Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor és hogy jelentsem be a munkahelyemen, hogy terhes vagyok? fórum

Mikor és hogy jelentsem be a munkahelyemen, hogy terhes vagyok? (beszélgetős fórum)


5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 25. 12:09

Csedet csak az anya igenyelhet, ha megvan hozza a megfelelo ideju munkaviszonya.


Ha letelik a csed, akkor munka mellett az apa is igenyelheti a gyed-et, ha mondjuk neki nagyobb a fizetese.


A gyakorlatban ugy nez ki, hogy az apa dolgozik ugyanugy, megkapja a gyedet, te otthon a gyerekkel, illetve ebben az esetben be kell fizetned magad utan az eü jarulekot havonta.


Terhesseg bejelentese: pozitiv teszttel elmesz orvoshoz, aki felvesz tappenzre. Ekkor jelzed irasban, h terhes vagy. Szulesig tappenzt kapsz.

2021. szept. 25. 11:10
Igen valóban rosszul fogalmaztam meg a kérdést! Köszönöm a válaszod!
3. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 25. 11:09
A káros anyagok miatt indokolt lenne majd táppénzre menned, amint megtudod hogy babát vársz. A terhesség elejétől lehetsz végig táppénzen erre figyelemmel. Én az elejétől fogva táppénzen vagyok mert sokat hánytam, és sokára múlt el. Táppénz és CSED közt nincs semmi, szülésig táppénzen leszel, szülés után pedig 180 napig kapod a CSED-et. Az előző válaszoló belinkelte a feltételeket és a további tudnivalókat.
2. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 25. 10:59

A kérdés első felét nem értem, ha a tervezést még nem jelented be, de amint terhes leszel elmész táppénzre, akkor a kettő között nem igen van idő, tehát hogy mikor jelentsd be, itt nem igen kérdés....

A többi kérdésedre itt mind megtalálod a választ: [link]

2021. szept. 25. 10:15
Még csak a gyerek tervezés időszakában tartunk a férjemmel. Viszont olyan munkahelyem van ahol nehéz fizikai munkát végzek, illetve káros anyaggal dolgozom. Ezért ebből adódóan ahogy megtudom a terhességemet táppénzre kéne mennem. Viszont tartok attól hogy ezt milyen módon (nem a papírokra gondolok) és mikor jelentsem be a főnökségnek. Főleg azért mert a főnökség kíváncsiskodik hogy tervben van-e a baba, szóval számítanak rá hogy időben bejelentem. (Nyílván a tervezést nem jelentem be nekik) Szabadságom nincs már. Ti mit tennétek? Meddig lehetek táppénzen? Táppénz után is tudom igényelni a CSED-et? Ezt a párom is igényelheti? Milyen feltételei vannak? Van valami a táppénz és a CSED között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook