Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor apad el a tej? fórum

Mikor apad el a tej? (beszélgetős fórum)


2020. nov. 16. 13:57
Sziasztok én csaknszeretném kérdezni hogy aki szedet bromocripti tejelvalaszto tabletat volt neki valami melek hatasa menyi ido kelet meg elapad a tej
2012. febr. 22. 17:31

Úgy tudom ha nagyon nem akar elállni, vagy ha az anyuka már szeretné hogy több tej legyen(igaz furcsállom, mert egyesek bármit megtennének hogy legyen tejük), szóval ha direkt akarja az ember elapasztani, akkor a romocriptim a legjobb rá, amit orvos ír fel, mert vényköteles.

Az hogy természetes úton mikor apad el a tej, nagyon változó, illetőleg függ attól is hogy használtál vagy szedtél e bármilyen tejserkentő készítményt.

20. rekag (válaszként erre: 18. - Rberni)
2008. okt. 21. 13:51
bromocriptinnek hívják, és 1-2 nap alatt elapasztja a tejet.
19. zsuzsa68 (válaszként erre: 10. - 0401c46c9f)
2008. okt. 13. 21:52

Szia,

a kislányodnak 13 hónapos korában töményen adtad a tehéntejet vagy hígítva?

Mi most még csak 11 hónaphoz közelítünk és szerencsére még van tejem, de 12 hónap után én is tervezem, hogy majd bővíteni szeretném tehéntejjel is az étkezését.

18. rberni
2008. okt. 12. 13:11
Létezik egy tejelapasztó gyógyszer,a nőgyógyász írja fel!Sajna a nevét nem írhatom,de akinek szüksége van rá,kérdezze meg a dokiját,ő tudni fogja!Kb.3 hétig kell szedni!
2008. okt. 12. 12:51
en 3 honap kihagyassal 4,5 evig szoptattam - ket lanyomat. A kisebbik nyar elejen hagyta abba a szopizast, mert marciusban elmult ket eves, s gondoltam, mar eleg ideig kapott O is anyatejet! lenyeg, h nekem azota meg mindig van tejem. nem tudom, hogyan lehetne elapasztani v hogy kellene -e tennem vmit?! De teny, meg van ha megnyomom a mellem, bar mar magatol persze nem folyik belole meg ilyesmik.
2008. okt. 12. 12:32
A lányom 7,5hónapig szopott, utána rgyszerűen már nem kellett neki. Ezután kb 4 hónapig volt még tejem
15. 30-as
2008. okt. 12. 12:16
szedek gravidát is, 3 litert naponta megiszom.
2008. okt. 12. 12:11
Minél többet tested cicire a picit, annál több tejed lesz. Több folyadékot kell inni mint éltalában, 4-5 litert. Ha szedsz terhesvitamint, vagy iszol teát, csak jobb lesz. Én aí lányommal görög szénamag teát ittam, a fiammal laktoherb herbária teát. Étöbbször is kell enni, kevesebb adagot. Szoptatás előtt és közben is inni kell, és a legfontosabb hogy ne hajts magad, nyugiba kell lenni
13. 30-as
2008. okt. 12. 11:44
nem próbáltam, de a teát jobban dícsérték. a kórházban is azt ajánlották.
12. panna77 (válaszként erre: 11. - 30-as)
2008. okt. 12. 11:34
A more milk kapszulát próbáltad már? Az nagyon jó, sokaknak segít.
11. 30-as (válaszként erre: 9. - Panna77)
2008. okt. 12. 11:21

Az is baj volt, hogy császárral szültem és később lett csak tej, a kicsi meg nagyétkű volt akkor /is/, aztán már ott bent a kórházban 80-at evett, de nekem ugye nem volt tejem....

aztán szedtem homeopátiás bogyót, iszom a laktoherb teát, úgy érzem mindent elkövettem, h legyen, de így is 80ml. anyatej van...

2008. okt. 12. 11:18

Sziasztok!

Én majdnem 14 hónapig szoptattam a kislányom, mindvégig rengeteg tejem volt, féltem is, hogy mi lesz, ha esetleg már nem igényli annyira a szopizást. 13 hónapos korában kezdtem hozzászoktatni a tehéntejhez, amikor már megszokta az ízét nem igényelte mindig a szopizást, így fokozatosan hagyta el és nekem is elapadt a tejem, nem volt semmi gond. Azóta is napi háromszor iszik tejecskét.

9. panna77 (válaszként erre: 8. - 30-as)
2008. okt. 12. 11:17

Igen, hallottam már ilyenről... Mit próbálták eddig, hogy több tejed legyen? Mert van egy csomó "serkentő". :-)

Én is szedtem, hogy ne kelljen tápszerezni.

8. 30-as (válaszként erre: 7. - Panna77)
2008. okt. 12. 11:09
Nekem sajnos nincs elég tejem, kell tápszerrel pótolni, de tegnap és ma is előfordult, hogy nem akart szopizni, hanem nevetgélt, de a tápszert elfogadta. A tejet lefejtem, mert üvegből elfogadja ám! Csak dolgozni ne kelljen.............
2008. okt. 12. 10:48

Sziasztok!


Ez a téma engem is érdekel. Kislányom elmúlt 10 hónapos és még mindig napjában többször szopizik. Reggelre mindkét mellem "be van durranva", fogalmam sincs, hogy hogyan fog elapadni magától.

2008. okt. 12. 10:26

Én 16 hós koráig szoptattam a kisfiamat. Természetesen fokozatosan egyre kevesebbszer és kevesebbet szopizott. A végefelé már csak napi kétszer, majd csak napi egyszer. Amikor már erre sem volt igénye, szépen abbahagytuk és pár nap alatt el is apadt. Bár mondom, már nem is volt túl sok.

Igaz, én sem nyomkodtam, de nem volt vele problémám.

2008. okt. 12. 10:09
Én a kisfiamat egyéves koráig szoptattam. Úgy volt, hogy a vége felé már a szopizás nem evés helyett volt, hanem csak megnyugtatásként. Így egyre kevesebb volt már a tej, végül amikor teljesen elhagyta a szopit, magától egy-két nap alatt teljesen elapadt a tej. Legalábbis nem feszült a mellem, nem folyt belőle a tej, mondjuk nem nyomkodtam, hogy megnézzem, van-e benne. Nem volt gond vele, pedig féltem, hogy majd hosszabb menet lesz.
2008. okt. 12. 10:06

Olvastam már olyant, hogy nem apadt el soha a tej, pár nőnél!

Ez igaz lehet?

2008. okt. 12. 09:59
Én még szoptatok, de engem is érdekel, mert egyszer nálam is bekövetkezik, szeretnék én is erről többet tudni!
2008. okt. 12. 09:52
Nekem az idegességre kellett, a Dokim tanácsára oda is figyeltem.És volt is négy hónapig.Hála-Istennek. Sok Áldást Nektek.
2008. okt. 12. 09:47

Sziasztok!

Sok eltérő vélemény hallottam mostanában, hogy szoptatás befejeztével, mikor is apad majd el a tej!?

Hallottam olyant akinek még évekig volt tej a mellében, hallottam olyant, hogy pár nap alatt elapadt!

Mi a normális, mikor szokott elapadni a tej?

Kinél, hogy volt??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook