Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes a babadolgokat megvenni? fórum

Mikor érdemes a babadolgokat megvenni? (tudásbázis kérdés)


29. zoledi (válaszként erre: 28. - Kriszti0711)
2010. ápr. 25. 14:18
Gratulálok Nektek a picihez, és boldog babavárást kívánok!
2010. ápr. 25. 10:18

Szia zoledi!

Én 10 hetes vagyok és nekem is nehéz türtőztetni magam:) Szívem szerint már vennék ezt-azt, de várok még egy kicsit, ráadásul én is kapok majd egy csomó mindent, szóval majd csak ezek után állok neki. Pedig már olyan jó lenne vásárolgatni:)

27. zoledi (válaszként erre: 26. - Ekka)
2010. ápr. 24. 20:39

Háát, én alig tudom magam visszafogni! Legszívesebben mindent megvennék már most!


Tegnap is voltunk nézelődni, pedig párom mondta is, hogy nagyon korai,én csak nem hagytam magam. Mondtam, hogy legalább egy babanaplót vegyünk. Persze az sem jött össze, mert nem tudtam, hogy kék legyen, vagy rózsaszín... :) így üres kézzel tértünk haza...

26. Ekka
2010. ápr. 24. 14:04

Én már nagyon korán elkezdtem vásárolgatni!:))

(Sokan kérdezték, hogy nem kora ez?)

Én igazából nem vagyok babonás, meg ugy voltam vele, hogy mire várjak? Szülés közben is történhet baj!

...szóval én amikor valami kihagyhatatlant láttam, megvettem:)


Egyébként mostanában egyre többen szülés utánra hagyják a vásárolgatást!


Ki így- ki úgy:)

25. zoledi
2010. ápr. 24. 13:38
köszönöm mindenkinek!
24. sajert (válaszként erre: 23. - D11354fb1f)
2010. ápr. 23. 13:23
Én egy sima, régi táskát jelöltem ki pelenkázó táskának (mosógépben kimostam). Abba is belefért minden.
23. d11354fb1f (válaszként erre: 22. - Fdóri)
2010. ápr. 23. 13:14

jaa hogy ez a neve:D:D értem...köszönöm, utánanézek.


mentségemre szolgáljon, hogy nem én vagyok a kismama, hanem a nővérem:D

22. fdóri (válaszként erre: 21. - D11354fb1f)
2010. ápr. 23. 13:13

Szia!


Pelenkázó táska:)


Keress rá 1000 féle van. Talán a leg praktikusabb amelyikben van kihajtogatható pelenkázó 'alátét', amin bárhol tisztábateheted...

2010. ápr. 23. 12:32

sziasztok!

lehet hog yhülyeséget kérdezek, de létezik olyan hogy kismama táska?

Milyen táska a legideálisabb? Amibe később minden belefér ami a babának kell

20. sajert
2010. ápr. 23. 12:11

Amit én nem vettem, pedig most divat:

sterilizáló készülék

pelenka tartó vödör (használtnak)


Légzésfigyelőt kaptunk, de rendszeresen lejött róla, így 2 hétig használtuk csak. A frász kitört rajtam addig.

19. sajert
2010. ápr. 23. 12:09

Volt ami már terhesség előtt megvolt (egy rugi, abban "jött" haza a kórházból :-D).


Listát írtam - körbekérdezve hogy kitől mit kapunk -, majd 33. héten felkerestünk egy üzletet, ahol bevásároltunk kb. 100eFt-ért (BabyOtuletbe voltunk). Itt ruhát nem vettünk, inkább kiegészítőket, ágyneműt, babakocsit.

Használtan vettünk hordozót. Kiságyat egy bútoráruházban vettünk matraccal együtt. Ruhát meg ahol láttam, mindenféle pocakos korban :-D.


Én mindenkinek azt mondom (ha akarja, ha nem), hogy 56-os ruhából pár darab (fiamnak nem is vettem ezt a méretet, mert végig mondogatták hogy nagy baba), inkább 62-es. A pici pelust (3-6kg-ig) a fiam 3 hét alatt kihízta (5,5kg-osan), abból maradt a nyakamon rengeteg (elajándékoztam)-én abból se tankolnék fel, meglátnám, hogy mekkora a gyerek születésnél, meg hogy hízik.

2010. ápr. 23. 11:47
én kb félidőnél kezdtem.Mert kaptam is.És vérszemet kaptam utána.És vettem. :)
17. pmjudit (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2010. ápr. 23. 11:47
De addigra már komplett listám volt és ki is néztük a holmikat, szóval képben voltunk, csak nem vettük meg előre.
2010. ápr. 23. 11:46
Én a 36. héten kezdtem csak vásárolni óvatosságból.
2010. ápr. 23. 11:45
Óvatosságból szerintem csak akkor érdemes elkezdeni vásárolgatni, ha biztosan megmarad a baba. Én pl 24 hetes kor táján vettem elször ezt-azt. Talán babonából is volt ez picit. De ha tudod már a nemét az mindenképpen jó.Szerintem azt is érdemes előbb tudni, hogy milyen dolgokat vegyél.
14. koxy (válaszként erre: 9. - Zoledi)
2010. ápr. 23. 11:44

Szia!

Szerintem még várj vele!

13. xti_
2010. ápr. 23. 11:43
mindenesetre csak a felét vedd meg annak amit gondolsz, mert az első ruhákat szinte azonnal kinövi. a kisfiam 6 hetes, és egynél többször egy ruhadarab sem volt rajta, mert mire újra sorra került volna, addigra már nem volt rá jó. de gondolom, ez még egy darabig így lesz, úgyhogy én is visszafogtam magam a vásárlással.
2010. ápr. 23. 11:43

Szia, én a 3. trimeszterben kezdtem..nem akartam elsietni, na meg a férjem sem.:-) a kis aggódó..:-)

kérdezz körbe rokonokat is, és alaposan fontold át, mire lesz tényleg szükséged, mivel hatalmas a választék babadolgokból, de a felére nincs is szükség.:-)

kitartást a gyönyörű pocakos hónapokra..:-)

2010. ápr. 23. 11:41

Én kb a 4-ik hónaptól kezdve kezdtem el apránként megveszegetni a dolgokat. A nagyobb dolgokat hagytam a legvégére, Pl kiságy, matrac)bár már az is megvolt gondolatban hogy hol fogom megvenni, tehát már kinéztem.

Babakocsit meg azután vettük meg hogy meglett a baba, mivel november végére voltam kiírva, úgy gondoltam,az még ráér.

De jól bespájzoltam törlőkendőkből, mindenféle fajtából.

A ruhákért kb a 6-ik hónap végén mentem el.

Szépem lassan így összejött minden, mire a baba megérkezett.

10. zoledi (válaszként erre: 9. - Zoledi)
2010. ápr. 23. 11:39
vagy még korai lenne?
9. zoledi (válaszként erre: 6. - Anikko)
2010. ápr. 23. 11:39
Igen, értelek! És szerinted már most megkérdezhetem, hogy na, akkor mit adtok nekünk? :):)
2010. ápr. 23. 11:36

Szia! Én megvártam a 28. hetet és utána vásároltam. Persze ha hamarabb megláttam vmit, ami szép v. jó áron volt megvettem. De az igazi bevásárlás csak ez idő után következett.

Boldog baba várást!

7. cukoj (válaszként erre: 4. - Zoledi)
2010. ápr. 23. 11:36

Érdemes végignézegetned a pl.: neten, hogy mit tartalmaz a babakelengye, a mama kórházi csomagja, stb...

Készíts saját listát. Arról, amiket kaptál, és arról is, amit még meg kell venni, vagy esetleg fogsz kapni. Érdemes.

6. anikko (válaszként erre: 4. - Zoledi)
2010. ápr. 23. 11:33
Mik kellenek? Attól függ miket kapsz. Ezt jó a rokonokkal letisztázni, hogy tudd mit ne vegyél.
5. anikko (válaszként erre: 2. - Vikuc)
2010. ápr. 23. 11:32
Egyetértek, ugyan így csináltam, mert ha az utolsó pillanatra hagyod, akkor abból csak kapkodás van. És lehet ez-az kimarad.
2010. ápr. 23. 11:31

Sziasztok! 8 hetes kismami vagyok, és arra lennék kíváncsi, hogy mikor érdemes a babaholmikat megvenni. Nagyon sok mindent fogunk kapni rokonoktól, szerencsére. Az is érdekelne, hogy mik azok a dolgok, amik kellenek? És kb. mennyibe kerül mindez?


tudom, hogy megoszlanak majd a vélemények, de mindenki véleményére kíváncsi vagyok!


Köszönöm a segítséget!

2010. ápr. 23. 11:31

Hát, mindenféleképpen, amikor már kiderült a neme:)

Meg hát, inkább a vége felé szerintem. Én most vagyok félidős, de babonából, meg mert két már babómat elveszítettem, ezért én tuti szülés előtt egy hónapig semmit sem veszek meg.

De valaki már nagyon korán elkezdi. Ez egyén kérdése:)

Boldog babavárást:)

2010. ápr. 23. 11:29
Addig ameddig még kényelmesen tudsz mozogni,és jönni menni.Én mindkét terhességemnél pozitívan álltam a dolgokhoz,és már nagyon korán elkezdtem vásárolgatni.Nem vagyok babonás,nem is kell annak lenni.Ha látsz vmi kihagyhatatlant sztem már most is meg lehet venni.
2010. ápr. 23. 11:27
Mikor érdemes a babadolgokat megvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook