Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyakran vásároltok magatoknak ruhaneműket/cipőket? fórum

Milyen gyakran vásároltok magatoknak ruhaneműket/cipőket? (beszélgetős fórum)


2023. jan. 16. 15:51
Évekre vásárolok.
2023. jan. 16. 15:34
Idén nem akarok ilyenekre költeni. Ha nem hízok tovább, akkor minden ruhám elég lesz és jó lesz. Van belőle bőven!
2023. jan. 16. 15:32

Én kabátot kb 3-5évre veszek. Persze ha szétmegy,akkor hamarabb cserélem, de ritka.

Csizmát minőséget veszek és az is 3évig minimum bírja.

A tavaszi cipő vagy őszi edző az 1-2év. A nyári cipő hát az van hogy évente. De van papucsom és Szandim, ami 5éves.

Ruhát nem veszek. Anyum vásárló mániás turiba. Sokszor vesz magának olyat, ami nem jó neki, azt ami jó megkapom. De én nagyon sokáig nyűvöm a ruhákat.

2022. okt. 26. 21:15
Ha muszáj.
2022. okt. 26. 21:14
Már egy hete nem vettem semmit. :D
2022. okt. 26. 19:40

Ma vettem 2 dzsekit.( egy narancssárgát és egy feketét ) Ideje volt, 2019. elején vettem utoljára. amivel nagyon elégedett vagyok, de már kezdtek ugy hívni, hogy a kékdzsekis. Nem szoktam elhasználni elkoptatni a ruháimat, 2019 előttről is van egy rakás használható kabátom, idén is csak l felsőt vettem, mert sok jó állapotú van, ebben az évben néhány jószabásu nadrágot vásároltam, mind fekete. Nem érdekelnek különösebben a ruhák, de a meglevőkben jól érzem magam.

Könnyű annak vásárolni, akinek lánya van vagy van nő a családjában. Nekem nincs, fiamat kérdeztem, hogy tetszenek a dzsekik, annyit mondott szükszavúan hogy jól, kérdeztem melyik a szebb, válasz a fekete, ( prtszimpátria alapján... ) ezzel le is zárta a témát, és ott hagyott

2022. okt. 26. 19:20
Ha találok valami szépet, akkor megveszem. De mostanában ilyen divat mellett alig találok valamit.
2022. okt. 16. 20:01

Amikor kedvem szottyan. Volt egy fogadalmam 3 évig nem vettem ruhaneműt, cipőt, táskát. Letelt a 3 év, néha megbotlottam, de szerintem a 3 év alatt talán 5-6 alkalommal és 1-1 darab erejéig. Kamaszlányom van, vele éltem ki a vásárlási lázat, ő örömmel vette.


Az elmúlt fél évben már szabadon garázdálkodok 🙂 Ha kedvem van bármikor, bármiből, bármennyit megveszek. Úgy vagyok vele, hogy annyira car a forint hogy még a 28. kabát is jobban megéri mint gyűjtögetni, ez ha szükségem nincs is rá legalább örömet okoz.

2022. okt. 16. 18:54

Változó.

Mivel kamaszlányaim vannak, nem egyszerű.

Általában évszakonként kapnak egy csomó ruhát, cipőt.

Én 1-2 havonta, ha rám jön.

16. jooeva (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2022. okt. 16. 18:46
Ő az olcsó és sok kategória párti. Kisváros vagyunk, itt nem olyan nagyok az igények. Párszor elkísértem így vásárolni, de én doboz nélkül jöttem el...nem az én világom. Cipőben a minőségire megyek, legyen bőr, legyen kényelmes. Ő pedig a mennyiségre.
2022. okt. 16. 18:15
Amikor szükségét érzem vagy megtetszik valami.
14. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 17:21

Imádok turkálni,minden héten megyek :)

Olyan klassz rucikat kapok magamnak és a Kislányomnak is,hogy hihetetlen. Boltban csak cipőt veszek,amikor szükséges,a többit nem engedhetjük meg magunknak :(

Persze van célirányos vásárlás is,de a mai árak mellett maximum egyszer 1 hónapban :)

2022. okt. 16. 16:19
Ha meglátok olyat, amire elsőre beleszererek, megveszem. Tegnap benéztem turiba, kemény ezer forintért vettem egy Retro jeans Devona kabátot
2022. okt. 16. 16:10

Jellemzően akkor veszek ruhát, ha valamiért úgy érzem, hogy szükséges.


Most épp dzsekit szeretnék venni, csak el kellene mennem oda, hol van. Nem tudom, hogy mikor iktatom be.


Tehát, nincs olyan, hogy havonta, hetente, stb., amikor kell szerintem.

Van olyan, hogy hónapokig nem veszek magamnak semmit, de olyan is van, hogy minden nap.

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
2022. okt. 16. 16:08

A férjem és a fiam is képes lenne hasonlóra, csak ők cipőt és övet igazítanak egymáshoz;)


A határ/korlát én vagyok.:DDDD


Mindig mondom nekik, hogy akkor vehetnek új cipőt, ha megy ki egy helyette.


Nekem kb. a harmada van, mint a férjemnek.

10. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Jooeva)
2022. okt. 16. 15:53

Az évente 100 pár cipő, táska? Nem tudom, hol veszi, hogy igazán passzoljon a cipő-táska, az drágább boltokban van, 30-nál kezdődik. De az tényleg passzol, mert a lakkrész, vagy más díszítés ugyanolyan a táskán.


Mindegy, csak megakadtam a heti 2 pár cipőn.:))

2022. okt. 16. 15:26
Inkább akkor nézelődök, amikor jó akciók vannak, szeretek így "vadászni". De persze akkor sem csak azért veszek ruhákat, mert olcsó, hanem azért mert tényleg szükségem van rá. Ruhákból egy bizonyos lengyel nagyvállalat márkáit preferálom, cipőből változó. Sosem veszek sok mindent egyszerre, 1-2-3 ruhadarabokat. Néha megveszek egy-egy márkás drágább valamit, amikor már úgy érzem, hogy nem tudok tovább élni nélküle. 😂
2022. okt. 16. 14:34

De van, mikor elhatározom, hogy kell valami egyedi, ami épp nem divat, de nekem kell.

No az ilyenre évekig képes vagyok vadászni.

De nem minden áron.

Ám ha rátalálok és az ára is megfelel, akkor azonnal megveszem!

2022. okt. 16. 14:06

Ez nagyon egyéni dolog, függ ízléstől, munkakörtől, pénztárcától, beállítottságtól stb.

Egyik kolléganőm pl. minden héten vesz legalább 2 pár cipőt és hozzá táskát, nem drágákat, de neki ez kell!

Én nem vagyok ennyire rákattanva.

Ahogy én csinálom:

Hétköznapi ruhákat lidl-ben, cipőt ccc-ben, csini ruhát Mystic day-ben.

És imádom a turikat, ruháim fele onnan van és márkás sportcipőket is szereztem már így be.

Egyediek, pamutok és márkás darabokat veszek a bolti ár negyedéért.

Kabátot ritkán veszek, méretem nem változik, szóval vannak akár 10 éves kedvenc darabjaim is.

Évente átválogatom a ruhákat és cipőket, ami 1 éve nem volt rajtam, az megy adományba vagy szimplán egy papírdobozban kiteszem a ház elé és pár órán belül már el is tüntek.

2022. okt. 16. 14:01
Amikor szükséges, de akkor is átgondolom. Ott veszem, ahol találok árban és minden más paraméterben megfelelőt. Néha inkább a neten.
5. b9e097a9f6 (válaszként erre: 4. - B9e097a9f6)
2022. okt. 16. 13:43
*turizni
2022. okt. 16. 13:43

Ha szükségem van valamire, akkor megveszem. Ha nagyon megtetszik egy darab, azt sem hagyom ott, de nálam van egy íratlan szabály, ami úgy szól, hogy ha jön egy ruha, akkor egynek mennie kell. Nem akarok halmozni. Ilyenkor eladok, vagy adományozok.

Változó, hogy milyen gyakran veszek újat. A kedvenc boltom a Zara, de mivel próbálok környezettudatos lenni, turizok is szoktam.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 16. 12:56
Mielőtt nincs mit felvennem, újat vásárolok. Nehogy ruhátlanul kelljen odamenni :)
2022. okt. 16. 12:55
És azt is, hogy hol vetted a ruhaneműt/cipőt.
2022. okt. 16. 12:43

Hogy zajlik nálatok? Ha szükségetek van valamire, akkor mentek vásárolni, vagy ha megtetszik valami, akkor megveszitek?

Milyen összegeket szoktatok költeni? Milyen üzletekből vásároltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook