Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mik a jogaim? fórum

Mik a jogaim? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. máj. 24. 17:24
Basszus, ha én szakítom el elviszem varrónőhöz, megcsináltatom, és kész. Nem lenne pofám úgy visszavinni, hogy tudom, én szakítottam el....node, fátylat rá. :)
2012. máj. 24. 09:45
Én éltem vidéken, ismerem az ilyen kis boltokat, amik itt Pesten is vannak.Az eladó megismeri az embert.És az, hogy blokk nélkül elvileg nem jogos a reklamáció, az egy dolog emberség is van a világon, főleg ha felismeri, hogy előtte nap tényleg ott vette az árút.Felismerte, elismerte, hogy ott vette.Blokk-nem blokk.Ti meg azt nem értitek meg, hogy nem az 500 ft-ról van szó, hanem az átverésről és a pofátlanságról...
66. e57e061615 (válaszként erre: 64. - 474687f420)
2012. máj. 23. 18:43
Komolyan nem értem, mit nem fogsz fel azon, hogy itt az volt a bökkenő volt, hogy nem volt meg a blokk.
65. Bcicus (válaszként erre: 64. - 474687f420)
2012. máj. 23. 17:39
Nem, hanem azért mert elkeverte a blokkot vagy blokk nélkül megvette, így örülhet, hoyg 500ért megcsinálták.
2012. máj. 23. 16:46
Marha érdekes világban élünk, ha valaki próbál eltusolni, hárítani valamit, akkor még mellé állunk.Ne mondjátok már, hogy ha egy barátnőtökkel történik ugyanez, neki is azt mondjátok, lehet ő szakította el.Ha én hibásan veszek meg valamit és úgy viszem haza, pl mi van , ha nem bonthatod ki a boltban, mégis otthon derül ki, hogy sérült az áru?Nem visszük vissza?Romlott kaját veszünk azt sem?Részemről, ha veszek vmit, főleg drágát, és otthon kiderül hogy hibás, 1 ft-ot sem vagyok hajlandó fizetni még érte.Én az árát kifizettem.Akkor nem közölték, hogy még plussz ennnyi és ennyi lesz.Tehát nem az összegen van a hangsúly.De pont ezért tehetnek meg mindent, a kedves üzlettulajok, mert hagyjuk magunkat.Pl sok olyan bolt van, ázsiában veszik vagy sárkányban a ruhát, belevarja a saját cimkéjét és eladja tripla áron.És mi azt hisszük, hogy ha drága jó...
63. Bcicus (válaszként erre: 62. - Miértne)
2012. máj. 22. 20:39
Senki nem mondta, hogy te tépted el, csak hogy nem lehetetlen. A bolt szempontjából pláne.
2012. máj. 22. 20:28

Bcicus, Devla: tudjátok, hiszek abban, hogy ott fent rendezgetik a sorsokat, és minenki annyi jót kap, amennyit ad.


"Mellesleg még az sem lehetetlen, hogy ahogy felvette beleakadt és akkor szakadt ki csak nem vette észre, mert nekem fura, hogyha azt mondja, hogy neki 17ezer sok egy ruháért akkor nem nézi meg rendesen mikor felveszi." LÁttad a ruhát? NEM!!!! Nem kiszakadt, le volt szakadva az alja...itthon is csak azért vettem észre, mer egy szál lógott függőlegesen ki a szakadt részből, és olyan furcsa volt. Láttad a boltban a próbafülkét, hogy leért e a tükör a földig? NEM! Akkor meg ne okoskodj kérlek!

Fura, mi,hogy valaki nem vesz hetente 10enx forintért ruhát magának? Jó munkahelyen, jó pozícióban és jó fizetésért dolgozom. De van két kisfiam, és igen, Nekem sok a 17ezer...bumm...

61. Miértne (válaszként erre: 56. - 474687f420)
2012. máj. 22. 20:22
Na, végre ért valaki! :)
2012. máj. 22. 20:20

A ruha Nálam van,köszi a hozzászólásokat. :)


Nem, nem az 500.- volt a bajom, nem vagyok azért ennyire kcsinyes.


Devla: nem tudom miért írsz így, de, ha Neked jobb..nem vertem a tamtamot, és nem seggfejeztelek le...szerintem...de fordítsd ahogy jól esik.


Én 17.000.- ért vettem egy szakadt ruhát. A "bűnöm" annyi volt, hogy siettem a kis és nagyfiamért a bölcsibe, oviba, és nem figyeltem úgy ahogy kellett volna, hogy kaptam e blokkot vagy sem. Nem és érdekelt volna, ha nincs baj.

És már most sem érdekel...túl vagyok rajta, és még csak pszichológushoz sem kell járnom. :) Csak a jogaim érdekeltek, nem voltam még ilyen szituban.

Másnap találkoztam a tulajjal, aki egy idős hölgy volt, eszem ágában sem volt vele üvöltözni, fenyegetőzni, stb.

Van egy megvarrt ruhám, és megfizettem a tanulópénzt, legközelebb jobban figyelek. Csak ennyi...


Köszi Mindenkinek!

2012. máj. 21. 09:40
Nem mindig nekem van igazam, ez téves.Én csak azt próbáltam magyarázni, hogy ha kifizetek ennyi pénzt egy ruháért, akkor hibámon kívüli javítását nem fogom fizetni, bármennyi is legyen.Nem vagyok ordítós fajta, ha rendesen olvassátok, láthatjátok, nem én ordítottam, sőt a párom sem, csak határozottan lépett fel.Azt írtam, hogy az ordítósoknak engednek, aki nem lép fel határozottan, annak nem.Nem hiszem, hogy nem veszi észre, hogy beleakad valahová a ruha és kiszakad.Ez nekem is fura, hogy ott nem vette észre, mert én ha veszek egy drága holmit, alaposan megnézem, és a blokkot pláne elteszem.De a fórumindító eltűnt, így nem tudhatjuk a miérteket.Lehet máskor is vásárolt ott és bízott az eladókban, hogy nem kell átvizsgálni a ruhát, meg hát ha ilyen árban veszünk valamit, elvárjuk, hogy ne kelljen átvizsgálni, mint a piacon.És mégegyszer, nem annak van igaza, aki hangosabb, viszont azt tényleg meghallják.Tapasztalat, én a nem ordítóshoz tartozom, és volt,hogy aki utánam jött és kinyitotta a száját, igazat adtak neki, mert megilyedtek a hangjától.Ez másik eset volt, de gyakran látok ilyet.És én nem vagyok ilyen, sajnos, bár ilyen lennék, akkor nem érne ennyi igazságtalanság.
58. Bcicus (válaszként erre: 56. - 474687f420)
2012. máj. 20. 14:37
Ha nem tűnt volna fel a bolerot és a ruhát nem egyszerre vette így nehezen lehetne egy blokkon. Nyilván kapott blokkot ha az előzőnél is adtak csak elkeverte. Mellesleg még az sem lehetetlen, hogy ahogy felvette beleakadt és akkor szakadt ki csak nem vette észre, mert nekem fura, hogyha azt mondja, hogy neki 17ezer sok egy ruháért akkor nem nézi meg rendesen mikor felveszi.
57. e57e061615 (válaszként erre: 56. - 474687f420)
2012. máj. 20. 13:11

Lapozz vissza, én leírtam, mi a javaslatom. Különben nem alapozok arra soha sem, hogy annak van igaza, aki hangosabban ordít, és ezzel a lendülettel nem csinálok magamból hülyét. Én is kevertem már el blokkot, és nem mentem az üzletbe, hogy kitépjem az eladót a pult mögül, hanem szakemberhez vittem, és saját pénzemen megjavítattam.

Abba meg nem megyek bele, hogy mi van, ha a nyugtán nem stimmel valami, mert ez nem az eset, de látom, te képtelen vagy különbséget tenni, nálad csak annyi az alapszabály, hogy mindenképp neked van igazad.

2012. máj. 20. 12:43

Ő biztos benne, hogy ott vette, (nekünk volt blokkunk), és az eladó is felismerte, mivel kis bolt.Nem értitek a lényeget.Kifizet 17 ezret egy ruháért, és még a javítást is fizesse ki, és nem is ő tett kárt a ruhában.Egy kérdés, ha ti vennétek egy drága ruhát és otthon vennétek észre, hogy hibás, mit tennétek?Rátok sóztak egy hibás terméket, elég drágán, aztán még pofátlanul a javíttatást is veletek akarnák kifizetni.Egyébként nekem az is gyanús, hogy átlagember elteszi a blokkot, ha drága dolgot vesz, mi van, ha ezzel is átverték és nem is kapott blokkot.Eleve, ha ott vette a másik ruhát asszem bolerót, akkor miért nem volt a ruha is a blokkon?Valószínű, ők nem akarták, hogy rajta legyen.Gondolom, aki nem szól, az nem szól a közértben sem, ha mondjuk 500 ft pluszt ráírnak a számlájára.Nekünk már volt olyan, hogy amikor megnéztük a blokkot szerencsére még a boltban, felfedeztünk idegen tételeket, amiket nem is vásároltunk, kb 700 ft értékben.Bocsi én szóltam.

Terjed egy ilyen vicc is a neten, hogy a pincértől megkérdi a fószer, hogy mi az a számlán, hogy "megy:500 ft" mire a pincér visszahoz 500 ft-ot és közli,hogy ha megy megy, ha nem megy, akkor nem megy.Ezek szerint hagyjuk hogy hülyének nézzenek bennünket, nem elég hogy emelkednek az árak, családok lesznek hajléktalanok.Pont ezért, mert nem merünk szólni, ilyen kis tételekből havonta több ezer is összejöhet.De nem akartam feszültséget, csak elmondtam a véleményemet.

55. Remoni (válaszként erre: 52. - 474687f420)
2012. máj. 18. 18:44
Kinek mi fér bele. Az én órabérem sokkal több, mint 500 Ft, így többet buknék az egészre pazarolt idővel. De mindenki a saját értékrendje szerint...
54. e57e061615 (válaszként erre: 52. - 474687f420)
2012. máj. 18. 17:23
Jézusom, milyen emberek vannak! Blokk nélkül bemenni ordítani? :O Ilyen tanácsokat...
2012. máj. 18. 17:12
Engem érdekelne mi volt?:)
2012. máj. 18. 17:11
Hát ha tényleg egy szakadt ruhát vett 17 ezerért, akkor azért kicsit rosszul eshet az az 500 ft javítási díj.Az a papír amit adtak hogy beadtad a ruhát az jelen esetben helyettesíti a blokkot, hiszen azzal elismerték, hogy ott vetted.Én azért bemennék mégegyszer és mostmár nem szépen, hanem durván kérdezném, hogy most akkor a NAV-nak szóljak, vagy a fogyasztóvédelemnek.Ha kis üzlet, emlékeznek, hogy ott vetted, hiszen nem lehet nagy a forgalom.Látják,hogy nem vagy egy nagy balhés, mert más ezért már első alkalommal leordította volna a fejüket.Húzzák az időt, hogy kiessenek a 3 napból?Úgy látom sikerült is nekik.Teljes árban eladtak egy szakadt ruhát, amit gyanús,hogy ők olcsóbban vehettek, ha ennyire felkészültek.És még rád verik a javítási költséget.500 ft nem sok, de ha én vennék vmit közel 20 ezerért, kiderülne, hogy 5-öt nem ér, és utána még én fizessek, kicsit leordítanám a fejét.Velem is meg akartak csinálni,hogy cipőt nem akartak visszavenni, elég húzós boltban.Ráfogták, hogy volt benne járva, mert a piros szőnyeg szálai látszottak, ami a boltban van náluk.Velem bírtak, de a párommal nem.Azóta én is megtanultam védekezni az ilyenekkel szemben.
51. Remoni (válaszként erre: 50. - E57e061615)
2012. máj. 17. 23:31
Én 500 Ft-ért biztos nem balhéznék. Az erre pazarolt idő sokkal többe kerül ennél.
50. e57e061615 (válaszként erre: 49. - Remoni)
2012. máj. 17. 22:57
3% alatti javítás, amit jog szerint le kellene nyelnie, ehelyett itt is veri a tamtamot, és én is seggfej vagyok, mert megmondtam, hogy mivel lehetne becsületben, fél dokumentummal érvelni.
49. Remoni (válaszként erre: 42. - Miértne)
2012. máj. 17. 22:36

Ezt most nem értem, te 500 Ft-on vagy kiborulva?

Ez olyan nagy problémát jelent?

48. Miértne (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2012. máj. 17. 18:20
A dolgok pozitív oldala..:) Így van. :)
47. Miértne (válaszként erre: 46. - E57e061615)
2012. máj. 17. 18:19

Hepciásan? :) Hmmm, vissesnek szoktak mondani, nem hepciásnak.


Nézd, én segítséget kértem, pont ezért, mert fogalmam sincs róla, mit tehetek. Nem írtam sehol, hogy okos vagyok, és tisztában vagyok a jogaimmal.

De, ha esetleg Te segítséget kérsz majd, és én segíteni tudok, nem azt fogom írni, hogy hol ütközhetsz falba. Azt, hogy hol nem.

Azért köszönöm, hogy szántál Rám időt!

46. e57e061615 (válaszként erre: 42. - Miértne)
2012. máj. 17. 18:14

Ha ilyen okos vagy, és minden jogoddal képben, minek írtál ki fórumot? Mit gondolsz, majd az üzelt tulajdonosa mást fog mondani, mint én?


Hülyén jártak el, de nem arra vonatkozott a kérdésed, hogy tizes skálán mennyire kretének ebben az üzletben, hanem hogy mihez van jogod. Előadhatod magad nekik is ilyen hepciásan, de akkor rögtön levágják, hogy fogalmad sincs semmiről, ha meg higgadtan próbálsz a jó szándékra apellálni logikus érveléssel, akkor talán elhozhatod fizetés nélkül a javított ruhád.

45. Bcicus (válaszként erre: 44. - Miértne)
2012. máj. 17. 18:13
Na igen,d e legalább 500ból megúszod. Gondolj bele, ha valami olyan cucc lenne, ami mondjuk még drágább és még javítani sem lehet és nincs blokkod, akkor milyen mérges lennél, hogy dobhatod ki.
44. Miértne (válaszként erre: 43. - Bcicus)
2012. máj. 17. 18:11
Nem rátok vagyok én mérges...:) Magamra...de jó kis tanulópénz...
43. Bcicus (válaszként erre: 42. - Miértne)
2012. máj. 17. 18:08
Hiába vagy ránk mérges. Ez a jog. Sajnos ha nincs blokkod vagy számlád, semmi jogod nincs. Semmivel nem bizonyíthatod, hogy ott vettél bármit is.
42. Miértne (válaszként erre: 39. - E57e061615)
2012. máj. 17. 18:06

Nincs Nekem semmihez jogom....csak, mert figyelmetlen voltam. Persze, teljesen korrekt. Azt hiszem viszek egy bonbont is Magammal holnap, ha megyek a ruháért,hisz teljesen jófejek, hogy megcsináltatták Nekem 500.-ért, és nem felhívtak, hogy bocs, nem megy a csere, 500.-ért meg tudjuk javítani, ha Nekem megfelelő.

Pfffú, nem is tudom mit akarok én...most komolyan. :)

41. e57e061615 (válaszként erre: 40. - Miértne)
2012. máj. 17. 18:05
Bocs, kár volt válaszolnom. :P
40. Miértne (válaszként erre: 38. - Diegóóó)
2012. máj. 17. 18:04
Jaja, elég alaposan..:)
39. e57e061615 (válaszként erre: 37. - Miértne)
2012. máj. 17. 18:02
Nincs jogod a cég könyvelésébe betekinteni, mert úgy tartja úri kedved.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook