Mikortól nem szabad enni: 16 vagy18 óra után? (étkezési szokások) (tudásbázis)
"Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a „6 óra után nem eszünk” elv baromság és káros."
amióta ezt elolvastam és 3 óránként naponta 5ször eszem fogyok... és soha nincs olyan h éhes vagyok!
Ez ugye a fogkrémes fogyókúra?
(Mert arra van írva valamelyikre, hogy a fogmosás után a következő étkezésig ne egyél semmit.)
Igazatok lehet, amikor születtek a lurkók, a védőnő is és a doktornő is mondta, hogy ritmusosan kell étkezni, 3 óránként, s közben semmi mást mint vizet adni a picinek.
Egyébként mozgás, torna után nekem nincs is kedvem enni, csak inni. Nálatok ez hogyan van?
A vércukorszinttel az van, ha lecsökken és pár órácskát alacsonyan is tud maradni, akkor az ZSÍRT éget, ahhoz hogy létezni tudj.
Nekem ezt orvos dietetikus mondta, így olyan kúrára fogott, hogy naponta 3x ehetek, az evéseknek 1-1 órába bele kell férni, a 3 evés között viszont s vizen kivül SEMMIT. Az első 6 hétben intenziv sportot sem lehet csinálni, mert az növeli az izomtönmeget. Ezzel a módszerrel az izom nem fogy. Én kedd óta csinálom, 2,3 kg ment le. Aug 3-án megek vissza a dokihoz, ő egy géppel megmérte, hogy mennyi a zsír, a viz a fehérje rajtam bennem.
Ha visszamentem nem fogom megmondani mennyit fogytam, mondja meg ő mennyit változott a zsír bennem. Ha jó lesz folytatom is.
Szia!
Én nem vagyok szakember, de úgy gondolom, hogy a vércukorszinttel van kapcsolatban. Ha vacsorázol reggelre leesik a vércukrod.
Csak annyit,hogy én eddig úgy csináltam,hogy du.3ig ettem,utána semmi,le is ment vagy 2kg,de már vagy 2 hónapja semmmi változás,teljesen lelassult az anyagcserém,úgyhogy én inkább gergőke véleményét osztom.Mostantól 3 óránként fogok enni,hogy ne csökkenjen le a vércukorszintem,s meglátjuk mi lesz?
Ja,és este 6-7 után már nem szándékozom enni:-)
"...eszel valami olyasmit, ami jól megdobja a vércukorszinted, inzulintermelés az egekben, aztán leesik és az agyad azt hiszi, hogy kajára van szükséged..." - ez függ az alkati adottságoktól és az étkezés (nem csak a szénhidrát!) glikémiás indexétől (magas GI esetén nagyobb az esélye)(valamint az éhségszabályozás ebbél sokkal bonyolultabb).
De nagyon igaz, hogy reggel enni kell, ekkor lehet a legtöbbet (ez cukorbetegekre nem vonatkozik!).
Szakember (dietetikus) ilyet nem mond, legalábbis önszántából nem.
Napi 2-3 órát semmiképpen se eddz (intenzív edzés) rendszeresen - hacsak nem versenyszerűen csinálod -, ilyen mértékű mozgás után viszont kell a szénhidrát és a fehérje mindenképp.
Nívea -nak igaza van, a probléma nem ott van mikor eszel, hanem, hogy mit/hogyan s mennyit mozogsz mellette, valamint mikor fekszel le utána.
HA pl. rendszeresen edzel, nyílván mást engedhetsz meg magadnak, mint egy olyan ember, aki semmit nem mozog, arról nem is beszélve, hogy pár órának el kell telnie az utolsó étkezés illetve a lefekvés között (persze ez nem azt jelenti, hogy haéjjel 2kor fekszel le, akkor 23kor még egyél hurkát;)
AZért beszélünk általában a 18 óráról, mert átlagot néznek a szakemeberek, és a dolgozó emberek többsége 21-22 óra fele fekszik, így a szervezet "pihenhet" ...
Gergőke, amit ír, nem olyan butaság ám...attól függ, hogy él az ember. ÉN pl esténként edzem 2-3 órát, így a szerevzetnek szüksége van minimális tápanyagra, hiába van "késő"(természetesen nem szénhidrátról van szó!!!) De ha valaki soha semmit nem mozog, nos az tényleg ne álljon neki semminek este:)