Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? fórum

Mikor érik meg a férfiben az, hogy eljegyezze a barátnőjét? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2016. ápr. 28. 02:22
csodat ne varj hisz sok pasi nem is akar mar komoly kapcsolatot.jegyessegre,hazasagra nincs semilyen altalanos szabaly.
107. Crystall (válaszként erre: 105. - JustWanted)
2016. ápr. 28. 00:01
Erdekesek a pasik. Nekem majdnem négy év után kérte meg a párom a kezem. Akkor már három éve egyutt is éltunk és az elso évben folyton azt hallgattam, hogy engem el kell vennie feleségul mert annyira szeret. Na ezt aztán egyre ritkábban mondta ahogy teltek az évek de mindig éreztem, hogy nagyon szeret, csak elkényelmesedett szerintem. Emlitettem neki, hogy jo lenne ha haladnánk tovább mivel nem szeretem az állovizet de valami mindig kozbejott. Aztán sikerult eljutni egy hosszu hétvégére és ott egy régi vártoronyban egyszercsak letérdelt és feltette a nagy kérdést :) Epp multor emlitette, hogy kár volt ennyi ideig várnia mert tulajdonképp nem változott semmi. Szoval szerintem ez a pasiknak nem annyira fontos, lehet kicsit félnek is tole. Szerintem nem kifogásokat keres a párod de beszéljetek rola, mondd el, hogy neked ez fontos lenne aztán várj egy kicsit. Mennyi idosek vagytok? Es mi az a annyi más dolog amit emlitett?
2016. ápr. 27. 10:49
Van egy barátnőm,akit 4 év után eljegyzett a párja.Akkor elkezdték már így fejben tervezgetni a nagy esküvőt.Eltelt két hónap,kiderült,jön a baba.A barátnőm hat hónapos terhes volt,mikor a drága vőlegénye egyik este már nem ment haza a munka után.Lelépett.
105. JustWanted (válaszként erre: 88. - Érdekes73)
2016. ápr. 26. 16:21

Mi a párommal 3 éve vagyunk együtt. Ebből már lassan 1 év az, hogy együtt élünk. Én már mondtam neki konkrétan és őszintén, hogy vágynék rá ha eljegyezne. Ő azt mondta, hogy még annyi más dolgunk van együtt. Másérszt visszakérdezett, hogy miért, így nem vagyunk boldogok?

Nyilván boldog vagyok vele nagyon, de úgy érzem mivel 1000%-san együtt gondolkodunk a jövőre nézve, így egy következő szintre léphetnénk.

Nem tudom, hogy csak kifogások e ezek, vagy tényleg így gondolkodik.

A családjában sok válás volt, a példa előtte nem pozitív úgy szólván.

2015. febr. 11. 04:41
ezt pasija valogatja,nincs ra altalanos szabaly!
103. Tuksika (válaszként erre: 102. - Kriszta773)
2015. jan. 26. 08:19
szorosnak szoros :), lehet csak én parázom túl. Csalódtam már 1-2szer és gondolom emiatt agyalok túl dolgokat. Nyilván szóba került már általánosságban a téma, de persze nem fogom falhoz állítani, hogy "na, mikor veszel már el?!" :)
102. kriszta773 (válaszként erre: 100. - Tuksika)
2015. jan. 20. 17:12
nem mindegy, hogy hány évesek vagytok és milyen a kapcsolat :) 1 év alatt azért elég szorossá kéne válnia. igazából én nem értem, ez miért annyira kényes téma két ember között, mert mégis minek házasodjanak össze, ha arról sem tudnak beszélni, hogy ki mit szeretne, kinek mi a fontos. simán lehet róla dumálni, nem kell rögtön falhoz állítani, hogy most akkor elveszel vagy nem :)))
101. ina87
2015. jan. 20. 10:42
nyilván kényelmes ez a hejzet neki nem mintha egy kis kaput tartana nyitva h ha az együt élés valami oknál fogva végetér akk mégsem megy a herce hurca,talán finoman lehetne tapogatoznod a házaságrol kitudja talán sikerülne megtudnod h miért nem kéri meg a kezed.
100. Tuksika (válaszként erre: 99. - Kriszta773)
2015. jan. 20. 10:12
Azt tudom hogy ő is "család-párti", és beszéltünk már ilyen témákról érintőlegesen. Egy éve + három hónapja vagyunk együtt, nem gondolom, hogy már most pedzegetnem kellene a kérdést, szóval én is úgy vagyok vele, hogy várok, előbb-utóbb szóba hozza valamelyikünk... :)
99. kriszta773 (válaszként erre: 96. - Tuksika)
2015. jan. 19. 21:11
szerintem jó esetben olyan férfival jöttél össze, akivel a fontos dolgokban hasonlóan gondolkodtok, nem? előbb-utóbb szóba kerül a jövő, tervek, egyebek
2015. jan. 19. 16:27
Előző kapcsolatokból érkező tapasztalatok, csalódások stb. hatnak vajon erre a dologra az aktuális kapcsolatban? Teszem fel, minden oké, jó a másikkal, szereted stb, de az előzőben megégetted magad, ezért inkább vársz még, nehogy itt is para legyen?...
2015. jan. 19. 16:25
Ez mindenkinél más. Általában....mondom, általában érzi az emberfia és lánya, hogy ki az igazi.
2015. jan. 19. 16:16
Ez a kérdés engem is érdekelne. Nekem például sokat jelentene, ha eljegyeznének, mert számomra ez egy jelkép, ami azt mutatja, hogy igen, komolyan gondolja velem a dolgot, nem vár arra hogy "majd hátha jön jobb egyszer"....
95. b00d33e65c (válaszként erre: 92. - Renafield)
2014. nov. 26. 07:00

Bocsi,de sajnállak!A két kiscsajszi szuper dolog,de hogy feláldoztad a fiatalságod azért nagy kár!!Most azt mondod nincs igazam,de 10 év múlva jusson ez eszedbe!

16 évesen eszembe sem jutott volna férjhez menni!Egy gyerek után több,mint 10 év együttlét után 27 évesen mentem férjhez!Majd érezni fogod a különbséget!

2014. nov. 25. 23:33
Sziasztok. Én csak a saját tapasztalatomat tudom megosztani. A férjem sosem volt házasságpárti. 35-évesen több kapcsolaton túl amikor megismert akkor érezte azt,hogy ez más. Hogy örökre velem akar lenni. Meg is lepődtem amikor pár hónap múlva megkérte a kezem. 2-hónap múlva ott álltunk a templomban. Ő azt mondja akkor érett meg erre amikor megismert...mert már az elején tudta hogy ezt akarja.
93. 4975ebdc2f (válaszként erre: 92. - Renafield)
2014. nov. 25. 22:51
Bemutatkozó szöveged olvasva,te nemv agy érett a házasságra.KImaradt egy időszak az életedből, és hiábavagy fiatal,ktégyerekes anyaként már nem pótolható dolgokatmulasztottál el.Eljön az idő mikor ennek az árát meg kell fizetni.
2014. nov. 25. 11:01
2003. szeptemberben kezdtem járni a férjemmel, 2004. június közepén, az iskolaév vége után 1 héttel jött az eljegyzés, majd augusztus elején feleségül vett. Szóval a járástól kezdve 1 éven belül mindkettő meglett: eljegyzés 9 hónapra, esküvő 11 hónapra, bár alig-alig múltam 16 éves.
91. Derengő (válaszként erre: 90. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 22:30

Köszönöm, az elismerő szavakat, látom lendületben vagy.

Én soha nem mondtam többet, mint amit az ismereteim és az azt megerősítő tapasztalatom alátámasztott.

Ennyi a titkom.

90. kriszta773 (válaszként erre: 89. - Derengő)
2014. nov. 19. 22:26

a te fórumozásodból azért rögtön leszűrhető, hogy az erőltetett tudálékoskodás mögött nincs semmi gyakorlati tapasztalat, se értelem.

mert biztos hihető, hogy eddig azzal töltötted az idődet, hogy pasikat kérdezgettél, miért kérték meg akkor a barátnőjük kezét, amikor, és erre most köpöd a választ :))))))))))

biztos, hogy mindegyik pasi tudja, hogy miért akkor és miért azt a nőt kérte meg, ez evidens. valószínűleg olyan emberkék, akiknek ilyesmi a szakmájába vág, például pszichológusok, tudnának tipikus példákat is mondani arra, hogy általában a férfi többsége miért és mikor teszi, és persze a nőkre vonatkozóan is :)

89. Derengő (válaszként erre: 87. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 22:19

"valószínűleg az összes pasi meg tudná mondani, hogy miért akkor kérte meg a párja kezét"

Kiábrándítsalak?

10-ből jó ha egy meg tudná mondani.

Nem baj, ha jobban ismerem a férfiakat, mint te?

2014. nov. 19. 22:17

"Férfi és nő … hogyan is érthetné meg egymást. Hiszen mindkettő mást akar. A férfi: a nőt. A nő: a férfit."

Karinthy Frigyes

87. kriszta773 (válaszként erre: 86. - Derengő)
2014. nov. 19. 22:05

ez hülyeség. valószínűleg az összes pasi meg tudná mondani, hogy miért akkor kérte meg a párja kezét, amikor. lehet, hogy többnyire csak valami alkalomhoz kötik, vagy a saját terveikbe időben akkor illik bele

a lánykérést azért megelőzi az, hogy kialakul szeretet, szerelem a másik iránt, de érdekes lehet a kérdés abból a szempontból, hogy mikortól érzi valakit azt, hogy a másikkal akarna frigyre lépni :)

86. Derengő (válaszként erre: 83. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 22:01

"a férfiaknál is van egy olyan pont, egy olyan történés, vagy érzés" - így írod.

Igen, van.

De ezt a pontot csak a teremtő Isten tudja megsúgni, annyira egyénre szabott.

Erre értettem.

85. kriszta773 (válaszként erre: 84. - Derengő)
2014. nov. 19. 21:59
ezt rólad sosem hinném el :)))))))))))
84. Derengő (válaszként erre: 82. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 21:59

Hű, az anyját!

Ennél értelmetlenebb mondatot már régen olvastam.

83. kriszta773 (válaszként erre: 81. - Derengő)
2014. nov. 19. 21:58
egyáltalán nem idétlen kérdés, sőt érdekes. mert biztos a férfiaknál is van egy olyan pont, egy olyan történés, vagy érzés, aminél úgy döntenek, eljött az idő :) mint ahogy a nőknél is lehet ugyanilyen, mert ugye a legtöbb nő nem a megismerkedés első percében akarna férjhez menni egy pasihoz, és nem is mindegyikhez :)
82. kriszta773 (válaszként erre: 80. - Érdekes73)
2014. nov. 19. 21:55
biztos több manapság az elsietett házasság és meggondolatlan válás is, de valószínűleg jóval kevesebben tengődnek rossz házasságban, főleg azok, akik nem mernek lépni, és félnek az egyedülléttől
2014. nov. 19. 21:42

Ez egy idétlen kérdés.

Azaz olyan, ami nem feltehető kérdés.

Mennyire ízlik a mákostészta egy férfinek?

Kb. ilyen jellegű kérdés.

80. Érdekes73 (válaszként erre: 65. - Kriszta773)
2014. nov. 19. 21:40
Szerintem kimondottan pozitív folyamat hogy hamarabb továbblépnek így nem mártírkodnak a nők évtizedekig car házasságokba...A gyerekeknek is sokkal jobb...
79. kriszta773 (válaszként erre: 77. - 903ca20cba)
2014. nov. 19. 21:07
nézőpont kérdése :) én nem úgy látom a házasságot, hogy a család feje és ura a férj, az asszony meg főzze a vacsorát és cserélje a szaros pelenkát :) számomra a házasság egy szeretet- és szerelemteljes társas lét, ami nem arról szól, hogy nőként sok mindent el kell viselnem és tolerálnom a férjemtől, hogy béke legyen és kevés veszekedés. problémák, rossz napok mindenhol és mindenkinél vannak, azoknál is, akik egyedül élnek :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook