Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? fórum

Mikor alakul ki a balkezesség? Mik a jelei? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
68. 9e7527505c (válaszként erre: 66. - Cadence)
2009. máj. 6. 16:12
Valószínűleg igen.Az h milyen kezes ugyanúgy születés előtt eldől mint a szemszín stb
2009. máj. 6. 13:07

Átszoktatott kezes vagyok.Elvileg bal kezes lennék,ennek következménye,hogy 2 balkezes lettem:D

Soha nem szoktatnám át a gyerekemet jobbkézre,nehogy valaki próbálkozzon vele!!!!

Kétbalkezes lesz,mint Én is:-(

2009. máj. 6. 11:53

Sziasztok.

Kislányom 23honapos lesz pár nap mulva.Szinte mindent a bal kezével csinál.A bal kezébe fogja a ceruzát,kanalat,villát.Ő akkor már balkezes lesz vagy még változhat?

2009. ápr. 30. 22:04

Én az "átszoktatott" balkezesekhez tartozom, ahogy én szoktam mondani "kétbalkezes" vagyok.

Néha jó, néha rossz.

Apukám balkezes volt. Csak is és kizárólagosan, mindent, mindenkor, balkézzel. Ő neki a jobbkeze volt a bal.

A fiamat is anno, bölcsiben, óvodában átszokatták a jobb kézre. Hiába tiltakoztam, akkor még "élt a szép kéz" fogalma.

Itthon a mai napig azt a kezét használja, ami "kéz alá esik".

Lányom (négy évvel fiatalabb), már nem volt ilyennek kitéve a bölcsiben, az óvodában sem.

A sors "fintora" az iskolában olyan tanítónője volt (kis város nincs választék), aki csak a jobb kezet ismerte.

Megtanult mind a két kezével írni, rondán.

Az unokám (május 8.-án lesz 1 éves) szintén balkezes hajlamot mutat. Ha valamit meg akar fogni akkor balkézzel.

64. Dorka29 (válaszként erre: 61. - Kobagabi)
2009. ápr. 30. 21:41

Bal kezes pedagógus vagyok, gyerekek fejlesztésével foglalkozom.

Az elején nekem is nehéz volt a jobb kezesekkel, de én úgy küszöböltem ki, hogy szembeültem velük, úgy mutattam, mit kell csinálni. (Nem írástanításra gondolok.:)

Azt nem tudom, hogy kötésnél ez bejönne-e, mivel kötni nem tudott megtanítani a jobbkezes nagymamám. Igaz, nem is érdekelt túlzottan.

Amúgy meg ugye mindent balról jobb irányba hasznos mutogatni, mivel ez az írás, olvasás iránya nálunk.


Elsős koromban nekem is voltak problémáim a balkezességből. Nagyon szépen írtam, csak éppen tükörírással:), így aztán írásfüzetből kettő volt, otthon át kellett másolnom, hogy "rendes" legyen.

2009. ápr. 7. 16:04
Nemregiben egy cikkben olvastam, hogy mar az anyamehben megfigyelheto.
62. 15a86c078b (válaszként erre: 61. - Kobagabi)
2009. ápr. 7. 12:54
igen éljenek a balosok! :)
61. kobagabi (válaszként erre: 57. - 15a86c078b)
2009. ápr. 6. 20:19

Na ebben teljesen egyetértek veled. Nem szabad, sőt tilos a gyereket a másik kezére szoktatni, és igen tapasztalatból mondom (és pedagógus vagyok) nagyon okosan, intelligensek az ilyen gyerekek.

A fiamnak pl. olyan jó a memóriája, ha 20 szót elmondasz neki, ő abban a sorrendben visszamondja, és nem hagy ki egyet sem.

És!! Pedagógus vagyok, tehát igenis tudom, hogy ezek a gyerekek is képesek bal kézzel kötni, varrni, egyebek. A baj csak ott van, hogy nekünk felnőtteknek, és pedagógusoknak sem tanítják meg, egy ilyen gyereket hogyan kell megtanítani, mivel mi jobb kézre vagyunk beidegződve. De kitartással, a gyerek rá fog jönni magától is:)

2009. ápr. 6. 20:14
Az én fiam is balkezes. Senki a családban, se felmenők nem balkezesek. Nem nagyon értettük, de elfogadtuk, és nem eröltettük a másik kéz használatára. Azt nem szabad. Mi már elég hamar 1 évesen észrevettük. A bal kezét használta mindenhez. Értem itt ezalatt a ceruza fogását, evés kezdetét, játékot. Egyszerűen mindig azzal a kézzel kezdett mindent.
2009. ápr. 6. 20:11
Szivesebben használja a kisgyermek a bal kezét, pl. a kanalat azzal fogja, tehát többet használja, mint a jobb kezét.
58. cikicakk (válaszként erre: 12. - 984ff08d0b)
2009. márc. 19. 16:09

Na mint ha engem írnál le.Én is ilyen vagyok.Kicsi koromban állandóan ráütöttek a kezemre,ha valamit bal kézzel fogtam meg.Iskolás koromban sem volt jobb,ott is tiltották.Ezért aztán ha nem látták bal kézzel,ha látták jobb kézzel írtam.Ennek az lett a következménye, hogy bár mind a két kezemmel tudok írni,mind a két kezemmel nagyon rondán.Bal kézzel csinálok szinte mindent,egyedül az ollót fogom a jobb kezembe.Ezzel együtt bal lábas is vagyok.Bal lábbal rúgom el a labdát,bal lábbal lépek ki, bal lábbal indulok neki a lépcsőnek, és ugráskor azzal is dobbantottam.( Ma már nem ugrálok) Még egy hátrányom van,,hirtelen nem tudom megmondani, hogy merre van a jobb,és merre a bal oldal.Volt is vele gondom mikor a férjem vezetett,és kérdezte, hogy jobbról jön valami? mondtam,hogy nem, és csak

a reflexeinek köszönhető,hogy nem lett balesetünk.

2009. márc. 19. 15:51

Komolyan most végigolvastam a sok buta hozzászólást és elborzadtam! Nem is tudják a kedves szülők micsoda agyi zavarokat okozhatnak átszoktatással.


Annak, aki meg azt írta, hogy nehéz megtanítani egy balkezest kötni meg varrni, annak üzenem, hogy konkréten kapja be és ne tanárnak vagy tanítónak menjen az olyan, aki utál "problémásabb" gyerekekkel foglalkozni. Én úgy sejtem a balkezes gyerek okosabb lesz, mint a hozzászólás írója, mert a balkezesek nagy része átlagon felüli intelligenciával, térérzékkel és memóriával rendelkezik. Kit érdekel a varrás meg a kötés?

2009. márc. 19. 13:53
jah és én balkezességről kutatok szóval van fogalma róla és persze balkezes vagyok! :)
2009. márc. 19. 13:52

Ja az akinek az orvosa azt állította, hogy a balkezesség fejlődési rendellenesség jobb lenne ha növényeket ápolna és nem embereket.

A balkezesség kialakulhat magzati korban a magas tesztoszteron miatt, az anya stresszessége miatt.

Gondolom erre célzott az orvos, de hát akkor is hülyeséget beszél... amúgy az orvos nagy többsége nem kutat a témában így szegény hülye is marad belőle, ami nem is baj mert nem lehet mindent tudni, de legalább ne mondjon baromságot!

2009. márc. 19. 13:49

Szeretnék egy pár tévhitet eloszlatni!


1. A jobb kezet a bal agyfélteke irányítja, a bal kezet a jobb agyfélteke. Egyik sem bizonyítottan fejlettebb, mint a másik!!!


2. Ha a gyerek kiskorában használja mind a két kezét, akkor az mixes, ergo lehet, hogy mind a két kezét ugyan olyan jól fogja használni.


3. A balkezesség kialakulása ma is vitatott, több verzió is van, hogy miért alakulhat ki, de nem fogyatékosság.


4. Aki átszoktatja gyerekét jobb kézre az számoljon azzal, hogy kialakulhat a gyereknél diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, kommunikációs problémák, hiperaktivitás.

53. ipi (válaszként erre: 38. - Ipi)
2009. jan. 1. 12:04
Most pont vetítik :-)))))
2008. aug. 15. 22:36
Allitolag mar az anyuci pocijaban eldol, a baba vagy mindig a balkez huvelykujjat, vagy a jobbkezet szopizza...
51. ipi (válaszként erre: 39. - Krisw)
2008. júl. 31. 21:48

Krisw!

Bocs, hogy nem idevág a kérdés, de hogyan élted meg az uh-os tényeket? Elképzelni sem tudom mit érezhettél, vagy nem merem... :-(

50. pemete
2008. júl. 30. 10:15
Nálunk én is balkaezes vagyok, a férjem is balkezes és csak reménykedni tudok, hogy a kislányunk is az lesz, mert különben hogyan segítenék neki pl írni tanulni?!! Anyukám is balkezes volt, csak átszoktatták! Szóval mi egy balkezes család vagyunk. De úgy látom hogy a gyerek is csatlakozik, mert ő is általában balkézzel nyúl a dolgokért.
2008. jún. 29. 22:19
Már egész pici korba a kics lányom 9 hónapos és feltünöen mindg bal kézzel nyul a játékaiért.Kis genetika is van benne mert a nagylányom,a keresztanyám és én is bal kezes vagyok.
2008. jún. 13. 22:13
Az én lányom most lesz 4 éves és mindkét kezét használja.Mióta elkezdett rajzolni gyurmázni pötyizni ollóval vágni stb.azóta mindkét kezét használja.Nem akartam jobb kézre szoktatni alakuljon ki nála ami neki a jobb8elvileg nem jó ráerőltetni hogy jobb kezes legyen).Amugy az én anyukám is mind a két kezét használja íráshoz is-nagyon szépen ír ball kézzel is.
2008. jún. 12. 17:22
Mindkét gyerekem balkezes. Nagyon korán kiderült. Van saját ollójuk, de sok minden nehezen megy nekik. Pl.: konzervbontót még nem kaptam, stb.stb. A lányomat pedig képtelen voltam megtanítani kötni.
2008. jún. 12. 15:12
Eddig mindenre a jobb kezem hasznaltam..aztan mindig kacarasztak rajtam hogy milyen lassan irom a sms..nah megprobaltam balkezzel..es mondhatom hogy most az van te jo gyorsan irsz...meg mas dolgokra is megprobaltam a bal kezem es sok minden jobban megy mint jobb kezzel...irni is tudok..bal kezzel is...21 eves vagyok...es kb 2-3 eve jottem ra. hogy a bal kezem sok esetbe jobban tudom hasznalni.....tata is balkezes lehet tole orokoltem...)
45. sodrak
2008. máj. 2. 11:08
Az én fiam balkezes, de már nagyon korán észre lehett venni. Ha nyúlt valamiért, többnyire a bal kéz volt domináns. a kanál, ceruza, szerszámok... fogásánál pedig teljesen egyértelművé vált. Ajánlom a balkezesek honlapját.
2008. ápr. 20. 12:29

suoasztok!nekem a lányom balkezes. de rajta szinte 3 hónapos korától láttam.ahogy fogott később pedig rajzolt szinezett mindent bal kézzel csinált.

tehát én láttam rajta már az elején.

de szerintem gyerek válogatja

2008. ápr. 20. 10:15

Sziasztok!

Én is bal kezes vagyok.... elvileg..., mert írni bal kézzel írok (jobbal nem is megy), de minden mást csak jobb kézzel, és ezért nincs is problémám az olló, kés, stb.... használatával, furcsáltam is néha, hogy milyen bal kezes az ilyen...(hiba csúszott a gépezetbe...., amikor megérkeztem...):DDDD

42. calyxgraphic (válaszként erre: 18. - Naomagic85)
2008. márc. 22. 23:29

Ja ezt en is lattam a tv-ben mar 2x is, de harmadszor is megneznem, lehetoleg magyarul...


Minden álmom hogy ikreim legyenek, van valakinek valami otlete, hogyan lehetne besegiteni a termeszetnek?

41. direne
2008. febr. 21. 17:33
Mi a "nagyfiamnál" azonnal tudtuk, mert az első perctől fogva kizárólag bal kézzel nyúlt a tárgyak után.
40. 53cc09e608 (válaszként erre: 37. - Ec63a7fc29)
2007. nov. 1. 13:54
Én ismerek olyan balkezest aki sokkal jobban tudta ezeket csinálni mint én ,pedig én sem vagyok az utolsó egyikben sem ! De Ő százszor ügyesebb volt ! Csak azt tudom ajánlani ,NE Te, mint jobbkezes tanítsad meg rá ! Mert Te ugysem tudod a balkezes fogásokat! Balkezes ollót vegyél neki ,ne erőltessed a jobb kézre ,mert ezzel ártasz neki !
39. krisw (válaszként erre: 18. - Naomagic85)
2007. nov. 1. 00:14

Ebben biztosan van valmi,mert mikor terhes lettem az első ultrahangvizsgálaton még ketten voltak (kb.8 hetesen) két héttel később már csak egyedül volt a fiam a pocakomban,aki most tölti be a 3-at,és már kiskora óta feltűnően többször használja a bal kezét.Rajzolni szinte csak ballal tud,a kanalat mindkettővel használja(megesik, hogy ha a jobb kezében van,ügyesebben eszi a levest),de mikor kés van a kezében csakis ballal tud vágni.

Jobb kezes vagyok,de vannak dolgok,amit én is ballal csinálok.

Pl.ablakpucolás,meggyfejtés,borsófejtés meg ilyen apróságok amiben nem szoktattak!!

Ja,egyébként apósom is a kést és a szerszámokat a bal kezében fogja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook