Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mihez hasonlítanád a szülési fájdalmat/makat? fórum

Mihez hasonlítanád a szülési fájdalmat/makat? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. aug. 10. 14:08
sziasztok!Amikor szülési fájásaim voltak,azt hittem gyomorrontásom,görcsöm meg mindenféle hasi fájdalmam van,mert előző nap tele ettem magam cseresznyével.Azt mondták hogy onnan ismerem majd fel a fájásokt,hogy fáj a medencém,a derekem,a már nem is tudom mim,de nekem pont ezek nem fájtak,ezért vígan voltam otthon egész éjjel:))))melgvizes fürdő,kicsi hasmenés,és nem tudtam feküdni.na,ez volt a vajúdás:)))utólag mindig okosabb az ember lánya:)
2011. aug. 10. 14:03
Sziasztok csatlakozom hozzátok ha nem baj.Nekem abszolút nem voltak fészekes a fájásaim azt hittem csak jóslók mert enyhe görcsölgetést éreztem,letusoltam hajmosás stb,aztán indulás a kórházba.A kocsiban már erősödtek a fájások de nem voltak elviselhetetlenek inkább olyan érzésem volt,hogy valaki kimászik belőlem a derekamon kerszteül hazudnék ha azt mondanám,hogy kellemes volt de abszolút elviselhető volt.Beértünk a kórházba felfeküdtem az ágyra a szülésznő szólt hogy látja a fejecskéjét.Hopp akkor 2 nyomtam és kinnt volt.Én azt mondanám,hogy a kitolási szakasz a legkellemetlenebb de ki lehet bírni.Nyilván nem vagyunk egyformák és nem szül mindenki ilyen gyorsan"10"perc de mindenkinek ilyen szülést kívánok.Szerintem nagyon fontos a pozitív hozzá állás és az aktív várandósság.
149. 83ff5144bd (válaszként erre: 147. - Lángocska 3)
2011. aug. 10. 12:10

jó a hozzáállásod, csak tartson is ki végig :)

én ugyanígy gondolkodtam mint te..:) bár én a sajátom előtt már láttam jó pár szülést, így volt miből tanulnom, és kialakítani 1 képet, hogy én hogyan is szeretnék szülni...

végig úgy álltam hozzá, hogy EDA nélkül, csendben,és simán, hüvelyi úton.. engem a műtőbe csak akkor visznek be, ha a baba tényleg veszélybe lesz, amúgy csak ha leütnek..:D még a műtős fiúnak is megmondtam, engem oda ok nélkül be nem cipelnek, az tuti..:D igaz annyi kiskaput hagytam magamnak,hogy lehetséges hogy kérni fogom az EDÁ-t mivel nem tudom mennyire fáj... és ha tényleg olyan elviselhetetlen lesz, akkor kérem..:)

hát... kb 4 órája vajúdtam,amikor már elég erősek voltak,de a szülésznő mondta ennél lesznek erősebben is, sokkal.. na akkor döntöttem,kérni fogom az EDÁ-t... el is kezdték lefolyatni az infúziót, de mire eljutottunk a feléig, és oda,hogy bekötik ez EDÁ-t már 4 ujjnyinál tartottam... így az utolsó 3/4 órában pedig már az tartotta a lelket bennem,hogy mindjárt szülök..:D és így is lett... :)a végén szóba jött a vákuum is, de azt is megúsztuk... így végül EDA nélkül,vákuum nélkül,császár nélkül,hüvelyi úton hoztam világra a kislányomat, jah és végig csendbe voltam, meg is dícsért a szülésznő :) én pedig büszke voltam magamra,hogy igaz kicsit elgyengültem menet közben, de végül mégis úgy szültem, ahogy eredetiben terveztem..

és igen... a légzéstechnika sokat segít.. én végig arra koncentráltam,hogy szép lassan vegyek mély levegőt,majd lassan fújjam ki, így a figyelmemet is elterelte a fájdalomról, és amúgyis könnyebb volt átvészelni 1-1 fájást :)

drukkolok, hogy végig ilyen pozitívan állj hozzá, és akkor biztos a szülés is pozitív élmény lesz számodra is :)

2011. aug. 10. 10:23
Közületek valaki járt szülésfelkészítőre (vagy mindenki, ez természetes?), kismama jógára ? Ez mennyire segített a szülésnél ?
2011. aug. 10. 10:22
Még nem szültem, 11.hetes kismama vagyok. Elég ijesztőeket írtok. Akkor is úgy gondolom, h. csak pozitívan szabad hozzáállni a dologhoz. A félelem csak ront a helyzeten. Azt mondják, a helyes légzés sokat segít. Meg szerintem a jó hozzáállás is. 1 nap az ember életéből, aztán ott lesz a kisbabád ! Szerintem mindenképpen megéri ! :)
146. 83ff5144bd (válaszként erre: 143. - Rio07)
2011. aug. 10. 03:14

a legfontosabb,hogy jó orvost válassz :) ha jó kezekben vagy nem is kell kérned semmit, mert a doki úgyis úgy cselekszik, ahogy jónak látja, és ahogy valóban jó mind2töknek... :)

ők sem azért várnak a császárral, mert épp nincs kedvük vagdosni, hanem azért, mert neked is, és a babának is a természetes szülés a legjobb,legegészségesebb.. persze mint mondtam, csak amíg nincs probléma...:)

145. 83ff5144bd (válaszként erre: 142. - Rio07)
2011. aug. 10. 03:11
volt rajtad CTG szülés alatt? az figyeli a magzat szívhangját, és a fájásokat is.. ha azon nem rajzolódott ki semmi kórok, akkor sem a szülésznő, sem a doki nem vehetett észre semmit..ergo nem az volt a probléma forrása... hidd el, nagyon hamar reagál a baba szívverése az oxigénhiányra, és könnyen észrevehető... ha túl alacsony a szívfrekvencia 110 vagy az alatti, vagy ha épp túl magas folyamatosan 160 feletti, illetve ha beszűkült a "rajz" akkor sejthető hogy gond van.. azt még 1 kezdő szülésznő is észre veszi, nem kell hozzá doki,megfelelő eszközök mellett.. szóval ha akkor nem láttak semmi gyanúsat, akkor más lehetett a probléma...
144. moonlight13 (válaszként erre: 142. - Rio07)
2011. aug. 9. 23:27
Jaaaj, Te szegény! Hát akkor valami nagyon jó orvost kellene keresned, aki lelkiismeretesen vezeti le a szülést, és mindenképp mondd el az egész történetet! Érdeklődj valamelyik babás fórumon, melyik orvos lenne Neked helyileg is megfelelő!
143. rio07 (válaszként erre: 131. - 83ff5144bd)
2011. aug. 9. 21:46
Ha előre megbeszélem a dokival, és okom is van rá, van olyan, aki megcsinálná. Nem csak szórakozásból kérném, és ezt neki is elmagyaráznám... De egyébként igazad van, csak úgy passzióból, mert félek a fájásoktól biztos nem császároznának.
142. rio07 (válaszként erre: 130. - Moonlight13)
2011. aug. 9. 21:42
olyan folyamatosak, hogy nem volt közben szünet egyáltalán. Én nem ismerem azt az érzést, hogy 5,-meg 10 perces fájások. Nekem ilyen nem volt. 10-14:00 óráig folyamatosan görcseim, fájásaim voltak szünet nélkül. Hozzá kell tenni, hogy előtte 3 nappal görcsökkel mentem be és nem mutatott a fájásmérő semmit. Azt mondták vesegörcsök. Erre kaptam 3 napig fájdalomcsillapítókat, majd azt mondta a doki, hogy ennek így nincs értelme: megindítjuk!! Csak később tudtam meg, hogy az oxitocin a vesegörcsöket is felerősíti.... A folyamatos görcsökről nem szóltam, azt hittem az a normális.. A védőnő azt mondta most, amikor erről beszélgettünk, hogy ez egyáltalán nem normális szülés volt, és nem valószínű hogy megismétlődik. A babámnak meg attól lehetett oxigénhiánya, hogy a méh folyamatos görcsbe állása miatt, nyomás alatt volt a kicsi is. Nagy vérellátásra volt szüksége a méhnek, ezért veszélybe került a picúr. Amit nem értek: A doki ezt nem vette észre??????
141. moonlight13 (válaszként erre: 140. - Bb2ac1c42d)
2011. aug. 9. 15:35

Sajnálom! De már túl vagy rajta!

Nem vagyunk egyformák!

140. bb2ac1c42d (válaszként erre: 136. - Crista29)
2011. aug. 9. 14:47
Sajnos nálam ez be is jött...
139. moonlight13 (válaszként erre: 138. - 83ff5144bd)
2011. aug. 9. 14:41
Végülis ma már mindegy! Valójában akkor sem a fájdalmam volt erős (ill. nekem magas a fájdalomtűrési küszöböm), inkább elfáradtam, mert nem nagyon tudtam aludni 2 napig a fájásoktól. Mindez azonban már a múlté! A fiam már nagy! :)
138. 83ff5144bd (válaszként erre: 135. - Moonlight13)
2011. aug. 9. 13:32

a 10 perces lehetett 10 perces,azon a fél percen már nem múlik..

de minden fájást úgy számolunk, hogy az egyik fájás kezdetétől, a másik fájás kezdetéig..:) ez már főleg akkor fontos, amikor sűrűbbek a fájások.. :)

137. moonlight13 (válaszként erre: 136. - Crista29)
2011. aug. 9. 11:44
Ne keserítsd el! Mindenkinél más és más! Még ugyanannál a nőnél sem egyforma két szülés!
136. Crista29 (válaszként erre: 28. - Mandreanora)
2011. aug. 9. 11:38
Nem akarlak el keseríteni,de amelyik nő mensi alatt is nagyon görcsöl,iszonyatos fájdalomra készülj...túlzás és ijesztgetés nélkül.....
135. moonlight13 (válaszként erre: 132. - 83ff5144bd)
2011. aug. 9. 11:08
Nem a fájások időtartamát mértem, hanem a közte lévő szüneteket. Nem jól számoltam?
134. moonlight13 (válaszként erre: 132. - 83ff5144bd)
2011. aug. 9. 11:07
A tíz percesre az értettem, hogy 10 percenként jöttek a fájások. Nem úgy számolják?
133. moonlight13 (válaszként erre: 132. - 83ff5144bd)
2011. aug. 9. 11:04

Bocs, szóval a burokrepesztés után lehet, hogy 2-3 perces volt (régen volt már:))

Utána szültem.

132. 83ff5144bd (válaszként erre: 130. - Moonlight13)
2011. aug. 8. 23:42

1 percesek? az igazi szülési fájások(ami már közvetlenül a kitolás előtt jön) is 2-3 percesek..:) ugyanis a fájás elejétől a következő fájás elejéig számoljuk a percet.. nem csupán a 2 fájás közt el telt időt... a jó fájások legalább 40-50 másodpercig tartanak.. és van köztük 1 perc szünet...

ha csak pár másodpercig fáj, majd később megint jön valami, az még csak jósolgatás... abból még nem lesz 10 perc múlva baba..:)

131. 83ff5144bd (válaszként erre: 129. - Rio07)
2011. aug. 8. 23:37

sztem nem fognak csak úgy megcsászározni.. nem kérésre megy...bocs hogy ezt mondom.. max annyit tehetsz, tájékoztatod az orvost,akihez jársz, hogy előző szülés után mi lépett fel.. és ha indokoltnak tartja, akkor beprogramoz 1 császárt... ha nem, akkor majd a szülésalakulása eldönti.. ha szükséges, császároznak, ha nem akkor nem... fontos tudnod, hogy a babának is a hüvelyi úton való megszületés a normálisabb és az egészségesebb... persze ha nincs komplikáció...

és még 1 fontos dolog: fájás alatt a levegő vétellel nagyon sokat segíthetsz a babádnak!!! nem mindegy hogy veszed a levegőd...

1 példa: sok esetben császár lesz 1 szülés vége, mert a baba szívhangja romlik.. legtöbbször a nyakon lévő k.zsinór miatt.. nálunk 1 pillanatra nem volt probléma a szülés alatt, végig jó volt a szívhang, csupán a fej áthaladásakor csökkent le kissé, de az élettani.. mikor megszületett kiderült hogy a nyakán volt a zsinór... viszont a pici 10/10es Apgarral született... és hiszem, hogy a megfelelő légzéssel segítettem neki ennyit..:)

fel teszik majd a fájásmérőt.. az általában közel pontos értéket ad arról, milyenek a fájások.. közben figyelik a baba szívhangját.. ha gond van, úgy is lépnek... addig neked nincs más dolgod, csak a levegőre koncentrálni :) mély levegőt venni szép lassan orron keresztül, majd szájon át lassan ki...:) így a fájások is elviselhetőbbek, és a baba is jól érzi magát..:)

130. moonlight13 (válaszként erre: 129. - Rio07)
2011. aug. 8. 23:22
Mit jelent az, hogy "folyamatos" fájásaid voltak? Nekem 2 napig voltak rendszeres 10 perces fájásaim, majd végül burkot repesztettek, akkor lettek 1 percesek, és utána indult be a szülés.
129. rio07
2011. aug. 8. 21:38
Sziasztok! Én azt szeretném kideríteni, hogy van-e olyan hogy méhgörcs!? Ugyanis nekem nem normális szülésem volt annak idején, és ezt most tudtam meg, amikor a másodikat várom. Borzasztóan félek hogy megismétlődik. A kisfiam oxigénhiányos lett és szemproblémája maradt vissza. Folyamatos fájásaim voltak, szünet nélkül 4 órán keresztül. Állítólag ez miatt lett oxigénhiány. Szeretnék valamennyire tisztán látni, hogy ha ugyanazt kezdeném érezni most is, azonnal császárt kérhessek. Úgyis komolyan gondolkozom rajta. Volt vkinek hasonló "élménye" ???
2011. júl. 12. 18:25
Hát akkor annyiban kiegyezhetünk, hogy mindenki másképp élte meg! Nekem nincsenek és nem is voltak rossz élményeim, bár 2 napig folyamatosan és rendszeresen voltak 10 perces fájásaim!
2011. júl. 11. 20:54
sziasztok.nekem ilyen görcsöm nem volt még mensikor ezért én inkább a gyomorgörcshöz tudnám hasonlitani.sajna már 2x volt ilyenem és az hasonló volt mint a szülési fájdalom.2-3oldalról jött a gyomorfájdalom és összerántotta a hasamat.a tolo fájás az nekem remegéssel járt olyan szuro érzés a szülési fájdalom de nem éles szurás inkább több helyröl érkezö nyilallás és persze nem tudsz megmozdulni mert keményedik a pocid.
126. antonka (válaszként erre: 120. - N.Eszter)
2011. júl. 11. 13:22

Egyet értek, aki azt mondja, hogy nem fájt, az már nem emlékszik.

Én csak azt tudom, hogy nekem olyan érzés volt, mintha szétszakadnék, és közben még nyomni is kell. És azt sem tudtam már megkülönböztetni, hogy ez fájás, vagy csak annyira fáj hogy besz....rok.

Előtte kaptam epidurális érzéstelenítést, már mikor annak ment ki a hatása, sejtettem, hogy ez nem lesz vicces!

Ja, és a kitolási szakaszban már nem lehet kapni érzéstelenítést, mert nem érezném mikor kell tolni.

Ja, mindenki annyit mond, hogy hú hát ha megvan az élete legboldogabb élménye, és utána már semmi nem fáj. Hát irigylem azt aki így van. A méhlepény megszülése után a varrást végig éreztem. Rohadtul fájt. Jó teszem hozzá nekem nem akart elállni a vérzés, így még kaparás és jódos fertőtlenítés is volt közben. 14 órás kis móka mivel szülés indítás volt. És hajnal 2-kor elvitték a kis drágámat, és csak másnap délután tudtam elmenni megnézni.

Én csodálatosabb élménynek képzeltem, de azóta tényleg egy csoda, úgyhogy megérte.

125. mosolyka1111 (válaszként erre: 124. - Moonlight13)
2011. júl. 10. 10:33
:))
124. moonlight13 (válaszként erre: 122. - Mosolyka1111)
2011. júl. 10. 10:32
Na jó, szorozzuk be kettővel! :)
123. mosolyka1111 (válaszként erre: 122. - Mosolyka1111)
2011. júl. 10. 10:26
Ja, és a kitolási szak, az már nudli. A tágulási szak a nagyon sz@r.
2011. júl. 10. 10:25
Egy nagyon erős menstruációs görcshöz hasonlítanám. Na, azt beszorozva kettővel.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook