Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? fórum

Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. 903ca20cba (válaszként erre: 47. - Tavirózsa :))
2014. nov. 19. 16:02

Amikor elég pénze lesz hozzá?



Nyugi,csak hülyéskedek.

2014. nov. 19. 15:51
Nekünk 15 év kellett! Mivel vagyunk előrébb....semmivel, elvitt egy csomó pénzt! :)
46. 903ca20cba (válaszként erre: 42. - 65f7d7b2dd)
2014. nov. 19. 15:47
Amíg "csajom"-nak nevezed,úgysem döntesz úgy.
45. 903ca20cba (válaszként erre: 43. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 15:46
Ez klisé,rég így volt-az emancipuncizáció előtt-,ha hiszed,ha nem,a mai világban a ffi dönt.Az a baj,amikor erőszakoskodunk,uralkodni akarunk,nem fogjuk fel,h ellenszenvesek leszünk náluk...
44. 0084acbe42 (válaszként erre: 7. - Linnax)
2014. nov. 19. 15:34
Jézusom..:D
43. Katinkaboszi (válaszként erre: 41. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 15:34

Utolsó mondatodra reagálnék.

Legfeljebb csak azt hiszi. :)


De így a jó, amikor otthon meg van győződve a teremtés koronája,hogy minden úgy történik, ahogy ŐŐŐ szeretné -pedig nem :)


Választani mindig a lány választ,

és ügyesen forgatva,mindig ő megy férjhez.

A család feje szerepét betölti a férfi, de csak azután, ha a nyaka is ezt gondolja,

az okosabbja ezzel tisztában is van :D

42. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 41. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 15:32
Ha a csajomnak ez lenne a vágya, én pedig eldöntöttem, hogy CSAK vele akarok élni, akkor a házasság nem csak egy felhajtás, miért ne tenném meg, ha nem érzem tehernek?....szerintem
41. 903ca20cba (válaszként erre: 40. - 65f7d7b2dd)
2014. nov. 19. 15:27
(El)várni nem szabad.Vagy érezzük,ha szeret-akkor minek a felhajtás-,vagy nem,akkor meg végképp feleslesleges...Amúgy minden rajtatok,ffiakon múlik,tudtad?
40. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 37. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 15:22
Hát nem? Mennyi ideig tart állást foglalni? Pár perc, vagy évek kellenek hozzá? Minek?
39. Katinkaboszi (válaszként erre: 34. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 19. 15:21
Biztos ez is benne volt, meg sok más is.
38. Katinkaboszi (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 15:20

Egy beszélgetés még nem.

Több, már igen, főleg ha azt mondja, majd.

Igazából a 4-5 év együttjárás és pár év együttélés, nem is olyan sok, ha azt nézzük, legalább kijönnek a gondok, a problémák és amit nem tud a másiktól felvállalni.


manapság már egy esküvő tényleg nem nagy dolog, míg a válás komoly százezrekbe kerül.

Az biztos, nagy esküvő,mindig ngy válással végződik, kis esküvő biztosabb mindig.:)


Lehet meglepetés is, lehet az is,hogy nem akar még, sőt egy ideig, míg azt nem érzi, bizts abban, hogy a választottja az, akivel élni akar.


sok férfi az ÖRÖKRE szótól ijed meg,hogy azután már senki, semmilyen formában és akkor neki nem lehet már mást ki sem próbálni :)


Egy volt Casanovának ez rémísztő lehet.

37. 903ca20cba (válaszként erre: 36. - 65f7d7b2dd)
2014. nov. 19. 15:19
Megfontolandó mindenesetre....
36. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 15:16

Vagy jelentheti azt is, hogy nyitvahagyja a lehetőséget, ha esetleg találna egy jobbat.


Ha akarná megtenné, ha nem azt is megmondhatná, csak akkor attól tarthatna, hogy kiteszik a bőröndöt a teraszra. A majd az egy semmi, azt jelenti, hogy magamtól soha...

35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 33. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 15:08

Sok az igazságod.


Nem feltétlenül ott van a gond, ha valakik nem akarnak esküvőt.


A gond ott van, ha ezt a kérdést nem egyformán gondolják.


Márpedig sok esetben ezt nem tisztázzák, és feleslegesen rabolják egymás idejét, mert a rózsaszín ködös szerelmes időben ez lényegtelennek tűnik, utána meg már "ciki" erről beszélni.


Aztán évekig lehet ezzel rabolni egymás drága idejét, fiatalságát.

34. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 15:06

Azért hagy gondoljam azt, hogy ott nem annyira maga a házasság, hanem a még magasabb, anyagi szintű elköteleződés volt az, amire sajna a fiú nem volt alkalmas... Gondolom én. Mert ha van fedél a fej felett, jószerével a nő nevelgeti a gyerekeimet, az azért úgy még bírható.. De ha még egyéb is kéne... Az egész életem - amit itt a közös hitel szimbolizál - akkor már nem..


De valóban tanulság értékű a történet.

33. kriszta773 (válaszként erre: 32. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 15:05

nem hiszem, hogy egy beszélgetés erőltetés, de ilyen helyzetben nem várnék szótlanul. mert dúlhat-fúlhat magában a nőci, és adhat magában határidőt, csak felesleges, mert manapság azért már nem mindenki kerít akkora feneket a házasságnak, mint régen. sok pasi és nő is már az együttélést a legkomolyabb elköteleződésnek veszi.


szerintem ha két embernél, akik együtt tervezik a jövőt és szerelmesen és komolyan, ha felmerül a házasság és beszélnek róla, akkor utána nem szabadna, hogy kétségek meg kérdések merüljenek fel bármelyikükben. mert akkor mi a fenének vannak együtt, ha ilyen fontos dologról sem tudnak dönteni egyértelműen. a "majd" a pasitól jelentheti azt is, hogy szeretné klasszikusan, meglepetésként megkérni a kezét, és akkor rossz lépés a nógatás, de jelenthet simán hárítást is, hogy még nem jött el az ideje, ami 4 év és együttélés után csak kifogás, mert nem akar végleg elköteleződni

32. Katinkaboszi (válaszként erre: 29. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 14:59

Azért nem érdemes erőltetni, ha nem a férfi kezdi, mert a barátnőmék 14 évg éltek szépen, neveltek két gyereket, majd akkor még ahhoz, hogy pénzt vehessenek fel egy nagyobb lakáshoz, férj és feleségnek kellett lenni, összházasodtak és egy évre rá, már váltak.

A fiú végig mondta, ő nem akar házasságot.

31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 14:57
Hát ez így van. Nagyon ezt gondolom én is.
2014. nov. 19. 14:56

Az itt a nagyon tisztázandó részedről, hogy tényleg annyira úgy gondolja -é ezt ő is, mint te.


Nagyon sok barátnőmnél láttam azt a felállást (így 35 felé közeledünk má, a fene egye meg), hogy sok évekig volt a lábvíz, a lány meg azt hitte, hogy biztos a biztos. Aztán 6-8-10 év után, amikor már jött volna gyerek, meg nagyon elköteleződés, akkor a pasi két perc alatt váltott, elment, lelépett. A pasiknak ez annyira nem gáz ebben a korban, hiszen "még fiatalok".


De a lányoknak azért már.. Nem mintha nem lenne egy 34 éves nő fiatal, csak azért amikor már leélt sok évet úgy, hogy azt hitte, hogy biztos, azért utána már gáz ismét tinitárskeresőbe átmenni, ráadásul a gyerekvállalás is nagyon kitolódik ezáltal..


Szóval 4-5 év után, ha egy pár akarja, akkor tényleg lépjen tovább..


Más az együttélés, és más a házasság. Nem, nem a garancia jellege miatt, hanem a KIMONDOTT hozzáállása miatt. Azért vannak tanúk, sőt násznép az esküvőn, hogy "mások előtt tanusítsam" a hozzáállásomat, terveimet. Ez meg magasabb szint annál, mint amit úgy este a konyhában elsunnyogok, "hogy hát tulajdonképpen szeretlek". Ettől még persze önmagában nem lesz jobb, de ha valaki ezt a lépést - ráadásul színleg nem házasság-ellenesen - nem akarja megtenni, hanem mindig "vár valamire", azért az azzal való jó kapcsolatomat, terveimet némileg próbára tenném.


Lux Elvira szokta mondani a fiúknak, amikor kérdezik, hogy "akkor 10 év után most vegyem el a Mancit?" -"Hát fiam, azt a nőt, aki 10 év alatt nem vetette el magát, azt ne is vedd el".

29. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Macskossz)
2014. nov. 19. 14:56

nem negatívumként kérdeztem, csak számomra meglepő, ha két ember, aki szereti egymást, nem házasodik össze, mikor az egyiküknek fontos, a másiknak nincs ellenvetése. értem én a házat, de 3 gyerekre se két fillért kell áldozni, jól tudom, fura, hogy nem előzte meg legalább az egyiket egy lagzi :)

számomra sosem volt annyira fontos az esküvő, a ceremónia meg maga a házasság, de megértem, ha valakinek az :)

28. Katinkaboszi (válaszként erre: 10. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 14:52

Azért egy "volt" Casanova elég bizonytalan férjnek.

Várj még,mert ha beleun ebbe a szép és jó életbe és kezdi előlről, nehéz lenne.

Amíg szabadnk érzi magát,saját döntése is, hogy melletted marad, addig nem lesz gond.

Egy ilyen tipusú férfit beleerőltetni a házasságba, egyenlő az öngyilkossággal.

Menekülni fog, bármennyire is mondja, hogy ő esküvőpárti.


Légy csa türelmes, elmondtad már neki, megválaszolta, ne piszkáld többet, mert attól falra tudnak mászni.


Egy férfihez mérhetetlen türelem kell és nyugodtan tudom mondani, mindárt 39 évvel a hátunk mögött, hogy nem sokban különbözik a gondolkodásuk bizonyos dolgokban,a gyerekekétől :)

27. macskossz (válaszként erre: 26. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 14:50
onnan, hogy ismerem és mindnet megbeszélünk. Most vettünk házat, és ez nekünk fontosabb volt, mint a lagzira költeni. Majd eljön annak is az ideje, hogy azt meg tudjuk finanszírozni.
26. kriszta773 (válaszként erre: 20. - Macskossz)
2014. nov. 19. 14:47
már bocsi, de ez olyan vicces :) 10 éve együtt, 5 éve együtt éltek, van 3 gyerek, és biztos vagy abban, hogy a párodban megvan a szándék arra, hogy összeházasodjatok :) mégis mi kell neki ahhoz, hogy eljöjjön a "lány"-kérési idő, pláne ha tudja és elvileg fontos neki, hogy te mennyire akarod?
25. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 14:44
szerintem a házasságban nem az a lényeg, hogy meglepetésként érjen a leánykérés :) bár nekem furcsa, hogy benned felmerül, esetleg csak hiteget, az ilyet nem tartom igazán egy olyan kapcsolatnak, ami házasságra érett. mert ahhoz eléggé biztosnak kéne lenned abban, hogy a párod szeret. ha beszéltetek erről, szerintem a "majd" az nem válasz. de felesleges lenne ezen keseregnek még esetleg több évig, egyszerűbb lenne rákérdezni, és arra is, hogy mit jelent nála a "majd"
24. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 14:42

Egy lány, már szinte úgy születik, hogy élete legnagyobb eseménye, az elsők közül, a menyasszonyság, majd az esküvő.


A férfiak, főleg manapság, teljesen megelégednek egy jó párkapcsolattal.


NIncs értelme siettetni, mert ha csak egyikőtök is bizontalan a kapcsolatban, annak nem lesz jó vége.

Kilépni mindig könnyebb egy rosssz kapcsolatból és anyagilag egyszerűbb is, mint egy rossz házasságból.


Mindennek eljön az ideje. Ne akarj máris menyasszony lenni, hogy aztán pár év múlva, pont te akarj kilépni a kapcsolatból.

23. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 14:39
Mikor eldöntötte, hogy csak veled akar élni, azután.
22. 9c57fd10dc (válaszként erre: 17. - Ugrilac)
2014. nov. 19. 14:37
Mert a pasik ha egymást közt beszélgetnek, akkor a gyerekekről meg rózsaszín virágokról dumáznak, mi? :D
2014. nov. 19. 14:36
EGyébként mi már most is férjnek és feleségnek hívjuk egymást mások előtt, mert a barátom az tényleg olyan fura lenne. :-)
2014. nov. 19. 14:33
Mondjuk, ha ő is tényleg esküvő párti, akkor már akár meg is kérhette volna a kezedet. Az én párom nem esküvő párti, de tudja, hogy én szeretnék összeházasodni vele. Mi már lassan 10 éve vagyunk együtt,majdnem 5 éve együtt élünk és már a harmadik közös gyerekünket várjuk. ÉS én tudom, hogy meg fogja kérni a kezemet, amikor eljön az ideje. Egy cseppnyi kétségem sincs afelől, hogy benne van a szándék. De ehhez tényleg őszintén kell tudni beszélgetni róla. Szerintem beszélgessetek erről, hogy neked ez fontos lenne és ezért meg ezért... :-)
19. 903ca20cba (válaszként erre: 12. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 14:33
Akkor? Miért fontos ez? szülők,vallás?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook