Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik az első teendők pozitív terhességi tesztnél? fórum

Mik az első teendők pozitív terhességi tesztnél? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. e1e17a7e85 (válaszként erre: 12. - Féknyom)
2014. dec. 2. 13:15
Hehe :)) Az meg lesz, tuti világgá kürtölöm :)
13. e1e17a7e85 (válaszként erre: 10. - Jucci86)
2014. dec. 2. 13:15
Köszi szépen :) Nektek is Jó egészséget kívánok :)
12. féknyom (válaszként erre: 1. - E1e17a7e85)
2014. dec. 2. 13:14
Feltenni ide egy képet róla.:)
11. e1e17a7e85 (válaszként erre: 7. - Regimotoros)
2014. dec. 2. 13:13
Tehát két év alatt kell meglennie a 365 napnak? ÉS ha folyamatosan dolgozok egy évig az úgy nem jó?
10. Jucci86 (válaszként erre: 5. - E1e17a7e85)
2014. dec. 2. 13:13

Örülök hogy tudtam segíteni!Én nem régen voltam így 6 hónapos a második gyerkőc.Kicsit hamarabb jött mint terveztük de két nappal pont becsúsztunk az egy évbe:-)

Az elsönél megvártam a 12 hetet amíg bejelentettem a munkahelyen a másodiknál elmondtam amint megtudtam.Az orvost mindenképp várd meg hogy minden rendbe van e a pacakban:-)

Sok sikert és jó egészséget kívánok!

2014. dec. 2. 13:12

Gyed

Frissítve: 2014.01.02


Gyermekgondozási díjra (GYED) jogosult:

A gyermeket saját háztatásban nevelő:


biztosított szülő (nem tekinthető szülőnek a nevelőszülő és a helyettesszülő), aki a szülést megelőző két éven belül legalább 365 napon át biztosított volt,

terhességi-gyermekágyi segélyben részesült édesanya, akinek biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély folyósítása alatt szűnt meg, ha az ellátásra való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennállása alatt keletkezett, és a szülést megelőző két éven belül legalább 365 napon át biztosított volt.

A jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe beleszámít:

a biztosítás megszűnését követő baleseti táppénz,

a közép – vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán, 1 évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejéből 180 nap,

 a rehabilitációs járadék, rehabilitációs ellátás folyósításának idejét

* Diplomás GYED – 2014. január 1-jétől kiegészül a gyermekgondozási díjra jogosultak köre a felsőoktatási intézmény hallgatóival.

Gyermekgondozási díj időtartama:

A GYED legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetve a szülési szabadság lejártát követő naptól vehető igénybe, és legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár.


Megállapítható na GYED akkor is, ha a jogosult álláskeresési járadékban, segélyben, vállalkozói, illetve munkanélküli járadékban , álláskeresést ösztönző juttatásban részesül.


A GYED-re akkor is jogosult marad az édesanya (biztosított), ha a munkaviszonya megszűnik a TGYÁS alatt, feltéve, hogy a TGYÁS-t a munkaviszonya fennállása alatt igényelte.



GYED összege:

A gyermekgondozási díj összege az előző naptári évi napi átlagkereset 70%-a. Felső határa a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a. 2013-ban ez az összeg: bruttó 137.200.- Ft; 2014-től 142 100 Ft.

Ha az édesanya nem rendelkezik a gyermekgondozási díj kezdőnapját megelőző évben, vagy GYED kezdőnapját közvetlenül megelőző időszakban legalább 180 naptári napi jövedelemmel, akkor az ellátás naptári napi összegét a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének (2013-ban: 196.000 Ft; 2014-től 203 000 Ft) harmincad részének figyelembevételével állapítják meg.

Ha az igénylő egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelme nem éri el a minimálbér kétszeresét, akkor a tényleges jövedelmet veszik alapul.

A GYED összegéből személyi jövedelemadó-előleget és nyugdíjjárulékot vonnak.



Hol kell igényelni a GYED-et?

A munkáltatónál.

A munkanélküli, álláskeresési támogatásban részesülő édesanyának a munkaügyi központhoz kell fordulnia.

Az egyéni vállalkozó igénylőnek pedig a székhelye szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztárhoz kell benyújtania igénylését. Amennyiben az igény elbírálására a Magyar Államkincstár az illetékes, akkor közvetlenül hozzájuk kell fordulnia az igénylőnek.

A gyermekgondozási díjat visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet igényelni.

2014. dec. 2. 13:12
Köszönöm szépen lányok :) Igaz nem vagyok babás, de rajta vagyunk az ügyön :) Csak szeretek előre gondolkodni. Remélem sok olyan nőnek segít majd a tanácsotok, aki ide téved véletlenül, és pont ez a kérdés foglalkoztatja :)
7. regimotoros (válaszként erre: 3. - Jucci86)
2014. dec. 2. 13:11
Ez nem így van.A szülést megelőző két évben kell meglennie a 365 napnak,hogy 1évig gyedet kaphasson.Ha 562 napja van akkor kap a gyerek 2 éves koráig gyedet.A sülés napján biztosítottnak kell lennie.
6. regimotoros (válaszként erre: 1. - E1e17a7e85)
2014. dec. 2. 13:06
Szia!Várd meg a 7-8 hetet inkább.Utána menj orvoshoz.A munkáltatódnak csak akkor jelentsd be ha elmúltál 12 hetes.
5. e1e17a7e85 (válaszként erre: 3. - Jucci86)
2014. dec. 2. 13:04
Szia! Először is köszi a válaszod! :) Nem vagyok még babás, csak rajta vagyunk a párommal és már előre gondolkozom, tervezgetek :)Olyan jól esik, és így jobban át tudom gondolni, hogy mit fogok majd a pozi teszt után csinálni. Határozatlan ideig vettek fel, általános iskolába tanítok. És ha most decemberbe esnék teherbe, akkor pont meglenne az egy év :)
2014. dec. 2. 13:02
Először vársz, az utolsó menstruációtól számolva 6hetet és elmész orvoshoz hogy erősítse meg a terhesség tényét, addig nem kell szólnod a munkáltatónak sem.
2014. dec. 2. 12:59

Ha a szülésig nincs meg az egy év munkaviszonyod nem kapsz gyedet.Csak az egy év gyest ami alanyi jogon jár.26 ezer forint körül van.Kirugni emiatt nem rughatnak ki ha csak nem vagy próbaidős mert akkor indok nélkül felmondhatnak neked.

Ha a szülés idöpontjáig meg van az egy èv munkaviszonyod akkor abból számolják ki neked a gyedet ami két évig jár.Tapasztalatból tudom nekem 2 nappal lett több mint egy év:-)Egyébként az első az hogy irány az orvos!Ha ő is alátámasztja a terhességet és minden rendbenbakkor kell gondolkozni mikor jelentsd be a munkahelyen.

2014. dec. 2. 12:51
Ha pozitívat teszteltem, akkor mit kell tennem legelőször? Hogyan mondjam el a munkáltatómnak? Ha még nincs egy éves munkaviszonyom, akkor mi lesz? Kirúghatnak?
2014. dec. 2. 12:50
Mik az első teendők pozitív terhességi tesztnél?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook