Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor múlik el a "babakori" bandzsítás? fórum

Mikor múlik el a "babakori" bandzsítás? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 29. 22:30

Szia! Úgy tudom 1 éves korra elmúlik. De az én 15 hós kisfiam nyáron még kancsított, én is észrevettem, de anyósom forszírozta. A gyerekorvosunk is mondta, de én most már nem veszem észre. Remélem kinőtte. 2 éves korban egyébként is érdemes elvinni. Majd akkor megyünk.

Mi voltunk, más miatt, magánszemorvosnál és nem mondta hogy baj van.

7. Ylush (válaszként erre: 6. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 29. 15:24

Nevetséges ami itt megy.

Ha nem folyik belőled a vér, akkor nem számít semmi, tudsz várni hónapokat is.

6. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 5. - Ylush)
2010. szept. 29. 15:13
Igen, sajnos így szokott ez lenni.:( Én a sportkórházat hívtam mert a lányom versenyzői engedélyét meg kell újítani. Március. :( Nézek valami magán sportorvost .
2010. szept. 29. 15:09

Remélem igazatok van...

Apa most hívta a Heim Pált, és december 1-re kaptunk időpontot. Azért ez elég durva. :/

4. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 1. - Ylush)
2010. szept. 29. 14:59
Nincs okod az aggodalomra. A szemmozgató izmok még nem elég erősek, de majd megerősödnek. Egyébként tudsz rajta segíteni ha időközönként letakarod ( felváltva) az egyik szemét. Ne sok időre, hogy a másikat ne erőltesse meg, mert akkor tönkremegy. De napi negyed órával gyorsan rendbejön.
2010. szept. 29. 14:59

Nekem azt mondták a kórházban, hogy 3 hónapos korukra kinövik a "szem úszást", de gondolom, ha 1 éves koráig néha bebandzsít egy-két pillanatra az még belefér.

4 hónapos múlt a fiam, ha nagyon ráfókuszál mondjuk egy játékra akkor még néha előfordul nála.

Szerintem egyébként, ha súlyos lenne a gyerekorvos biztos mondta volna már!

2010. szept. 29. 14:54
elvileg 2 éves korig ha néha bekancsít nem baj.a lányom már egy pár hónapja nem csinálja most 20 hós,de tesóm mindig jókat nevetett rajta,én kevésbé.
2010. szept. 29. 14:52

Kisfiam 7 hónapos elmúlt.

Néha az agyamra mennek az emberek, mikor megmutatok egy videót Bencéről. Kapom, a megjegyzéseket, hogy fúú, de bandzsa ez a gyerek, így meg úgy. És ez rettentő rosszul esik. Meg, hogy már rég ki kellett volna nőnie, stb.

Tudom, hogy a jobb szemével sokszor bandzsít, de sztem akkorsem olyan vészes, mint ahogy mások előadják. Vagy csak én nem akarom ennyire súlyosnak látni a helyzetet? És tényleg rég elkellett volna múlnia?

Dokinál rákérdeztem, aki azt mondta egyenletes szemmozgást lát, semmi baj nincs a szemével. De akkor az ismerősök miért mondják?

Mindenesetre megyünk majd szemészetre októberben, csak addig tapasztalatokat várnék, kinél mikor múlt el, és akinek megmaradt, hogyan kezelték?


Köszi a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook