Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? fórum

Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
78. Aquatica (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 21:04
Az hogy 4ève együtt vagytok.sztem nem jelent semmit, ha csak felszínesen beszèlitek meg. Ugye a környezet nyomására a csajokban beindul a pánik.minden ismerős fèrjhez megy jön a baba.te meg bepánikolsz h kifutsz az időből.stb. de az is olyan gáz ha egy nő kiharcolja magának a gyűrűt.engem 5ev után kèrt meg a párom.igazi meglepetès volt nem vártam . Nem számítottam az egèszre :D. Ès örülök h nem sűrgettem.... sztem várj ès eldől minden.
77. 903ca20cba (válaszként erre: 76. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 21:01
Olyan naív vagyok,hogy köszönöm.
76. kriszta773 (válaszként erre: 72. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 21:00

nem érted a lényeget. nem arról van szó, hogy régen is tutira minden házasság szörnyű volt, hanem arról, hogy akkor a válás egyszerűen nem volt választható perspektíva egy nőnek.


nem kell ahhoz sem verés, sem más borzalom, hogy egy házasság ne legyen jó. bőven elég az is, ha már nem szeretik egymást és nem élnek férfi-nő kapcsolatban. nem jobb ilyenkor egy új esély, új kezdet mindenkinek, minthogy jobb esetben is békés lakótársként nyomjanak még le 20-40 évet?

75. 903ca20cba (válaszként erre: 73. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 20:58
Ugye?
74. kriszta773 (válaszként erre: 67. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 20:57
én ha szeretnék is egy pasit, és nekem az 4 év után majdozna, pakolnék, nem várnék :) számomra az sokkal többet elmond, amit a barátjának beszélt a kapcsolatról. ha egy férfi igazán szerelmes és valóban a párjának, társának gondol egy nőt, szerintem nem mond ilyeneket, hogy jó így komoly elköteleződés nélkül. fosni attól egy kapcsolatban, hogy a másik majd nyaggatásnak veszi a házasság kérdést, számomra egyenlő azzal, hogy azt a kapcsolatot nem szabad a házasságig vinni. nincs meg az alap, az a szeretet, szerelem és összetartozás, aminek kéne lennie. még akkor is, ha nem akarnak összeházasodni :)
73. Katinkaboszi (válaszként erre: 64. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 20:55

39 év, csak mond valamit azért, nem?


Több, ez igaz, és nem azért,mert lehet válni, haem mert sok nőt bántalmaztak a házasság örve alatt, holott nem azért vette el a férfi, hogy ingyen boksz-zsákja legyen.

Na, ezeket a nőket megértem, a váltak,válnak.

A többi, mert már nem szereti, jogos.


De akkor, mikor csak egy eszélgetés kllene, mert tuladonképpen jó együtt, viszont be kell bizonyítani, ki a feje acsaládnak, és a nő akarja, akkor nem.

Én azért sosem vitáztam, ha láttam, a férjem most csakazértis mondja, ráhagytam, igyekeztem halkan, mggyőzni, ha nem ment, nem érdekelt tovább.

Pár nap után, hogy nem nyagattam,magától jött oda és mondta, hogy igazam volt, bár nem ezekkel a szavakkal :)

A kapcsolat türelem is :D

72. 903ca20cba (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 20:54
Jaj,te,akkor sem vert minden ffi minden asszonyt.Ez olyan nagy általánosítás,hogy el sem hiszed.
71. 035788d2a5 (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 20:53
amikor a nő elég határozott :D
70. 903ca20cba (válaszként erre: 66. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 20:52
Bocs,okostelefon hülye gazdája vagyok: a nézetkülönbségekkel együtt lehet élni- keresztény,ateista pár,politikailag ellenkező pár,nemzetiségileg különböző pár,stb.-ha kompromisszumképesek.
69. kriszta773 (válaszként erre: 66. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 20:52

szerintem egyáltalán nem arról szóltak a régi idők, hogy akkor mennyire megpróbálták és odafigyeltek :) ha például hozzámentél volna emancipáció előtti időkben egy pasihoz, ő tartott volna el, te otthon vezetnéd a háztartást és nevelnéd a gyerekeket. ha megcsalna, megverne, agresszív lenne, akkor is mit tehetnél? mennél az utcára a gyerekekkel? manapság azért általánosabb, hogy a nőnek is kell dolgoznia, mert kevesen tudnának egyedül eltartani egy családot, de még ha olyan lenne a szitu, és a házasság rosszra fordul, akkor is simán találhatnál munkát, és elcuccolhatnál. nem lennél annyira kiszolgáltatott helyzetben.


jó házasságok, odafigyelés, összetartás manapság is van :) csak kevesebben ragadnak benne olyan házasságban, ami rossz

68. unom (válaszként erre: 64. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 20:49

Akinek nem kell az emancipáció, az gondolom lemond a saját vagyonáról, a gyerekei felügyeleti jogáról, és sok minden másról. Sok szerencsétlennek fogalma sincs, mi az emancipáció, nekik megfelel a vagyontárgy és házikedvenc státusz.

Puncizálók... gratulálok.

67. Katinkaboszi (válaszként erre: 63. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 20:48

Világ életemben büszke voltam, nem mindig jó, volt, hogy buktam a dolgon, de ilyen vagyok..


Ha nekem egy férfi a beszélgetés végén azt mondja, majd, azzal nekem erről nincs többé mit beszélni.

Ha szeretném, mert csak az tartana mellette,akkor várnék, de nem lennék többé vak, és ha úgy érezném,már nem vagyok boldog mellette, akkor lépnék.

De ha nagyon szeretném, akkor várnék.

66. 903ca20cba (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 20:47
Ok,ez is igaz,s nem tisztem védeni az előző időket. De tény,hogy jobban megpróbáltak összetartani,boldogulni,míg ma nézetkülönbbségek miatt is képesek válni.Ez sztem megoldható. Nyilván az erőszakosság,lelki kizsákmányolás nem,de nem is erre gondoltam.
65. kriszta773 (válaszként erre: 64. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 20:43
a régi időkhöz viszonyított több válás egyáltalán nem biztos, hogy valami negatív dolog. elég sok rossz házasság volt (és van), amire áldás a válás. és többnyire a nőknek kellett eltűrniük mindent a házasságban, mert ki voltak szolgáltatva. manapság nincsenek olyan mértékben, és meg van a lehetőségük a nőknek is, hogy új életet kezdjenek, ha a régi annyira rossz volt
64. 903ca20cba (válaszként erre: 56. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 20:34

Ok. Örülök,h minden rendben.Ha ffinek érzi magát melletted,nyilván szeret is,nem ideig-óráig,hanem megbecsülve.

De a puncizálók óta azért sokkal több a válás. :-(

63. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 20:22
én nem vagyok sem házasságellenes, sem házasságpárti. ha olyan helyzetben lennék, mint a fórumindító, leültetném a pasit, és megkérném, tiszteljen meg az őszinteségével, és árulja már el nekem, mit jelent, amit a barátjának mondott, hogy jó ez így most komolyabb elköteleződés nélkül. mert ha annyira nem szeret, hogy velem tervezze a jövőjét, akkor ne raboljuk egymás idejét fölösen, mert úgyis szakítás lesz a vége előbb-utóbb, és adjuk meg a lehetőséget egymásnak, hogy jobbat találjunk
62. Katinkaboszi (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 20:16

Lehet maradi vagyok, de ha én élnék együtt egy pasassal,akivel minden formában jó, megértjük egymást,mindenről tudunk beszélni és beszélgetni, a mai fejmmel,nem sürgetném, még akkor sem, ha szívesen lennék a felesége.

Attól nem lesz jobb, ha van róla papír, nem attól boldog egy kapcsolat.


Ez kb olyan, mint amikor az egyik férfi barátom, nősülni készült és közölte, egy gyerek tartja össze a házasságot, anélkül az egésznen ér semmit.

Közöltem vele, ha csak amiatt van együtt két ember, mert gyerekük van, a régen rossz.

61. kriszta773 (válaszként erre: 38. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 20:02

lehet, hogy ezt csak én láttam, tapasztaltam így, de egy év is bőven elég ahhoz, hogy eldőljön, merre tovább :) persze ezt nem egy 16 évesen induló kapcsolatra értem

4 év után simán lehet erről nyíltan beszélni, nem várni a lánykérést, mert ha ebben a dologban a két ember tervei, igényei nem passzolnak, azt jobb időben tisztázni. bár ha már beszéltek erről majdozással, az nem túl jó jel, főleg, ha ez a beszélgetés már régebben zajlott

60. Katinkaboszi (válaszként erre: 59. - Unom)
2014. nov. 19. 17:18

Szerencsére :)

De ez is nekünk, nőknek köszönhető :)


Én csak a környezetemben élőkről látom,nem valami nagy a kedvük az esküvő iránt, félnek, hogy mégsem sikerül.


Bizonyám, nem kell ahhoz betegség sem, csak egy rossz befektetés, vagy mint a barátnőm lánya esetében, egy fiatalabb :)

59. unom (válaszként erre: 56. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 17:04

Szerencsére változott, jó irányba. Nem igaz, hogy a pasik nem akarnak házasodni, legalábbis én nem ezt tapasztaltam. Talán azért, mert én nem akartam sose?

Normális nő igyekszik önálló lenni, nem kell ehhez modernség, csak önbizalom. Az élet sok mindent hozhat, elég egy baleset, és borul az egykeresős modell.

58. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 45. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 16:53

Ezesetben nem erőszakoskodás, mert mindketten házasságpártiak(elvileg), csak az egyik fél már szeretné ha meg is tennék...


Nyogodtan szóvá lehet tenni mégegyszer, legalább kibújik a szög a zsákból.

57. 4975ebdc2f (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 16:53
LOL
56. Katinkaboszi (válaszként erre: 45. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 16:45

Ez butaság, az emancipuncizáció után sem változott a féfi és anő kapcsolata, csak mondjuk,mondják.

Minden nő férjhez akar menni, aki tagadja, az is.

A férfiak szívesen nősülnek, egy bizonyos kor után, amikor már kiszórakozták magukat.


A férfi a mai világban csak akkor dönt, ha sok pénze van,a lánynak az kell és cserébe ezért felvállal mindent, otthon ülést, gyereknvelést, csak megkapja a férfi pénzét.

Az ilyen tipusoknk nem kell a szerelem.


Modernebb csajok igyekeznek dolgozni és saját lábra állni, ha nm jön össze a dolog, akkor ne legyen muszáj a férfi mmellett maradni.


Nekem a férjem soosem volt az uram, társak vagyunk ma is, nem döntünk a másik háta mögött, mindent megbeszélünk :)

55. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 16:40

Minek elköteleződni, mikor az esetek nagy részében úgyis megszegik az emberek az esküjüket.

Idejét múlt dolog ez már.

54. Katinkaboszi (válaszként erre: 50. - Unom)
2014. nov. 19. 16:37

Régen s csak hitték az urak, hgy ők uralkodnak, pedig nem, ők dolgoztak, lerakták az asztalra a pénzt, és a feleség osztotta, szorozta.

Legaláb is nálunk nagyapáim zt csinálták.

Nem uralkodott egyik sem, apám sem, anyu főleg,hogy dogozott, nem ért rá ilyenekre.


Nagyon ritka férfi tud a párján uralkodni.

Csak az,amelyik kézzel ad nyomatékot, az sem sokáig.

2014. nov. 19. 16:32
Együtt éltek, mindent megkap - kötelezettség nélkül - akkor meg minek házasodjon?
52. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2014. nov. 19. 16:20
Mi 11 éve voltunk együtt mikor teherbe estem.Aztán hetente kérte meg a kezem,mindig NEM volt rá a válaszom,nem tudta miért.Majd 17 hónapos volt a lányunk,mire visszanyertem az alakom.Akkor mondtam neki igent.De ha akkor nem esek teherbe talán még most sem jutna eszébe az esküvő.
2014. nov. 19. 16:12
..csak akkor, ha szerelmes lesz.. :)
50. unom (válaszként erre: 43. - Katinkaboszi)
2014. nov. 19. 16:07
Inkább az öregebbje, aki abban élt, hogy a FÉRFI az ő ura. Hátam közepére sem akarok ilyen kapcsolatot, rémálom.
49. Tavirózsa :) (válaszként erre: 48. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 16:05
Végül is ezzel is lehet érvelni. :D
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook