Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet szedni? fórum

Mikortól lehet szedni? (beszélgetős fórum)


21. Tecu21
2013. jún. 22. 15:52
Gravida melett döntöttem egyenlőre.. ha nem válik be akkor veszek másikat! :)
20. Sibetti (válaszként erre: 19. - Cslsz)
2013. jún. 18. 15:33
Vagy csak így szeretnék reklámozni. Mert TV-ben nem nagyon látni csak az Elevitet meg a Gravidát.
19. cslsz (válaszként erre: 18. - Sibetti)
2013. jún. 18. 14:59
én egy egész dobozzal kaptam... akkor ez valami újdonság?:??
18. Sibetti (válaszként erre: 17. - Cslsz)
2013. jún. 18. 13:18
Én ilyen mintacsomagot kaptam, volt benne 4 szem. Azokat beszedtem, de semmi extrát nem tapasztaltam. (mellékhatásokra gondolok)
17. cslsz
2013. jún. 18. 12:34
Ismeri valaki a Pharmaton Maturelle kapszulát? nekem azt adott a doki, de még senkitől nem hallottam róla!
16. Mion
2013. jún. 18. 11:19
Legalább ma is tanultam valami újat, köszi Csajok! :)
15. Tecu21 (válaszként erre: 11. - Petra025)
2013. jún. 18. 09:57
Igen.. Szoktam nézni a tv-be is a 9 hónap című müsort.nagyon jó kis müsőr lehet rá keresek pár videóra! kÖSZI! :)
14. Tecu21 (válaszként erre: 10. - Eva215)
2013. jún. 18. 09:56
Köszönöm ! :) a tanácsokat is! Hát most kérdeztem meg mennyibe kerül az elevit 6500 ft, de az 100 db-os. Szerintem én is a Gravidát fogom választani :)
13. Tecu21 (válaszként erre: 9. - Sibetti)
2013. jún. 18. 09:54
Köszönöm szépen!:)
12. Sibetti (válaszként erre: 11. - Petra025)
2013. jún. 18. 09:16
Nekem is a Femibiont ajánlotta a dokim. Azért mert abban van valamilyen anyag, ami a folsav felszívódását segíti (ami szintén van benne). Nem mindenkinek a szervezetében tud felszívódni a folsav, ezért jó állítólag a Femibion.
11. Petra025 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2013. jún. 18. 09:11

Igazából a terhes vitaminok legfontosabb alkotóeleme, amit érdemes szedni a teherbeesés előtt már, a folsav. Azt simán is tudsz venni, nem kell rögtön a terhesvitamin szerintem. Ha már pozitívat tesztelsz, akkor érdemes lesz majd a dokiddal, védőnővel egyeztetni a vitaminról. Én egyébként Femibiont szedtem, nekem azt ajánlotta a dokim.


Óriás baba, nos Czeizel Endréék erre csináltak egy kutatást, hogy mennyire lett a vitamin miatt nagy a baba, kihozták hogy átlagosan 80 grammal, az szerintem édes kevés. Inkább, mint hogy nyitott gerinccel szülessen.

Szerintem érdemes lenne a neten a 9 hónap című sorozatra rákeresned, és megnézned őket. Nagyon érdekes:-))


Sok sikert a teherbeeséshez, remélem hamar beköltözik valaki a pocakodba:-))

10. eva215 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2013. jún. 18. 09:06
Most azonnal elkezdheted. A folsavat érdemes már a fogantatás előtt szedni. És ne félj a "óriás-baba" hírektől, nem lesz óriás babád, ha ilyen vitaminokat szedsz, ez butaság. Én Gravida párti voltam, mert az magyar termék, legalábbis az volt még, mikor én szedtem. De ezt neked kell kitapasztalnod. Egy hónapig szedtem az Elevitet is, mert épp azt kaptam a patikában, de attól én émelyegtem, ha éhgyomorra vettem be. Van, aki meg a Gravidát nem bírja. Csak egyhavit vegyél, és próbáld ki, melyik jobb neked. Sok különbség egyébként nincs a kettő között. Ami még fontos, hogy ne tejtermékkel vedd be a tablettákat, mert így a bennük lévő vas, ami nagyon kell majd neked, ha babás leszel, nem épül be rendesen. Gyors gólyát kívánok neked :)
9. Sibetti (válaszként erre: 7. - Tecu21)
2013. jún. 18. 09:04
Sok sikert kívánok Nektek! :)
8. d71ef05a8e (válaszként erre: 2. - Mion)
2013. jún. 18. 09:02

Nem a vitamintól nőnek nagyra a babák, ez "urban legend". Legalább annyi példa van arra, hogy valakinek vitaminok nélkül lett négy kiló feletti a babája, mint arra, hogy vitaminokkal. Utóbbi esetben mi a bizonyíték arra, hogy vitaminok nélkül kisebb lett volna? Barátnőm az első babájánál végig Elevitet szedett, normál súlyú babája lett, a másodiknál nem szedte, mert őt is megijesztették, és 4520 g-os lett a baba. SÓgornőm soha semmit nem szedett, mégis mind a két fia közel 5 kg volt....


Én már jóval a teherbeesésem előtt szedtem a Gravidát, egy grammot sem híztam tőle, amikor teherbe estem, akkor eléggé el nem ítélhető módon igen sokat ettem, fel is jött 20 kg, de a babám nem lett óriásbébi, sőt, most szoptatás alatt is szedem minden nap, és 2,5 hónap alatt mégis lement mind a 20 kg.


Szóval egyéni dolgok ezek, lehet, hogy mindenkire másképp hatnak a vitaminok, igaz lehet ez a babára és a mamára nézve is, de az biztos, hogy nem törvényszerű, hogy az anya bálnára hízik tőlük, vagy hogy óriásbébik lesznek.


Helyesebb lenne az anya anyagcseréjét és táplálkozását, életmódját és legelső sorban a genetikát figyelembe venni.

2013. jún. 18. 09:00
Hát szerintem nem fogunk semmivel védekezni. Majd ha sikerül sikerül.. Ki tudja az is mennyi idő..:D
2013. jún. 18. 08:59
Hát igen. Az egyik nőgyógyász azt mondta nem kell várni mert mindennap kiürül a szervezetből, a másik azt mondta 3 hónapot várni kéne.. Most akkor ki tudja mi az igaz! Na akkor jövöhéten veszek is vitamint..csak még nem tudom melyiket. Köszönöm az eddigi válaszokat! Remélem a msnim nem fog megbolondulni... :)
5. Sibetti (válaszként erre: 4. - Mion)
2013. jún. 18. 08:57
Igen, épp ezért írtam, hogy én nem várnék. Nekem is van olyan ismerősöm aki így lett terhes. Egészséges, okos és szép kisfia van.
4. Mion (válaszként erre: 3. - Sibetti)
2013. jún. 18. 08:56

Állítólag ezeknek a mai bogyóknak már olyan alacsony a hormontartalma, hogy nem nagyon kell várni.... mondjuk 10 évvel ezelőtt még kb lórúgásnyiak voltak, de ma már nem vészes.

Rengeteg ismrősöm van, aki szinte azonnal teherbe is esett.

Sőt, van, hogy ilyenkor még az esélye is nagyobb, mert a hormonok kicsit "meg vannak zakkanva", miután abbahagyja az ember lánya a gyógyszert.

3. Sibetti (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2013. jún. 18. 08:54

Szia!


Ez teljesen változó. Nekem, ahogy letettem a gyógyszert, az első mensi megjött pontosan. Utána volt minden, 14 napos ciklustól a 60 naposig. Majdnem egy év kellett, hogy beálljon. A vitamint már elkezdheted szedni. Most kapok majd hideget meleget, de ha én előlról kezdhetném, akkor a egyből próbálkoznánk a babával, nem várnék a tisztulással...

2. Mion
2013. jún. 18. 08:53

Szia.

Amikor én hagytam abba a fogamzásgálót, utána semmi bajom nem volt. Normálisan, rendszeresen megjött... nem voltak fájdalmaim, semmi. Normális volt.

A vitamint - ahogy a legújabb trendet hallom a patikában (anyukám ott dolgozik) - már most elkezdheted szedni, hogy "feltöltsd" a tartalékaidat, meg utána is az első 3 hónapban ajánlják kb, mert utána csak "arra jó", hogy gigantikus méretűre nőjön a pici odabent :)

2013. jún. 18. 08:48

Sziasztok. Most hagyom abba a fogamzásgátló szedését. Ráálunk a párommal a baba projektre. Mikortól kell baba-mama vitamint szedni?? És melyik a jobb az Elevit, vagy a Gravida?

És ha tegnap vettem be az utolsó szem gyógyszert, ugye akkor pénteken megjön.. utána, mire számítsak? Hogy fog megjönni? össze vissza???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook