Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érezted felkészültnek magad az anyaságra? fórum

Mikor érezted felkészültnek magad az anyaságra? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 14. 13:18
Én is úgy gondolom, hogy nem lehet felkészülni rá. Akarni kell. Ha akarod, akkor meg "megcsinálni". A többibe beletanul az ember.
2011. febr. 11. 08:20

Soha.


Felkészültnek soha. Az, hogy foglalkoztam a gondolattal már 17 évesen is, más kérdés...


Ezt nem előre kell érezni. Előre a biztos kapcsolat, a fészek melegét, a másik utáni vágyat kell érezni.

Az agyunk, meg a hormonjaink a terhesség alatt arra vannak, hogy megjöjjön a többi..


Az, hogy ezzel foglalkozunk, tök jó...


Viszont hogy sokan ezt a dolgot, hogy "á én még nem érzek semmiféle különös vágyat" annak indokaként használják fel, hogy soha nem akarnak szülni, az soha jóvá nem tehető gyerekesség. Nagyanyáink 16 évesen, amikor férjhez mentek se vártak égi jelre, tették a dolgukat. Mégis a legtöbbjük jó anya lett, és szeretett az lenni...

2011. febr. 11. 07:34
erre szerintem nem lehet felkészülni :) el kell dönteni hogy akarja-e az ember a babát és ennyi
11. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Trixxxi0918)
2011. febr. 11. 07:12
Én elég fiatalon (20 évesen) szültem. Akkor azt éreztem, hogy nagyon vágyom egy kisbabára, de most már tudom, hogy igazából nem voltam rá felkészülve. Akkor persze azt hittem, hogy igen :) Ha akkor olyan összeszedett, nyugodt és bölcs lettem volna mint most..! De hiába, ezt az idő hozza magával.
2011. febr. 10. 21:55
Amikor már bent voltak a bohócok a fiókba. Felkészülni nem lehet, szinte minden zuhanyként ér,de valami megváltozik benned amikor a teszt pozitív.
2011. febr. 10. 21:46

Sziasztok.


Szerintem ez egy igen jó kérdés!

Én 2006 óta tudtam, hogy lombikkal lehet babám, így mindig azt vártam mikor leszek készen.(valami égi jelre vártam) El is telt jó pár év, mire rájöttem, hogy egy olyanra akarok felkészülni amire nem lehet. Mire ez megérett bennem, akkor tudtam, hogy akarom.

Azóta egy gyönyörű hercegnő boldog anyukája lehetek.:)

2011. febr. 10. 21:25

Sziasztok!

Én mindig is úgy gondoltam. hogy 30 előtt nem szeretnék babát. 28 évesen mentem férjhez, és 31 évesen éreztem igazán készen magam arra, hogy anya legyek. Ma 33 évesen egy csodálatos kisfiú anyukája vagyok!

7. törpe hugi (válaszként erre: 6. - Trixxxi0918)
2011. febr. 10. 21:20
Hát a második csak "véletlen" volt,de nem okozott gondot. Imádtam állapotosnak lenni. Az a világ legjobb érzése.
6. trixxxi0918 (válaszként erre: 5. - Törpe hugi)
2011. febr. 10. 21:12
Tervezett babák voltak? Nem éreztél akkor bizonytalanságot?
2011. febr. 10. 21:03
Szia! Én 12-éves voltam, mikor addig hisztiztem anyámnak,amíg nem kaptam karácsonyra egy élethű játékbabát. Már akkor szerettem volna anya lenni. Most hogy van két lányom, (11 és 8) most is aggódom néha, hogy jó anya vagyok-e.
2011. febr. 10. 20:17
Igazság szerint mindenképp 30 előtt szeretnék anya lenni és nagyon szeretném....ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra..kiben milyen gondoltatok fordultak meg, mik voltak az érvek és ellenérvek??
2011. febr. 10. 20:14
Én egyre többet gondolkodom rajta, de még mindig nem érzem magam felkészültnek.
2011. febr. 10. 20:13
Én már 15 évesen is nagyon jó érzésekkel gondoltam az anyaságra. :) Én gyagyás bármikor örömmel fogadtam volna tiniként is.. szerencse, hogy csak az igazi mellett estem teherbe 24 évesen :))
2011. febr. 10. 20:10

Sziasztok!


Érdekelne,hogy ki mikor érezte magát felkészültnek az anyaságra?

Mi történt ami végleg eldöntötte bennetek,hogy babát akartok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook