Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mihez kezdhetnék már a cicámmal? fórum

Mihez kezdhetnék már a cicámmal? (beszélgetős fórum)


27. 2a69f78972 (válaszként erre: 26. - Adry1992)
2012. febr. 7. 00:02

Nehéz a válasz. Azt mondod, szinte lehetetlen elvinni a cicát. Te ismered, ezért sajnos ezt neked kell eldönteni.


1., Vagy nagyon nyomatékosan beszélj a régi állatorvossal, hogy vegye kicsit komolyabban a dolgot.Csináljon egy labort (vérvétel, katéterrel vizelet,) egy hasi UH-t. Ma már erre a vidéki állatorvosok is képesek, ha viszont ezt nem tudja megtenni műszerezettség, hozzáértés hiánya miatt, akkor ne is vesztegesd vele az időt.


2., Vagy vidd el egy komoly helyre/állatkórházba.

(Cicahordozóban, LETAKARVA!)


Csak ne járj úgy mint én, hogy agyba-főbe fizettem itt vidéken az állatorvosnak, sőt az állatorvosoknak, végül mégis Pestre kellett vinni a Lehet úti kórházba.

Meg sem merem mondani mennyibe került így összesen, mert a mai világban ezért meglincselnének!:(

2012. febr. 6. 22:14
Nos, az internetes tanácsadás semmi újat nem mondott... szerintetek ahhoz vigyem a cicát, aki eddig kezelte és aki felírta neki az antibiotikumot, vagy vigyem el egy másik dokihoz?
2012. febr. 5. 13:08

Drága Barátaim ! Annyira, de annyira jó olvasni benneteket!!!

Visszaadjátok az emberiségben megrendült hitemet!

Mindnyájatoknak minden jót és az állatkáitoknak szép hosszú életet kívánok!

24. c33bd8536b (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2012. febr. 5. 08:18

[link]


Ide írjál. Itt néhány óra alatt válaszol a doki.

23. Lolita63 (válaszként erre: 17. - 2a69f78972)
2012. febr. 5. 07:36

Oké majd megnézem:)

Nekem már csak kutyám van,az otthonos naplómban találsz képeket.


A Cicám 2010.szept.23-án átkelt a szivárványhídon Róla a naplómban emlékezek :(

2012. febr. 5. 01:30

Amúgy most jut eszembe, hogy nekem a cicusom évekkel ezelőtt kiesett az ablakon, és utána volt véres a pisije 2-3 alkalommal. Azt mondta az orvos, hogy megrepedt a hólyagja. Utána szépen helyrejött. Na mindegy, csak azért írom, hogy nem lehet, hogy leesett pl. a szekrény tetejéről, és a két dolog közt nincs összefüggés? (a doki nyilván jobban tudja). Csak a hólyaggyulladásnál észrevetted volna, hogy fáj neki, ha pisil, mert az nagyon fáj állítólag. Meg erőlködnek közben, a levertség, láz is általános tünet.

- csak hangosan gondolkoztam. :)

21. b94b39b09f (válaszként erre: 20. - Adry1992)
2012. febr. 5. 01:25

Igen, hát teljesen megértelek. Talán telefonon is tudnak már annyit mondani, hogy mindenképpen kell-e vinni, vagy adnak tanácsot. Én a helyedben akkor felhívnám, vagy írnék online tanácsadásba. Mondjuk, ha teljesen jól van, akkor nem lehet még nagy baj, esetleg a későbbiekben.

Figyi, mi hétfőn megyünk úgyis az orvoshoz, és megkérdezem tőle, mit szólsz? Valamit csak tud mondani erről.

2012. febr. 4. 23:04
Igen, ezzel tisztában vagyok. A gond csak azzal van, hogy szerintem vágjárhatom a fél megyét szegénykémmel (pedig nagyon fél az idegenektől), mire találok egy félig normális orvost, aki nem csak ránézésre ad neki valamit. Igazából semmi nem látszik rajta. Napi 10-12 órákat bentvan velem a házban, nem vizel be, nem kérezkedik ki, teljesen normálisan viselkedik (volt már 3 cicám, így feltűnik már, ha valami nem oké). Étvágya isteni (kicsit túl jó is, hajlamos a hízásra :))... szóval nem tudom, mekkora a gond, de az antibiotikum nem hatott rá, és az ágyneműt unom már folyton mosni emiatt. :) Még kicsit utánakérdezek a dolognak, aztán elviszem egy másik orvoshoz, hátha...
2012. febr. 4. 21:54
Szerintem a cica védelmében érdemes szakemberhez fordulni, hiszen sokmindentől lehet, és ez a jelenség egyáltalán nem normális egy egészséges cicánál (az őt vizsgáló állatorvos is egyből kezelte). Tudom, hogy az ember saját megnyugtatására hajlamos azt hinni, hogy nem nagy dolog - velem is előfordult már - de aztán ki tudja (mondjuk szerintem sem lehet nagy baj, csak lehet, hogy ő meg szenved tőle). A kisállataink teljesen a mi döntéseinkre vannak utalva, a boldogságuk, egészségük rajtunk múlik.
18. bnedora (válaszként erre: 13. - Adry1992)
2012. febr. 4. 20:48
Igen, a speciális táp jó ötlet, én évekig adtam neki. Az "urinary" gyógytápot kellene neki adni, amennyiben valóban a veséjével van probléma. Az ivartalanítás még jobban előhozza a vese problémákat.
17. 2a69f78972 (válaszként erre: 14. - Lolita63)
2012. febr. 4. 19:09

Szeretem az állatokat.Kutyánk is négy van. 13 éve költöztünk le Pestről vidékre, de itt is a lakásban vannak velünk. Így szokták meg és nekünk is ez a jó, mert nálunk ők családtagok. A szülői házban is ezt láttam, nekem ez a természetes.

Rengeteget takarítunk, az állatainkat tisztán és egészségesen tartjuk. Szerintem sokkal nagyobb rend és tisztaság van nálunk, mint sokaknál, akik - különösen itt vidéken - megszólnak minket amiatt, hogy az állataink a lakásban vannak.

Majd teszek fel képeket, csak meg kell tanulnom hogyan kell!:)

16. Bcicus
2012. febr. 4. 19:05
Simán lehet attól, ne várjatok tavaszig, minek?
2012. febr. 4. 18:57
Szerintem mindenképpen meg lehetne oldani valahogy, hogy másik orvos is lássa. Tudom, hogy nagyon nehéz lehet - mi is sokat nyűglődtünk már különböző dolgok miatt - de szerintem ne kísérletezz. Akár a végbelében is lehet vmi elváltozás, vagy tényleg a veséje, ki tudja... Figyelj, az utazás nem olyan vészes, mint ahogy az ember gondolná. Mi vittük már a nagyobb cicát cicaboxban, vonattal, 5 órás útra, és semmi baja sem volt. 5 percig nyávogott, aztán meg érdeklődve nézelődött, végül elaludt. A prímet tesókám cicája viszi: Skóciából hozta haza, 2 napon át, repülővel, és az ég világon semmi baja nem volt, érdeklődve nézelődött. Szóval sztem vegyél egy cicaboxot, nem túl drága, és autóval az 50 km sem sok, annyit simán kibír. Remélem, hogy minden rendben vele, és csak kis gondja van! (amúgy férges nem lehet? Az is csinálhat olyat sztem, ha petéket rak a popsijához). Vagy bűzmirigy-gyulladás. Ha csak ülésnél van, sztem onnan jön vmi, és nem a húgyutakból.
14. Lolita63 (válaszként erre: 11. - 2a69f78972)
2012. febr. 4. 18:51

Jó gazdi vagy,oda figyelsz a cicáidra:)

A 16,18 év szép kor a cicával együtt...Én 18 évet éltem a szobacicámmal,sajnos már csak a szívemben él:((

2012. febr. 4. 18:13
Köszönöm a tanácsokat! Sajnos ezekre magamtól nem igazán jönnék rá, mi lehet a gond. Ivartalanítva mindenképp lesz, addig próbáljam meg a speciális tápot?
2012. febr. 4. 17:55

És itt van még egy link! Itt szinte minden kérdésedre választ kaphatsz:


[link]

2012. febr. 4. 17:36

Amikor "jelöl", akkor áll, a farkát rezegteti, a hátsó lábaival toporog.

Aki már egyszer is érezte azt a penetráns bűzt, amit a kandúr vizeletével áraszt, tudja, hogy azt bizony hiába súrolja vegyszerekkel, dörzsöli különféle szuper fertőtlenítőkkel, a kísérletezés hasztalan, csak kísérlet marad. Ez az ivari viselkedés a macska sajátja, ezt nem a mi bosszantásunkra csinálja, hanem az ösztöne, no meg a tesztoszteron vezérli.

Tehát nem árt minél hamarabb ivartalaníttatni, mert az is lehet, hogy a prosztatája van megduzzadva és nyomja a hólyagját, ezért csurran el a pisi.

A macskák sajnos hajlamosak a vese betegségekre, vesehomokra. Lehet kapni vesekímélő tápot, és Uropet pasztát, ami vizeletsavanyító, tehát kisebb a valószínűsége a kőképződésnek.

Sajnos ha a cicának érzékeny a veséje, ezeket egy életen keresztül kell adni neki.

Az én egyik cicám 16, a másik 18 éves (és van még három!)

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Adry1992)
2012. febr. 4. 17:07
Akkor jelöl, amikor ivarérett lesz. És pont abban a korban van. Igen, van köze, hisz pisivel jelöl. Most kellene ivartalaníttatni, hiába tervezted tavaszra.
2012. febr. 4. 16:02
Még nincs, tavaszra terveztük. De ehhez lehet köze a pisifoltoknak?
8. Bcicus (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. febr. 4. 15:19
Már ivartalanítva van ugye, ha nincs akkor mielöbb tedd meg.
7. 2a69f78972 (válaszként erre: 6. - Adry1992)
2012. febr. 4. 14:46

[link]


Ezt a linket azért küldtem, mert itt tudsz feltenni kérdéseket állatorvosnak. Esetleg a régebbi kérdésekben is böngészhetsz. Írd le neki a problémádat és kérdezd meg, hogy esetleg valamilyen - általad beszerezhető és elkészíthető - természetes gyógyszert tud e ajánlani.

Jobbulást a cicusnak, lehetőleg ne legyen hidegben!

2012. febr. 4. 14:39

Igen, tudom, hogy nem foglalkoznak a cicákkal sokat. Az előző cicám szinte ebbe halt bele, vagy 5x hívtuk az orvost, de nem kezdett vele semmi értelmeset. :(

Az egyetlen nagyváros sajnos 50km-re van innen, ennyit nem bírna ki a cica sem kosárban, sem anélkül.

2012. febr. 4. 14:11

Hát pedig ezen csak az állatorvos tud segíteni.

Lehet, hogy nem ártana az ivartalanítás se, de az is állatorvosi téma.

Állatszerető vagy, ez kiderült, tehát ne add fel és nyúzd az orvosokat, mert különösen vidéken nem csinálnak nagy ügyet a cicákból. Úgy tekintik, hogy "fogyóeszköz". Ez a kis jószág rád van utalva, nem tud magán segíteni, segíts rajta Te, azzal, hogy nem hagyod annyiban. Ismét kellene neki egy széles spektrumu antibiotikum kúra.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. febr. 4. 14:09
Egy záródó szatyorba is teheted, vagy papírdobozba amire lyukakat készítesz.
2012. febr. 4. 14:07
Előfordul, főleg kandúroknál, hogy a veséjével probléma lesz. Az én cicámnak vesehomokja volt. Mivel vidéki orvos, azok nemigen foglalkoznak a cicákkal, kutyákkal. Jobb lenne nagyobb városban keresni egy megfelelő orvost, mert akár el is pusztulhat a cica. Ha nincs pénzed cicahordozóra, esetleg kérj valakitől kölcsön, mert bizony elég nehezen viselik az autózást. Jobbulást a cicádnak.
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. febr. 4. 14:07

Nem lehet, hogy jelölget? Én a cicáimat ilyen idősen

vittem el ivartalanításra. Megkönnyebbül a cica, bár a hormonok még párhétig tombolnak benne.

2012. febr. 4. 14:01

9 hónapos kandúr cicám van.

Hónapok óta, mikor leül a kanapéra, a székre vagy az ágyra, elég pár másodperc, gyakran egy nedves folt marad a segge alatt. Csak egy ujjnyi folt, tehát nem odapisil, de valami kicseppen, ez biztos...

Kb 1 hónapja hívtam neki állatorvost, mivel láttuk játék közben, hogy vér folyik a nemi szervéből. Az orvos írt neki fel antibiotikumot, úgy tudtuk, hólyaggyulladás. Beadtam neki az összes gyógyszert, ahogy mondta az orvos, azonban még mindig foltokat hagy, ahogy leül. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni már. Másik orvoshoz nem tudom vinni, falun élünk, és szerintem még a kocsiba sem tudnám betenni, hogy elvigyem valahova.

Csinált már valakinek hasonlót a cicája? Mi lehet ez? Mit tehetnék az érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook