Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mihez kezdhetnék az egyre pattanásosabb hátammal, vállammal? fórum

Mihez kezdhetnék az egyre pattanásosabb hátammal, vállammal? (tudásbázis kérdés)


24. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. okt. 23. 09:42
Endokrinológus!
2012. okt. 23. 09:28

Ha nem tudsz hetente eljutni szaunaba akkor otthon is gozolhetsz. A glikolsavas krem hamlaszt, a borradirral elotte leradirozva a bort a glikolsavas krem duplan hatasos. Evek soran a porusok ezzel egyre kisebbek lesznek a a pattik merete is joval kisebb lesz, mert egyszeruen nem tud a porus annyira feltoltodni, ha megis csomo jon ki, akkor csakis a csomora lehet 1-1 csepp teafaolajat cseppenteni 2-3 napig. A glikolsav es borradir egyebkent a regi sebhelyeket is teljesen elmulasztja, nekem mar az egvilagon senki el nem hiszi hogy regen sok pattim volt, meg maga a kozmetikus sem akihez most jarok:) szoval hidd el van ertelme, nehogy mar ezen muljon hogy nem vehetsz fel kivagott polot! Szinten valaki mar mondta, a mososzer is fontos,es ha lehet, ne hasznalj oblitot, mert nem szellozik a bor.


Plusz: bekelj meg vele, hogy vannak emberek akik literszam ihatjak a kolat, eszik a chipset es semmivel nem kezelik magukat megsincs pattanasuk, sem mitesszeruk, se semmi. Te nem vagy az, ezzel meg kell bekelni hogy oda kell figyelned egy csomo mindenre, egeszseges kaja, sok folyadek stb.stb. Helyileg kezelni es a tobbi. De soha ne hagyd ennyibe, a kovetkezetesseg sokat szamit!

22. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. okt. 23. 09:17

Nagyon at tudom erezni a problemadat, en is sokaig, nemcsak tinikent de meg utana is nem mertem kivagott dolgokat felvenni es mar harmincon tul vagyok, megis neha kijovogetnek. Ugyanezt csinaltam, szedtem fogigatlot aztan icipicit javult csak, ha abbahagytam, visszajott, pajzsmirigyproblemaim miatt most mar nem is szedhetem. Mindenki azt mondja, gyerekek utan rendbejon, hat nekem van 3, most mar lekuzdottem a patti-kerdest de nem emiatt.


Biztos, hogy van benne hormonalis problema is, de akarmitol jon ki, neked egesz eletedben oda kell majd figyelni, draga, hogy kezeld oket ugy mintha az arcodon lenne. Mint mar elottem is mondtak, szerencses vagy abban, hogy szepen oregszik a borod majd (nekem semmi rancom es a testemen is feszes a bor, egyszeruen a zsiros borueknek feszesebb a kotoszovete):) de azert barmitol is jonnek ki, ra kell szannod az idot es akar segitseggel, ugyanugy apolni mint az arcodon. Tehat borradir haton es mellkason is, heti 2x. Zsiros borre valo pakolas haton es mellkason is, heti 2x. Beszerezni egy jo minosegu glikolsavas kremet, ezzel mar most, egesz tavaszig kenegetni mindennap. Egyszoval ahova te nem ersz el, ott meg kell kerni valakit (anyu, teso), hogy kezelje le a maszkkal, radirral.


Nekem ezt a ferjem is csinalta de evek alatt megtanultam mindenhova elerni a kezemmel, es a borradirt, maszkot mar egyedul felteszem, stb. Ha kell, kozmetikusnal letezik hat-tisztitas is. De otthon olcsobb, szaunazas sem akkora problema uszodaban:) barmitol jonnek ki, a kezelessel megakadalyozod hogy igy begennyesedjenek es nyaron siman kimehetsz. Az alap problemat is ki kell kutatnod de addig is sokat tehetsz

21. timycat (válaszként erre: 20. - Timycat)
2012. okt. 22. 21:19
ja és én nem csak az állami szférát, hanem a magándokikat is végigjártam eredménytelenül
20. timycat (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2012. okt. 22. 21:18

De a bogyótól múlott el és most azért jött vissza mert kiürült; a legtöbb fogamzásgátló -ezt általában jótékonynak vesszük- mellékhatása, hogy szárítják a bőrt


Hogy nem akarsz tovább küszködni a gombával azt elhiszem, megértem. Állami rendelésen is elküldenek hormonvizsgálatra, csak lehet nem ez lesz az első dolguk :S előbb szinte biztos bevetik a semmit sem érő kencéket és tojnak rá, hogy te mit mondasz. Egyébként a pattanásosság, gyulladt bőr tipikusan az a terület, amivel nem nagyon foglalkoznak, mert ez nem "betegség" csak esztétikai probléma :S közben nem a frászt. Egy próbát megér az állami rendszer is, hátha. Én egy tök más ügyben (egyik pillanatról a másikra feldagadtak az ajkaim, majd lelohadtak, de volt hogy napokig ki sem tudtam nyitni a szám úgy kissebesedett), szintén bőrgyógyászokat jártam végig -az allergia volt- még a rokon is cart a fejemre, mert mit vagyok ezzel úgy oda; aztán saját magamnak kellett rájönnöm, hogy ugyan vajon mi okozhatja a problémát, mert még egy qrva allergiavizsgálatra sem küldtek el

2012. okt. 22. 21:08
Én már nem bírtam az állandó hüvelygombát, meg hát az sem túl egészséges... kiakasztott, nem tudnám soha többé újra szedni. Ráadásul nem hinném, hogy az miatt múlt el. Viszont, hogy most amiatt jött vissza, mivel megzavarta a hormonháztartásom, az valószínű. Ha maszekhoz megyek, ő is el tud küldeni ilyen vérvételre, ingyenesre? Ugyanis az ingyenes rendelésen már szinte mindenkit kipeóbáltunk, én vagy a húgom, így már csak a maszekon rendelők maradtak.
2012. okt. 22. 21:03

Ez nálad tuti hormonháztartási zavar :S Kenhetsz rá amit akarsz, ehetsz amit akarsz, moshatsz azzal amivel akarsz, amíg belül nem hoznak helyre, ehhez viszont doki kell, minél előbb


Én sosem voltam pattanásos, csak mikor elhagytam a foggátlót, most megint szedem amíg csak "bírom", szerencsére nálam "káros" mellékhatása nem jött elő

17. anyuka1975 (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. okt. 22. 21:01

Szia! Én elmennék egy jó bőrgyógyászhoz, elég komolynak hangzik a problémád. Ő akár egy megfelelő hormontartalmú fogamzásgátlót is tud javasolni ahelyett, ami nem vált be. Ismerősöm szenvedett ilyen panaszoktól, neki pl. kiderült, hogy teljesen gennyes a mandulája (bőrgyógyász javasolta, hogy nézesse meg), kivették, azóta valamivel jobb a helyzet. Ezenkívül helyes táplálkozással is lehet esetleg segíteni a helyzeten (alacsony zsírtartalmú ételek, olajos magvakból csak keveset fogyasztani, stb.)

Jó kozmetikus is csodákat tud tenni. Egy dologban igaza van az előttem szólóknak, a házilagos barkácsolás, nyomkodás, csak ront a helyzeten :(

Fel a fejjel, el fog múlni és te legalább szépen fogsz öregedni (akinek kicsit zsírosabb a bőre később ráncosodik ;), míg a bababőrű csajoknak hamarabb lehetnek ráncaik...

16. adry1992 (válaszként erre: 12. - Annah18)
2012. okt. 22. 20:52

Ha nem múlik el néhány héten belül, biztosan elmegyek egy ilyen kivizsgálásra.

A mosószereket pedig még nem próbáltam elhagyni, de lehet, kipróbálom. Nekem is most, nap közben pattogott ki a ruha alatt.

15. adry1992 (válaszként erre: 10. - Mothertiger)
2012. okt. 22. 20:49
Fekete szappant használtam egy kozmetikus javaslatára az arcomra néhány éve, még a fogamzásgátló szedése előtt, de csak még rosszabb lett tőle a bőröm, így pár hét után abbahagytam.
14. adry1992 (válaszként erre: 9. - Bd55e3f068)
2012. okt. 22. 20:49
A Nyugat-Magyarország és az "itt, a megyében" két külön mondatban szerepelt, természetesen nem gondoltam, hogy egy lenne a kettő. De ez lényegtelen szerintem.
13. Illike
2012. okt. 22. 20:48
Egészséges életmód, és este (vagy, ha lehet nappal is) élesztővel bekenem a pattanást,nagyon gyorsan elmúlik.Kevés vizzel kell az élesztőt elkeverni, és rákenni a bőrre.Az élesztőben B-12 vitamin is van,ami kimondottan táplálja a bőrt. Nekem bevált.
12. annah18 (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2012. okt. 22. 20:46
Bőrgyógyász küldhetne el ilyen kivizsgálásra. De egy próbát lehet megér a háziorvosnál is.
11. Guruljka (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. okt. 22. 20:44

Én is ettől szenvedtem. (Ma már 54 éves vagyok, egy-egy pattanás még mindog kijön rajtam hol itt, hol ott...)


Amikor a hátam-vállam lett ronda, egy véletlen folytán párszor olyan pólót vettem fel, amit nem mosószerben, hanem kézzel, mosószappannal mostam ki. Hát láss csodát, már pár nap alatt is látványosan javult a bőröm!

Bőleg az enzimes mosószerek voltak a bűnösök, a .iopon és társai. De másikban sem bíztam akkor, és hónapokon át a közvetlenül a bőrömmel érintkező ruhadarab biztos hogy tiszta pamut volt, és szappannal mosott. Utána forró vizet engedtem rá, úgy öblítettem. A végén ahogy lecsurgott róla a víz, kicsavartam, és nem volt szappan-szaga sem.

Még ma sem tudom, hogy a kozmetikumoknak melyik adalékanyaga okozza a pattanásokat, nekem legutóbb egy arctisztító tonik miatt jöttek pattanások az állam-orrom környékére. Úgy tisztítom az arcom, hogy a tusimmal mosom meg, (Pal..live, zöld kupakos), majd egy Aldiban vásárolt arcradírt kenek rá, de nem dörzsölöm vele mindennap. Lemosom, és egy patikai kencével benekem, egy non-ionossal.

2012. okt. 22. 20:43
Fekete szappannal mosd a bőröd. Nekem a fenekem volt csúnya pattanásos, és elmúlt tőle.
2012. okt. 22. 20:43
Nyugat-Magyarország egy megye?
2012. okt. 22. 20:41
hormonokat endokrinológus néz alaposabban
2012. okt. 22. 20:41

próbáld meg kerülni a tejtermékeket pár napig, és meglátod javul e a helyzet, ez is okozhat az arra érzékenyre, pl nekem is, pattanásokat,

és tényleg egy kivizsgálás is kellene

2012. okt. 22. 20:40

Naponta egy diónyi nyers élesztőt keverj el egy csipetnyi cukorral és fél deci vizzel, fél óra múlva idd meg...

Vagy a gyógyszertárban kapni élesztő tablettát. nagyon jó.

2012. okt. 22. 20:38
Ki csinálna ilyen kivizsgálást? Melyik orvos?
2012. okt. 22. 20:37

Én sem barkácsolok, semmit nem teszek velük.

Jó bőrgyógyász... Itt, a megyében tuti nincs. Már jártam vagy 5-nél is, de a legtöbb még egy átlag körömgombát sem tud gyógyítani, nem hogy egy ilyen visszatérő, egész életemet végkísérő dolgot. Biztos Budapesten jó szakemberek vannak 8az allergiámmal pl évi 2 alkalommal oda megyek, ott ki tudtak kezelni), de itt, Nyugat-Magyarországon nudli az, amit az orvosok művelnek. Én magam is voltam már több orvosnál ezzel, csak ócska, ódivatú kenceficéket kaptam, amiket hóapokig használtam, és semmit sem értek. A húgom is járt már több orvosnál ezzel, neki sem ért egyik sem semmit, ő viszont kinőtte idővel, nem, mint én (azt hittem. én is kinőttem, de most durván visszatértek).

2012. okt. 22. 20:34
Ez valószínű hormonháztartási probléma.. Érdemes lenne egy alapos kivizsgálást csináltatnod ilyen területen.
2012. okt. 22. 20:30
Én nem "barkácsolnék" otthon, hanem elmennék egy jó bőrgyógyászhoz!!!!!
2012. okt. 22. 20:27
Korábban nagyon pattanásos volt az arcom, a hátam, a vállam, még a felkarom és a mellkasom is. Nagy, gyulladt csomók voltak, nem gennyes pattanások, ezektől hetekig tartott mindig megszabadulni (1-1 darabtól) és évekig látszottak a hegek. Majd részben ebből az okból elkezdtem fogamzásgátlót szedni, 3 évig szedtem. A 2. évben kezdtek el lemenni a pattanásaim, de ekkor már közel jártam a 20-hoz, így gondoltam, a korom miatt múltak el (meg érdekes mód, nem a fogamzásgátló első néhány hónapjában, hanem több évnyi szedés után). De mivel a fogamzásgátló állandó hüvelygombát okozott, abba kellett hagynom 4-5 hónapja. Eleinte semmilyen hatása nem volt a szervezetemre. A menstruációm már rendszeres ismét, az arcomon nem jöttek vissza olyan durván a pattanások (egy picit lett csak több, de nem vészes és nem hegesedik), viszont néhány hete elkezdett a hátam nagyon durván pattanásosodni. Ma pl elindultam, még semmi nem volt a jobb vállamon, mire hazaértem a napi rutin után, 4-5 nagy, gennyes pattanás termett oda. Nagyon ideges lettem, a gyulladt pattanások fájnak, viszketnek, és durván hegesednek is. Mihez kezdhetnék ezzel? Mi lesz velem nyáron? 17 éves koromig nem mertem topot hordani a pattanásaim miatt, még pólót is alig! 21 évesen ismét hagyjam idáig fajulni?! Mit tehetnék? Volt már olyan, akinek sikerült őket eltüntetnie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook