ha a fiam nem akarná előbb bemutatni a párját, egyszer csak beállítana, hogy lebeszélte a költözést. Vagy a fiút nem érdekli, mit szólna hozzá az édesanyja, ha lenne egy plusz lakó? Az anyukának nincs beleszólása, kivel él(ne) egy fedél alatt? Csomó kérdés kattog ezzel kapcs.ban a fejemben...
2021. febr. 7. 20:17
Mi a harmadik találkozás után költöztünk össze. Augusztusban találkoztunk először, decemberben már itt laktam. Mindketten egyedül éltünk. Máshogy nem is jöttem volna.
47. tuskoledi (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 20:16
De a párod miért ugrik át több lépést? Bemutatni, ismerkedési fázis...
2021. febr. 7. 20:14

Amíg nem tudom, hogy az anyukája elfogadna-e, nem érzem a szimpátiát, tuti nem költöznék.Meg nekem ez az idő nagyon rövid is.

Gondold magad az anyuka helyébe. Jön hozzátok a gyereked párja, de nem csak bemutatkozni, hanem mindjárt ott is lakna. Na, neeeem!

45. amoncsi (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 18:21

Én mondjuk nem költöznék úgy oda,hogy még az anyukáját nem ismerem, mondjuk volt páromhoz én is hétvégén jártam, meg az anyja is akkor jött nem vele lakott külön élt ,de valamiért szinte mindig ott volt egész hétvégén, miután megismert, mindig a konyhában tevékenykedet ha közösen főztünk az exemmel beleszólt.

Szóval előbb csak is kettesbenv érdemes megpróbálni.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Simple)
2021. febr. 7. 18:15
Az nem albérlet. Én élek albérletben a lakótársammal.
43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Levarosbukta)
2021. febr. 7. 18:14

Én az ilyen dolgokat nem időhöz, hanem érzelemhez kötöm.

Inkább attól félek, hogy nem akar oda senkit aki megzavarhatja a nyugalmát. Én se örülnék itt egy idegennek, de a barátom nagyon szeretné a költözést.

42. vivo44 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 17:50

A 4 hét utáni költözéssel nincsen semmi probléma! Hiszen adott egy lehetőség, ami mindenkinek ideális volna, ha összebútoroznátok. A kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. De inkább az összeköltözést csak is kettesben egy külön albérletben, hiszen úgy is dolgoztok mind a ketten. Ez is opció.

Ha anyukának nem megfelelő, akkor az azt jelenti, hogy az édes kicsi fia marad, míg él, neki soha semmi nem lesz jó opció.

41. vivo44
2021. febr. 7. 17:46

Ahol két szerelmes mellett van egy harmadik, az minden esetben bajos lehet. Nem az anyósok ellen szól ez. Lehet testvér, rokon, apuka, bárki.

Tutira nem költöztem volna harmadiknak kettesbe. De saját bőrén tapasztalja meg az ember.

40. andi6020 (válaszként erre: 39. - Levarosbukta)
2021. febr. 7. 17:46
Érdekes értékrend :D
39. levarosbukta (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2021. febr. 7. 17:44
Nyakamat teszem rá hogy a mama nem fog jóképet vágni hozzá. Én sem tenném. Nem vagyok maradi, sem prűd de miféle lány az aki négy hét ismeretség után összeköltözik egy pasassal? Négy hét után nem hogy összeköltözni, de még lefeküdni sem fekszem le egy pasival sem. Kivéve persze csak akkor ha egyéjszakás a cél. :)
38. vigyefene (válaszként erre: 37. - Simple)
2021. febr. 7. 17:36

Borzasztó érdekesnek találom, hogy az anyósoknak ilyen rossz hírnevük van.

Talán mert az enyém nagyon szeretni való volt.

37. simple
2021. febr. 7. 17:32

Nem az összeköltözéssel van itt gond, hanem azzal, hogy anyóssal együtt élnétek. Én ezt soha, semmilyen körülmények között nem vállalnám.

Ráadásul bérelt ingatlanba nem is biztos, hogy beköltözhetsz, legalábbis én akivel megkötöm a szerződést, kikötöm, hogy csak ő élhet ott, további személyekhez az én beleegyezésem kell.

36. andi6020 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 17:06
Valóban nem hülye ötlet odacuccolás előtt beszélni a mamával. Meg egyáltalán megismerni.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2021. febr. 7. 16:33

Anyukája még dolgozik, nem kell ellátni.

Igen, annak sem örült az anyukája, hogy eljött hozzám úgy, hogy nem ismer még. Ezért akar most hazavinni.

34. Amaunet (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 7. 16:31

Ezért mennék én csak hétvégére, hogy a mamát megismerjem.

Lehet, hogy nem fog jóképet vágni, ha a fiacskája hipp-hopp a nyakára visz egy lánykát.

Vagy lehet, hogy a mama segítségre szorul és őt kéne ellátni?


Óvatos lennék a helyedben, még ha szerelmes is vagy?

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Amoncsi)
2021. febr. 7. 16:30

40km a távolság. A baj inkább az, hogy ő este 6-ig dolgozik hétköznap és úgy nem érné meg hétköznap.

Most megyek, majd megismerem az anyukáját, de nagyon félek tőle, hogy ő nem fog örülni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook