Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milupa Fermentált fórum

Milupa Fermentált (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
43. much
2014. júl. 15. 09:36
Én is pont tegnap adtam oda egy ismerősnek, ami nekünk volt, Ő is kétségbeesve kereste. :(
42. much (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. júl. 15. 09:30
Hát ne is mondj semmit inkább, ha értelmeset nem tudsz. A baba nem nyalánkságból eszi a tápszert, ahogy te a fagyit, neki ez a fő tápláléka, és igen aggasztó, ha nem tudsz neki olyat adni amihez a gyomra van szokva, amit megbír enni. Szenved a baba a hasfájástól, szenved az anyuka mert nem tudja hogyan segítsen rajta. Ugyanis neki nem mindegy még mit eszik. Lobbizhatsz a fagyidért, de ennek a hozzászólásodnak nem itt a helye.
2014. júl. 15. 09:18
Nekünk is tápszer problémánk volt, a 4. tápszernél maradtunk (Beba Ha Start), így át tudom érezni a gondodat. Viszont mi emellett, elvittük a kislányunkat homeopátiás doktornőhöz, aki egyébként gyermekorvos is és adott neki kis bogyókat, melyek megoldottak minden emésztési problémánkat, ami a 4. tápszernél is jelentkezett, de végül az maradt és attól kezdve minden gond nélkül fogyasztotta a baba. Én nem hittem a homeopátiában, hogy őszinte legyek, de a baba kiegyensúlyozott, mosolygós lett és problémamentesek lettek a mindennapok. esetleg egy próbát megér.
2014. júl. 15. 09:13
Reflux nem lehet egyebkent? Abba nincs tapasztalatom, csak kerdezem..
39. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 36. - Jujunoire)
2014. júl. 15. 09:11
Igy van soten pont ezt csinaljak kisfiammal
38. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 29. - Derya)
2014. júl. 15. 09:09
Nekunk vervetel se volt.. Tej mentesseg volt 3 hetig es jelenleg tejterhelest csinalunk itthon illetve a korhazba is orankent tejrt adtak neki.. Mondjuk ő aznap volt 1 eves de tejes tapszert is valaszthattam volna tej helyett. Szoval őt nem szúrták.
37. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 29. - Derya)
2014. júl. 15. 09:07

Tapasztalatbol mondom hogy kiirjatja 1 eves korig ha tenyleg nyomos okkal keri a szulo es kozben persze vinni kell a gastrora.. Nekem meg csak mostanaban derul ki h tejfeherje allergias e es aug 18. An lesz papirom rola es addig is kiirja meg a sinlacot is 300 ft- ert vettem.

Nekunk ez a tap valt be amig mast kapott irto higat kakilt meg meg mas problema is volt

2014. júl. 14. 23:18

mindenképp próáld ki a Milupa 1-et, amit vettél, szerintem az áll a legközelebb a Fermentálthoz. Mi is nagy gondban vagyunk ,bár az én lányom 22 hónapos már, ez a tápszer mentette meg kb a műtéttől is, annyira szorulásos volt egy apróbb fejlődési rendellenesség miatt, amit későn vettek csak észre... Ezzel a tápival beállt a rendszer, és most h nincs, megint szenvedünk, és jöhet a hashajtó...:( Nem értem, miért szüntették meg. :( Vagy legalább fokozatosan vonták volna ki, hogy legyen az embernek ideje előre gondolkodni!

Az allergia teszt én úgy tudom, egy éves kor felett mutat csak reális képet - ezt mondja legalábbis a Heim Pál gasztró, és meg kell nézetni külön a laktózt és külön a tejfehérjét is, mert mindkettő lehet ludas.

35. Derya (válaszként erre: 31. - Derya)
2014. júl. 14. 21:48
eosinophil granulocita.
34. Derya (válaszként erre: 33. - Zebra25)
2014. júl. 14. 21:36

hat ez nem igaz.

van egy parameter, ami mutatja az allergiat.

vagy parazitafertozes vagy allergia.

parazita nyilvan nem lehet ilyen picinel, ezert marad a taplalek allergia.

mi az, hogy nem lehet valos eredmenyt kapni?

ez nevetseges....

2014. júl. 14. 20:48

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy teljesen felesleges tejallergiára vizsgálni ilyen pici korban, nem lehet valós eredményt kapni még.

Próbálkozni kell sajnos.

Van valami olyan tápszert kell ami bár tej alapú, de hidrolizált vagy tejmenteset, aminek elég pocsék íze van sajnos.

32. Derya (válaszként erre: 30. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 20:45

hat igen, abszolut tudom, mirol beszelsz. :-(

babamasszazszsal is probalkozhatsz addig.

valamit talan er. :-(

hat ennyit tudsz tenni, hogy beszelsz ujbol az orvossal.

31. Derya (válaszként erre: 30. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 20:44

olvastam, hogy anyukad orvos.

o miert nem mondta, hogy egy vervetellel meg lehet allapitani, termel-e ellenanyagot?

majd megnezem meg ma, ha elaludt a kislanyom, hogy pontosan melyik vizsgalt. hogy mi a neve.

30. BlueJasmine (válaszként erre: 29. - Derya)
2014. júl. 14. 20:42
Rendben, akkor bejelentkezek hozzá :( Mindegy,csak gyógyuljon szegénykém... ÚGy sajnálom mikor ordít, és látszik rajta, hogy mennyire fáj neki... Én meg nem tudok semmit csinálni :(
29. Derya (válaszként erre: 28. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 20:04

persze, nem vagyok orvos, de amiket leirsz, nagyreszt ugyanaz, mint ami nalunk volt.

szerintem, hangsulyozom szerintem, tuti, hogy tehentejallergia. :-(

en ugy tudom, hogy a gyerekorvos nem irhat ki 90%-osra sajat magatol gyogytapszereket, kell neki legalabb egy javaslat.

viszont egy vervetellel meg lehet allapitani, hogy allergias-e a baba.

ezt meg tudja csinaltatni, es lehet, hogy akkor mar kiirhatja a gyogytapszert.

az en kislanyom 1 eves koraig a Neocate tapszert kapta, ez csak aminosavakbol all, abszolut tejmentes..

erre szuntek meg a panaszai es a mindennapos hasgorcsoles, puffadas is szinte azonnal. utan kapta a Sinlac-ot.

2014. júl. 14. 19:54
Nem,sajnos 2 hetes kora óta csak tápszeres :( És az elején még a fermentálthoz is kellett infacol,hogy semmi gond ne legyen,aztán kb 3 hónapos korára elmúlt minden, és most megint szenvedünk.. Ma pl 3x kakált... Már délután kijött a délben evett sütőtök... Nem is tudom hogy emésztési baj lenne, vagy csak gáz problémák... Igazából a fermentált sem tejmentes (ha jól tudom, de lehet nem).. Mivel az jó volt,sosem néztem mi van meg mi nincs benne, csak ette. Most voltam gyógyszertárban, vettem egy sima Milupa 1-est... Azt még nem próbáltam. Az sima anyatej helyettesítő,hátha... Ha nem,akkor kipróbálom még az AR-t, az elvileg bukós babáknak való, csak épp nem volt a gyógyszertárban. Bukik is általában elég sűrűn (de jó étvágyú is).
27. Derya (válaszként erre: 24. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 19:23
BlueJasmine, egyaltalan nem szopik? csak tapszeres a baba?
26. Derya (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 14. 19:19

a milumil pregomin nem tejmentes, hanem csak ugy van földoplozva, hogy a taplalekallaergiasok 99 szazalekanak jo. ugy mondjak, hogy extenziven hidrolizalt.

peldaul az en kislanyom se birta.

a Sinlac tapszer, pep alapu. 4 honapos kortol adhato es 2 etkezest lehet kivaltani vele teljesen. ilyen kis korban.

2014. júl. 14. 18:31
Nekünk a humana baby fitt 1 jött be annó a fiamnál
24. BlueJasmine (válaszként erre: 20. - Valakivagyok1984)
2014. júl. 14. 18:08
Koszonom szepen! Igy teszek! :)
2014. júl. 14. 17:38
Próbáltam tejmenteset!!!! Semmi nem volt jó ezen kívül!! Meg próbáltam espumisant,infacolt,amiket említettetek! Semmi nem jó neki,csak ez a tápszer... de most mit csináljak? :(
22. BlueJasmine (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2014. júl. 14. 17:37
Juuuj de aranyos vagy nagyon köszönöm! Van rokonom ott. Elmenne érte és elküldené nekem!! Nagyon jó lenne! :) Írsz priviben? telszámot.. Köszi!!
2014. júl. 14. 16:26
Meg annyi pregomin kicsit rosszabb izu ha nem issza meg kicsi cukrot tegyel hozza de kisfiam gond nelkul megissza.
20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 17. - Derya)
2014. júl. 14. 16:25
A sinlac nem tapszer hanem szentjanosmag alapu pep ami 1 etkezest helyettesithet pici babanal, a tapot nem valthatja ki. Igenis lehet tejallergias! A ha tapszerek csak megelozesre szolgalnak ha mar eleve kialakult az allergia akkor nem jo. Milumil pregomin ami teljesen tej mentes.. Mond el a gyanudat h mindentol faj a hasa stb es kiszeretned probalni.. Drága: 400gr 1700 ft viszont ha javulas van akkor mar meg van gyanu az allergiara es felirhatja az orvos gasztro engedely nelkul 1 eves korig 90% kedvezmennyel. Ha kiprobaltad es esetleg helyre jon tőle a baba irj privit es megirom mik a kovetkezo lepesek a gasztrora.. Sajnos elegge benne vagyok a temaban a kisfiammal
19. Zebra25 (válaszként erre: 14. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 16:15
Ha békéscsabai vagy(bár gondolom nem a környékről írsz), szívesen adok 1 bontatlan dobozzal. Nekünk felírták sokáig, de maradt pár dobozzal, mert a fiam elhagyta a tápszerivást(majdnem 2 évesen).
18. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. júl. 14. 16:14
Hidd el ez tenyleg nem volt vicces!
17. Derya (válaszként erre: 16. - Derya)
2014. júl. 14. 16:02

azert faj ahasa, mert nem birja megemeszteni.

lehet, hogy erdemes lenne kiprobalni tejmentes tapszert, mert a fermentaltban is az van, igaz, mivel fermentalt, az megkonnyitette az emesztest....

a Sinlac tejmentes tapszer, ha gondolod, probald ki. ha feliratod a dokival. olcso.

a doki mit mond? miert nem segit uj tapszert valasztani?

16. Derya (válaszként erre: 13. - BlueJasmine)
2014. júl. 14. 15:49

hat na, ha hasmenese volt az osszes tapszertol, akkor nagyon is lehetseges, hogy tejallergia....

de te tudod, nem akarok en neked itt okoskodni.

15. BlueJasmine (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2014. júl. 14. 15:41
Nem ragasztom át rá a feszkót, igen, alapból tök jó humorérzékem van, de amikor segítséget kérek, és rossz a babának (nekem is rossz),olyankor nem annyira tudom értékelni a humort :( Bocsi...
14. BlueJasmine (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2014. júl. 14. 15:40
Nem. De köszi a tippet, hátha az... Kipróbálom,veszíteni valónk nincs.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook