Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen apa az, aki különbséget tesz a gyerekek között? fórum

Milyen apa az, aki különbséget tesz a gyerekek között? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 30. 13:48

Az én gyerekeimet sem egyformán szereti az apjuk és az a baj hogy ha ő ezt nem érzi hiába mondok akármit mert ennek szívből kell jönnie.

Az hogy igazi apa e az ilyen? Nem tudom!

De amit nem kap meg tőle a gyerek azt igyekszem én megadni neki hogy ne érezze a hiányt!

21. lilibe (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2014. júl. 30. 13:17
Úgy az igazságos ha minden gyerekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak,amit az egyiknek szabad, azt a másiknak is, illetve amit nem szabad azt egyiknek sem. A különbségtétel nem szép dolog.
2014. júl. 30. 11:51
Normálisan megbeszélni?
19. ina87
2014. júl. 30. 11:23

nme szabadna külömbséget tenni egy részt mert a gyerek az gyerek akár kitöl van és sokan ott rontják el h külömbséget tesznek a gyerekek közötpedig ezt nem hjes söt egy gyerek nem érti h esetleg apa a másikat miért szereti jobban

ez szomoru dolog!

2014. júl. 24. 20:58
meg lenne a véleményem
2014. máj. 29. 23:16
nem igazi apa
2014. máj. 28. 14:59
Szerintem ettől ő nem rossz apa. Csak eddig nem nálatok volt,a többi gyerek még kicsik,és kettő lány is. Most ő a kispasi és nyilván mint apa úgy érzi és talán helyesen is,hogy a fiút is kicsit megviseli ez az egész odaköltözés ezért kicsit "kivételez" vele próbál könnyiteni a helyzetén ami nyilván nem könnyü mert ugyan most ő a legnagyobb gyerek a házban,de még mindig kisfiú. Rendes apa,nem tesz különbséget hanem szereti a gyerekeit. Próbáld megérteni max finoman elmondani neki ezt,de úgy,hogy lássa,hogy megérted és nem is ellene vagy nem is a nagyfia ellen.
15. Zebra25 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2014. máj. 28. 14:07
Egyet értek.
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - 861021szilvi)
2014. máj. 28. 12:47
A gyereknek iszonyú trauma lehet, hogy az anyukája elment és "lepasszolta". Szerintem tudatosan vagy tudat alatt ezért védheti jobban az apja.
2014. máj. 28. 12:44

Milyen apa?

Elfogult.

2014. máj. 28. 10:23

Nos, nekem 6 gyermekem van.

Nem tudom azt mondani, hogy mindet egyformán nevelem, vagy hogy ugyanannyi figyelmet kapnak. nem is egyformán igénylik. Van, amelyik, ha már rászóltam, elbőgte magát, van amelyikkel, ordibálással se érek el semmit, nála mást kell alkalmaznom.Egy 9 évessel másképp kell beszélni, mint egy 2 évessel, ráadásul eddig nem is ő nevelte. Lehet, hogy ez neked most rosszul esik, de mégiscsak az első fia a párodnak. Valószínűleg nem is tudatosan viselkedik vele így, de ezt nem tudod megváltoztatni, ne is akard, és ne is ezt figyelgesd, hogy a saját igazadat bizonyítsd, mert csak keserűséget gyüjtesz be magadnak, ez nem fog boldoggá tenni.

11. NomNom (válaszként erre: 10. - ChrystalM)
2014. máj. 28. 10:15

Mondjuk az a 2 év elég fontos, általános iskolás, most nagyon oda kéne figyelni rá... azért az anyát sem értem, ilyen korú gyereket itthon hagyni. Biztosan megvolt rá az oka, de felelőtlenség ebben a korban lökdösni egymáshoz. A közös gyermekeiteknek sem jó, neki sem jó. Apuka valószínűleg fél, hogy mi lesz és ezért inkább mindent enged neki. A gyerek meg úgy érzi magát, csak kolonc mindenki nyakán.

Sajnos türelmességen kívül nem lehet mást javasolni ilyenkor. :S

10. ChrystalM (válaszként erre: 9. - 861021szilvi)
2014. máj. 28. 09:57

valószínűleg azért ilyen, mert eddig az anyja nevelte a kisfiút, ő meg úgy van vele, hogy akkor minek avatkozzon már bele? Egy 9 éves gyereket elkezdeni nevelni, amikor úgy is "csak" 2 évről van szó...

Ne kérdőjelezd meg emiatt az apaságát, mikor a lányaidat és a közös gyereketeket elmondásod szerint is nagyobb figyelemben részesíti. Nem attól lesz jó apa/anya vki, h mindent ráhagy a gyerekre.

9. 861021szilvi (válaszként erre: 7. - NomNom)
2014. máj. 28. 09:51
Az édesanyja kiment külföldre dolgozni.Két évig kint lessz.Engem az bánt hogy minden gyereket tud tisztességesen nevelni...ha rosszat csinálnak erélyessé válik a hangja velük viszont a 9 évesre szinte rá sem szól....jóformán azt csinál amit akar.Probléma van vele az iskolába is de többnyire az a válasza a páromnak a dolgokra hogy"most mit csináljak vele" és megmagyarázza mindig hogy miért csinálta ill. nem csinálta a gyerek az adott feladatot,dolgot.Rendszeresen nem csinálja az iskolába sem az órai munkát!Mikor említem ezt az apjának akkor jön a bűvös "biztosan" szó...biztos ezért nem csinálta vagy azért vagy nem volt rá ideje stb...stb....kifogás kifogás hátán...
2014. máj. 28. 09:41
Nos nem tudom mit mondhatnék nekem édesapám ilyen,hogy nagyon sokáig éreztem azt,hogy a húgom a mindene és ez nagyon bántott engem..ma már megszoktam elfogadtam a dolgot..ami a legérdekesebb ebben,hogy ő észre se veszi azt,hogy a másik gyermekének több figyelmet szentelt, lehet a párod sem érzékeli ezt,vagy egyszerűen lehet csak azt érzi,hogy a nagyobbik gyerekével többet kell foglalkoznia hiszen ő került más környezetbe..de persze nem akarok hülyeséget mondani.
2014. máj. 28. 09:41
Miért került oda a kisfia? Csak azért kérdem mert nálunk is van hasonló szitu, elég csúnya ügy miatt kerültek ide ráadásul az előző házasságból a gyerkőcök. :S
6. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - 861021szilvi)
2014. máj. 28. 09:31
Ez benne van a pakliban, ha valaki ilyen emberrel köti össze az életét :S Ezt nevezzük kockázatoknak és mellékhatásoknak.
2014. máj. 28. 09:30
Milyen apa? Nem tudom, de nem mondanám, hogy máglyára vele, vagy hogy csak ezért rossz lenne.
2014. máj. 28. 09:28

Sajnos ismerős a téma.

Az ilyen apa számomra nem ember.

Én sajnos ebben élek hosszú ideje, válnék is, de nem hajlandó eltakarodni.

Mostanára már ott tartok, hogy leszarom a házamat, megyek én a gyerekekkel, csak nem két perc ezt megszervezni, hogy hogyan és hová, mikor, miből. :(

2014. máj. 28. 09:27

Nem egy égetnivaló gazfickó!

Nem lehet mindenkit egyformán szeretni,és egyformán bánni mindenkivel!

Még akkor sem,ha neked ez rosszul esik.


Azért undorítónak egészen más dolgokat nevezünk!

2014. máj. 28. 09:20
Na én pont ezért váltam el! Szerintem undorító az ilyen
2014. máj. 28. 09:18
Van egy közös kisfiunk(2 éves) és van két lányom (5 és 7 évesek)...Hozzánk került a fia( 9 éves)!Teljesen másképp reagálja le a dolgokat a 9éves gyerek tetteivel kapcsolatba mint a közös ill. az én lányaimmal kapcsolatba.Ha szóvá teszem tagadja!!Legtöbbször rá sem szól olyan dolgokért amiért a másik hármat csúnyán megszidja!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook