Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen edzőteremi gyakorlatoktól lehet fogyni combról és fenékről? fórum

Milyen edzőteremi gyakorlatoktól lehet fogyni combról és fenékről? (tudásbázis kérdés)


18. emagdi (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2015. jan. 19. 16:15

itt van egy cikk, ami erről ír röviden:

[link]

17. emagdi (válaszként erre: 16. - Gkreka)
2015. jan. 19. 16:10

passz, nem tudom, én csak azt mondtam, amit olvastam egyszer valami cikkben, hogy miért nem javasolják a nőknek a futást :)

gondolom a gyaloglás és nordic walking (az is gyaloglás:) az tuti jó, kocogást nem tudom, ott ezen elvek alapján ugyanúgy extra terhelést kapnak az ízületek.



mondjuk szerintem aki ilyen heti 20km-eket fut annak semmi baja nem lesz, még akkor sem ha esetleg a csípőízülete nem egy vonalban van a térdével:)

aki viszont többet fut sokáig, és nem futáshoz ideális a testalkata (pláne ha nem neki való cipőben v technikával fut), az lehet, hogy hamarabb mehet csípő v térdműtétre, mint mondjuk ahogy egyébként menne.

16. gkreka (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2015. jan. 19. 13:56

"Értem én, értem, uram, csak fel nem foghatom! Mindegy, csak békességben legyünk..."


Az lehet opció, hogy gyalogoljon, nordic walking-oljon, ne adj úristen kocogjon?

2015. jan. 19. 13:39

Hogy az eredeti kérdésre is írjak valamit:

guggolás, lépcsőzés, feszítés/hajlítás stb.


[link]


még több itt:


[link]

14. Chelsey (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2015. jan. 19. 13:35

Ha még ehhez hozzátesszük, hogy a futás során 3(!)-szor akkora terhelésnek van kitéve az ízület a gyalogláshoz képest, akkor tényleg elgondolkodtató (főleg túlsúly esetén). Nem hiába mondják, hogy jelentős túlsúllyal kifejezetten káros futni. Ok, hogy azonnal nem érzi az ember, de ha kitartóan fut egy túlsúlyos, akkor kitartóan rongálja vele az ízületeit és mire észreveszi, már könnyen lehet, hogy túl késő :(


Nem mondom, hogy soha senki ne fusson, de tényleg érdemes alkatilag megfelelő sportot választani és utána nézni a részleteknek (még akkor is, ha azt hisszük, hogy felesleges). Lehet, hogy olyan dolgokról is hallunk, ami magunktól nem feltétlenül jut az eszünkbe és mégis fontos információ lehet a választáshoz.

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Gkreka)
2015. jan. 19. 13:25

azért mondják azt, hogy a nőknek nem annyira ideális a futás, mert a klasszikus női alkaton nincsenek egy vonalban a csípő- térd- és bokaízületek (ha szemből nézed a testet), míg a férfi alkaton (szerencsés esetben) igen.

ebből kifolyólag a nők ízületeire nagyon nagy egyoldalú terhelés jut futás közben, ami ezen ízületek kopásához vezethet.


persze aztán van olyan nő, akinek teljesen ideális a futáshoz a "berendezése", és nagyon sok férfinek van x vagy o lába, tehát nekik is nagyon terhelődik futáskor a lábuk.

12. jajjj (válaszként erre: 2. - Jajjj)
2015. jan. 19. 13:09
A futás, bicaj és társai kardió gyakorlatok, ezek égetik a zsírt. Edzőteremben nem tudom milyen gépekkel lehet combra, fenékre edzeni, mint már említettem nem járok, otthon tornázok. Otthon a klasszikus popsi gyakorlatnak a négykézláb lábemelgetés számít, esetleg súlyzóval a térdhajlatban, combot mindenféle guggolás és kitöréssel lehet erősíteni. De mint mondtam, ez nem edzőterem, és nem fogyás, hanem formálás, izmosítás. Ezt az oldalt, amúgy érdemes lehet megnézned, itt testrészenként vannak gyakorlatok, talán edzőteremhez is ad ötletet: tornavideo.hu
2015. jan. 19. 11:10
Köszi
10. gkreka (válaszként erre: 9. - Dani92)
2015. jan. 19. 10:10
Hűűű, ez aztán meggyőző idézet volt!
2015. jan. 19. 10:04

Érdemes rákeresni a 'Miért nem szabadna a (legtöbb) nőnek futni' című cikkre.


Kimásolnám a végén az összegzést:

"A következtetés: a futás a legtöbb nő számára nem hasznos. Ha magas intenzitású edzésre vágysz, akkor kerékpár ergométeren eddz, használd a taposógépet, végezz CrossFit jellegű gyakorlat kombinációkat, de ne fuss!"

2015. jan. 19. 09:54
A futás szép lábakat csinál.
2015. jan. 19. 09:44

Mellesleg fogyáshoz is érdemes a kardio edzés előtt súlyzós edzést végezni.(nőknek is nyugodtan) Egyrészt a több izom több zsírt fogyaszt, azaz gyorsítja a fogyást, másrészt jobban elnyújtja edzés után is a felgyorsult anyagcserét.

Tehát érdemes mondjuk 20-30 percet erősíteni, majd 40 perc kardio.(futás, ellipszis, bringa)

Ezek közül a legjobb talán a futás, hiszen végig állni kell, tartani magunkat, nem úgy, mint biciklin kényelmesen ülve. Ellipszis trénernél fontos, hogy megfelelő nehézségűre legyen állítva, mert jellemzően az a hiba, hogy az edzés nagyrészét csak a lendület végzi. Ez igaz a biciklizésre is. Legyen olyan nehézségi fokra állítva, hogy nyomnod kelljen, és érezd, hogy dolgozik az izom.

6. gkreka (válaszként erre: 3. - 963fbe3141)
2015. jan. 19. 09:35
Terepfutás. Edzőteremben is lehet, de úgyis rá fogsz jönni, hogy jobb a természetben futni.
2015. jan. 19. 09:28

Én edzőterembe járok, s legtöbbször futni szoktam a gépen kb. 5 kilométereket. Már formásodok. :D

Egyébként edzőteremben ajánlanám a futás-ellipszis tréner és a bicaj használatát, akkor tuti lesz a comb-fenék formásítás. Mondjuk úgy, hogy mindegyik gépen eltöltesz 20-20 percet. Az a lényeg, hogy mindig egy kicsit erősebben csináld, mint ahogy kényelmes, akkor fogsz fejlődni!!!

2015. jan. 19. 09:19

Sziasztok!

Ezek engem is érdekelnének, szeretnék elkezdeni valamilyen fajta mozgást, legyen az tánc, edzőterem.... Mik a tapasztalataitok? Szép napot!

3. 963fbe3141 (válaszként erre: 2. - Jajjj)
2015. jan. 19. 09:18
És mi lenne az?
2015. jan. 19. 09:16
Én nem járok edzőterembe, de talán az edzőterembe járók is azt fogják írni, hogy lokális fogyás nincs, tehát nincs olyan gyakorlat, amivel csak a fenekedről tudsz zsírt eltüntetni, olyan gyakorlat van, ami az egész testedről égeti a zsírt, még inkább olyan étrend... Meg olyan gyakorlat, ami izmosítja a combod, vagy a feneked.
2015. jan. 19. 09:09
Érdeklődnék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook