Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor jelentenéd be, hogy kisbaba érkezik? fórum

Mikor jelentenéd be, hogy kisbaba érkezik? (beszélgetős fórum)


2019. dec. 3. 09:51
Én a nőgyógyászati vizsgálat előtt már elmondtam,hogy lehet baba van,mivel minőségellenőrként dolgozom,és nehéz dolgokat is emelgetek. Odafigyelnek rám,segítenek a munkahelyen, orvosom is megmondta,amíg tudnak segíteni,addig nem ír ki táppénzre.:)
12. R_e_G (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 6. 09:48
Ha normális a munkáltató, akkor az illetékeseknek szólsz, hogy babát vársz, eddig tudsz dolgozni, ha lehet kezeljék bizalmasan az információt.
11. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2019. okt. 6. 09:21
Ez érthető ☺️ nekünk még most jönnek csak a genetikai vizsgálatok.
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - E9d12f9aa7)
2019. okt. 6. 08:59
Mi is sokat vártunk,ezért csak akkor mondtuk el,mikor a genetikai vizsgálatok végére értünk és minden eredmény jó volt.
9. e9d12f9aa7 (válaszként erre: 5. - F8db0709b8)
2019. okt. 6. 08:45

Jó sokáig bírtad, én már 7 hetesen nem bírtam titkolni 😂

Mondjuk sokat vártam rá, lehet ezért.

8. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 5. 20:06
Őszinte szeretettel kívánom, hogy jó egészségben végig a baba - babák legyenek a fontosak és vigyázzatok magatokra. Ha jól vagy a munkahelyeden és jól vagy a főnököddel, munkatársakkal, akkor illő elmondani, hogy felkészüljenek. Értelmes főnök megérti. Ha az orvos táppénzre vesz, akkor az ahelyes út. Bármikor lehet gond és akkor azonnal menned kell, időd sem lesz. Szóval mond el mielőbb!
7. dd3e7764d1 (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 5. 19:26

Gratulálok a babákhoz:-)

A saját esetem írom le. Szintén olyan munkakörben dolgoztam, ami nehezen, hosszú ideig betanítható. Én 9 hetesen voltam orvosnál, másnap, mikor mentem dolgozni elmondtam a fōnökömnek.Szerintem, ha vissza szeretnél menni oda majd idōvel, nem árt, ha figyelembe veszed, hogy erre a helyzetre nekik is fel kell készülni, nem jó ha az utolsó pillanatban szólsz, bármikor is legyen az. Így szép lehet az elválás és a visszatérés is!

6. Bless the child (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 5. 19:24
Gratulálok! Én is azonnal táppénzre mentem, amint kiderült. A munkahelyem olyan, ahol az orvos nem engedett dolgozni. Az ikerterhességet eleve veszélyeztettként kezelik. Nálam tehát az volt, hogy amikor kiderült, szóltam és már nem dolgoztam
2019. okt. 5. 19:20
Én 16 hetes voltam,mikor világgá kürtöltük .
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 5. 19:17

Azt mondom, hogy csak a saját érdekeidet nézd!

Nagyon sok olyan történetet hallani, hogy még mielőtt táppénzre ment valaki kirúgták.

Nem kötelez semmilyen idő betartására a törvény.

2019. okt. 5. 19:06
Szia! Először is gratulàlok a babókhoz! Èn a sajàt pèldámat osztom meg. Amikor elmentünk első ultrangra èn is majdnem 7 hetes voltam. Èn is olyan helyen dolgoztam ahol elég nehèz volt megoldani a helyettesítèsemet ha hirtelen arra került volna a sor. Tehàt èn elmondtam a főnökeimnek mèg akkor. Ilyenkor màr a babàk ès a te egèszsèged az első. Szerintem minden vàllakozónak meg kell oldani az ilyen helyzetet. Ez a termèszet rendje. 😊 Èn elmondanàm. 🤗 Drukkolok hogy minden rendben legyen. 🍀
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Feketemacska1987)
2019. okt. 5. 19:04
Aki ikrekkel várandós, az szinte végig táppénzen van?
2019. okt. 5. 18:54

Ikrekkel vagyok várandós, jelenleg a 7dik hétben járok. Az orvosom megmondta, hogyha ketten maradnak, akkor november közepétől táppenzre készüljek.

A munkahelyemen nehezen fognak pótolni, több hónap a betanulas más embernek. Illetve, amig az új ember nem tanul be, addig a szeretett kollégáim nagyon szívni fognak.

Nem tartom helyesnek, ha csak akkor közlöm a terhességem, amikor már mondjuk másnap táppénzen lennék.

Mit csinálnál a helyembe??

Köszönöm a segítséget, Mindenkinek! 😊

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook