Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogyan jelentenétek be a főnökötöknek a terhességet?És mikor? fórum

Ti hogyan jelentenétek be a főnökötöknek a terhességet?És mikor? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. ápr. 25. 11:44

Meghívnám előtte keresztszülőnek,ha majd lesz gyerekem,persze hozzátéve: csupa lojalításból.

Aztán ha megtudja hírt az lesz neki az örömhír.

2010. ápr. 24. 20:31
Aki kutyával alszik bolhás lesz. Pasival alszunk, anyukák - apukák leszünk.. :-)
2010. ápr. 24. 20:14
Én azt mondtam neki: Drágám, apuka lettél! :D
28. Darcy73 (válaszként erre: 26. - Ncilány)
2010. ápr. 24. 15:13
Vigyázok is!!!
27. Darcy73 (válaszként erre: 25. - 78826dc958)
2010. ápr. 24. 15:04
Köszönöm!:)
2010. ápr. 24. 14:04
Még több ok hogy vigyázz rá, ha neki az első.
25. 78826dc958 (válaszként erre: 24. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:50
egyébként gratulálok a babához:)))
2010. ápr. 24. 13:42

Köszönöm lányok-és egyszem "férfiegyed"-a hozzászólásokat.

Egyébként van már 2 gyerkőcöm az első házasságomból.Szóval Ő lesz a 3.De már kb.1,5éve próbálkozunk.(A páromnak viszont az első!)

23. Darcy73 (válaszként erre: 21. - Survivor3)
2010. ápr. 24. 13:39
De már nem Te lennél az első!Igaz az más eset volt. :)
22. 78826dc958 (válaszként erre: 21. - Survivor3)
2010. ápr. 24. 13:37
igen,te lennél a 8. csoda:))
2010. ápr. 24. 13:34
Az én esetemben a médiából értesülne róla...:-)
2010. ápr. 24. 13:33
pont az utánpótlás miatt kell időben jelened, hogy nehogy az legyen, hogy esetleg mégssem vagy jól és nem tudod betanítani.Én is 3 hónapos terhes voltam amikor jeleztem.Aztán 6 hónaposan mentem táppénzre.
19. youlcsi (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:24
5 nappal a pozi teszt után szóltam a főnökömnek... hogy nem megyek értekezletre, mert osztályon fekszem :/
2010. ápr. 24. 13:24

Még annyit, hogy semmi extra nem volt benne, ahogyan előadtam. Annyit kértem tőle a nap elején, hogy majd mielőtt hazamegy, szeretnék vele négyszemközt beszélni. Mikor eljött az idő, kb. úgy adtam elő, hogy "amiért szerettem volna Veled beszélni, az az, hogy babát várok"

Innentől kezdve meg szerintem úgyis megy a beszélgetés a maga útján... Legalábbis nálam így volt.

17. Ncilány (válaszként erre: 10. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:23

Nem is néztem az adat lapot, nevedet, benne van kb mennyi lehetsz. Ha az első akkor főleg vigyázz rá. És ha a sokadik akkor is. Én azt vallom az egészségi állapot - anyagiakat figyelembe véve, kell felvállalni ki mennyit akar.

Meg egyébként ha nincs még, most házasodtál, akkor erre kellet hogy számítson.

Ez a természet - élet rendje.

2010. ápr. 24. 13:23

Sziasztok!

Én a héten beszéltem a főnökkel. 10 hetes vagyok. Egész jól fogadta, mondta, hogy már ideje volt:)

2010. ápr. 24. 13:22

Én már 6 hetesen szóltam neki,hogy nem kelljen emelni stb.

Hát nem örült neki,de ez van.

2010. ápr. 24. 13:21

Én 8 hetes voltam, amikor szóltam neki. Meglepődött, de végül elég normálisan fogadta.

Két műszakban dolgozom, ketten vagyunk egy irodában a kolléganőmmel. Ennyiből szerencsés vagyok, mert a vérvételeket, védőnői és nőgyógyászati vizsgálatokat, meg a terhesgondozást is igyekszem rugalmasan intézni. Mindig abban az időben, amikor nem éppen én vagyok műszakban. Annyi hátránya viszont van a dolognak, hogy ha a kolléganőm szabadságon van, akkor reggel 7-től este 6-ig kell nyitva tartanom az irodát. Csak annyit kértem tőle, hogy ne kelljen este 6-ig lennem ilyen esetben, hanem csak 5-ig. Megengedte egy szó nélkül.

Szóval szerintem ne félj annyira attól, hogy szólj neki! Szerintem rosszabb, ha tovább halogatod.

2010. ápr. 24. 13:18

Sziasztok Lányok!

Nagyon sok oldala van ám ennek...

(((Én munkaügyi bíróság előtt szereztem vissza az állásomat, mert a leendő terhességem miatt folyton csak hosszabbítgatták a szerződésemet.)))


Én a mai fejemmel várnék. Persze csak akkor lehet ez megfontolás tárgya ha nem vagy veszélyeztetett és nem dolgozol fizikai munkát.

Várnék a 12. hétig. A korai terhességek sajnos igen magas százaléka végződik vetéléssel és ebben az esetben már nem is biztos, hogy lesz munkahelyed.

2010. ápr. 24. 13:18

Szólj neki. És persze párhuzanosan a ruháiddal is jelezd...

És higgyétek el a biológia gyorsan ketyeg nekünk..

2010. ápr. 24. 13:18

Egyébként csak csapjak bele a lecsóba?

"Szia!Beszélnünk kell.Terhes vagyok."-vagy ilyesmi?Nekem ez kicsit nehéz helyzet.Arra is gondoltam hogy úgy adom be neki,mintha én se számítottam volna rá.Vagy ez hülyeség?

2010. ápr. 24. 13:15

Köszi a hozzászólásokat!

Szia Kevian!:)

Én sem akarok sokáig várni,mert utánpótlást kell szereznie.Olyan helyen dolgozom,ahol nincs fizikai munka,de stressz igen.Szóval ha jól leszek én dolgoznék a 6.hónapig,de ha egyszer is kiakaszt vki annnyira,hogy rosszul legyek,már léptem is.

Egyébként 35 felett vagyok,sztem simán kiírna a doki,de ha semmi bajom nem lesz,akkor szeretnék menni egy darabig.

9. simple (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:13
Ha korrekt vagy, mielőbb elmondod neki,hogy ne számítson rád. Ha nem szólsz időben, és "becsapod", fennáll az esélye annak is hogy nem lesz hova visszamenned, mert ki fogja találni hogyan rakjon ki.
8. a9e1c02a7b (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:10
Én 12 hetesen szóltam neki, pont azért, mert el kellett mennem vérvételre. Mondtam is neki, hogy vérvételre kell mennem, mert terhes vagyok. :) Nem vacilláltam neki sokat. Nem akadt ki, pedig ő sem számított rá szerintem. Rendes volt végig. Szólj neki nyugodtan, nem ellene szóló merényletről van szó.
7. correct (válaszként erre: 1. - Darcy73)
2010. ápr. 24. 13:04
Dehogy fog kiakadni, nem tőle vagy terhes, szeretők sem vagytok, ráadásul nő vagy. Szabad életed is van, magánéleted, ez van.
2010. ápr. 24. 13:04

Én éppen most estem túl ezen... 8. hetet ahogy elértem bejelentettem, mert sajnos én olyan helyen dolgozom, ahol elég nehéz lesz megoldani az utánpótlást.

Így, hogy időben fel tudjon készülni, gyorsan bejelentettem, mert sajna én is veszélyeztetettnek számítok, ezért bármelyik pillanatban táppénzre vehetnek.

Szerintem nem jó ha sokáig halogatod, mert ne adj'Isten bármi történhet, és ne akkor szembesüljenek vele...

2010. ápr. 24. 13:04

Igen, terhesség miatt tényleg nem rúghat ki, erre van a táppénz, és azért egy terhesség igencsak indokolt eset.

Ha nem fizikai munkát végzel, hanem irodait, akkor meg ha meg is mondod, maradhatsz, amíg nagy nem lesz a teher.

De úgyis csak ő tud biztosat mondani, szóval ne várj vele sokat.

Jobb az elején letisztázni, nehogy később meg azt vágja a fejedhez hogy nem szóltál.

2010. ápr. 24. 13:01

Na megint én :)

Mikor ultrahangon végeztem és kiderült, hogy a pocakomban van. Elmentem a melóhelyemre, és mondtam, hogy most egy darabig nem jövök dolgozni, mert terhes vagyok. Nagyon kiakadt! Mert ez közvetlenül az esküvő után történt és az "elmaradt" munkám várt rám. Na nem az, hogy más nem tudta megcsinálni, de velem szerette csináltatni. Végül lenyelte a békát. :P

2010. ápr. 24. 13:01

Sztem ha elmondod, akkor vagy megmondja hogy meddig maradhatsz még, vagy azt kéri hogy menj táppénzre.

Mikor én elmondtam anno, akkor másnaptól már táppénzre vettek, mert rossz tapasztalat volt egy korábbi kismamával akiről nem tudták hogy veszélyeztetett, csak hogy babát vár.

Szóval leharapni csak nem fogja a fejed miatta :)

2010. ápr. 24. 13:01

Én nem várnék a helyedben!Azért mert terhes vagy nem rúghatnak ki!Az M.t. véd!

én az elején szóltam ahogy kijöttem a dokitól mert onnantól veszélyeztetett terhes voltam mert olyan anyagokkal dolgoztam ami miatt beteg lehetett volna a babám!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook