Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » BCG oltás után 1.5 cm nagyságú csomó jelent meg a kisbabám hónaljában. Valakinek tapasztalat? Mikor múlik el? Nagyon aggódom, segítsetek! fórum

BCG oltás után 1.5 cm nagyságú csomó jelent meg a kisbabám hónaljában. Valakinek tapasztalat? Mikor múlik el? Nagyon aggódom, segítsetek! (tudásbázis kérdés)


20. 587bdae269 (válaszként erre: 20. - Ági_)
2011. dec. 16. 13:51

A házi gyerekorvosunk nekünk sem volt hajlandó beutalót adni erre.


Én elvittem anno a fiamat kifejezetten emiatt egy magándokihoz. Megírta a beutalót, konzultáltunk az UH eredményről, aztán azóta se láttuk egymást.

19. 587bdae269 (válaszként erre: 18. - 76e5505548)
2011. dec. 13. 13:29
Nagyon lassan, 3/4 év, lehet, hogy egy év is volt. A szakrendelésen azt mondták, valószínűleg az volt a gond, hogy a karja helyett a lábába kapta ezt az oltást.
18. 76e5505548 (válaszként erre: 17. - 587bdae269)
2011. dec. 13. 11:13

Holnap megyünk kötelező oltásra, majd megkérem, hogy adjon beutalót.


Nektek mennyi idő alatt múlt el?

2011. dec. 13. 11:00
Az én fiamnak a 15 hónapos MMR oltás után jelent meg több csomó is az ágyékhajlatában. A doki nézett vérképet, süllyedést is, majd kaptunk beutalót ultrahangra. Szerencsére semmi kórosat nem találtak. Nézesd meg te is!
2011. dec. 13. 10:19

Dokinak mutattam, de ő csak annyit mondott, hogy várjunk. De meddig????

Nem tudom mi a normális, mennyit várjak, és mikor vigyem másik orvoshoz. Nekünk most kb 2 hónap telt el..

15. Anda39
2011. dec. 12. 19:18
A most 14 éves lányomnak is volt csomó a nyak-váll gödörben, sebészetre hordtuk, higanyos kötést tettek rá.
2011. dec. 12. 18:51

Barátnőm lányának 2 hónap múlva múlt el a hona aljából!Fiamnak meg 6 hósan újra kellett adni,mert semmi nem volt az oltás helyén,másodiknál is csak egy kis piros folt.

Mutasd meg dokinak,azért tudjon róla :)

2011. nov. 27. 11:31

Sziasztok!

Nekünk a füle mögött lett egy kb. 2 cm-es csomó.

Most 9 hetes.


Azt szeretném kérdezni, hogy nektek elmúlt a csomó? Én is izgulok, ne kelljen vágni vagy ilyenek.... mennyi időre számítsak?

12. Várhegyi Márton (válaszként erre: 11. - Csabi4)
2011. jún. 8. 10:05

Az Egyesült Királyságban meg kötelező (csak példa volt, még számos más helyen kötelező, számos egyéb helyen nem kötelező).

Fejlettebb országokban általában kisebb a fertőzés kockázata.

11. csabi4
2011. jún. 8. 07:18

A fiamnak maga az oltás helyén alakult ki egy csúnya kinövés dudor -homeopátiás szereket adva 2 nap mulva kifakadt neki -

egyébként az is érdekes hogy a BCG oltás pl Ausztriában nem kötelező -sőt vakcinájuk sincs rá ...

2011. jún. 8. 06:49

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a megnyugtató hozzászólásokat!

2011. jún. 7. 21:22

Szia!

Az én Lányomnak is van, elvileg nem baj, ott gyűlik ki az oltás vagy ilyesmi. Sosem fájt neki, nem volt érzékeny. Most 9 hónapos, látszik még, de lényegesen kisebb már. Szerintem olyan egy éves korig kell elmúlnia. Hallottam már olyat, hogy ki kellett vágni, de az ritka azért.

2011. jún. 7. 21:20

A kisebbik lányomnak is van ilyen csomója, 15 hónapos és még mindig nem múlt el. A dokink azt mondta, hogy az egyik nyirokcsomója duzzadt meg a BCG oltástól.

Már gondolkodom rajta, hogy elvisszük sebészetre, hogy kimetsszék, csak mi sajnos nemrég kórházban voltunk a kicsivel és nem szeretném hogy újabb hasonló megpróbáltatásokon menjen keresztül.

2011. jún. 7. 20:22
Anno, az én fiamnak is volt ilyen, de a nyakán. Elég sokára múlt el neki. Állítólag, ha ilyen előjön, akkor nem használ neki az oltás, lehet, hogy meg kell majd később ismételni. (Ha jól emlékszem, mert nem most volt a fiamnál.)
6. homern (válaszként erre: 5. - Andika_)
2011. jún. 7. 20:21
Változó,szerintem azért nem mondta,mert ő sem tudja.Több hónap is lehet.
5. Andika_ (válaszként erre: 2. - Homern)
2011. jún. 7. 20:15

szia!

Köszönöm a hozzászólásodat, nekem is ezt mondta a doki és, hogy hosszabb idő mire elmúlik(ha egyáltalán elmúlik magától). De azt nem mondta mennyi az a huzamosabb idő! Erről tudsz valamit? Két hét, vagy két hónap?

2011. jún. 7. 20:15

Az én lányom 7 hónapos,és még mindig csúnya az oltás helye.

Talán 3-4 hónapos lehetett,amikor rákérdeztem,hogy miért varas,és nem baj e,ha nem gyógyul.Azt mondta a védőnő,hogy addig nincs baj,amig a nyirokcsomók nem nagyobbodnak meg.És ezt minden hónapban ellenőrzi a doktorunk.

Úgyhogy szerintem mutasd meg egy doktornak.

2011. jún. 7. 20:14

Nézd meg, hogy fáj-e a bébinek?

Ha nem érzékeny, nincs gond :)

Szerintem - elsősorban , hogy megnyugodj, mutasd meg a gyerekorvosnak :)

2011. jún. 7. 20:05
Ez előfordul,dokinak meg kell mutatni.Van oylan ami magától megoldódik,de van amelyiket ki kell metszeni.
2011. jún. 7. 20:03
BCG oltás után 1.5 cm nagyságú csomó jelent meg a kisbabám hónaljában. Valakinek tapasztalat? Mikor múlik el? Nagyon aggódom, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook