Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? fórum

Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
38. ipi
2007. okt. 31. 22:12
Képzeljétek el, hogy mostanában a nat.geo-n megy az ikerterhességekről egy ismeretterjesztő film és abban hangzott el egy feltevés, miszerint a terhességek jelentős százaléka (nem emlékszem pontosan, de valami 80 körül rémlik)ikerterhességnek indul, de ugye legtöbbször elhal az egyik embrió és felszívódik, és arra vezethető vissza a balkezesség talán, hogy az egypetéjűek egymás tükörképei szó szerint és talán a felcserélődött szervek is ezt mutatják néha (jobb oldali szív... stb.) Ez csak egy gondolat, de nekem érdekesnek tűnt, hogy így megragadt bennem.
37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 36. - 53cc09e608)
2007. okt. 31. 20:51

Semmi gond???


Tanítottad már a balkezes lányodat kötni?

Varrógéppel varrni?

Jobbkezes ollóval nyírni?


stb stb....

2007. okt. 31. 17:00
A balkezesség nem kialakul ,hanem úgy születik valaki ! Semmi gond nincs azzal aki balkezes .
35. 53cc09e608 (válaszként erre: 31. - H.editke)
2007. okt. 31. 16:58
nagyon jó a válaszod ,de szerentem felesleges átszoktatni ,hiszen semmi gond nincs azzal ha valaki balkezes.
34. Krysty
2007. szept. 4. 07:50

Az öcsém is balkezes. Az iskolában megpróbálták átszoktatni, jobb kézzel kellett volna megtanulnia írni a tanítónéni szerint de anyukám nem engedte! Bal kézzel nagyon ügyi volt mindenben.

Tud jobb kézzel is írni; visszafelé mint az arabok...

Aki balkezesnek született az is marad, ez nem betegség és nem is kell belőle ügyet csinálni.

2007. szept. 3. 10:40
Úgy születnek.Egyetértek h.editkével.Nem lenne szabad erőltetni,hogy a jobb kezét használja.Nekik ugyanolyan ügyes a bal kezük,mint másnak a jobb.Nekem a nagyfiam balkezes,soha nem próbáltam átszoktatni,azóta már felnőtt,és semmi gondja ezzel.
2007. szept. 1. 22:07
Engem még áttszoktattak jobbkézre.Jobbal írok,minden mást bal kézzel csinálok.A gyerekeim nem,de a két unokám balkezes.Már pici korukba megmutatkozott.
2007. aug. 27. 14:45
Úgy születik az illető. Nála a két agyfélteke funkciója felcserélve működik, mint a jobbkezeseknél. Sajnos vannak átszoktatott balkezesek is jobbkezesre.
30. iriszb
2007. jún. 23. 17:48

A nagyfiam balkezes, most 19-éves és most érettségizett, nemtudom ez hogy alakult ki nálla mert a családban nemvolt senki balkezes.

Viszont nagyonjól boldogul az életben, a balkezessége miatt semmilyen hátrány nem érte, nempróbáltam picikorában sem megváltoztatni sem erőltetni, hogy a jobbkezét használja...én úgygondolom mindeggy hogy ki melyik kezét használja.....

2007. máj. 21. 10:14

Attól még, hogy "nincs" balkezes a családban... Dehogy nincs! Mindenhol rá lehet bukkanni egy "renitens" nagymamára, vagy nagypapára, akit régen átszoktattak, vagy "észre sem vették, hogy balkezes". (-:

Az biztos, hogy öröklődik. És ha öröklődik, akkor már így születünk. Ha így születünk, akkor nyugodjanak bele a "többiek"... és hagyjanak békén azzal, hogy átrakosgatják a tárgyakat a "szép" kezünkbe....

Egyébként, ha jól odafigyelünk a gyerekünkre, akkor nagyon hamar észre lehet venni, hogy balkezes. De nem szabad várni a suliba indulásig a "döntéssel". Mert addigra már az "író kéznek" biztosnak kell lennie!

28. Mágika75 (válaszként erre: 27. - Ec63a7fc29)
2007. máj. 19. 21:12

:-))

Ezt a "DNS-másfelé-csavarodik" dolgot 5-8-10-sok évvel ezelőtt a Kudlik Juli-féle Deltában láttam, hallottam. Nekem sincs itthon elektro-mikroszkópom... :-)))

27. ec63a7fc29 (válaszként erre: 26. - Mágika75)
2007. máj. 19. 13:49

Egyik-másik előnye:


Az anyja is megtanul fordítva kötni, mielőtt a lányát megtanítja. Varrni, hímezni is...


Többen a környékén agyvérzést akarnak kapni, amint "balaggyal" nekilát dolgoknak...


Nem érti miért nem találja a cd lejátszó gomjait...


Nem használható számára a jobbkezes olló.


Soroljam? De tényleg genetika. Bár nem láttam a DNS-eket csavagogni, de nem mindennapi eset!!!

2007. máj. 19. 13:36

Balkezesség: genetika. A balkezes emberek DNS-e ellenkező irányba csavarodik, mint a jobbkezeseké.


Átszoktatás IGEN KÁROS! A balkezesek között több a zseni, a kreatív, a művész. Szóval nincs semmi "hátránya", sőt! :-))

2007. ápr. 11. 20:46
Nekem a lányom 6 éves ,és már rögtön kicsi korában rájöttünk ,hogy minden játék után bal kézzel nyúl,és még a kanalat is ha a jobb kezébe adtuk áttette a bal kezébe.Ez az én tapasztalatom ,hogy már mindjárt a kisbabáknál kik még csak ülve játszanak észre lehet venni.Viszont eröltetni nem szabad ,hogy a jobb kezével csinálja a dolgokat ,mert neki a bal fele az erösebb ,ugyanugy mint akinek a jobb kezével való dolgopk elvégzése,a természetes.Csak rosszat teszel ha erölteted ,és végül egyik fele sem fog müködni tökéletesen.
2007. ápr. 3. 23:36

A balkezesség kialakul.

Jelei: Bal kézzel csinál olyan dolgokat, amiket a jobbkezesek jobb kézzel.


Nem lehet befolyásolni a kialakulását. Ha átszoktatják, akkor a jobb kezével csinál fordított dolgokat, amiket a népesség idősebb korosztálya sutának nevez. Pl: Lyányom, sután kevered a piskótát! ( Újmagyarul: Jobb kézzel,jobbról-balra kevered a piskótát, s elrontod, mert azt csak az óramutató járásával egyezően hívják majd piskótának.)


Az első lányomat annyit kukkolták ultrahangos berendezéssel, hogy amikor még 16 hetes sem volt a pocimban, már megjósolták, hogy balkezes lesz.

Mert Dr Czeizel E. megmondta...( Az anyja is balkezesnek született, majd suta lett, végül felnőtt.) Lehet, hogy Dr Genetika is megmondta?

2007. márc. 31. 21:58
A balkezesség kialakulásáért a tesztoszteron felelős. Ezért gyakoribb fiúknál, mint lányoknál. Tulajdonképpen magzati korban, az agyfejlődéssel párhuzamosan elkezdődik. A tesztoszteron átmenetileg blokkolja, majd lassúbb ütemben engedi fejlődni az agynak azon részét, ami a jobbkezességhez kellene. Ez nem kóros. Az evolúció során évezredek kellenek ahhoz, hogy az emberi szervezet alkalmazkodhasson az (jobbkezes) íráshoz.
2007. márc. 31. 20:59
Már pici korban oda kell figyelni,és próbálni a jobb kézbe adni a tárgyakat.De lehet,hogy ettől még balkezes lesz a gyerek,ami nem baj.Ismerősöm kisfia balkézzel szebben ír, mint más jobbkezes gyermek.
21. Naomagic85 (válaszként erre: 20. - Kenzol)
2007. márc. 27. 18:59
örülök, hogy mások számára is hasznos információt sikerült szolgáltatnom:)
20. kenzol (válaszként erre: 18. - Naomagic85)
2007. márc. 27. 18:19
nagyon érdekes amit írtál, mert a sógórnőm kislánya 9 hónapos és már mindenért csak balkézzal nyúl.Ennek az előzménye az, hogy amikor megtudta, hogy babát vár akkor az ultrahangon mondta neki az orvosa, hogy ikrek, de mivel nagyon korán ment el ultrahangra még nem biztos, hogy mind a kettő megmarad/ kb 4-5 hetes lehetett azt hiszem/. Az orvosa 9 hetesen visszarendelte ultrahangra és akkor már csak egy babát mutattak ki, a másik felszívodott.Azt mondta ez természetes dolog.Majd elmesélam neki.köszi
19. 5464505f6a (válaszként erre: 4. - Bea533)
2007. márc. 13. 16:59
A balkezesség nem egy fogyatékosság!
2007. márc. 13. 16:43
Volt múltkor az egyik csatornán a tv-ben, hogy a fantom ikerterhesség áll a balkezesség hátterében. Amit úgy kell érteni, hogy minden 8. ember úgy születik, hogy még a korai magzati korban van ikertestvére, ami később felszívódik, de mivel az ikerpároknál az egyik jobbkezes, a másik bal, ezzel magyarázható a balkezesség.
2007. márc. 13. 16:24
Nálink senki sem bal kezes, de a 3. manó az lett. És születése óta azzal csinál mindent.
16. Gáspi
2007. febr. 22. 09:21
Már magzati korban eldől kinek melyik agyfélteke a domináns.A jobbkezeseknél a baloldali és fordítva a balkezeseknél. Éppen ezért nem szabad átszoktatni senkit.
15. babi83 (válaszként erre: 14. - DOMI740)
2007. febr. 22. 09:00
A mi családunkban sem volt egyetlen egy ismert balkezes sem, és mégis mindketten az öcsémmel balkezesek vagyunk, sőt a nagybátyjám két tőlünk fiatalbb fia is az.
2007. febr. 19. 10:43
Sziasztok! Lányom most 6 éves sokáig 2 kezes volt. Az oviban sem tudták eldönteni mit írjanak a lapjára:-)) 5 és fél éves korára határozottan balkezes lett! Fickóm 17 hós és úgy tűnik ő is 2 kezest játszik:-D ( majd kiderül) NE SZOKTASSÁTOK ÁT A BALKEZESEKET NEM SZABAD!! JA A LEGJOBB AZ EGÉSZBEN,HOGY NINCSEN A CSALÁDBAN FELNŐTT AKI BALKEZES:-)))
2007. febr. 18. 22:06
Amikor én valamikor elsős voltam a tanító néni minden áron szeretett volna átszoktatni a bal kezemről a jobbra, nem sikerült neki. A mai napig bal kézzel írok, de pl.az evőeszközöket úgy fogom mint a jobbkezesek. Soha nem éreztem hátrányát a balkezességemnek!
2007. febr. 18. 21:41

Jajj, ne szoktassátok át a balkezeseket!!!

Szerintem én ettől lettem ilyen hihetetlenül szerencsétlen és béna. :) Saját lábamban elesős, leejtős, rosszul elkapós...stb.

Oviban két kézzel rajzoltam, és főleg bal kézzel pakoltam-tettem vettem anyu elmondása szerint, és ott szoktattak rá kényszerűen a jobb kezemre. Mai napig ha felém dobnak valamit, nem tudom melyik kezemmel kapjam el, és általában leesik a cuccos... :p

Bal kézzel mosok fogat, meg egyéb apróságok, de írni csak a jobbal tudok. Alig várom, hogy kiderüljön a fiam milyen kezes lesz :)

11. tepszisne (válaszként erre: 4. - Bea533)
2007. jan. 15. 11:52
Igazad van sok híres ember balkezes.Az idegrendszer fejlődésétől függ az írás-olvasás szempontjából fontos kezesség kialakulása.A jobb kezes ember domináns agyféltekje a bal, míg a bal kezesé a jobb féltekje.A beszéd az írás központja a domináns agyféltekben van.Ha átszoktatják arra kényszerítik,hogy agyengébb agyféltekkel tanuljon meg írni, olvasni.A családomban sok balkezes van. Egy óvónő.
2006. jún. 24. 09:23

A két nagy fiam jobb kezes, de...

Mindketten mindkét kezüket egyformán használták 2-3 éves korukig. Bölcsődébe, óvodába jártak, ahol mindig rájuk szóltak, ha nem a "jó" kezébe fogta a kanalat, vagy a ceruzát. A legnagyobbnál 8 éves korában derült ki, hogy nem tudja melyik a jobb és a bal oldal (150-es IQ mellett). Nevelési tanácsadóba jártunk, mert probléma volt az iskolában a tanórák alatti viselkedésével, ott találtak rá pl. erre a problémára. Valószínűleg átszoktatták a jobb kezére. Most 17,5 évesen már nem okoz gondot neki.

A középső annyira tudta, tudja használni (14 éves)mindkét kezét, hogy ha pl. begipszelik a jobb kezét (elég gyakran előfordul) gond nélkül használja evésnél, öltözködésnél stb. a balt, sőt még bizonyos szinten írni is tud bal kézzel, viszont a jobb kezében úgy tartja a tollat, ahogy bal kezes embereknél látni bal kézben írás közben.

A kicsi (3 éves) szintén két kezesnek indul, de nála már nagyon odafigyeltünk. Szóltunk az óvodába, hogy bármelyik kezét használja, ne szóljanak rá. Egyre inkább a bal felé hajlik, de ha eltéveszti nem szólunk rá. Majd az idő megmutatja, hogy melyik módszer a legjobb.

2006. jún. 12. 10:39

Szerintem is biztosan genetikus a dolog és talán már magzati korban eldől, de a jelei csak később látszanak.

Mi négyen vagyunk testvérek, mindannyian balkezesek vagyunk(illetve a legkisebb húgom nem, őt átszoktatta a pótmami, akihez járt). Számomra ez soha semmilyen problémát nem okozott, sőt balkezesen lettem mérnök.

A lányom viszont egész pici kora óta határozottan jobbkezes, igaz a férjem is az.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook