Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Altatási szokások fórum

Altatási szokások (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. febr. 2. 14:55

picike79 - Sajnálom, hogy nem nagyon akar hízni a picurka. Mennyinek kéne lennie ennyi idősen?

Azóta rájöttem, hogy ha nyüglődik szopizás közben, akkor kakálnia kell - eléggé hangot adott hozzá :)

Megnéztem mellszívóval is, h. mennyi tejem marad egy ilyen kis szopizás után. A jobban 20 ml, a balban 70 ml. Ma már 5-10 perceket is szopizott, de azért elkezdtem szedni egy olyan tejserkentő homeobogyót, hátha apad a tejem. Jobb félni, mint megijedni. Az elején 150-eket is szopizott egy mellből. :D Hátha visszajön a jó étvágya.

2010. febr. 1. 09:59
Sziasztok!Tegnap elmentem a barátnőmékhez a mérlegért.Hát Megbántam,mert most ideges vagyok!9 hónaposan voltunk 7.95kg-osak.Most 2 hónappal később 8.06kg-ok vagyunk!!!!!!Ez nagyon kevés!Akarom mondani semmi sem.Hát most én vagyok tanácstalan hogy mit csináljak!!!!!!!!!!Így is már szinte tömve van a gyerek mert magától ugye nem akar enni.Néha elmajszol egy csokis cuccot felébe-harmadába.(én már rég adok ezt is csak egyen valamit)Az igaz hogy olyan mint a duracell nyuszi,de most már biztos,hogy nem háromszorozunk súlyt szülinapig.Még van egy hónapom az egyéves vizsgálatig:(
2010. jan. 31. 19:45
Én már írtam alább,hogy nem voltunk nagy evők,3 hónapos kora óta van ez így.Valóban volt olyan és van most is ,hogy 2-3 perc elég volt neki és elaludt.Tényleg nehéz "tanácsot" adni,ki kell tapasztalni.Az én orvosom mindig azt mondja olyan baba még nem volt aki magától éhenhalt.:)Ezt szerencsére az ivásra is érti.:)Én megértem,hogy aggódsz ,de a feszültség sajnos ragadós lehet.Az öklét viszont tényleg akkor kezte rágni mikor éhes volt.Megjegyzem enni akkor sem akart,ha pótolni akartam,még később sem amikor már tejpép +gyümiztünk.És most sem akar enni,de ezek "csak "mi vagyunk.
2010. jan. 31. 13:33

Köszi.

Pár napja 2-3 perc szopizás után elalszik és hiába próbálom ébresztgetni - már tényleg rengeteg módon - nem akar felkelni, nyüglődik, pedig az elején nagy a hév, és még utána is van tejem. 2 hónapos volt most. Nektek volt ilyen? Mit lehet teeni, hogy ne aludjon el közben?

2010. jan. 30. 23:01

Sziasztok!

Teljes mértékben azzal értek egyet, hogy minden baba más, valakinél bejön a leteszem, hagyom sírni és elalszik, valakinél meg a ringatás jön be. Barbara nálunk most 10 hónapos. Kb. 3 hónapos koráig minden evés (éjszakai, nappali) betettem a kiságyába, ha még nem volt álmos nézelődött, majd simán elaludt. Mivel 1 szobás lakásunk van, és van egy iskolás nagylányunk, kicsi korától kezdve szoktattuk a mindennapi zajokhoz. (telefon, tv, számítógép, zene) Simán aludt melletük, de kb. 5 hónapos kora óta, ha nem merült ki teljesen, akkor a legkisebb zajra is felébred és nagyon nyűgös olyankor. Volt idő, amikor közöttünk aludt el és utána ment az ágyába. Most vagy magától elalszik a kiságyban, olyan bekéredzkedik, vagy kéri, hogy vegyem fel és akkor max. 15 perc alatt elalszik. Pedig nem ringattuk csecsemőkorában. Úgyhogy szerintem a babák igényei is folyamatosan változnak, ahogy nőnek. Én nem gondolom, hogy elrontottuk a ringatással, mivel ahogy nő és okosodik egyre többször alszik el egyedül az ágyában.

2010. jan. 30. 22:19
még egy dolog: szerintem nagyon nagyon fontos a baba életében a rendszeresség! ha az elején rájössz, mikor nyügös, és akkor az alvás bejön, minden nap alakítsd ahhoz az időponthoz, így fél pillanat alatt el fog aludni. valahol olvastam, hiába akarjuk mi pl x időben elaltatni őket, ha éppen az az "anyag", ami felelős az álomsságért, nem önti el a testünket nem tudunk úgysem elaludni és a babák sem. de ha sikerül elkapni ezt a pillanatot, akkor hamar fog menni. PL nálunk mind a 3 babánál úgy alakult, hogy reggel 7körül (vagy fél7) keltünk, reggel 9-fél 10től volt fél óra vagy 1 óra a délelőtti alvás, és fél 1 körül aludtak 2órát is, majd este 7kor alvás. (persze ez nem születésüktől fogva, kb 2hónapos koruktól szinte percre pontosan így beálltak) . de pl a középső gyerek az első 1 hónapot nappal szinte átaludta, csak enni kelt fel...már azt hittem baja van, főleg, hogy az első szinte semmit nem aludt nappal...
87. 2c2de63135 (válaszként erre: 85. - Slambuc)
2010. jan. 30. 22:12

sziasztok! nekem már 3 babám van, hátha tudok segíteni, de azzal kezdeném, hogy minden baba tényleg más és más, ami esetleg nekünk bevált, lehet nektek nem, előre is bocsi!

pl én soha nem mérlegeltem a babákat! nem azért, mert nem akartunk rá pénzt kiadni, hanem egyszerűen nem akartam ezzel idegesíteni magam, most evett eleget, vagy sem? hiszen mi sem vagyunk egyformák, reggelire van aki többet eszik van aki nem is eszik, van aki nem vacsizik és van aki akkor eszik sokat, nem? szóval hol van az előírva, hogy "szerencsétlen" babának minden egyes evésnél pontosan x mennyiséget kell megennie...hát amennyit kíván.

viszont én hetente vittem a gyerekorvoshoz mérlegelni!!! ezt ő is ajánlotta, ha szépen gyarapszik a baba, akkor felesleges a mérleg, ráadásul egy csomószor belaludt az elején, ha még a mérlegre ráteszem, majd leveszem, tuti felzavartam volna...

első babám nappal folyamatosan sírt 3 hetes koráig, már én is, mert nem tudtam mit kitalálni, hogy ne sírjon(első baba a legnehezebb szerintem, "azon" tanul az ember:)) , az éjszakákat szépen töltöttük, csak enni kért és már aludt is tovább. kb 6hetes volt, mikor egyszer átaludta az éjszakát, este 8-reggel 7-ig, amit lelkesen újságoltam a dokinak, aki azonban gyorsan lelombozott, ilyen pici babát nem szabad aludni hagyni, mert felborul a folyadékháztatrásuk és sokat ártunk vele...inkább, ha nem is ébred fel, tegyem cicire, aztán alszik tovább. és így is tettem, gréta szerencsére csak "csatlakozott" a cicimre majd aludt tovább, de éjjel még 2-3x így ettünk, eztán 6hónaposan aludta át az éjszakát.

szóval szerintem mindenképp kérdezd meg a saját dokidat, mi a véleménye erről.

amúgy mind a 3 baba ott aludt velem az ágyon 2hónapos korukig, és utána tettem őket át a kiságyba, ennek 2 oka is volt: az egyik, így nekem volt könnyebb, mert éjjel csak odavettem magamhoz és utána már aludtunk is tovább(egyébként is hulla voltam), másik oka, hogy kb a 2. hónapra hagyták el az éjjel 11-es szopizást, majd az éjjel 2 fokozatosan kitolódott hajnalra. így már én is többet tudtam aludni.

Ja és volt egy nagyon lestrapált babakocsi, amit egy ismerőstől kaptunk, azt a lakásban használtam, amikor el akartam altatni őket ebben aludtak el! egyszerűen elringattam őket(kb 5perc) , ez vonatkozott a délelőtti alvásra, a délutáni alvásra és az estire is(este kivettem, ha eluldtak és magam mellé tettem őket, de mikor még egész picik voltak, volt, hogy hagytam őket az éjjel 11-esig abban és utána tettem őket magam mellé.) a délelőtti alvás kb 1 éves korukig megmaradt, a délutáni alvást addig csináltam így(tologatva), amíg megmaradt a délelőtti alvás, amikor azt elhagyták, ebéd után szinte "bezuhantak" az ágyba fél 1 körül, semmilyen ringatásra nem volt már szükség. Este pedig nagy mázlim volt, ugyanis már az első baba alatt egyetemre jártam napközben nem volt időm tanulni, csak este, ígykb 8hónapos korától gréta nem aludt már bele az esti szopizásba, letettem a kiságyba és ennyi. kb 3 napig sírt 3 percet és utána egy álom volt! simán aludt. a következő babánál ugyanígy csináltam és bevált, majd a 3.baba most 1.5éves, úgy alszik el, hogy leteszem, kimegyek(persze puszi meg mondom, hogy alvás, de határozottan!!)a szobából. Ő felsír kb 3-4 perc múlva, ekkor visszamegyek, ha áll egyszerűen, gyengéden de határozottan lefektetem és mondom, hogy alvás van...és kimegyek. ezt még "eljátsza" 2x és utána alszik el. de soha nem vettem ki egyiket sem ringatni, és így elértem, hogy este fél8-8tól nyugalom van nekünk is! és nagyon jó alvók, átalusszák az éjszakát.

bocsi a kisregényért!

86. 2c2de63135 (válaszként erre: 69. - Erababa1111)
2010. jan. 30. 21:48
szia! nagyon jól hangzik ez a baba-étel! mi is kipróbáljuk! köszi a jó kis ötletet. csak egy kérdés: a rizst csak sima vízben főzöd meg, nem lesz nagyon íztelen, vagy így hogy utólag teszel hozzá cukrot édes lesz azért? (tudom ez hülyén hangzik, értelme az lenne, hogy a rizs átveszi így utólag a cukrost ízt rendesen?)
2010. jan. 30. 21:39

Köszi szépen mindkettőtöknek!

Remélem még nem rontottam el és ma éjjel csak ha másodjára is felsír, akkor veszem ki. Amúgy érdekes, de sokszor szopja az öklét éjjel, remélem ez csak nyugtatás és nem az, hogy éhes. - Végülis akkor elég erősen tudtomra adná, ugye? :)

2010. jan. 30. 09:35

Igen,én is hagynám aludni,hisz nekem is sok ismerősöm van aki nemrég szült és a baba 1hónapos lesz jövöhéten és hagyja éjjel aludni..meg is lepődtem,de neki azt mondta a védőnő,hogy nyugodtan.

Napközben is 4-5oránként eteti,mert alszik.Mondjuk azért én napközben felkellteném 3oránként,de szerintem az éjjelt,ha v.ki átalussza az csak jó.

Nem lesz semmi baja a babának!

Sok baba pár hetes kora óta alszik egész éjjel!!

2010. jan. 28. 11:39
Én hagynám aludni,örülj,hogy végégig alussza az éjszakát.Ha FELSÍR VÁRJ EGY KICSIT ÉS ha nem hagyja abba akkor vedd csak ki.Úgyis kérni fogja a kaját ha éhes! bocs de sz...a védőnőre.Ő ugyan azt a sablonszöveget nyomatja mindenkinekma babák meg különbözőek.
2010. jan. 28. 09:54

Sziasztok!

Nekem 2 hónapos a babám. Most éjjel nem sírt fel az éhség miatt, talán egy-két nyögdécselés volt. Valamikor 4 óra felé felriadtam és kivettem megetetni, mert tegnap a védőnőm azt mondta, h. mivel az ilyen pici babáknak hamar lemegy a cukra, még fontos az éjszakai etetés. Szerintem átaludta volna az éjszakát. Csak az ujját szopizta, de azt nagy beleéléssel. A sógornőm babája ilyen korában, sőt már 6 hetesen átaludta az éjszakát. Én is jóalvó baba voltam.

Szerintetek keltsem fel inkább megetetni, vagy hagyjam aludni? Félek, hogy én rontom el, pedig ő már átaludná...

2010. jan. 27. 21:46
igaz,ezt olvastam.Hát ebben nem tudok "okosat"mondani,mert az én bababám nem fogadta el a cumisüveget ,így sosem tudtam pótolni.szerintem úgyis látod,rajta,ha még éhes.De jobban kéne bíznod önmagadban.Sajnos mi 3 hónapos kora óta küzdünk az evéssel.elsőnek nem akartmár annyit szopni és inni sem,aztán amikor enni keztünk azt sem akarta.A szopi napi 4-5 alkalomba megmaradt.1 alkalom (3hónapos kora óta)3-10perc között van.Általában az esti tart csak 10 percig,amibe bele is alszik.nem tudom de a dokim szerint én izgulom túl ezt a dolgot is.Inni most sem iszik és enni sem kér sosem.Hát egy küzdelem minden étkezés !!!Tudod ilyenkor az elején lévő szopási problémáink annyira eltörpülnek és nem is értem mit paráztam annyit.Persze tudom,akkor az volt a legfontosabb:)!
80. csajjszika (válaszként erre: 79. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 27. 21:19
na jó csak, érted most nemtudom,hogy éppen 50et adjak pótlást anyatejből vagy 80-at......mert én úgy hordom minden este a friss anyatejet mástól..
79. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 78. - Csajjszika)
2010. jan. 27. 21:07
Szívesen.az garatálom,hogy miután vissza viszitek a mérleget elvonási tüneteid lesznek és ideges leszel,hogy miért nem vártál legalább még egy hónapot :).Nekem legalábbis voltak ilyen gondolataim,aztán megszoktam,hogy nem mérem mindennap.
78. csajjszika (válaszként erre: 77. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 27. 19:40
köszi a tippet,lehet akkor én is visszavitetem a mérleget.
77. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 76. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 27. 11:45
A hozzátápláslásban a gyümi+tejpép bevzetését értettem!!!
76. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 75. - Csajjszika)
2010. jan. 27. 11:43
Ne add fel!Én amikor 4 hónapos lett visszavittem a mérleget,egye meg a fene!!!! A barátnőmnél havonta 1*megmértem és kész!Most 2hónapja nem tudom a súlyát,de már olyan mint a sajtkukac és azért sem lenn meglepő,ha nem hízott volna egy grammot sem.(a mechanikus szerint még mindig 8 kiló.)Mivel vizet nem iszik gondolom szívni szívja,mert még nem száradt ki(kop-kop-kop)Én is izgulok a cicin alvás miatt egy kicsit,szerintem nálunk (is) ő lesz aki majd leválasztja magát.Szerintem amig szívja bizti van benne annyi amennyi neki kell.5 hónaposan a Balatonon voltunk oltatni és az ottani doki mondta,hogy mit gondolok,hogy ilyen soványan van tejem!?azonnal adjak neki tábszert! Hát egy vagyonom úszott a tápszer vásásrlásokban,mert mindegyik a kukában végezte!!!! Csak cici.az itthoni dokim szerint a hozzátáplálás idokolt volt,de úgyis a baba tudja mi kell neki. Ha elmúlt 1 éves bevetem a tejet,hátha... Végülis sokkal olcsóbb mint a tápszer és még én is megiszom,ha nem kell neki.:) Szerintem felejtsd el a mérleget ,mert az idegeskedés sem tesz jót neketek és a baba súlya sem lesz több tőle!Szerintem.De megjegyzem én sem fogadtam el tanácsot senkitől,mindent ösztönösen tettem!
75. csajjszika (válaszként erre: 74. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 27. 11:19

Szia!

Hát én még szoptatok,de tőlem csak 50-et szokott enni..ezért van itthon mérlegünk és mindig mérem.kaja előtt,után.

Eddig 2-szer volt,hogy kiszívott 110-et,meg is lepődtem..hogy hogy?:)

De aztán mindig visszacsökken 40,50-re,de volt olyan is hogy 10-et evett fél ora alatt:(

A mérleget béreljük és párom már a következő hónapot nem akarja,én meg találjam ki mennyit evet...hm..


Hidd el már mindent kipróbáltam,tea,homeopátis bogyo,maszírozás,fejés,semmi...

Éjjel nem mérem,ott fekszik mellettem és ha megnyikkan cici:)tudom ez nem jó,de az egész éjjelem rámenne,ha mérném,böfi és mire elaludna..mert magátol nem alszik el,csak ha mászkálnak vele,meg a cicin....inkább a cicit választom és alszom éjjel....

Csak attól félek,hogy ha ezt megszokja akkor ha már nem lesz tejem mit fogok csinálni?hm

74. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 73. - Csajjszika)
2010. jan. 26. 22:00
Szia! Olvastam egy korábbi írásodban,hogy kevés tejet tudsz fejni.Megoldodott a problémád?Csak azért érdekelne,mert én egy percig nem tudtam fejni,mert 1-2 csep jött összesen a mellemből géppel.Lehet sokan itt adják fel,de én már 11 hónapja szoptatok(28.-án leszünk 11 hósak !),úgy hogy sosem fejtem és 70A -as melltartót hordok!!............Az alvásról már megírtam neked a véleményem. Elvileg a család véget féltem én is az éjszakai sírásoktól és azért vettem ki magam mellé.Szerencsére nálunk a cici mindig megnyugtatta és vissza aludt.Sok szerencsét és kitartást az elhatározásodhoz!!!!
2010. jan. 26. 20:46

Sziasztok!

Mától elhatároztam magam,hogy minden etetés után berakom a kiságyba!Nagyon nehéz elviselni,hogy sír,dehát muszáj...beraktam fél 4-kor,5-ig sírt aztán elaludt kb. 20percre és ujra sír...végül megetettem.este 7-kor ujra kiságy..és megint hallgatni,hogy üvölt,hát ez kész...

szerintetek meddig kell ezt elviselnem,hogy megszokja?

Éjjelre is bekéne raknom,mi?Bár a párom,ha hazajön este ő ugysem fogja kibirni,hogy nincs csend,hisz neki reggel melozni kell menni...hm.

Szerintetek?tipp?

72. erababa1111 (válaszként erre: 70. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 11. 13:17
:) Igen, megkaptam! Köszi!
2010. jan. 10. 15:14
JA:)! És megköszönném a recepteket!
2010. jan. 10. 15:05
Köszönöm a segítséget és a válaszodat!Szerintem ki is próbálom a rízstortát szülinapra,hátha eszik belölle a kisasszony.Majd,ha kész lesz (Még van pár hét addig )megírom,hogy sikerült.:)Remélem megérkezett az első jelem !!!
2010. jan. 10. 14:47

"Tej, tojás és gluténmentes rizstorta


Rizstorta egyéveseknek


Hozzávalók: Negyed kiló rizs, alma, banán, cukor

Elkészítés: A rizst puhára főzzük vízben, majd belereszelünk egy fél almát és ízlés szerint cukrot, vaníliás cukrot teszünk bele. Egy kerek tálat kibélelünk banándarabokkal, majd belelapátoljuk a rizst és 1 napra a hűtőbe tesszük. Másnapra a rizs összeáll és az egészet kiboríthatjuk a kerek tálból."


(Zárójeles megjegyzésem: én egy egész almát is beletettem, de alig érződött rajta! Szerintem kicsit kevesebb rizzsel és több almával még finomabb lesz! :) Ha esetleg kellene több recept, szívesen küldök e-mailben, és válogathatsz! Word dokumentumban letöltheted majd, ha akarod.)

68. erababa1111 (válaszként erre: 66. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 10. 14:41
Ja! És a kisasszony is nagyon helyeske! :))) (Ezt előbb elfelejtettem írni!)
67. erababa1111 (válaszként erre: 66. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 10. 14:40

Köszönöm! Megkeresem és elküldöm a receptet levélben vagy ide felteszem! :)


Nincs mit! A jelküldés nagyon egyszerű: ha rámész valaki adatlapjára, alul, az üzeneteknél megtalálod a jeleket egymás után. Amelyikre rákattintasz, azt elküldi azonnal az illetőnek! :) Sok sikert!

66. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 64. - Erababa1111)
2010. jan. 10. 14:09
Megnéztem a képeidet,nagyon aranyos a nagylegény!!!Ha nem veszed tolakodásnak megkérdezném,hogy a tortát hogyan csináltad?:) Nemsokára nálunk is szülinap lesz és fogamam nincs milyen tortát "süthetnék" a szülinaposnak ! Köszönöm a jelet,csak én nem tudom hogyan kell ilyeneket küldeni.
65. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 64. - Erababa1111)
2010. jan. 10. 13:52
Én valószínűleg az evést nem csináltam jól,mert nem eszik-iszik a drágám.Sajnos se a teákat,se a tápszert,se a vizet,gyümölcsléről nem is beszélve:( .Nekünk ez a problémánk.Csak cicizget.....
64. erababa1111 (válaszként erre: 62. - Cb6e54c3d9)
2010. jan. 10. 13:44

:) Úgy tűnik, hogy jól csináltad! :) Nálunk is a ciciről kell majd előbb-utóbb leszoktatni (etse azon alszik el, reggel ezzel kezdünk), de szerinetm nem lesz gond. Majd apa adja oda este a tejcit Manómnak, s így talán eszébe sem fog jutni, hogy kellene az a cici! :)

Tényleg minden gyerek más, de tanácsot, ötletet lehet adni, hátha bejön másnál is az, ami nekünk. Ha ezzel segíthetünk, miért ne?! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook