Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hosszú szoptatás után mikorra apadt el a tejed? fórum

Hosszú szoptatás után mikorra apadt el a tejed? (tudásbázis kérdés)


25. c9f9b53798 (válaszként erre: 24. - Zsüly18)
2013. jún. 19. 13:56
igen, én is így gondolnám normálisnak, emiatt is mentem el a dokimhoz, majd meglátjuk mi lesz a vizsgálat eredménye (hormon)
2013. jún. 18. 23:38
én 22 hónapig szoptattam a fiam,rá 2-3 hónapra már el is apadt a tejem
23. mantus (válaszként erre: 22. - Mantus)
2013. jún. 18. 11:41
...még annyit, hogy én elapadtam, de már van tejem.
22. mantus
2013. jún. 18. 11:39
Ne aggódj, főleg ha már endokrinológusnál vagy. Én Szegedre jártam gyermek áldás céljából, ahol IR-t állapítottak meg. 8 hónap metformin után spontán terhes lettem. Felkészítettek, hogy nagy a vetélés kockázata, a cukor stb, és a szülés után 1 év múlva vissza kell mennem, egy újabb kivizsgálásra. Fiacska egészséges, 14 hónaposan azért hagytam abba szoptatását, mert kiderült hogy terhes vagyok(!). Ciklusom csak 1-szer volt. Azt hittem csak 1 szer történhet egy ember életében csoda, de kiderült hogy nem :-) Most 19 hónapos a "nagy" és 22 hetes terhes vagyok öcskössel. A szoptatás nem véd a teherbe eséstől, de mi nem is védekeztünk, és reménykedtünk benne nagyon hogy nagy család lehetünk.
21. c9f9b53798 (válaszként erre: 20. - Vikucka)
2013. jún. 17. 15:43

tsh-t is láttam már több határértéket, amit nézettem a házidokimmal februárban, arra a nőgyógyászom azt mondta, hogy oké, és annyi volt majdnem tizedre pontosan a Kislányom megfoganása előtt is az összes leleten, de a mértékegység amiben nézték itt 5-ig volt elfogadható, és nekem 2,5-2,7 között szokott lenni, vagyis pont a közepén. Erre azt mondta a doki, hogy tökéletes, és ahogy írtam a Kislányom előtt is tizedre pontosan (van három, vagy négy leletem is előbbről) ennyi volt, tehát ezt nem tartom gondnak, én inkább valóban ezt az enyhe prolaktin emelkedést gondolom a bibinek.


Az igazság az, hogy az előző ciklusomban a 12 dpo-n volt egy nagyon halvány pozitív tesztem, ennek ellenére a 15. dpo-n, vagyis időben megjött, tehát maga a fogantatás megtörtént, de a beágyazódás nem.

Most hőmérőzök két hónapja, de semmi "kórosat" nem tapasztalok. A luteális fázis is megfelel hosszú, peteérés után a hő is emelkedik...


1. vagy a hosszú szoptatás lemerítette a testem, és még nem készült fel egy újabb várandósságra

2. vagy a prolaktin még emelkedett

3. a kettő együtt


De majd megírom, hogy mi lett a hormonvizsgálat eredménye.


Köszönöm az értékes hozzászólásokat!

20. vikucka (válaszként erre: 18. - C9f9b53798)
2013. jún. 17. 15:35

Ugye minden kórházban más a határérték. Nálunk valahogy úgy volt azt hiszem, hogy 100-500-ig volt jó a prolaktin, és nekem 595 volt. Ez pont elég volt ahhoz, hogy ne sikerüljön egy darabig még a baba. Ez volt júniusban, októberben már 345 volt, és novemberben már kezemben volt a pozitiv teszt. Igaz nekem volt enyhe pajzsmirigy alulműködésem, vagyis van. Határértéken belül van a tsh, de 2 feletti volt, inkább 3, és ez a két tényező is akadályozta a teherbeesést.

Most vagyok 35. hétben. :)

19. c9f9b53798 (válaszként erre: 12. - Nbandus)
2013. jún. 17. 15:35

köszönöm a hozzászólásodat, nem támadásként írtam a választ, csak a "könyökömön" jön már ki az a biztatás, hogy én is szoptattam mégis teherbe estem...


mert én látszik, hogy nem tudtam, és még szoptatás után sem, szerintem egészen addig amíg tej lesz a mellemben... én ebbe a kategóriába tartozom


egyébként vélhetően Édesanyám is így járt, csak 35 éve nem volt ekkora az orvostudomány, volt egy 25-26 hetes terhesség megszakítása, vagyis halva kellett a babát megszülnie, és volt már tej a mellében, fél évig ezután szünet következett, és utána én további két évre fogantam meg, és első pár hét után (gyakorlatilag ebből, és a vérzés kimaradásából tudta, hogy újra várandós) folyt a melléből a tej... én ebből arra következtetek, hogy sok időbe telt nála is mire visszaállt az első szülése után a hormonháztartása

18. c9f9b53798 (válaszként erre: 16. - Vikucka)
2013. jún. 17. 15:30
igen, egyet értek ezzel, én is erre gyanakszom, ha nem is kiugróan magas, de valószínű emelkedett lesz
17. c9f9b53798 (válaszként erre: 14. - Pzm3)
2013. jún. 17. 15:29

igen, értem, egy barátnőm is kétéves koráig szoptatta a fiát, és egy évre rá apadt el a teje, és újabb fél év kellett, hogy sikerüljön a kistestvér, vagyis összesen másfél év, holott a fia elsőre összejött...


van ilyen, és olyan történet is

2013. jún. 17. 15:28

Valószinű a magas prolaktin hormon miatt nem jön a baba. Nekem a vetélésem után, pedig csak 7 hetes volt a magzat, még hónapokig magasabb volt a prolaktin szintem.


De az orvos majd úgyis megmondja.

15. pzm3
2013. jún. 17. 15:23
másfé-másfél
14. pzm3
2013. jún. 17. 15:23
Én másfé éves koráig szoptattam a fiam,1 éve hagytuk abba,de nyomásra még mindig jön egy kis tej a mellemből.
13. Szamó
2013. jún. 17. 15:19
Ja, és még valami: most készülök rákszűrésre, és úgy döntöttem, hogy megemlítem a dokinak, hogy még mindig nem apadt el.... normális ez vajon? Kíváncsi vagyok mit fog mondani!
2013. jún. 17. 15:17
Jah, bocs a hozzászólásért...
11. Szamó (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. jún. 17. 15:17

Tyűűű, ez nálunk bonyolult.... nem egyszerű a történet. Leírom röviden:


1 gyerkőc pikk-pakk összejött, kimondtam, hogy gyereket szeretnék és 2 hét múlva már nem jött meg a mensim :) 6 hónapig szopizott, 3 éves korában apadt el a tejem. Nem szedtem semmit, fogamzásgátlót sem!


3 éves volt, amikor tesót szerettünk volna. Nem jött össze. Kiderült, hogy PCO-s vagyok. Vizsgálatok, műtét, aztán a fájdalmas végszó: nem lehet spontán gyerekünk, csak lombikkal.


Aztán mégis sikerült, de sajnos elvesztettük Őt :(


Újabb "üres" hónapok után csodálatos módon újra teherbe este. Nagyfiam ekkor már 6,5 éves volt! Második fiunkat is 6 hónapig szoptattam, ő ma 3,5 éves és még mindig van tejem. Pedig 2 éve szedem a fogamzásgátlót.


Már nem lehet több babánk :(

10. c9f9b53798 (válaszként erre: 9. - Nbandus)
2013. jún. 17. 15:15

Ahogy írtam a kettes hozzászólásomban, a saját dokim is elismerte, hogy simán lehet valaki várandós szoptatás mellett is, ám tényleg vannak olyan nők, akiknek védettséget jelent a szoptatás, mert annyira tökéletesen kell működnie hormonháztartásuknak, egy kicsi eltérés (enyhén emelkedett prolaktin szint) is elég ahhoz, ne sikerüljön megfoganniuk.


Egyébként nem ez volt a kérdésem, mert nekem is van legalább húsz olyan anyuka ismerősöm aki várandósan is szoptatta a nagyobb gyereket, hanem az, aki szoptatott, és sokáig, annak mikorra apadt el a teje.

2013. jún. 17. 15:10
Nekem rengeteg olyan ismerősöm van, akik újszülött gyerek szoptatása alatt estek teherbe, volt aki 6 hetes babával. Szóval a szoptatás nem fogamzásgátlás, ne aggódj. Biztos hamarosan jön a baba ;)
8. c9f9b53798 (válaszként erre: 5. - Szamó)
2013. jún. 17. 15:05
Akkor sikerült tejtermelés mellett is megfogannod, és mennyi idő telt el a szoptatás vége és a sikeres hónap között?
7. c9f9b53798 (válaszként erre: 6. - Nbandus)
2013. jún. 17. 15:04
Megnyomom a mellem és spriccel.
2013. jún. 17. 14:59

Az, hogy van tejed, mit jelent?

Most komolyan kérdezem

5. Szamó (válaszként erre: 4. - C9f9b53798)
2013. jún. 17. 14:56

2 fiam van, mindkettőnél ugyanez volt a felállás.


Második fiúnál kérdeztem a dokit, azt javasolta, hogy kezdjem el szedni a fogamzásgátlót és akkor elapad magától. Ennek 2 éve. Még mindig van :(

4. c9f9b53798 (válaszként erre: 3. - Szamó)
2013. jún. 17. 14:54
És nem is akartatok Kistestvért?
2013. jún. 17. 14:52

Szia! Szerintem ez mindenkinél változó....


Én 6 hónapig szoptattam, tovább nem kérte a gyerkőc :((((

Most 3,5 éves és még mindig van tejem :(((

2013. jún. 17. 14:52

Itt most évekig tartó szoptatásról érdeklődnék.

Három és fél hónapja nem szoptatok, de még mindig van tejem, és szerintem (bár a hormoneredményeket kb. két hét múlva fogom megtudni) emiatt nem jön össze a Kistestvér.


Az endokrinológus-nőgyógyászom nem zárja ki a szoptatást és teherbeesést, ellenben elismerte, hogy vannak nők, akiknek tényleg védettséget ad a szoptatás, és tejtermelés, annyira tökéletesen kell működnie a hormonrendszerüknek, hogy meg tudjanak foganni.


Eddig nem avatkoztam bele a természetbe gyógynövénnyel sem, egyszerűen csak mások tapasztalatait szeretném elolvasni, kinél hogyan működött a dolog.

2013. jún. 17. 14:49
Hosszú szoptatás után mikorra apadt el a tejed?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook